plakát seriálu

My Mad Fat Diary

(My Mad Fat Diary)

Názory uživatelů

My Mad Fat Diary

Na seriál jsem narazila úplnou náhodou při projíždění internetu, ale musím říct, že mě seriál nadchl hned v prvním díle a stihla jsem všechny série zhlédnout za 1 den. Vážně mě mrzí, že už se nedočkám dalšího pokračování.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

MMFD

Tento seriál je úžasný.Prvé čo mi napadlo keď som si pozrela názov seriálu, že to bude o babe, ktorá sa snaží schudnúť a o každodennom posmechu. No našťastie som to zahodila za hlavu a pozrela si prvý diel.
Seriál ma upútal hneď v prvých minútach. Páči sa mi všetko - vzťahy, napätie, téma. Možno sa mi tak veľmi páči, lebo sa v niektorých situáciách vidím.
Odporúčam každému kto má rád školské prostredie v seriáloch, zložité vzťahy a trápne situácie :D

1. séria: 100%
2. séria: 100%

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

MMFD

Já vlastně ani nevím, co bych sem měla napsat, protože se bojím, že to dostatečně nevyjádří, jak moc jsem si tento seriál zamilovala. Je sice pravda, že to nebylo hned od první epizody, ale řekla bych, že u té druhé už to byla pěkná závislost. Příběh Rae a jejich přátel mě jednoduše dostal a to ani nezmiňuji její vztah s Finem, který je prostě kouzelný.
Dá se říct, že na tento seriál jsem narazila zcela náhodou a ještě k tomu jen na nějaký gif nebo obrázek, kde právě byli Rae a Fin a v tu chvíli jsem věděla, že ten seriál prostě musím najít a jsem ráda že jsem tak udělala.
Má to neskutečně zábavnou, bláznivou a romantickou zápletku, která každé holce, možná i klukovi, musí udělat radost u srdce. Přiznávám se ale, že jsem do teď neměla odvahu dokoukat třetí sérii z důvodu zřejmého těm, kdo to viděli. Ale vážně krásný seriál :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Originál

S takovým seriálem jsem se ještě nesetkala. Očekávala jsem ufňukanou holku, která si jen stěžuje na to, že je tlustá a nemůže si najít kluka.
Skrývá se v tom ovšem o dost víc než to. Po prvním dílu jsem prostě musela vidět víc. Po druhém jsem už nedokázala přestat.
Seriál vás pobaví, ale i vás dojme. Donutí vás i přemýšlet.
Originální námět s originálním zpracováním a originálními herci.
Jediné, co je na seriálu opravdu příšerně, je to, že má tak málo dílů. :)

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nobody's Perfect

Od My Mad Fat Diary jsem nic neočekávála, serial jsem si pustila z jednoho důvodu a to z nudy. Po shlédnutí prvního dílu se mi velice rychle zvedla nálada. Serial o boubelce, kterou propouští z psychiatrické léčebny, poté co se pokusila o sebevraždu a vrací se zpátky do života normální šesnácileté dívky, která se chce začlenit do party lidí a celkem se jí to i daří. Do toho všeho atmosféra devadesátých let a kresby hlavní hrdinky seriál skvěle doplňují.
Téma tohoto serialu je svým způsobem zajímavé a zaslouží si trochu té pozornosti.
S hlavní hrdinkou Rae se většina mladých dívek ztotožní, není dokonalá, má své problémy a zažívá jeden trapas za druhým. Všichni si takovým obdobím projdou, tedy pokud nejste super krásná, sebevědomá modelka, která proplouvá životem bez problémů, v tom případě si serial raději nepouštějte.
Již zmiňovaná (ne)atraktivní hlavní hrdinka Rae my z počátku moc do noty nepadla, ale postupem času jsem si ji velice oblíbila. Ostatní postavy jsou dle hého názoru velice dobře vybrané. Ať už zmiňovaná Rae nebo Finn, Izzy a Tix jsou dobří společníci pro tu chvilku nudy.
My Mad Fat Diary všem doporučuji. Tento serial není žádná komedie u které se počůráte smíchy, svým způsobem je to i trochu depresivní, ale bez toho by to nebylo ono.

1. Série 100%

100 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
79 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

My Mad Fat Diary

My Mad Fat Diary je jeden z těch seriálů, u kterých jsem si ze začátku nebyla jistá, co si o nich přesně myslet. Říkala jsem si, který vtipálek to označil za komedii, protože mně to přišlo chvílemi strašně, ale strašně depresivní. Seriálu jsem tak přišla na chuť až u druhého dílu. Během prvního dílu jsem to chtěla vzdát, protože Rae není zrovna moc sympatická a usměvavá hollywoodská hrdinka, ty čmáranice, které mě později bavily, mi ze začátku taky strašně vadily a ještě k tomu ty řeči sexuchtivé šestnáctileté holky.

A víte, co? Je to dobré. Je to vtipné, ale bez toho, že byste se smáli samotné Rae nebo její psychické nemoci. Je to smutné, ale bez toho, že byste Rae litovali kvůli její nemoci. A k tomu ty čmáranice během Raeiných někdy pěkně divokých představ:-) Seriál ale stejně chvílemi budí rozpaky, jestli je vhodné se v určitých situacích smát, a právě ty čmáranice tak trochu odlehčují depresivnější momenty seriálu.

Rae se snaží vrátit zpět do normálního života a přitom dělá chyby, je nejistá, v některých chvílích i trochu šílená, ale pořád se snaží, a prostě působí jako živý člověk. Divák tak vidí, že Rae je mnohem víc než jen její nemoc. Její nemoc je jen jednou částí jejího života. Rae se tak neustále zmítá mezi bezpečím uvnitř psychiatrické léčebny a krutým světem venku, to je ještě zveličeno jejími přáteli v léčebně, kteří si přejí být silní jako Rae. Scény Rae a jejího psychiatra Kestera patří k nejlepším, Rae se u něj otevírá světu, tady se nemusí přetvařovat a postupně se ukazují hlubší příčiny jejího stavu.

My Mad Fat Diary je chytrý, zábavný příběh o přežití. Vyprávěním ve formě deníkových zápisů tak divák získává náhled na myšlenky Rae, její tajné sexuální fantazie, nejistotu v nově nalezeném přátelství. Seriál tak otevírá i závažnější témata (psychická porucha, poruchy příjmu potravy, homosexualita, těhotenství, vzhled), která jsou uchopena velmi citlivě a tak nějak reálně. Navíc 90. léta tomu dodávají super atmosféru ať už oblečením nebo soundtrackem a člověk je tak vtažen do děje na maximum.

My Mad Fat Diary si mě prostě získal svojí upřímností a otevřeností. Nebojí se nadhazovat vážnější témata, ale čím je osobnější, tím je lepší. Nemám ráda citové vydíračky, ale tohle mě chvílemi úplně rozsekalo.

Jestli od My Mad Fat Diary očekáváte, že se budete válet smíchy po podlaze, tak rozhodně budete zklamaní. Pokud očekáváte něco víc, tak si myslím, že My Mad Fat Diary si prostě šanci zaslouží.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Surprise

A že to bylo překvapení! Čekal jsem takový ten deníček, kdy chce tlustá holka zhubnout a píše své pocity do deníčku a bla bla. Ale jde tu o něco jiného. O mnoho jiných věcí! Moc se mi to líbí, vůbec jsem nečekal, že to bude tak suprové. Boží jsou titulky a podkresová hudba k různým situacím anebo alternativní verze v hlavě Rae (Run! It´s Mega period!) Další seriál, který budu s očekáváním sledovat a doufat, že ho nezruší po pár dílech.

100 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Nečekané

Nejdřív jsem byla dost na rozpacích. Tlustá holka? O čem to asi bude?
Moc jsem nečekala a teď jsem nadšená. Rae je vtipná a grimasy Sharon Rooney naprosto dokonalé. Navíc oceňuji, že se děj netočí celou dobu kolem hubnutí, jak by to mohlo vypadat. Nakonec je taky fajn, že se nemusíme pořád koukat na dokonalé tvářičky už ale dost okoukaných náctiletých hvězdiček, a věčný boj roztleskávaček a šprtek o kapitána fotbalového týmu...
Vyhovují mi i kratší série dost typické pro britské seriály.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Just wow

Dokonalost. Nic víc není třeba.
Myslím, že je strašná škoda, že tenhle seriál není více známý. Donutí vás přemýšlet o svém životě, zasmějete a možná se v tom i trošku najdete. A pokud jste holka do 20 let, tak se určitě zamilujete do Finna jako já, haha.
Těch 13 dílů jsem shlédla za necelé dva dny a strašně jsem si to užila. Úplně mě to vtáhlo do příběhu až jsem zapomněla na svůj vlastní život.
Škoda, že je jenom tak málo dílů, i když to už by pak možná nebylo ono.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Diary

Super..snad ani nemam co dodat...postavy se mi libi...role jim sedi jak ulity...fakt se u nej zasmejete,ale nekdy mi bylo i smutno...
na to ze anglicky serialy moc nemusim,tenhle me fakt dostal...nemuzu nedat nez 100% :D

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Per-fect!

Hodně jsem si to užila, dost se smála a občas i dost slzela.
A jo, taky jsem se zamilovala do Finna. (Která holka ne?)

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

MMFD

Keď náhodu narazíte na tento seriál, oplatí sa ho pozrieť. Rieši hneď dva problémy dnešnej doby a to
depresie a "perfect" body...Každopádne zaujímavý seriál, škoda, že nepokračuje.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí