plakát seriálu

Naruto

(Naruto)

Zajímavosti ze seriálu
Z celkového počtu 220 epizod, bylo 89 filerových epizod.
Z jistého úhlu lze na Leeho účesu spatřit nápis Ninja.
Bruce Lee utrpěl ve své kariéře vážnou nehodu během kung-fu zápasu, po níž se mnozí domnívali, že se z ní nedostane a již nikdy se nebude moci sportu věnovat. Stejná věc se stala i postavě Rock Lee v tomto anime seriálu, která je hercem inspirována. Jediným rozdílem ale bylo, že jeho protivník nepoužíval kung-fu, ale gen-jutsu.
V seriálu se objevují démoni z japonské mytologie. Je jich 9 a lze je podle počtu ocasů řadit od nejslabšího po nejsilnějšího. Podle počtu ocasů jsou také pojmenováni, a to Shukaku, Matabi, Isobu, Son Goku, Kokuo, Saiken, Chomei, Gyuki a Kurama. Posledním démonem je prapůvodní démon Juubi, z něhož poustevník 6 cest devítiocasé démony vytvořil.
Když Hokage bojuje s Orochimarem, vyvolá tzv. shinigamiho (japonský bůh smrti). Toho můžeme běžně vidět i v anime seriálu Death Note - Zápisník smrti (2006).
Ninjové se v seriálu dělí do následujících hodností: třída E - úroveň student Akademie, třída D - úroveň Genin, třída C - úroveň Chunnin, třída B - úroveň Jounin, třída A - úroveň Kage nebo elitní Jounin, třída S - zakázané techniky, extrémní úroveň.
Vyšlo více než 550 svazků mangy.
Seriál má 220 epizod, ale posledních 70 je tzv. fillerových (události těchto epizod se nevyskytují v manze a nemají žádný vliv na hlavní dějovou linii).
Naruto má na své klíčence přívěšek psa Pakkuna. Pakkun je speciální ninjovský pes, kterého si na pomoc přivolává Kakashi. V seriálu je možné tento přívěšek vidět, když Naruto zamyká svůj byt ve 20. epizodě.
Mangu v České republice začala v roce 2011 vydávat CREW pod názvem Naruto.
Herci, kteří dabují hlas Naruta jak v angličtině, tak v japonštině, jsou obě ženy.
Postava Sasuke Uchiha je pojmenována po otci třetího Hokage, Sasuke Sarutobi, který byl pojmenován podle slavné japonské literární postavy.
Tetování na hlavě Gaary znamená láska.