plakát seriálu

One-Punch Man

(One-Punch Man)

Názory uživatelů

One Puuuuunch

Masová obliba jednostranného akčňáku mi vrtala hlavou zhruba do konce první epizody. Způsob, jakým se Saitama shazuje, je ale natolik neodolatelný, že jsem mu začal propadat taky. Brzy se totiž začnou klubat parodie na superhrdinské souboje, na neporazitelná monstra, na žebříčky nejrůznějších schopností nebo na trénink nepředstavitelné síly. A když se všechno semele v parádním vizuálu a nečekaných hláškách za účasti bezelstně zapáleného Genose, funguje to skvěle. Jediné, co mi chybí, je nějaký druhý plán, který by pomáhal neustálé nadsazenosti a potrefenosti dohrát i jiné věci než samotnou akci, ale zároveň si uvědomuji, že by byl i trochu hřích babrat se v něčem, co úspěšně šlape samo o sobě.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

A Solitary Hero

Ještě než bylo oznámeno anime jsem četla mangu One-Punch Man, (která je skvělá, mimochodem), takže mé očekávání ohledně anime byla poměrně vysoká. A po shlédnutí prvního dílu jsem byla mírně zklamaná, trochu se to vleklo, anime mě zkrátka moc nezaujalo a říkala jsem si, že zůstanu u mangy. Nakonec jsem se ale rozhodla ho dokoukat... (Jen protože jsem neměla nic jiného na sledování :D ) A ztráta času to rozhodně nebyla!

Už když jsem o OPM původně četla, říkala jsem si, že hlavní hrdina, který každého sejme jednou ranou, to přece musí být nuda. Hned je jasné, kdo nakonec zvítězí, boje tak nejsou vůbec napínavé, když nemáte strach, že by se protagonistovi něco stalo a vůbec mi to přišlo jako špatný nápad (taky kvůli tomu, že přílišná síla postavám v jiných anime nesvědčila a kvalita díla naopak klesala). Ale jak se ukázalo, ne vždy jde o to, jak boj skončí, ale jak se k tomu konci spíše postavy dopracují. (A občas i o množství mrtvol. Zdejší infrastruktura byla během 12 epizod zničená stejně jako Manhattan po natáčení Man of Steel. Několikrát.)

OPM je anime o superhrdinech, takže se dočkáme hlavně akce, ale je tu i mnoho vtipných scén. Mezi hlavní zdroj zábavy bych určitě zařadila Saitamův přístup k věci - ať už samotné zápasy s monstry nebo "lekce", které učí svého žáka Genose... Je hrdinou čistě ze zábavy a o slávu mu nejde, opakem jsou pak další hrdinové, kteří chtějí hlavně slávu (a občas to dochází do takových extrému, že bych nějaké postavě nejradši zakroutila krkem, za to, co dělá). Ale jak už jsem zmínila, seriál je hlavně akční. Každou epizodu se najde nová příšera (a občas vydrží i epizod více) a divák se baví tím, jak si s ní hrdinové poradí. Ze začátku. V průběhu děje totiž půjde víc a víc do tuhého a u některých scén jsem skutečně zatajovala dech a čekala, co přijde dál. A to i přes fakt, že jsem věděla, že záporák vždy dostane na frak.

Za zmínku stojí i hudba - soundtrack dobře doplňuje situace, a hlavně bych chtěla vyzdvihnout opening - ze začátku mě moc nezaujal, ale postupně, jak už jsem ho slyšela po páté, po desáté, se té melodie nezbavím (a ty anglické části si i prozpěvuju :D ).

One-Punch Man rozhodně stojí za podívání. Ať už jste otaku, nebo ne. Jak jsem zmínila, začátek se trošku pomaleji rozbíhá, ale stojí za to to přežít, už kvůli konci a závěrečné bitvě mezi Saitamou a vesmírným pirátem, ze které mi chvílemi běžel mráz po zádech, a která mě nakonec donutila dát Saitamovi stovku.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk