One Tree Hill

One Tree Hill (One Tree Hill) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Pilot

Lucas Scott je obyčejný kluk, který žije se svoji matkou a má rád basketbal. Ale po vyloučení několika hřáčů ze středoškolského týmu obdrží od trenéra pozvánku hrát za oslabený tým. To se však nelbí jeho nevlastnímu bratrovi, který je hvězdou a hlavním tahounem týmu. Proto Lucase vyzve ke hře jeden na jednoho, kdy pouze vítěz bude hrát za školní tým.

V úvodu vidíme mladého muže, jak míří na své oblíbené basketbalové hřiště River Court. Je to Lucas Scott, student třetího ročníku Tree Hillské střední školy. Dorazí na hřiště a poznáváme i jeho přátele, upovídaného milovníka sportovního komentování Mouthe, nebo některé z Lucasových spoluhráčů, jako Skillse či Junka.

Mezitím se v ten samý čas ve škole zápas domácích Ravens. Hlavní hvězdou týmu je Lucasův nevlastní bratr, sebevědomý Nathan Scott, který stejně jako jeho otec Dan dává trenérovi Whiteymu najevo, že žádné rady nepotřebuje. Nakonec je to on, kdo rozhoduje o vítězství v zápase a jako obvykle je středem pozornosti. Členkou týmu roztleskávaček je i Nathanova přítelkyně Peyton. Na oslavu vítězství v zápase tým v návalu nadšení bere školní autobus a Nathan za jeho volantem málem zaviní nehodu. Viníci dostanou zákaz hrát basketbal, Nathan však díky otcovu vlivu vychází z incidentu bez problémů. Cestou ze zápasu Peyton málem srazí autem Lucase. Ten to později vypráví přátelům a je poznat, že se mu Peyton líbí.

Za Whiteym přichází Keith Scott, Danův starší bratr a strýc Lucase a Nathana. Vypráví trenérovi o tom, že Lucas je talent a odveze ho k River Courtu, aby viděl, jak dobře hraje a dal mu šanci se prosadit v týmu. Whitey si s Lucasem později opravdu promluví, ten však jeho nabídku odmítá, zatím nevíme proč. Když o tom ale Lucas mluví se svojí matkou Karen, ta mu řekne, aby dělal jen to, co opravdu chce a neodmítal nabídku jen proto, že jeho otec byl basketbalová hvězda.

Nathan a Peyton se pohádají a je vidět, že jejich vztah kvůli Nathanovu sobectví příliš nefunguje. Nathan pak doma probírá s Danem Lucase. Karen na střední škole s Danem otěhotněla. On ji ale opustil a odešel na vysokou školu, kde se seznámil se svou pozdější manželkou, se kterou se mu narodil Nathan. Dan Nathana proti Lucasovi otevřeně poštve a ten za ním pak jede do River Courtu a nabídne mu souboj v basketbalu, kde vítěz bude hrát za Ravens a poražený ne.

Peyton se uprostřed holé krajiny porouchá auto a zavolá do autodílny, kterou vlastní Keith. Ten mezitím mluví s Lucasem, který mu pomáhá a říká mu, aby šel za svým snem a vstoupil do týmu. Lucas jede pro Peytonino auto a využije tuto příležitost, aby si s ní promluvil a svěřil se jí o tom, že nechtěl hrát basketbal kvůli tomu, že je pro Karen těžké se stýkat s Danem. Lucas se vrátí do dílny zrovna ve chvíli, kdy Keithe přišel navštívit Dan, aby mu řekl, že Lucas se bude snažit zničit Nathanovu pozici hvězdy týmu. Lucas rozezleně odchází.

Později zajde do tělocvičny za Nathanem a řekne mu, že bude chtít jako výhru v zápase něco jiného. Když Lucas vyhraje, Nathan musí zůstat v týmu a postavit se mu tak.

Karen přijde do Danovy autoprodejny a varuje ho, aby nepřekážel Lucasovi v plnění jeho snu. Ten se připravuje na večerní zápas a svěřuje se svojí nejlepší kamarádce Haley, jak je z nastálé situace neklidný. Večer konečně nastává chvíle zápasu. Nathan si v něm nepočíná fér, Lucas přesto nedává nic najevo a v dramatické koncovce nakonec vítězí. Druhý den Lucas přichází na svůj první trénink v týmu Ravens.

HUDBA V EPIZODĚ

Drift (Forty Foot Echo)

Peyton jede v autě. Lucas chodí po městě a dribluje. Nathan v tělocvičně skóruje.

Hands Down (Dashboard Confessional)

Peyton jede v autě a začne hledat CD, takže málem srazí Lucase.

24's (T.I.)

Nathan s přáteli ukradne školní autobus.

Farewell Transmission (Songs: Ohia)

Whitey poslouchá rádio, když k němu do kanceláře přijde Keith.

Your Boyfriend Sucks (The Ataris)

Peyton dělá na počítači fotomontáž.

Money Bags (Runaway Cab)

Nathan se baví s Timem v kuchyni.

The Aftertaste (Ben Lee)

Lucas řekne Nathanovi, v kolik se utkají.

Are You Gonna Be My Girl (Jet)

Lucas a Nathan se připravují na zápas.

Lapdance (N.E.R.D.)

Nathan dorazí na River Court.

What It Is To Burn (Finch)

Zápas Nathana a Lucase na River Courtu.

Rest In Pieces (Saliva)

Lucas dá vítězný koš.

EZ (Pete Yorn)

Závěr epizody.

Never Enough (Bosshouse)

Peyton projíždí kolem River Courtu.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Redík