plakát seriálu

Ostré předměty

(Sharp Objects)

Názory uživatelů

Sharp Objects

Knížky Gillian Flynn mám rád a oba dvě, co se dočkaly filmové podoby, se mi líbily, takže jsem byl přirozeně zvědav na to, jak se zadaří seriálové verzi Sharp Objects. Protože pravdou je, že v knižní podobě mi přišla nejzmatenější (nutně neznamená špatná). Navíc se podařilo zlákat poměrně zajímavá jména, takže jsem si začátek léta poznačil v kalendáři a čekal na premiéru na HBO.

Hlavní hvězdou je má oblíbená zrzka Amy Adams, i když tentokrát nehraje postavu, která by vám měla být od prvního pohledu sympatická. (Ale Amy Adams je ve své roli skvělá, o tom není pochyb). Ta se vydává zpátky do rodného městečka, kterému se navždy chtěla vyhýbat, a po jejím příjezdu tak trochu pochopíte proč.

Líbí se mi zpracování a hutná atmosféra. Zapadákov, do kterého se nikdy nechcete vrátit, protože jsou tam nepříjemné vzpomínky, je podán více než dobře. Jediná věc, se kterou mám problém, bylo prolínání časových rovin, které na mě stejně jako v knize působí nepřehledně a určitě by se dalo vylepšit.

Trošku se to vleče, ale to nutně nevidím jako chybu. Jen mi to dalo vzpomenout na to, co předvedlo HBO v první řadě True Detectives. Prostě to jen pokládá solidní základy pro zbytek příběhu a představuje většinu důležitých postav, což následně dokazuje gradace v posledních epizodách. Ve finále jsem spokojen s tím, že to působí přehledněji než knížka a těšil jsem se na závěrečný zvrat.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bohužel, tohle se nepovedlo

Po hodně dobrém Big Little Lies přichází nová slibná minisérie, bohužel, podruhé to ale nevyjde.
Tento seriál se dá dokonale popsat jen jedním slovem: Nuda... Pilot byl zajímavý a určitě měl potenciál. Ten byl ještě dobrý, ikdyž hodně pomalý.
ALE, potom následovala ledová sprcha v podobě druhého dílu. Ubral na intenzitě flashbacků a asi tak o 90% více zpomalil. Vlastně to celé působí jako vycpávka, protože se tam toho v ději posune strašně málo, na to že ten díl má 1h. Tohle tomu seriálu dost ubližuje (stopáž), klasických 43 minut by tomu prostě sedělo mnohem lépe, říkejte si co chcete.
Samozřejmě hlavní postava je zahraná skvěle, o tom žádná, ale na to aby se tenhle seriál stal dobrým to prostě nestačí.

EDIT: Poslední epizody byly zajímavější a finále perfektní, což trošku vylepšilo můj pocit z tohoto seriálu, ale i tak nemůžu dát více než 60% kvůli první polovině, která byla vyloženě nepovedená.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Trocha iný seriál

To, čo väčšine vadí, sa mne práve naopak páči. Pomalé tempo, "lepkavá" atmosféra, svojská komunita a ešte svojskejší (vynikajúco zahraní) jednotlivci. Spôsob akým je to natočené mne osobne pomáha vžiť sa do deja a do života mesta, ktoré si žije svojím vlastným uzavretým životom. Ak by to malo viac ako 8 dielov asi by mi to začalo vadiť, ale s 5 časťami za sebou a 3 pred sebou som absolútne spokojná. Keďže sa oboznamujeme tak s detstvom, ako aj s nedávnou minulosťou Camille (Amy Adams) a zároveň sa riešia dosť brutálne vraždy, tak je dobré, že na odhalenie niektorých skutočností si musíme počkať a máme dostatok času to "prežiť" a spracovať, prípadne trocha o nich pouvažovať.

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Neoslovilo

Amy Adams hraje perfektně, ostatně většina postav je vykreslena a zahrána velice dobře, ale mě to prostě neoslovilo. Moc temné, moc rozvláčné, moc roztěkané a celkově s až moc depresivním nádechem.

50 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ostré předměty

Největším počtem bodů asi ohodnocuji seriály, které krom toho, že mají dobrý námět, jsou dobře zahrané a jsou uvěřitelné, také dokáží vyvolat silné emoce. Ať už je to spontánní smích nebo když mám nervy našponované k prasknutí. Tento seriál se nezdál, rozjíždí se pomalu, ale jak se díky flashbackům nabalují znepokojující momenty, divák tuší něco neblahého. A popravdě řečeno, při posledním díle už mi bylo na zvracení a poslední záběr to dorazil. Jediné, co bych vytkla, je až přílišné předvádění tajné konzumace vodky u Camille, myslím, že to všichni pochopili, že s tím má kapku problém. Dávám však maximální ohodnocení, tohle z hlavy jen tak nedostanu.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Stálo to za to

Amy Adams - pre mňa neskutočne nesympatická herečka. Preto som sa to aj bála pozerať. Na druhú stranu, keď som videla, kto má seriál na starosti, tak som si povedala, že idem do toho.

Knihu som nečítala. Neviem to porovnať a asi som aj rada, keďže knihy väčšinou bývajú lepšie.

Zo začiatku ma veľmi hnevalo to, ako tam Amy stále chlastá. Potom už som si aj zvykla.


Teší ma, že to bola len miniséria a nenaťahovali to. Oceňujem.

Záver nádhera, perfektná atmosféra.

Ja som spokojná a budem odporúčať ďalej ;)

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Není to zábava sledovat

Od první chvíle jsem při sledování měl pocit hry na umění. Hudba, flashbacky, spousta stylizace, jenže kromě toho "feelingu" tomu chybí vystavění příběhu, napětí a děj.
Mám z toho pocit, že námět nemusel být špatný, ale režijně se to uchopit nepodařilo.
Nestojí to za to sledovat.

30 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Mámina hodná holčička.

Přiznám se, že když jsem zhlédnul 1. díl, nevěděl jsem, co si myslet. Mám na to koukat vůbec dál? Bude to stát za to? Stálo. Každý další díl a posun obou sester v ději byla nádhera pozorovat. Mám ze seriálu pocit, že na mě dýchá Temný Případ (1. série). Poslední díl, který jsem dokoukal asi před 20 minutami, asi chvilku nevstřebám. Pokud opravdu nevíte co s časem, dejte tomu šanci. Stojí to zato!


P.S. Pokud pak nebude chtít obejmout svojí mámu, jako nejlepší na Světě, tak nevím.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Don´t tell mama :-)

Na začátku jsem byla ztracená z těch věčných flashbacků. Pak se to rozjelo a najednou byl konec ... a zas rozuzlení a vysvětlení během pár flashbacků na konci. Byla to jízda ... Amy Adams naprosto úžasná!

90 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Moj pohlad na seriál

Na začiatku to vyzeralo zaujímavo ale potom nejakak sa to zacolo pomotavat tie príbehy a stratilo to svoju iskru.

40 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ostré předměty

Seriál byl velmi dobrý. Příběh mi nepřišel až tak originální. Viděla jsem už spoustu seriálů, co měly příběh daleko komplikovanější a zapeklitější. Co mi přišlo naopak velmi dobré, bylo psychologické vykreslení postav, na které bylo kvůli pomalejšímu tempu spoustu času. Pokud se například zajímáte o psychologii, je to seriál pro vás.
Určitě by bylo lepší tento seriál sledovat jako maraton. Zjistila jsem, že je neskutečně těžké vydržet týden, protože se vždycky ty zajímavé věci děly na konci epizody.
Obsazení snad ani nebudu hodnotit. To je prostě skvělé. Amy Adams v hlavní roli je pecková a velmi uvěřitelná.
Krásná práce s kamerou, celkově dokáže seriál neskutečně působit na vaše pocity.
Co se mi ale hodně nelíbilo, byla úvodní znělka. Strašně dlouhá a nudná. HBO si na znělky hodně potrpí, ale tohle byl krok vedle, podle mého názoru. Jinak je hudba do seriálu zakomponována dobře a podtrhuje atmosféru.
Je snad poprvé, kdy si myslím, že by bylo vzhledem k příběhu lepší, kdyby byl seriál kratší nebo kdyby natočili film. Bylo tam strašně zbytečného prostoru a některé díly jsem skoro usínala, protože se nic zásadního nestalo.
Ale celkově seriál doporučuji. Ztráta času to rozhodně nebyla. :)

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Hodně dobrá záležitost.

Neměla jsem co dělat a tohle bylo mezi doporučenejma seriálama. Jasně, známe svý lidi. No na začátku jsem ty flashbacky vůbec nedávala a naprosto jsem nechápala kde jsem a co se děje - dokonce jsem neměla moc chuť do dalšího dílu. Ten byl ale lepší. A třetí pak ještě lepší, ten po něm zas a teď čekám jak malý dítě, až konečně kouknu na ten poslední. Má to tajemno, tichý hororový bleskový záběry na mrtvý holky prostě fungujou, je to detektivka a já fakt nechápala, kdo to udělal do předposledního dílu (Nebo mi lžou? Já nevím!) a zároveň je to takový umělecký. No, ale 100 % dát nemůžu, protože se to zezačátku neuvěřitelně vleče a vydrží jen ti nejotrlejší nebo nejznuděnější, kteří pak ale zase získají odměnu v podobě skvělé minisérie. Ti, co to nevydrží, budou mít navždy hořkou pachuť z naprosto bizarního snímku, který ani nemá žádný nápad, škoda pro ně.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ostřejší než předloha

Celému tvůrčímu týmu tleskám. Vytvořit z tuctové předlohy nejlepší televizní novinku roku se jen tak nevidí. Přidejte dusivou atmosféru, tíživé teplo, precizní práci se zvukem, střihem a máte další seriálovou závislost v hledáčku. Navíc herecký galakoncert mezi Amy Adams a Patriciou Clarkson je třeba vidět.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Páni

Pilot mě úplně nechvátil, ale libilo se mi, že něco bylo ve vzduchu. Každopádně po shlédnutí celé série: zvlášní, tajemné, nečekané, podivné a hodně povedené.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí