plakát seriálu

Outcasts

(Outcasts)

Názory uživatelů

POVEDENÝ SCI-FI SERIÁL ODSOUZENÝ K ZÁNIKU

Na začátek špatná zpráva: "...On 14 March 2011, the BBC confirmed that Outcasts had been cancelled." V nejlepším, po konci první sesony. Proč? Jednoduše klesla sledovanost, průměrný divák chce, aby byla Sci-Fi tvořena většinově koloritem (upřednostňuje formu před obsahem). Chyběla obvyklá vysoká míra technoblábolů, drahé animace kosmických katastrof, akce stíhající akci, výrazně černobíle vyprofilovaní hrdinové a co nejjednodušší (polopaticky vysvětlené) tajemno.

Seriál je v něčem podobný Earth 2, vykrádá (jako ostatně většina seriálů) nápady, odkud to jde, má postavy, se kterými se divák může obtížně identifikovat pro jejich častou "šedivost", děj není příliš dynamický... Negativ by šlo napsat hodně - ALE - je to jeden z mála seriálů, který se zabývá budováním postkatastrofické společnosti. Ani tady příliš nevyniká (nabízí se srovnání s romány The day of Triffids, Malevil, Virility Factor = Protected Men, etc), ale je to jeden z nejlepších pokusů (ne-li nejlepší) zpracování tohoto tematu v seriálu.

Pozor, další text obsahuje mnohé spoilery:

Na léta materielně zajištěná společnost v cizím a nepřátelském prostředí, ohrožená klesající populační křivkou a příchodem další vlny zjevně militantnách kolonistů ze Země, mizivá motivace k práci (vždyť aktuálně máme vše, co potřebujeme), nedostatek výrobních prostředků (technika ze skladů, medicínské prostředky a suroviny ze skladů jednou dojdou), výskyt naklonovaných nepřátel (původně průzkumníků), mocenské ambice jedinců (materielní v dané situaci nemají moc smysl), to vše vytvořilo dokonalé kulisy k vytváření modelu jiné (nové, nezatížené minulostí) společnosti, fungující na odlišných eticko-morálních základech, než současná společnost na Zemi. Tak daleko si tvůrci bohužel netroufli zajít, ale nějaké náznaky tu byly.

K tomu kolonisovaná planeta, hostící jakousi mocnou entitu (Solaris), nepřátelskou k tomu, co lidstvo představuje (přiznejme si, že jsme se moc nepovedli)... Nálezy antropomorfních kosterních pozůstatků, přiznání mzácké entity, že stojí za jejich zánikem... Spousty skvělých nápadů, které by bylo možné dál rozpracovat, jenom kdyby sakra seriál nezkončil po první sesoně.

Pokud jste příznivci Sci-Fi a přímo nevyžadujete nablblé slátaniny typu Star Wars, potom je to seriál pro Vás.

Btw., 70% je u mě vysoké hodnocení.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

BBC válí

Nástupce Lostu se přeci jen objevil! Ale z jiné části Atlantiku než by jste očekávali. Místo tajemného ostrovu tu máme celou planetu, kterou chtějí kolonizátoři ze zdevastované Země, přeměnit v nový domov. Všechno však není takové, jak by se na první pohled zdálo. Outcasts bych přirovnal k projektu jménem Generation Kill. Mnoho lidi si stěžovalo, že je to válečný seriál bez akce. U Ouscasts zase někteří říkají, že je to scifi, ale v podstatě bez scifi prvků. Když se ale člověk ponoří do Carpathii se vším co nabízí, dokáže si užít příběh, který je mu podáván vkusně a postupně rozpracován, zamilujete si to. Osmihodinový výlet jsem si nadmíru užil a je velká škoda, že se nenatočí 2. sezona. Outcasts jsem dál šanci a vůbec toho nelituji.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Outcasts

Velký a zajímavý potenciál seriálu, k tomu kvalitní britská produkce. Jedná se tedy o úspěch? Už to, že seriál skončil po první sérii naznačuje, že o úspěch bohužel nešlo. Trochu nechápu, jak někdo může srovnávat Outcasts s Lost, jelikož tam je kvalita úplně někde jinde a i obsahově se jedná o jiný formát. První díl člověka doslova "dostane", a tak si další díly pustí s velkou chutí. Ovšem tam nastává problém, že nápad nové planety, kde lidé žijí, je trestuhodně nevyužit. Hlavní postavy sice řeší problémy sestávající s novou a neznámou planetou, ovšem dost často seriál sklouzne k upovídaným a zbytečným scénám, které seriál pouze natahují a přitom se skoro nic neděje. Další mínus je, že ačkoliv město Forthaven má 70 000 obyvatel, člověk má při sledování pocit, jako kdyby se jednalo o malou osadu, kde žije maximálně několik desítek lidí. Na každém rohu, kde se cokoliv stane je vždycky někdo z hlavních hrdinů, aby zasáhl atd. Spíše to tak působí, jako kdyby bylo jen těch pár vyvolených a zbytek nic. Nelogičností je celkem dost, nebude je všechny rozepisovat, každý ať zhodnotí sám, kolik jich je. Podle mě je ale velká škoda, že seriál se vlastně pohřbil sám díky celkem děravému scénáři, protože poslední díl sliboval opravdu zajímavý materiál pro další sérii.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Mne to chytlo...

Pro mne docela dobrý seriál.Sice z počátku jsem byl tak trochu zmatený,jelikož si myslím, že začíná bez ucelených informací, proč se lidé vlastně v této sitauci a tam někde ocitlo...budu doufat, že asi to tak má být a vše se postupem doby dozvíme. Musím ale podotknou a určitě mne dá pár lidí za pravdu, že to nebude seriál pro každého a každého kdo má rád scifi.Nečekejte akce,nečekejte masakry od mimozemšťanů a už vůbec se nesnažte to přirovnávat třeba k Terra Nově. Tenhle seriál má podstatu úplně někde jinde. Mne se to ale zamlouvá a hlavně zajímá mne, jak to bude pokračovat. Jen uvidíme, zda bude sledovaný, což bohužel v dnešní době je pro ty nenasyty z film.produkce důležité a co je zajímá především./sledovanost - prachy/
Jediné co mne tak trochu vadí jsou někteří herci,přesně jedna herečka.Prostě Hermione Norris. Ta mne na tu roli nesedí a mám pomalu z ní pupeny.Pořád má ufňukanej,brečící výraz, což mne drásá...:-( Ještě že to kompenzuje hezká Amy Manson,ta mne zase nevadí :-)
Takže jsem zvědav, jak se to dál bude vyvíjet,tedy pokud se bude vyvíje a ostatním mohu jen doporučit.Ale jak tak nějak už dnešní dobu znám,tak mamon a honba za prachama si myslím že dlouhou životnost seriál mít nebude....No škoda, to je jediné co mohu za sebe bohužel napsat.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Asi tak ...

Je to velice zajímavý počin - a hodně povedený.
Je sice zvláštní , se se v něm nedozvíme pořádně co se stalo na ZEMI ( nějaké nic neříkající náznaky ) ale určitě stojí za shlédnutí.
Musím přiznat že sem hodně naštvaná , protože sem se spoustu věcí nedozvěděla
- co je zač a proč tajily přílet raketoplánu 10 ?
- jak to bude z tajemnou entitou ?
- co je přesně zač " prezident " ?
- proč entita zabila jen určité lidi , když podle ní ( díl 8 ) sme všchni stejní ?
- jak to bude dál s klony a kolonisty ?

Spousta nezodpovězených otázek - nenávidím jakýkoliv počin , který se scénáristi rozhodnou ukončit předčasně. Mněly by natočit aspoň ještě jeden nebo dca díly , kde by na todle odpověděly.
Bohužel , už se to nikdy nedozvíme - další příklad toho proč sem se před lety rozhodla nedívat se na cokoliv co se tváří záhadně a nemá to konec.

Škoda - mohla sem mít oblíbený počin , který je výmečný a není o nasílí ( berte s rezervou )

Hodnitím 95 % - těch 5 % nedám , protože to tvůrci nedokázaly dopracovat do konce.

( modle me se aby se tohle nestalo pravidlem všech počinů - není sledovanost , tak to utneme a ať si divák domyslí " jak " by to mohlo být )

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

VÝBORNÁ ZÁLEŽITOST

Po prvních dvou epizodách mi tenhle seriál přišel nepřesvědčivý. Nicméně od třetí epizody je seriál stále zajímavější. Je zde řada záhad, které čekají na vysvětlení, řeší se i mezilidské vztahy, boj o moc...
Sedmá epizoda, poslední, co jsem zatím viděl, opět výborná. Britové rozhodně nezklamali :-)

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Seriál s velkým potenciálem, který nemohl plně rozvinout

Na tento seriál jsem se dlouho těšila. Nejdřív jsem viděla upoutávku BBC na pořady, které plánuje pro rok 2011 a ihned mě zaujalo, že se chystají uvést nový vědecko-fantastický seriál. Začala jsem pátrat po jménu a shánět informace. Jaké tedy bylo mé zklamání, když po asi dvou měsících čekání odvysílali pilotní díl, který mi ovšem moc sci-fi nepřipadal. Nebo ano, je to sci-fi, ale čekala jsem toho sci-fi víc. Moc efektů a filmových triků nepředvedli, spíš ukázali "krásy" Jižní Afriky a mezilidské vztahy. Nebylo to prostě to, co jsem čekala, ale nemůžu říct, že se mi to nelíbilo. Druhý díl byl podle mě daleko lepší a vylepšil úvodnímu dílu skóre. Postava Mitchella v podání Jamieho Bambera se mi velmi líbila a skvělý humor a akcent Daniela Mayse prostě nemá chybu. Stejně tak bez postavy manipulátora Julia Bergera by seriál o dost přišel.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Stručný

Těšil jsem se na pěkný seriál o kolonizaci jiné planety. Bohužel jsem se dočkal jen toho,že snad všichni kolonizátoři jsou vyšinutí blázni a dementi ,kteří žijí v chaosu a nemají vůli poslouchat. Zabíjejí se na potkání,věčně se hádají a dělají zločiny. Hodně mne tento seriál zklamal.

10 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
17 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí