plakát seriálu

Pan Am

(Pan Am)

Epizoda 1×07 – Vadí nevadí (Truth or Dare)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pan Am veze námořníky. Lauru přitahuje Joe, jeden z nich, který má ale černou pleť. Laura se bojí předsudků. Vztah Kate a Nika nabere nový směr. Colette se splní životní sen.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

U Laury a Maggie se koná velká námořnická párty. Laura je hodně připitá. Maggie a novinář z Berlína se skvěle baví. Po Lauře kouká Joe, jeden z námořníků, Laura ho ale ignoruje. Na konci večera všichni odejdou, Joe ale zůstane s tím, že mu Maggie slíbila přespání na gauči. Laura přemýšlí, jestli se na noc zamknout nebo ne, nakonec ale klíčkem pootočí.

Kate volá Richardovi, že Niko za pár dní nadobro odjíždí do Jugoslávie. Zoufale ho prosí, ať mu v tom nějak zabrání. Richard jí řekne, ať si nedělá starosti, že to všechno dobře dopadne.

O den dříve:

Letušky po službě pijí v letadle šampaňské a hrají hru na pravdu. Laura se přizná, že se nechala nafotit nahá, z čehož je Kate v šoku. Přijdou za nimi piloti, že jako laskavost námořníkům za jejich služby je zdarma dovezou do New Yorku. Holky se narychlo upraví a hned už vítají nové cestující.

Laura se baví s Joem, který se bojí létání. Joeovi se Laura jasně líbí.

Současnost:

Pro Nika si přijdou agenti. Kate mu říká, ať s nimi jde po dobrém, on po ní začne řvát, kdo že vlastně Kate je.

Joe pro Lauru ráno chystá nápoj proti kocovině. U dveří zazvoní domovník, uvidí Joea a chce po Lauře, aby ho ihned vyhodila, protože je černoch. Laura se bojí o své bydlení a souhlasí. Joeovi řekne, že by s ním ráda strávila den ve městě. Na nádraží je spolu uvidí bílí chlapi a Joea zmlátí.

Richard zavolá Kate adresu, kde je Niko. Ve dveřích Kate narazí na Lauru s Joem. Kate je tam nechá a odbíhá pryč. Laura se mu omlouvá, protože se celou dobu také potýkala s předsudky. Pak se ale políbí.

O den dříve:

Colette jde za Deanem do kabiny a ten jí dovolí co-pilotovat. V jednu chvíli Dean sundá ruce z kormidla a Colette skutečně řídí letadlo - splnil se jí sen.

Námořníci slaví zásnuby jednoho z nich. Kate se přizná Lauře, že je zamilovaná. Joe se Lauru pokusí políbit.

Současnost:

Kate jde za Nikem. Ten jí prakticky řekne, že mu podepsala rozsudek smrti. Buď se vrátí do Jugoslávie jako dvojitý agent, nebo pošlou tajnou nahrávku jeho rozhovoru s Kate Nikově vládě.

Další den na letišti se Niko rozloučí s Kate. Odjíždí zpátky do Jugoslávie.

Hlavní postavy
Maggie Ryan
Kate Cameron
Ted Vanderway
Laura Cameron
Colette Valois
Dean Lowrey
Vedlejší postavy
Mike Ruskin
Richard Parks
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVadí nevadí
Původní názevTruth or Dare
Rok natočení2011
Premiéra6. listopadu 2011
Česká premiéra24. srpna 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry5 170 000 diváků
Autoři profilu epizody