plakát seriálu

Politická hra

(Political Animals)

Názory uživatelů

Zvířátka

O Political Animals se dá s jistotou říct, že to není masový seriál pro každého. Jedná se o neotřelý pohled na život bývalé první dámy, která se po neúspěšné kandidatuře na prezidenta stala ministryní zahraničních věcí, přesto ale ve státě zastává jednu z nejdůležitějších rolí a svého snu o prezidentství se nehodlá tak snadno vzdát. Zároveň je to ale matka, což možná občas trochu odsouvá na druhou kolej. Další ambiciózní ženou je pak novinářka Georgia, která si na kritice života bývalé první dámy postavila kariéru.
Dá se tedy předpokládat, že seriál bude plný intrik a nechutných mocenských bojů. Ale vlastně není. Je inteligentní, velmi dobře napsaný a na první dámu se dívá jako na člověka, nikoliv jen jako na političku. A v tom je možná seriál jiný než ostatní podobného typu. Všichni jsou tam vylíčeni jako lidi s vlastními problémy a pro jednou konečně není americký prezident považován za boha.

Obsazení bylo vybráno výborně. Sigourney Weaver rozhodně není žádná začátečnice a krásná Carla Gugino jí velmi dobře sekunduje. Pokud jste se dívali na Gossip Girl, jistě poznáte Sebastiana Stana jako drogově závislého T.J., který mě neuvěřitelně příjemně překvapil. O Jamesi Wolkovi ani nemluvím, ten mě měl v kapse hned, je to prostě krásnej chlap. Jen mě trochu zaskočil výběr záletného ex-prezidenta, kterého ztvárnil Ciarán Hinds. Jen těžko se mi věřilo tomu, že zrovna on má být takový "ladies man", až do konce seriálu jsem s ním měla menší problém. Ale jinak se to hodně povedlo.

Pokud už vás tedy unavují nekonečné kriminálky a romanťárny pro náctileté, zkuste se ponořit do světa politiky. Seriál má jen šest dílů, to máte raz dva :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

PA

Ako som už spomínala pri inej recenzii politika nie je pre mňa. Nerozumiem sa jej a ani ma nebaví. No napriek tomu som sa „zvieratká“ rozhodla skúsiť. Čo ma na nich lákalo bolo najme obsadenie.

Podľa popisu by človek možno čakal seriál plný politických intríg, podrazov či iných podobných vecí. Má v sebe aj tieto veci, no zároveň podáva pohľad na ľudí za nimi. Na ich život, problém a na to aký dopad má všetko na ich rodinu. Dalo by sa povedať, že dejová línia s politikou ustupuje tej rodinnej a nie je taká výrazná, no obe sa podľa môjho názoru vyvažujú a tvoria tak mix rodinnej drámy a politiky.

Svoje urobilo aj obsadenie, ktoré bolo hviezdne a vybrané ozaj skvelo. Každá s postáv mala svoje miesto, ničím nevytŕčala nad inými alebo stála v úzadí. Postavy neboli vykreslené čisto kladne či čisto záporne. Každá z nich mala svoje klady aj zápory, ktoré z nej tvorili dokonalú postavu. Ja osobne som si obľúbila najviac asi Sebastiana Stana, ktorý hral závislého syna.

Jednotlivé časti na seba pekne nadväzovali, koniec sa dá svojím spôsobom považovať za uzavretý. No keby seriál dostal druhú sériu, ostal tu nejaký ten materiál. Kto chce skúsiť niečo nového a nudí sa, nech skúsi Political animals.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Power runs in the family.

Political Animals je má první viděná minisérie. Jasně, mám za sebou desítky seriálu, které byly ukončené po dvou epizodách. Ale minisérie je trošku něco jiného, tady jde o uzavřené story. A musím říct, že jsem si dle mého názoru nemohla vybrat žádný lepší seriál, který by mi tento žánr představil.

Upřímně nevím, co začít chválit dřív. Scénář? Herce? Prostředí? Vykreslení postav? Kamera? Spád děje? Všechno je zde zvládnuto na jedničku.

Postav není příliš, ale není jich ani málo. V popředí stojí významná politická rodina. Příběh ukazuje nejen jejich život, ale také to, jak ovlivňují okolí a především to, co politika může udělat z dětí. Všechny charaktery jsou tak reálné, tak upřímné, a navíc bezchybně ztvárněné! Hercům dávám jedničku s hvězdičkou, donutili mě, abych měla celou dobu oči přilepené na obrazovce. Spoustu z nich znám, spoustu jsem poznala až u Political Animals, ale rozhodně nepochybuju o tom, že si je dlouho budu pamatovat.

Stejně velká chvála ale patří také scénáristům. Na této minisérii musel spolupracovat perfektní tým pisálků, kteří dokázali, že když se chce, tak to jde, jde vytvořit perfektní příběh, který zaujme i člověka, kterého politika celkem vůbec nezajímá. Jak už jsem zmínila, nedokázala jsem se odtrhnout, v každém novém záběru přišlo něco zcela nečekaného a přesto perfektně do příběhu zapadajícího. Svádím to na to, že se seriál vysílal na kabelovce, začínám stále více věřit tomu, že ten rozdíl mezi komerčním a kabelovým seriálem je prostě ohromující. Možná Political Animals není pro masy, ale věřím tomu, že každý dospělý člověk si zde najde něco, kvůli čemu seriál zhltne komplet celý.

Poslední epizoda byla podle mě nejlepší. Vůbec jsem nečekala ten sled událostí, které nastaly. A vůbec jsem hlavní hrdince nezáviděla její situaci. Osobně netuším, jak bych se zachovala, kdybych musela tento problém řešit, navíc s tak rychle se měnícími plány, které už před nehodou vypadaly zcela jinak, než bylo původně v plánu, s novinářkou za zády a s rozhádanou rodinou.

Jediné, co mě mrzí, že se nedočkáme plnohodnotného seriálu. Chvíli se spekulovalo o tom, že USA Network vybere Political Animals pro druhou sérii, ale nakonec se tak nestalo. Ráda bych sledovala hrdinčino úsilí o to stát se novou prezidentkou, ráda bych viděla, jestli se T.J. polepšil a jestli se Annie dozvěděla o Douglesově nevěře... Škoda.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí