plakát seriálu

Pomsta - s.r.n.

(Vengeance Unlimited)

Názory uživatelů

Chapel

Na tomhle serálu mi vadí jen to, že ho dávali kdysi dávno a díky tomu se na netu povalujou jen vhs ripy s šíleným zvukem nebo jsem prostě neměl štěstí.

Když tohle pominu, tak je to seriál, kterému dominuje záhadný Chapel, který koná dobro po svém. A to dobro koná většinou nějakým slušným podrazem či konspirací za pomoci lidí, kterým již dříve pomohl a oni mu prozměnu dluží službičku. Všechno mu samozřejmě vychází a divák se hodně dobře baví.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Vengeance Unlimited

Některé seriály v době svého vysílání proběhnou naprosto bez povšimnutí a zájmu širšího publika, a právě to se stalo i Vengeance Unlimited. Já na něj vlastně taky narazila jenom náhodou a o to větším překvapením pro mě byl.

Jak nejlépe popsat Vengeance Unlimited? Představte si takové ty béčkové filmy se Stevenem Seagalem nebo Michaelem Dudikoffem, kteří brání nevinné chudáky před zlovůlí mocných a při tom stíhají házet na kameru drsné výrazy a ještě drsnější hlášky. Tak přesně z něčeho takového Vengeance Unlimited vychází. Říkáte si, že to zní jako naprostá blbost, na kterou se nedá koukat? Tak to se mýlíte.

Seriál funguje hlavně kvůli hereckému obsazení, které se povedlo na jedničku. Michael Madsen skvěle vystihuje všechny možné i nemožné polohy Chapelova charakteru. Smíchejte všechny postavy z Leverage a dostanete jednoho Chapela. Chapel zvládá brilantně plánovat, v pravou chvíli se vytasí s bojovým uměním, umí nenápadně krást, ale i naslouchat lidem a chvílemi mluví jako magor, kterému nikdo nerozumí. Nepovést se obsazení Chapela, tak seriál ztratí svoje kouzlo. Taky Kathleen York jako KC, asistentka pana Chapela, nepůsobí jenom jako módní doplněk, ale skutečně k něčemu je.

Seriál hodně sází na humor. Celým seriálem se jako nit táhne oddychnutí lidí, kterým pan Chapel v minulosti pomohl a nyní splnili laskavost, o kterou je požádal, a on řekne, že je navždy pryč z jejich života. Tajemný pan Chapel hází jednu hlášku za druhou, způsoby zajištění spravedlnosti jsou leckdy hodně zvláštní, dialogy jsou skvělé. Miluju ten dialog o zabíjení koček a žen. Nic geniálnějšího jsem v poslední době neslyšela:-) Nebo scéna ve vězeňských sprchách, která je podkreslená písní "It's raining men". Taky se mi líbí úvodní titulky, jednoduché, černobílé se skvělou hudbou a k seriálu dokonale sedí.

Kupodivu ne všechny epizody mají šťastný konec, což se mi zdá pro Američany zvláštní. Taky pan Chapel na dobu svého vzniku není ryze kladná postava, dokáže být škodolibý a možná by se dalo říct až zákeřný.

Na první místo nestaví násilí, i když ani tomu se seriál občas nevyhne, ale vychytralý plán, jak zloducha dostat, tak aby ho to co nejvíc bolelo. Některé zápletky jsou sice vyřešeny spíše náhodně než nějakým ďábelsky lstivým plánem, některé momenty vyznívají značně naivně, ale tohle všechno přehlédnu, protože ten seriál mě prostě baví.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tajemný pan Chapel

Seriál vysílaný na ČT1 mě zaujal již jen intrem. Tajemný pan Chapel, který se "vynoří" bůhví odkud, pomáhá lidem, kteří byli nespravedlivě odsouzeni, nebo se jim stala jiná nespravedlnost. Praktiky pomsty jsou parádně provedené a Chapelova "chladnost" je úchvatná

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé