plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 4×13 – Abduction
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Emily a Victoria se musí naučit spolu spolupracovat, aby se zachránily, jenže Victoria to odmítá. Mezitím Jack a Davidvymýšlejí plán, jak je zachránit.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily s Victorií se probudí v kleci, kdesi v docích. Victoria je přesvědčená, že za jejich únosem je Emily. Přijde za nimi ale Malcolm, který chce poslat zprávu Davidovi. David zatím o únosu neví. Balí si tašku, chce sebrat Emily a ujet s ní pryč, než Malcolma pustí z vězení, pak po nich totiž půjde. Jde za ním ale Jack, aby mu řekl, že už ho propustili. Zároveň se omlouvá, že mu nevěřil. David běží do Graysonova sídla a chce jet hned, jenže Emily tam nikde není. Na mobil mu přijde zpráva od Malcolma, chce, aby mu vrátil Kate živou a nezraněnou, nebo že zabije jak Victorii, tak Emily. Má čas do zítřejšího poledne.

Jack jde za svým parťákem Benem a chce od něj pomoct při najití Malcolma Blacka, tvrdí, že mu to nemůže vysvětlit, ale, že je v tom víc, než si myslí. Ben na to odpoví, že Malcolm Black chce zabít Davida Clarka. Jack je překvapený a Ben mu poví, že ví celou historku, včetně toho, že Emily je Amanda a že se ještě nerozhodl co s tou informací udělá.

Margaux už je zpátky v práci. Poté, co jí Victoria řekla celý příběh o Amandě a Davidovi, Margaux chtěla, aby Emily zaplatila, ale Victoria jí od toho odrazovala. Margaux to ale přesto nevzdává a najme chlápka a chce, aby usvědčil Emily ze zločinů, které ona ví, že udělala. Muž jí radí ať jde na policii, Margaux ale nemá důkazy a chce po něm, aby jí nějaké získal.

Emily se mezitím snaží utéct ze svého vězení, potřebuje ale aby s ní Victoria spolupracovala, ta ale odmítá. Prý je to ironie, že teď umřou společně.

Louise si čte v klubu, když se u ní posadí její matka a začne jí kritizovat. Louise je zmatená, má pocit, že se jedná o další výplod její fantazie, ale když k nim přijde Nolan a začne si s její matkou povídat, uvědomí si, že je to skutečnost. Její matka chce s Louise strávit nějaký čas, ale Nolan Louise pomůže a řekne, že už mají společně plány.

David se snaží zfalšovat zprávu od Kate, aby si Malcolm myslel, že je ještě na živu. Na pomoc mu přijde Jack s Benem. Podaří se jim zavolat Malcolmovi a pustit nahrávku s hlasem Kate, kterou vytvořili pomocí Nolanova počítače. Malcolm jim uvěří a oni spřádají další plán. Jack chce jet na místo, kde je Malcolm unesl a zjistit, jestli tam s Benem na něco nepřijdou. Výměna rukojmích s Malcolmem bude jejich poslední plán.

Matka Louise jí navštíví v pokoji a vyhrožuje, že jestli Louise jen cekne o těch prášcích, tak jí přestane dávat peníze. Ben s Jackem mezitím jedou k majáku, ale nic tam nezjistí.
Malcolm vyvede Victorii s Emily z klece, Victoria se chce zachránit, tak začne vyjednávat. Řekne Malcolmovi, že má najít Jacka Portera, protože ten určitě bude Davidovi pomáhat. Emily na ní křičí, aby už nic neříkala. Malcolm pošle za Jackem jednoho ze svých lidí, Emily po něm skočí a začne se s ním prát, ale odtáhnou jí a spolu s Victorií je spoutají.
Emily pak řekne Victorii, že jí její otec plánoval v tom majáku zabít. Jejich "sbližování" ale utne Malcolm, protože našel čas na menší vyjížďku.

Nolan s Louise vaří a Louise si stěžuje na svojí matku i na to, že pokud jí nebude poslouchat, vezme jí peníze. Nolan chce něco vymyslet, aby jí pomohl.
Jack přijde domů a najde tam svázaného Bena, zezadu na něj vyskočí Malcolmův muž a začnou se prát. Jackovi se podaří ho omráčit. Osvobodí Bena a Malcolmova muže svážou. Chtějí zjistit, kde je Malcolm ale Jack tvrdí, že mu jeho lokaci nikdy neřekne. Pak si všimne, že na jeho tričku je nakreslená hvězda. Okamžitě pochopí, že je to vzkaz od Emily. Jako děti hledali poklady a na mapách touhle hvězdou označili cíl. Jack ale neví, kde by měl začít hledat. Ben přijde na to, že Emily použila uhlí k nakreslení značky. Jack pak přijde na to, že je od majáku neunesli autem, ale lodí a vzali je do jediné továrny, která ještě používá uhlí.

Mezitím David jede na výměnu rukojmích, Malcolm ale přivede jen Victorii a navíc zjistí, že David v autě Kate nemá. Pochopí, že není naživu, postřelí Davida do nohy a zajme ho.
Malcolm pak po něm chce, aby zabil Victorii a Emily. On to ale odmítá, takže to Malcolm udělá sám, kdyby to byl býval udělal David, ušetřil by je mučení. Jako první jde po Emily, ale Victoria na něj zavolá, že to ona zabila Kate, protože zastřelila jejího syna. Do skladu se v tu chvíli dostane Jack s Benem a strhne se bitka. Všichni bojují se všemi.
Malcolmovi se podaří chytit Emily a chce jí upálit za živa, David se ale dostane ke zbrani a Malcolma zastřelí.

Jack s Benem zavolají policii, která dorazí na místo spolu s doktory, kteří začnou ošetřovat zraněné. Emily se bojí, jak se to vysvětlí Benovi, ale Jack jí prozradí, že ten už to všechno ví. Taky prozradí, že tu značku byla schopna nakreslit na tričko toho chlápka jen protože Victoria konečně souhlasila, že jí pomůže a že to celé bylo naplánované. David děkuje Victorii, že zachránila Emily. Ta mu říká, že by si měli od sebe trošku odpočinout.

Louise s Nolanem zavolají Louisině matce a pozvou jí k oslavě. Když chce vědět, co se slaví, tak jí prozradí, že Louisina svatba. Louise s Nolanem se vzali, takže právo starat se o peníze Louise přechází z její matky na jejího manžela. Ta zuří a řekne Louise, že jestli to nespraví, tak řekne všem, že Louise zabila svého otce.

Emily děkuje Benovi za záchranu, ten slibuje, že její tajemství neprozradí. Mezitím Margaux pečuje o Victorii a slibuje, že donutí Emily zaplatit. Victoria jí nabádá, aby nic nedělala, dokud nebude mít dostatečný důkaz. Ta jí ujišťuje o tom, že se nemusí bát.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Grizzly Bear (Angus & Julia Stone)

Louise a Nolan připravují večeři.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Jack Porter
David Clarke
Margaux LeMarchal
Ben Hunter
Louise Ellis
Vedlejší postavy
Malcolm Black
James Allen
Penelope Ellis
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAbduction (neoficiální název)
Původní názevAbduction
Rok natočení2015
Premiéra18. ledna 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry4 090 000 diváků (0,90 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody