plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 4×14 – Kindred
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Emily se snaží pomoci Nolanově nevěstě, aby se vyrovnala se strašáky svojí minulosti. Jack má taky problémy vyrovnat se se svojí minulostí, Victoria si mezitím najde novou přítelkyni.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily plánuje pro Nolana zásnubní párty u sebe v domě. Mezitím Ben a Jack se potýkají se zájmem médií. Oba dva jsou teď něco jako místní hrdinové. Starosta jim dokonce chce předat medaile za odvahu. Jack ji ale nechce, nechce jít ani na předávání. Ben se mu snaží domluvit.

Victoria se snaží domluvit Margaux, aby se víc starala o sebe a o své nenarozené dítě. Margaux je ale rozhodnutá za každou cenu očistit Danielovo jméno. Teprve pak může odpočívat.

Lyman se staví za Louise, aby jí předal obálku, ve které je pravá zpráva z noci otcovi smrti. Matka to nechala pohřbít a zprávu zfalšovat, aby Louise ochránila. Teď po ní chce, aby anulovala svojí svatbu. Jestli to neudělá a nepředá tak matce zpátky kontrolu nad penězi, na její oslavě všem řekne, že Louise zabila svého otce.

Emily jde za Davidem, aby mu pomohla vybrat kravatu k obleku na Nolanovu oslavu. David jí předává dárek k narozeninám a prosí Emily, aby šla se svojí pravou identitou na veřejnost. Obejmou se a někdo je vyfotí.
Později Nolan volá Emily, aby se podívala do novin, snímky jak se objímá s Davidem vyšli v jednom z časopise Margaux. Článek naznačuje, že Emily je nová Davidova milenka.

Victoria založila nadaci s Danielovým jménem, aby pomohla dětem v nesnázi. Pořádá prví akci a chce pomoct svých dlouholetých kamarádek. Žádná z nich se ale zrovna nežene, aby pomohla nadaci se jménem muže, který napadl svojí bezbrannou ex-manželku. Ke stolu přijde nová přistěhovalkyně a chce si sednout na Victoriino místo, ta ji ale před všemi poníží a pak naznačí, že to samé udělá i ostatním, pokud se nebudou podílet na její charitě. Všechny u stolu ji tak přislíbí pomoc.

Louise se svěří Nolanovi o tom, s čím ji její matka vydírá. Nolan se z ní snaží vytáhnout co si z té noci pamatuje, ale Louise tvrdí, že si pamatuje jen to jak stojí nad tělem svého otce a brečí. On jí slíbí pomoc.

Emily se staví za Margaux, aby jí vyčetla, že si má lépe hlídat co se tiskne v jejích novinách. Margaux tvrdí, že ona nekontroluje všechno, co jde do tisku. Emily jí vyhrožuje, že jestli jí nedá pokoj, tak má spoustu tajemství o Pascalovi, které by mohla prozradit světu a potopit tím jak ji, tak celou její společnost. Margaux nakonec řekne, že jí slibuje, že se její média nebude zaobírat jejím soukromím, protože muž, kterého milovala umřel tím, že se jí snažil bránit. Nechce tak pošpinit jeho poslední přání.
Emily jde pak na schůzku s Benem, chce po něm radu ohledně toho, jestli má nebo nemá vyjít na veřejnost jako Amanda. Ben jí řekne, že čím déle zůstává jako Emily, tím víc se Emily opravdu stává. A on si nechce představovat svět, ve kterém Emily Thorne neexistuje.

Na Victoriině benefitu se neukáže nikdo, kromě nově přistěhovalé ženy, kterou tak na obědě ponížila. Victoria jí podezřívá, že to ona přesvědčila její přátele, aby nechodili. Žena ale vrtí hlavou, protože kdyby je přesvědčila, tak by to znamenalo, že nejsou odolné vůči nátlaku a že Graysonovic rodinné jméno už toho tolik neznamená.

Jack se svěřuje Davidovi, že nemůže zapomenout na to, že zabil Kate. David se ho ale snaží přesvědčit, že neměl jinou možnost. Zachránil životy spousty lidí, včetně Emily.
Nolan vezme Louise za Emily, která jí má pomoct vzpomenout si na to, co se stalo tu noc s jejím otcem. Emily k tomu používá stejnou metodu, jakou používal Takeda. Snaží se pomoci bolesti a traumatu docílit, aby si vzpomněla. Louise si začne vzpomínat na to, jak její otec padá ze schodů a ona stojí nad nimi, její matka na ní křičí co to udělala. Louise pak zalže a řekne, že svého otce nezabila.

Emily jde za Jackem. Ten jí zopakuje to stejné, co probíral s jejím otcem, že nemůže zapomenout na to, jak zastřelil Kate a že se vyhýbá novinářům, protože neví, co by jim řekl. Přece jen jde přebrat tu medaili. Svému šéfovi pak řekne, že po předávání mu musí něco říct.

Nolan na párty zjišťuje, že Louise někam zmizela. Podaří se mu vystopovat její telefon a Emily místo, kde je, hned pozná. Jede pro ní sama, Nolan musí zůstat na párty a předstírat, že se nic neděje.
Victoria se na párty setká se svými kamarádkami a naznačí jim, že pokud se nebudou účastnit jejích charitativních akcí pod Danilovým jménem, tak prozradí všechna tajemství, které na ně má.

Emily se vetře pod záminkou, že je kontrola, do ústavu, kam se Louise nechala zavřít. Snaží se jí přesvědčit, aby s ní šla zpátky. Louise ale odmítá s tím, že je nebezpečná. Emily jí však dá dárek od Nolana. Našel pravou zprávu o tom, co se stalo té noci co její otec zemřel. Zpráva, kterou jí dal její bratr byla zfalšovaná. Louise nikoho nestrčila. Ta si pak vzpomene, že se její otec hádal s její matkou, která ho strčila ze schodů. Louise k nim doběhla a otce se snažila chytit, ale bylo pozdě. Její matka to pak všechno hodila na Louise a všem namluvila, že je blázen.

Margaux se dá na Nolanově párty do řeči s Jackem. Louise se vrátí s Emily na párty a konfrontuje svojí matku. Řekne jí, že si na tu noc co umřel otec pamatuje. Řekne jí, aby jela domů a ani jí nenapadlo se někdy vracet. Protože jestli jen překročí hranice Georgie, Louise jí nechá zavřít do blázince. Lyman se pak snaží Louise omluvit, ale ta pozná, že to dělá jen proto, aby mu dala peníze na jeho kampaň, řekne, že mu nic nedá a pošle ho pryč.

Emily tancuje s Davidem a přizná se mu, že není připravená stát se znovu Amandou. On jen chce, aby byla Emily šťastná. Victoria dostane telefonát, kde nějaký muž říká, že jí nerad ruší, ale v rodině se stala smrt. Margaux mezitím sleduje video, které jí pořídil její najatý muž. Je to rozhovor mezi Emil a Jackem, který je oba inkriminuje s vraždou Kate. Margaux ale váhá zda to použít, protože do toho očividně nechce zatahovat Jacka.

Jack skončil se svojí prací, Ben mu píše smsky, aby si s ním šel promluvit. Když to Jack konečně udělá, vidí z dálky u Benových dveří Emily. Ta jde za Benem a začnou se líbat.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Stay With Me (Ryan Adams)

Emily a Ben si povídají v baru.

Magick (Lia Ices)

Louise a Lyman v baru probírají svoji matku.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Jack Porter
David Clarke
Margaux LeMarchal
Ben Hunter
Louise Ellis
Vedlejší postavy
Sergeant Nelson
James Allen
Penelope Ellis
Lyman Ellis
Staff Member
Young Louise
Natalie Waters
Mayor Laken
Judge Miller
Stephanie
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevKindred (neoficiální název)
Původní názevKindred
Rok natočení2015
Premiéra25. ledna 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry3 760 000 diváků (0,90 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody