plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 4×10 – Atonement
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Jack je rozpolcený mezi Emily a novou ženou v jeho životě. Nolan a Louise se snaží do Hamptons přivést něco z jižanského šarmu. Daniel se snaží Margaux přemluvit, aby mu dala ještě jednu šanci, mezitím David pracuje na plánu, jak se zbavit všech problémů.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Rozčílená Victorie běží po schodech a křičí na Davida, že jí měl o Malcolmovi říct dřív, že se to musí nějak vyřešit, protože jejich životy jsou v nebezpečí, dokud je naživu. David jde zařídit nějakou pochůzku a slibuje, že se večer vrátí.

Margaux má další hádku s Danielem, nechce, aby její dítě vychovával někdo jako Conrad a odchází. Daniel se za ní dívá a říká, že to ale ona od něj utíká pryč.
Emily se svěří Nolanovi o svém podezření ohledně Kate, chce, aby ji Nolan prověřil. Ten se ale pořád cítí špatně ohledně toho, co udělal Louise a nechce to stejné udělat federální agentce. Emily se pak vloupe do jejího hotelového pokoje a nastaví všude Nolanovy bezpečnostní kamery.
Na chodbě se pak srazí s Benem, ten je překvapený, že ji vidí. Emily si vymyslí, že tam obhlížela konferenční místnost. Ben se zmíní o tom, že myslel, že jde za Jackem, který byl u Kate. Emily je z té informace v šoku a hned odejde.

Jack a Kate si jdou po ránu zaběhat. Kate se rozhodla vybrat si pár dní volna a zůstat, Jack ji pozve jako svůj doprovod na Nolanovu akci, ona přijímá. Později Jacka dostihne Emily a snaží se ho před Kate varovat. Jack jí ale nevěří, Emily pak ale řekne, že si myslí, že Kate si najde důvod proč tu zůstat, i když je případ uzavřený.

Nolan jde za Louise na jachtu a omlouvá se jí za to, co provedl. Nechce, aby odjela a chce jí to vynahradit. Nabídne jí tak, aby s ním pořádala jeho párty. Louise s tím souhlasí.
Daniel hraje golf a vzpomíná na Conrada. V jeho vzpomínce chce Daniel jít svědčit k soudu, protože jedna z dívek na párty byla napadena jeho kamarádem a on chce svědčit v její prospěch. Conrad se mu to ale snaží vymluvit, protože by mu to zničilo budoucnost.

David jde za svým bývalým spoluvězněm, který mu dá bylinu. Když ji někomu nasype do jídla, tak ho zabije a bude to vypadat jako infarkt.

Kate navštíví Victorii s fotkou, kterou jí Victoria poslala. Nejdřív se to snaží nastrčit jako vyšetřování, ale potom, co jí Victoria naznačí, že zavolá jejím šéfům, aby se zeptala na její vedlejší aktivity, Kate se prozradí. Victoria chce vztah s Davidem bez toho, aniž by se do toho někdo montoval a Emily může poskytnout Kate peníze pro jejího šéfa. Ta s tím souhlasí.

Nolan s Emily si prohlížejí bezpečnostní kamery z pokoje Kate, Nolan si všimne, že Kate má u sebe podezřelý mobil, který nemá registrovaný u policie. Emily se tak rozhodne jí mobil ukrást na Nolanově párty. Nolan mezitím použije otisk, který Emily získala z Katina pokoje a nechá ho projet databází, takže pokud je na Kate něco podezřelého, najde to.

Victoria jde za Margaux, ta jí prozradí, že je těhotná. Victoria je nadšená a chce, aby to dala Margaux znovu dohromady s Danielem. Ta se jí ptá na Conrada a Victoria jí řekne, že Daniel není jako Conrad a nikdy nebude.

Na Nolanovu párty se vetře David, aby Emily řekl, že se nemá do ničeho montovat. Všechno je součástí většího plánu, který pak pochopí. Než z něj Emily stačí vyloudit víc informaci, zmizí. Emily tak rozjede vlastní plán. Nolan polije šaty Kate, ta se pak jde otřít do koupelny, kam za ní přijde Emily a nenápadně jí sebere telefon. Nolan mezitím přemlouvá Louise, aby neodjížděla.

Victoria jde za Danielem, snaží se ho přesvědčit, že bude dobrý otec. Daniel o sobě ale pochybuje, nelíbí se mu člověk, co se z něj stal. Victoria se to všechno snaží hodit na Emily, ale Daniel se jí zastane s tím, že Emily je donutila, aby spatřili pravdu. Daniel už ale před ničím nechce utíkat a chce být lepší.

Nolan hackne Katin mobil a Emily ho jde vrátit dřív, než si všimne, že chybí. Kate si toho ale už všimla. Začne Emily vykládat historku o tom, že Malcolm má její matku a že se jí jen snaží zachránit. Chce si s Emily promluvit v soukromí o tom, jak zachránit jejího otce a její matku. Emily ji pozve k sobě do domu.

David s Victorií pijí červené víno, David jí tam nasype prášek, který získal od svého spoluvězně. Než se ale Victoria napije, skleničku odloží a přizná se Davidovi ke svým lžím. Řekne mu, že mu ukradla počítač, který ho inkriminoval, protože byla naštvaná, když zjistila o tom, že jeho první manželka stále žije. Všechno přizná a David je v šoku.

Daniel jde na lavičku ke svému starému domu a znovu vzpomíná na Conrada. Na den soudu, Daniel tam přece jen chtěl jít, ale Conrad ho dostihl a přemluvil ho k tomu, aby si to rozmyslel. Hned na to mu volá Margaux, čeká na něj v hotelu a chce se s ním usmířit.

Kate přijde za Emily, ta jí hned u vchodu přimáčkne ke zdi a sebere pistoli. Kate ale chce, aby jí Emily věřila. Jdou pak spolu do studovny, kde Kate Emily vyloží plán. Emily zaplatí dluh svého otce a obě pak dostanou svoje rodiče. Emily se na ni usměje a zeptá se, kdy ji plánuje zabít. Kate vytáhne pistoli a zeptá se, kdy se prozradila. Emily z ní dostane pravdu. Historka o tom, že má Malcolm její matku je jen částečně pravdivá. Její matka je s ním dobrovolně, protože Malcolm je její otec. Kate stiskne zbraň, ale zjistí, že jí Emily vytáhla zásobník. Vrhne se tak na ni přes stůl a začnou se prát.

Jack je u Nolana. Jestli je Kate zkorumpovaná, chce to vědět, jestli ne, tak chce omluvu. Nolanovi cinkne počítač, právě mu totiž doběhl test z databáze, která by měla prozradit všechny tajemství, která Kate má. Jack vstane a jde se na to podívat. Nolan se ptá, jestli to něco našlo. Jack si to šokovaně prohlíží, píše se tam, že Kate se jmenuje Kate Black a její otec je Malcolm Black. Jack volá na Nolana, aby zavolal Emily a sám vyběhne z domu.

Emily s Kate navzájem dále bojují. Chvíli to vypadá, že Emily vyhrála, ale Kate vstane a začne utíkat do schodů, Emily se ji snaží chytit. Bojují spolu na schodišti, obě pak přepadnou přes zábradlí a dopadnou na stolek. Zatímco Kate se zvedne a snaží se dostat ke zbrani, Emily vypadá vážně zraněná a dokáže se jen odplazit. Kate se podaří najít zásobník, který předtím Emily vypadnul z ruky a zasadí ho do pistole.
Daniel odchází z pláže za Margaux, když ale zaslechne rány z Graysonova sídla. Jde se tam podívat a vidí Emily na zemi. Vběhne tak dovnitř a snaží se jí pomoct. Emily po něm ale chce, aby rychle utekl.
Do místnosti vejde Kate s pistolí. Daniel vstane, roztáhne na Emily ruce a řekne Kate, aby počkala. Ta ale neváhá a několikrát Daniela střelí. Pistoli pak obrátí proti Emily, ale to dovnitř vběhne Jack a Kate zastřelí.

V domku na pláži zaslechne Victoria s Davidem střelbu, volají na policii a oba běží do sídla.

Daniel je vážně postřelený, šokovaná Emily se mu snaží pomoct, ale je to zbytečné. Emily mu říká, že chce, aby věděl, že to s ním všechno nepředstírala. Ten říká, že to ví a umírá.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

I Want You (Lindi Ortega)

Nolan se Louise přijde omluvit.

Bang Bang (Jessie J, Ariana Grande, Nicki Minaj)

Lousie a Nolan přicházejí na večírek.

Seasons (Future Islands)

Nolan a Louise spolu tančí a povídají si.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
David Clarke
Conrad Grayson
Margaux LeMarchal
Ben Hunter
Louise Ellis
Vedlejší postavy
Hampton Socialite
Blonde Bar Patron
Hotel Clerk
Kate Taylor
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevAtonement (neoficiální název)
Původní názevAtonement
Rok natočení2014
Premiéra7. prosince 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry4 600 000 diváků (1,20 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody