plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 4×11 – Epitaph
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Victoria s Emily truchlí nad ztrátou, David mezitím vymýšlí plán, který má ochránit všechny jeho milované.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Victoria s Davidem dobíhají do Graysonova sídla. David spatří Daniela a chce Victorii zablokovat výhled, ta si ale Daniela taky všimne a rozběhne se k němu. Hystericky začne křičet a snaží se ho probudit, ale marně. Emily má vykloubené rameno, řekne Davidovi, aby pevně držel její ruku, zatímco si ho sama nahodí. Ten je rozčílený, že se do toho Emily pletla. Ta mu řekne, že Kate je Malcolmova dcera. Hysterická Victoria začne Emily obviňovat, ta jí ale řekne, že Daniel zachránil její život, říkala mu, že má utéct, ale on to neudělal.
David začne spřádat plán, jestli se Malcolm dozví, že mu zabili dceru, tak je všechny nechá trpět. Jack navrhne, že teda musí nějak zajistit, aby se to k němu nedoneslo.

Margaux připravuje v hotelu večeři, když jí zvoní telefon. Je to někdo z jejích novin, aby jí řekli zprávu o Danielovi. Ta je v naprostém šoku a nechá si telefon vyklouznout z dlaně.

Policie mezitím dorazí do sídla Graysonových. Emily a ostatní odnesli tělo Kate a nafingovali to tak, aby vypadalo, že se Daniel vloupal dovnitř. Tvrdí, že začal Emily ohrožovat a ona ho pak v sebeobraně zastřelila. Když se vyšetřovatelka ptá na to, kde Emily vzala zbraň, říká, že nejspíš patřila předchozím majitelům, protože ji našla, když stěhovala věci do sklepa. Předtím ale tvrdila, že věci stěhovala na půdu, takže je z toho vyšetřovatelka zmatená. Emily se to snaží nahrát na to, že je v šoku a že věci stěhovala na půdu, tam tu pistoli pak našla. Ben to celé pozoruje a tváří se podezřívavě.

Alvarez chce mluvit s Victorií, ale David mu nedovolí za ní jít. Nechce, aby jí vyslýchali truchlící matku. Ten s tím nakonec souhlasí a odchází. Victoria sejde dolů, vůbec se jí nelíbí, že z jejího syna udělali útočníka. Celý svět si ho bude pamatovat jako muže, který napadl svojí bezbrannou ex-manželku.

Jack Emily vyčte, že se při výslechu spletla a říká, že se musí dát dohromady. Vyruší je Ben, který jde Emily říct, že pro dnešek končí s dalším vyslýcháním.

Nolan telefonuje s Jackem, aby mu řekl výsledky svojí pilné noci. Nafingoval to tak, aby vypadalo, že si Kate pořídila letenku do Miami a odletěla. Zároveň tam poslal i její mobil, který si ale předtím zazálohoval. Jack chce vědět, jestli tam něco našel a Nolan řekne, že nic zvláštního, jen lokaci každého soukromého letadla patřícího Malcolmovi. Jedno z letadel právě vzlétlo.
Rozrušená Louise přijde k Nolanovi a ptá se ho, jestli by mohla u něho zůstat a použít jeho kuchyň. Ten souhlasí.

David s Victorií se znovu pohádají a David navrhne, aby zůstala někde jinde. Odvede jí do domu Emily s tím, že tam mají zůstat spolu. Obě dvě se snaží protestovat, ale David je utne a řekne, že dům je velký pro obě. David se jde mezitím postarat o tělo Kate.

Nolan s Jackem jdou vyklízet pokoj Kate, aby to vypadalo, jako, že odjela. Nolan najde obálku od Victorie, neotevře ji, jen ji zastrčí mezi ostatní papíry a i s deskami si to všechno odnese.
Margaux jde za Victorií, je zničená a nevěří historce, kterou vykládá Emily. Ona totiž s Danielem mluvila chvilku předtím, než se to stalo a on působil šťastně. Rozhodně ne jako kdyby chtěl jít napadnout svojí ex-manželku. Emily je zaslechne, zastaví se nahoře a dívá se na ně dolů. Victoria chvíli váhá, ale pak Emiliinu historku potvrdí.

David s dodávkou, do které uložili tělo Kate, jede po silnici, když ho zastaví policejní auto. Alvarez. Tvrdí Davidovi, že má rozbité světlo, ten mu nevěří, tak vystoupí z auta a jdou se podívat. Vypadá to, jako kdyby někdo světlo schválně prorazil. Alvarez chce po Davidovi, aby otevřel kufr, ten se s ním nejdřív hádá, ale nakonec mu vyhoví. Alvarez tam kromě deky nic dalšího nenajde.

Jack jde do práce a střetne se s Emily, která jde na další kolo vyslýchání. Říká jí, že si má vzít den, aby se vzpamatovala, že to nikomu nebude divné. Emily to ale odmítá, je na to údajně připravená.
Ben vyslýchá Emily, Jack se na ně dívá skrz zrcadlo. Ben zmíní, že Daniel nebyl opilý, i když Emily tvrdila, že ano. Ta přizná, že ho tedy asi špatně odhadla, Daniel nepotřeboval alkohol, aby se k ní choval násilně. Benovi se pak taky nezdá, že Daniel na sobě neměl žádné známky boje a Emily vypadá jako někdo, kdo se prát umí. Emily tak začne říkat, že s ním nebojovala. Všechno co jí vyčetl, jak zničila jeho život, byla pravda. Zastřelila ho teprve až když pochopila, že jí plánuje zabít. Ben se ptá, jak to poznala. Emily začnou po tváři stékat slzy, vypráví mu o tom, jak už to Daniel jednou zkusil. Po svatbě zjistil, že ho nemiluje a postřelil jí, ona ho pak kryla. Ben nemá další otázky a pustí jí.

Louise přinese Victorii koláč, ta jí děkuje. Louise se zmíní, že zůstává u Nolana, Victoria po ní chce jednu laskavost. Louise pak jde za Nolanem a když nedává pozor, vytáhne z desek obálku, kterou Victoria poslala Kate, a zastrčí si ji do kabelky.

Nolan sleduje Malcolmovo letadlo, pořád si nejsou jisti, jestli poletí do Miami, nebo zamíří do Hamptons. David prozradí, že všem Malcolmovým nepřátelům poslal echo, že bude v Miami. Někdo zvoní, tak jde Emily otevřít. Je to rozčílená Margaux, která jí slibuje, že přijde na to, co se opravdu stalo Danielovi a očistí jeho jméno. Zakáže Emily, aby šla na jeho pohřeb. Ta protestuje, ale Victoria se postaví na stranu Margaux, poděkuje Emily za to, že jí tam nechala a odchází.
Jde do Danielova hotelového pokoje, kde má halucinaci, jak Danielovi zavazuje kravatu.

Cestou na pohřeb se David staví za Emily, aby se optal jak jí je. Emily chce vědět, jaký byl jeho původní plán. Co by se stalo, kdyby se do toho nevměšovala. David jí prozradí, že plánoval zabít Victorii.
Jack si bere osobní volno.

Následuje pohřeb Daniela. Emily to celé pozoruje zpovzdálí a vzpomíná na začátky jejich vztahu. Victoria pak zůstává u hrobu jako jediná, přijde za ní Louise a říká o obálce, kterou našla u Nolana. Chce jí Victorii dát, ale ta chce, aby jí zničila. Louise jen kývne a odejde.

Alvarez odchází z práce, zastaví se u něj auto a vystoupí muž, který říká, že je federální agent a začne se vyptávat na Kate. Alvarez nic neví, jen to, že odjela. Řekne mu, že pracovala na případu s Jackem. Pak si všimne, že nemá předepsané vládní auto. Ptá se ho ještě jednou na jméno, muž mu vrazí nůž do břicha a řekne, že se jmenuje Malcolm Black. Pak ho odtáhne do auta a odjede.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
David Clarke
Margaux LeMarchal
Ben Hunter
Louise Ellis
Vedlejší postavy
Detective Adams
Kate Taylor
Chief Edward Alvarez
Malcolm Black
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevEpitaph (neoficiální název)
Původní názevEpitaph
Rok natočení2015
Premiéra4. ledna 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry3 970 000 diváků (0,90 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody