plakát seriálu

Pomsta

(Revenge)

Epizoda 4×09 – Intel
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Emily a Victoria se obě snaží získat informace o minulosti Davida. Nolan mezitím nabízí informace zcela jiného druhu, aby zachránil svoji reputaci.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Emily mučí chlápka, který napadl Davida v nemocnici, pro informace. Ten se ale zdráhá a nechce nic říct. Na chvíli toho nechá, když zazvoní zvonek u dveří, rychle se převlékne a jde otevřít. Najde tam Bena, který jde rovnou z baru, kde měl incident s Jackem. Navzdory jeho slibu Jackovi zve Emily na rande. Ta ho ale odmítne a vrátí se zpátky k mučení. Chlápek se nakonec vzdá a prozradí, že jeho partnerem byl Pete Dunn a on obstarával veškeré kontakty s mužem, který je najal. Neví jeho jméno, řekne Emily jen, že je to někdo s velkými konexemi, někdo kdo má policii v kapse.

Jack doprovází agentku FBI, Kate, do hotelu. Ta ho zve k sobě do pokoje, ale než se Jack rozhodne, zvoní jí telefon s informací, že byl David Clarke napaden. Oba odcházejí. Policie mezitím dopravila Davida i s Victorií zpátky do domu, aby byli ve větším bezpečí. Snaží se dostat informace z Victorie, ale ta vůbec nic neví, protože po dobu celého incidentu byla v bezvědomí. Policie se trošku diví, že David byl schopen odehnat oba dva útočníky sám, ale odchází.

Policie chytila chlápka jménem Pete Dunn, Kate ho jde vyslýchat. Když ale otevřou dveře do výslechové místnosti, najdou ho oběšeného.

Nolan je ve svém klubu a volá Emily, protože se o ni bojí. Všechny bezpečnostní kamery jsou totiž offline. Zaslechne ho Louise, která je překvapená, že se Nolan tak stará o svoje kamarády. Ten říká, že jeho kamarádi jsou jeho rodina. Louise si postěžuje na tu svoji a řekne, že její otec byl alkoholik. Nolan tvrdí, že četl, že se upil k smrti. Louise na to řekne, že to tvrdí na veřejnosti. Pak odchází. Nolan volá Margaux, aby jí řekl, že se má podívat na smrt jejího otce. Ta s tím souhlasí, ale urguje Nolana, aby se naboural do Louisiny policejní složky, jinak je jejich dohoda pasé.
Na Margaux čeká v kanceláři Daniel, který pro ni přinesl snídani, chce se udobřit, ale Margaux ho prakticky vyhodí.

David navštíví Nolana, aby se mu omluvil. Chce po něm laskavost, aby dohlédl na Emily, protože celá situace je nebezpečná a on prostě nechce, aby se do toho Emily připletla. Nolan mu řekne, že na Emily vždycky bude dávat pozor. Pak mu ale dojde, že od ní dlouho neslyšel a je mu to podezřelé.

Victoria jde za Danielem, aby pokračovala v rozhovoru, který vedli v nemocnici. Daniel s ní ale nechce mluvit a pořád tvrdí, že celý její vztah s Davidem je postavený na lži, která vybouchne. Victoria to ale popírá.
Emily se vrací domů a zjišťuje, že její zajatec uprchnul, jde za Nolanem, který přizná, že ho pustil. Ta mu řekne, co se od něj dozvěděla ohledně policie a Peta, začíná mít podezření, že se neoběsil jen tak. Myslí si, že šéf policie mu v tom možná pomohl.

Emily zavolá Benovi a pozve ho na rande. Ten se o Emily chce dozvědět víc, celý večer se ji snaží porazit v různých hrách, ale Emily ho nikdy nenechá. Ben se s Emily snaží i přesto spojit, ta se ale vyptává na Alvareze a když ji chce Ben pohladit, ruku mu chytne. Benovi dojde, že nejde o skutečné rande a odchází.

Alvarez mluví s Victorií a říká jí o muži s tetováním půl měsíce a o jeho spojitosti s Conradovou vraždou a útokem na Davida. Ta je překvapená, že jí to David neřekl.

Louise v klubu vyčte Nolanovi, že jejímu bratrovi volali z redakce LeMarchal a ptali se na smrt jejího otce. Je zřejmé, že s ní trávil čas jen aby dostal informace a že očividně ona není jedna z jeho přátel, protože takhle se ke svojí rodině určitě nechová. Odchází a Nolan vypadá zdrceně.

Victoria konfrontuje Davida s informacemi od Alvareze a vyčítá mu, že po ní chce pravdu, když jí sám lže. A že jediné, co ji drželo při životě těch posledních pár let bylo datum, které si pořád opakovala - 1. 9. 1993, v ten den měli s Davidem, Amandou a Danielem utéct a začít nový život. David odchází.
Jde do jakési tajné skrýše, kde je ukrytý trezor plný peněz. Naťuká tam číselný kód související s datem 1. 9. 1993, strčí do trezoru flashku a znovu ho zavírá.
Následuje flashback, kde Victoria dává peníze, které ukradla Conradovi do trezoru. David trezor ukryje, zatímco ona vymyslí kód.
David jde za Nolanem a dá mu souřadnice k nalezení sejfu a kombinace k jeho otevření. Chce, aby Nolan v případě toho, že se nevrátí ze svojí cesty, zařídil, aby se obsah na flashce dostal do všech novin.
Nolan mu řekne o tom, že Emily držela jednoho z těch chlapů, co ho napadli v nemocnici jako rukojmí. Nolan ho pustil a dal mu napít vody, do které schoval mikročip, který teď může sledovat. David chce vědět, kde ten chlap je a Nolan mu řekne, že v Newarku.

Kate pozve Jacka k sobě do hotelu, protože ráno odjíždí zpátky. Celý jejich případ narazil na slepou uličku, tak se vrací. Jack nejdřív váhá, ale Kate ho nakonec přesvědčí.

Emily je v baru, kde se střetne s Danielem. Ten jí polichotí, že jí to sluší a chce vědět, na kterého chlapa má teď zálusk. Ona mu ale nic nechce říct. Daniel si tak postěžuje, že s ním Margaux nemluví a Emily mu řekne, že to je proto, že za nic ve svém životě nebojuje. Pak se zvedne a odejde.

David najde chlápka na letišti, přisedne si k němu a chce, aby předal Malcolmu Blackovi informaci. Něco mu dá a řekne, aby mu to předal, jinak ho David bude pronásledovat.
Victoria si zařídí soukromé očko, které pro ni má zjistit, kdo najal muže s vytetovaným půlměsícem. Ten jí řekne jméno - Malcolm Black. Taky zjistil, že mu David dluží peníze. Victoria mu předá fotku Emily, kam napíše "Emily Thorne je odpověď". Chce, aby našel cestu, jak to k Malcolmovi dostat.

Nolan volá Margaux, aby jí řekl, že má Louisinu složku, ale že ji Margaux nedá, protože nechce, aby ji zničila stejně jako Nolana. Ta je naštvaná a volá do tisku, že mají článek o Louise otisknout i tak. Přijde za ní Daniel a chce o Margaux bojovat, ta ale nechce a nakonec mu prozradí, že je těhotná.

David jde za Victorií a začne jí říkat pravdu o tom, kde byl a kdo ho držel vězněm. Emily jde za Benem, aby se mu omluvila za svoje chování. Sdělí mu svoji teorii se zapletením Alvareze v údajné sebevraždě Peta. Ben to popírá a když se ho Emily ptá, kdo měl přístup k vězni, Ben říká, že kromě policie jen federálové.

Pokojový servis přinese Kate do pokoje podnos, na něm leží obálka. Ta ji otevře a najde fotku Emily, kterou poslala Victoria. Kate se usměje a obálku uklidí, když někdo klepe na dveře. Jack.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Summertime (LOLAWOLF)

Nolan nechává Emily hlasovou zprávu.

Tough Love (Jessie Ware)

Emily se Bena vyptává na Alvareze.

Skin (Rae Morris)

Daniel a Emily spolu popíjí a povídají si.
Hlavní postavy
Emily Thorne / Amanda Clarke
Victoria Grayson
Nolan Ross
Daniel Grayson
Jack Porter
David Clarke
Margaux LeMarchal
Ben Hunter
Louise Ellis
Vedlejší postavy
Bus Station Walker
Kurt Renner
Kate Taylor
Chief Edward Alvarez
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevIntel (neoficiální název)
Původní názevIntel
Rok natočení2014
Premiéra30. listopadu 2014
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Sledovanost premiéry4 080 000 diváků (1,00 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody