plakát seriálu

Posel ztracených duší

(Ghost Whisperer)

Názory uživatelů

He sees the light...

Jennifer Love Hewitt je takový neuvěřitelný sladký cukřík, až je to někdy bolestivé sledovat. Ale opravdu jen někdy. Mou nejoblíbenější postavou byl rozhodně profesor Payne. Jeho cynický přístup k životu a vždy vtipná odpověď, kterou nenápadně zatíral fakt, že mu na Melindě neuvěřitelně záleželo, ho zařazují do mé osobně vytvořené kategorie nejlepších seriálových charakterů vůbec.
Ghost Whisperer ale zařazuju na více než jeden osobní žebříček. Poslední dva díly první série, především první z nich - Free Fall, patří podle mě mezi obsahově nejlepší episody, které jsem kdy viděla.
Líbily se mi příběhy jednotlivých episod, hlavně první dvě série byly svěží a se správnou mírou mrazení v zádech.
Celá pátá série se nese v mnohem temnějším duchu, jde z ní větší strach. Duchové jsou taky silnější a naštvanější, což není úplně špatná věc, alespoň máme postaráno o větší zábavu.
Series finale bylo překvapivě dobré. Konečně Melinda získala trochu té 'bitchytosti' a byla jako normální člověk, který se někdy naštve. Čekala jsem, že seriál skončí hodně otevřeně (kvůli nečekanému zrušení), proto jsem byla příjemně překvapená tímto závěrem.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Poutavé

Tento seriál si mě získal už od první epizody, která se mi dostala "do ruky". Je velmi zajímavé sledovat dvě roviny seriálu najednou - na jedné straně emočně vypjaté scény a odmítavé reakce ostatních a na straně druhé vývoj postav a Melindina zamotaného života.
Od 4. série mi přišlo, že epizody mírně ztrácejí na lesku kvůli chybějícímu Paynovi, a příběh mi také přijde najednou zbytečně uměle zamotávaný.
Mojí nejoblíbenější postavou je nicméně za každých okolností Jim, jenž dokonale naplňuje mou představu o ideálním partnerovi.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Ghost Whisperer

Seriál jsem si oblíbila i když si myslím, že některé duchařské seriály jsou lepší (např. Supernatural), ale mám ho moc ráda, dobře se na to kouká. Krásná, milá, odvážná Melinda a její ještě krásnější a milejší manžel Jim :D a moje ze všeho nejoblíbejnější postava stejně bude profesor Rick Payne, který mě dostává každou epizodu co se objeví svými cynickými, sarkastickými hláškami a na celém seriálu jeho postavu miluju nejvíc. Některé episody jsou spíš oddechové, ale jindy hodně navazují na hlavní dějovou linii za kterou jsem ráda. Prostě dokud tam bude Payne a pár stašidelných chvilek tak budu spokojená (napsáno v půlce 3.řady) :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Postupné zklamání...

Ze začátku se mě tento seriál líbil, vše vypadalo poutavě a tajemně. Ale musím říct že když jsem viděla víc a víc dílů, postupně mě hlavní hrdinka začínala vytáčet svým přeslazeným a věčně "uplakaným/vyděšeným" vzezřením. Nicméně oceňuji že každý díl nese svůj vlastní příběh.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

GW

Príjemná oddychovka na nedeľné dopoludnie. Nemusia vás zaujímať duchovia, ale aj tak keď začnete dáku časť pozerať tak ju dopozeráte lebo chcete vedieť ako to naozaj bolo. Seriál dokáže zaujať aj náhodných divákov. Posledné dve epizódy prvej série sú nezabudnuteľné

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Krásná Jennifer a ještě krásnější David!

Při sledování tohoto seriálu jsem se ještě ani jednou nenudila. Musím říct, že každá další série je lepší a lepší. Jak bylo v některých komentářích řečeno, většina dílů končí podobně, ale ne vždy stejně, a proto to neberu jako stereotyp. Kdybych seriály brala jen podle toho, že jsou si díly v něčem podobné, tak se snad nedívám na žádný seriál, že? Jennifer je velmi sympatická a krásná, spolu se svým manželem tvoří dokonalou dvojici (až moc dokonalou, ale proč ne:)), příběhy jsou silné a zahalené tajemstvím, takže mi vůbec nevadí, že ve většině dílů se na konci brečí, spíše by bylo divné, kdyby se všichni smáli.. Je to velmi dojemné, a trochu více uvěřitelné, než jiné mysteriózní seriály. Jak už jsem řekla, každá další série přinese něco nového, což mi nedovoluje se na tento seriál přestat dívat.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Příjemné...

Nikdy jsem neviděla seriál celý, ať už jde jakákoliv epizoda na jakémkoliv programu tak se na ní ráda podívám, myslím, že tady ani není třeba znát dopodrobna celý příběh, ona už každá epizoda sama o sobě má svůj vlastní příběh a to je na tom to příjemné, já tyhle nadpřirozené seriály zkrátka baštím, ale tohle je spíš jeden z těch průměrnějších...

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

škoda Payna

Jelikož mě láká duchařská tématika, tak jsem se ihned pustila do Poslu ztracených duší. Seriál se mi líbil, ale musím uznat, že po odchodu cynického profesora Ricka Payna šla úroveň dolů. Docela dost mi chyběly jeho ironické hlášky.

Když pak umřel Jim a jeho duch vstoupil do jiného těla.... Tohle už na mě bylo trochu moc zamotané a dál jsem to nesledovala.

Nicméně seriál i přes to mám ráda.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Chytlo mě to a pak najednou

Ze začátku mi to přišlo jako obnova skvostné Tru Calling, na které jsem byla jeden čas slušně závislá(vlastně jsem i ted). Krásné příběhy každé epizodě s happyendem, ale pak mě hlavní hrdinka začala ne štvát, ale nudit.
Pozdější díly byli už takové strašidelné, což mě u toho udrželo, ale někdy rozuzlení nebylo vůbec překvapivé, jak se očekává. Celkově to hodním za 70, jelikož fantasy a mystery prvky jsou prostě moje. Jsem zvyklá na jiná zpracování, ale tohle rozhodně není k zahození. Stojí to rozhodně za zkoušku.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ghost Whisperer

Není to úplně špatný seriál, ale všechno je v něm jaksi příliš korektní, marketingové, vykalkulované. JLH je typická stepfordská panička - americký gumídek - a svou roli evidentně bere jako módní přehlídku pláštíků, bundiček, svetříků, kloboučků a podobných pitominek. Ona, její manžel i většina postav je příliš ideální a okrasná, tím pádem těžko uvěřitelná. Romantické scény díky předávkovanému patosu často působí spíš směšně, než dojemně. Z některých dílů je cítit scénáristická bezradnost, z některých čiší evidentní snaha polapit co nejvíc průměrných američanů na "atraktivní prostředí". Nesmí chybět díl o baseballové lize, o americkém fotbalu (soccer v USA nikoho nezajímá :o)), o zakázaných závodech vytuněných aut ve stylu "Rychle a zběsile", o rockové kapele, o středoškolských roztleskávačkách, hopkajících na r´n´b (obzvlášť příšerný díl, u kterého jsem se chechtal na místech, kde jsem měl ronit potoky slz :o)) atd. atp..... Autorem scénické hudby a znělky je Mark Snow a odvedl výbornou práci (i když jeho hlavní melodie není tentokrát tak geniální jako u X-Files). Škoda, že stejně dobrý není taky scénář a herci - legendárním Aktům X bohužel tahle série nesahá ani po kotníky, ačkoliv má i silná místa. Suma sumárum lepší průměr.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

GW

GW se mi velmi zalíbil, Melinda i Jim jsou sympatický manželský pár, jejich manželství by asi chtěl opravdu každý. Oceňuju, že tam neřešili nějakou nevěru, jak to tak bývá v amerických seriálech a pouze se soustředili na duchy. Příběhy jsou zajímavé a vypadá to, že to měli i promyšlené jako například nehodu s letadlem. Moc ráda jsem se na tento seriál koukala v televizi, byla to taková pohodička.

Co mi teda vadilo: Melinda nikdy duchy neopakovala úplně stejně, pouze řekla jejich sdělení vlastními slovy. Mrzelo mě, že zmizel pes Homer, toho jsem si oblíbila a myslím, že pak už tam nebylo řečeno, co se s ním stalo. Dále tam vyšuměla linka s pánem v černým klobouku nebo se smějícím se mužem. Kdo byli? Kam zmizeli? To už se nedozvíme.

Je to příjemný seriál, celkem i promyšlený, ale asi bych se na to podruhé už nedívala, není to úplně seriál, který bych musela vidět několikrát.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Ghost Whisperer

Ak vás tento seriál nezaujme dejom, tak vás donúti pozerať už len kvôli Jennifer Love Hewitt :D Ja som si ho obľúbil samozrejme aj kvôli deju. Niektoré závery sú tak dojímavé až vám do očí vhŕknu slzy a iné sú zasa desivé, že radšej odvrátite pohľad pokiaľ nechcete mať nočné mory.
Našťastie tu máme aj primeranú dávku humoru ktorá občas odľahčí napätie.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

ano i ne..

seriál je vcelku fajn, jen se to někomu může zdát nudné nebo nezáživné. Duchařsky je zpracován velmi dobře, ale neni to nic hroznýho po čem byste nemohli usnout. Myslím si, že seriál mohl být rychleji ukončen, spousta dílů je tak nějak na jedno brdo a celkový děj to nikam daleko neposune. Ale konec byl fajn.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Posel ztracených duší :)

Abych pravdu řekla na tenhle seriál jsem chtěla koukat už jen kvůli tématu a samozřejmě samotné Jenifer. A bylo mi celkem jedno, že občas byl děj samotné epizody až trošku moc předvídatelný.
Téma duchařiny je mi blízké, ale na můj vkus je tam málo té "děsivosti". Příběh samotného seriálu, byl však velmi zajímavý a proto si ode mne seriál získal více než dobré hodnocení.

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Duše

Tento seriál je moc hezký.Velmi hezky a zajímavě udělaný. Obsazení je více než dobré a každý díl vás něčím pěkným obdaří.Prostě seriál pro každého.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

:-/

Dalo sa na to pozerať, ale zasa - vzťah je základ a podobne. Tru Calling sa mi začala páčiť viac

70 %
14 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Podle mně je tenhle seriál moc dobře udělaný. Hlavný postavy sou dobré a dá se na to koukat.

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Nic moc

Ze začátku mně to bavilo, ale připadá mi že je jeden díl jako druhej. V podstatě se tam nic neděje... taková oddechovka...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí