plakát seriálu

Poslední loď

(The Last Ship)

Názory uživatelů

Skutečně poslední loď?

Jeden z letošních nejzajímavějších letních projektů, abych pravdu řekl, tak vlastně jediný, který jsem chtěl vidět od prvního traileru. A to rozhodně nepatřím mezi ty, které by přitáhlo jméno Michael Bay. Naštěstí jsou tady i jiná lákadla, ať už jde o nadějně vyhlížející postapo příběh nebo o sympatické obsazení. Jak Dane, tak i Baldwin jsou sympaťáci a do role mi pasujou a samozřejmě i Rhona Mitra je příjemnou součástí.

Asi tak do poloviny mi příběh nepřišel nijak zvlášť zajímavý, dokonce jsem si říkal, co na něm kdo může vidět. Jenže pak to přišlo, dostavilo se napětí, emoce a vážně se to rozjelo. Jistě, dostavil se i patos a americký patriotismus, ale naštěstí v takové míře, že se dal naprosto v pohodě vydržet. Poslední tři díly byly opravdu napínavé - Osvobozující akce z ruské lodi, testovaní na lidech a odhalení situace v Baltimore, to pro mě byly vrcholné body první série. Napětí by se dalo krájet a člověka vážně zajímalo jak to dopadne. Stejně tak to je i po samotném finále, které na druhou série rozhodně navnadilo dostatečně. Na pokračování se těším a pokud seriál bude mít to, co měl v závěru, tak to bude ještě větší jízda než doposud. Chci vědět, jak to bude pokračovat...

Druhá série rozhodně pokračovala v nastoleném tempu a představila zajímavé protivníky. Nejprve bylo třeba vyřešit dramatickou situaci v Baltimore a pak se představil protivník nový. Jednotka Imunních sice byla od začátku předurčena k porážce, ale o svou šanci se rvala statečně. Opět se v dostatečné míře dostavilo napětí, drama a samozřejmě nechybělo ani trochu emocí. Celkově možná o malinko slabší než první série, ale pořád hodně dobře. Opět tady byly napínavé díly u kterých se člověku tajil dech. Na vině je možná i to happyendovské finále. Jsem docela zvědavý na pokračování. Určitě je pořád o co hrát a o co bojovat, ale hodně věcí se musí změnit. A já se zařadím mezi první, co budou chtít vědět, jak se to podařilo...

Jak už to tak bývá, tak třetí série servíruje nepřítele uvnitř a tak zatímco se Nathan James vypravuje do Číny, aby zjistila, co je za problém, tak v obnovené Americe vzniká ještě mnohem horší situace. Tentokrát totiž protivníci nebyli tak zajímaví a to mluvím jak o těch zahraničních, tak i o těch domácích. Musím říct, že tentokrát mě příběh tolik nechytil, možná i kvůli nim, ale o to víc mě příjemně překvapilo závěrečné řešení situace. Nečekal jsem ho, ale bylo třeba. Pořád to ale byla solidní letní podívaná, která stála za podívání. Prodloužení na další dvě série je kapse a tak nezbývá než věřit, že tvůrci nám i tam budou mít co naservírovat.

Tom Chandler opustil loď Nathan James, jen aby se oklikou přes Řecko zase vrátil. Virus se vrátil a tentokrát se bojuje o poslední zdravé plody a hlavní záporákem je vědec, který je dokáže namnožit, ale má to háček. Čtvrtá řada mi přišla o dost slabší, takže jsem zvědav, jak tuhle plavbu za rok uzavřou.

Závěrečná série měla nabídnout hlavně rozloučení, což se v průběhu docela dařilo, protože několik výrazných postav dostalo své zakončení. O to víc mě potom zklamala závěrečná "snová" sekvence. Škoda, Poslední loď začala zajímavě a první dvě série bavily skvěle, ale potom šla kvalita dolů.

70 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Jedním slovem... Bomba

Od The Last SHip jsem už od začátku čekal opravdu hodně. Přece jen Michael Bay je jméno, které táhne. Trochu jsem se ale bál, aby z toho nebyla taková nějaká divná agitka amerického námořnictva jako v případě filmu "Battleship" kupříkladu. Naštěstí ne, a musím říct, že se jedná o jeden z nejnabitějších a nejlepších seriálů poslední doby.

Seriál má všechno, co má seriál mít. Napětí, akci, emoce, překvapivé okamžiky, zvraty, příběh i myšlenku. To všechno dohromady z něj dělá opravdový skvost, kde se člověk těší víc a víc na další epizodu a s příchodem finále už se nemůže dočkat další série. Postavy jsou stejně jako v knize prokreslené, situace dobře napsané. Záběry z paluby lodi jsou prokládány záběry z pevniny a všechno do sebe úžasně zapadá. Po všech stránkách se mi to líbilo.

Jako hudebník se musím vyjádřit i k hudebnímu podkladu. Michael Bay je jméno, které s sebou táhne další skvělá jména. Proto tvůrčí hudební tým pod vedením Steva Jablonského (kam se hne Bay, tam jde i Jablonský) byl prostě skvělý tah. Dost dlouho už jsem neslyšel tak dobrý, povedený a hlavně originální podklad. Líbí se mi smíšení moderních nástrojů, dechů a starých lidových skotských písní. Opravdu geniální kombinace.

Z mé strany prostě není co vytknout. Já dávám rovných 100 % a moc se těším na druhou sérii.

100 %
72 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

DOKONALÁ UKÁZKA CIMRMANOVY FRUSTRAČNÍ KOMPOZICE

Její princip spočíval v tom, že Jára da Cimrman střídal moment očekávání momentem zklamání. Pilot byl v tomto případě momentem očekávání, zbytek serie momentem zklamání.

Kdysi jsem viděl film pod názvem Final Countdown (tuším pod českým názvem Tajemní záře nad Pacifikem). Jejím hrdinou byla americká letadlová loď, nosnou myšlenkou adorace amerického námořnictva a amerických hodnot, to vše maskované Sci-Fi pláštíkem.

Tvůrci seriálu postupovali obdobně, s tím, že adoraci amerických hodnot, tvořenou mixem bezduchého patriotismu, rodinných hodnot, pámbíčkářstvím a quasiindividualismu, povýšili na úroveň, značně převyšující mez snesitelnosti. Celkem bych pochopil, kdyby se takové seriály dokolečka promítaly skutečným americkým vojákům. Bezvadný prostředek brainwashingu...

Kořením jsou tupoučké dialogy, proložené flaňďáckou vatou, které rozhodně nepotěšily (S01E09 "Říkal jsem, že mě sem Bůh poslal z nějakého důvodu."... atd)

Američany chápu, národ se 100% kořenů historicky tvořených rozličnými kulturami emigrantů, otroků a vyvrhelů společnosti je nutné integrovat, musí se mu do hlavinek nacpat něco spojíjícího. Co funguje lépe, než patriotismus, víra ve společné božstvo a definice nepřítele, na kterého se dá snadno ukazovat prstem. Jenže to, co je v US funkčním (a bohužel i žádoucím) nástrojem, udržujícím integritu národa bez historie, je pro Evropana poměrně těžce stravitelné, ne-li odpudivé. Zkrátka tak trochu Major Zeman po americku.

Když se takovýto politicko-výchovný program obalí Sci-Fi (resp. postkatastrofickým) pláštíkem, tak to moc nepomůže, zejména tehdy, když je vlastní příběh vystaven velmi amatérsky a je vlastně pouhou chabou recyklací tisíckrát zpracovaného tematu.

Je ale zajímavé takový seriál sledovat. Ne kvůli tomu, abyste viděli další scifárnu, ale proto, abyste si mohli zopakovat, čím se liší americká a evropská kultura.

40 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Takhle příšerná agitka už tu nebyla hodně dlouho

Pilot byl celkem dobrý. Nebyl sice kdo ví co, ale zase nebyl tak špatný, aby mě od sledování úplně odradil. Představila se nám v něm posádka lodi amerického námořnictva na několikaměsíční misi v Antarktidě, která byla zástěrkou pro to, aby mohli dva vědci nerušeně pracovat. Pak se posádka dozvěděla o smrtícím viru a snaze vytvořit vakcínu ze vzorků, které se pokusili ukořistit nějací vojáci. Jmenovitě ruští vojáci.

Nastala katastrofa apokalyptických rozměrů, světové vlády padly (včetně té americké), všude je panika a lidé umírají na ulicích, nákaza se nekontrolovatelně šíří a v tomhle prostředí se děj redukuje na jednu americkou loď. která se snaží vypořádat s ruským nepřítelem. Nathan James ovšem není jen tak obyčejná loď. Její námořníci jsou totiž naprosto dokonalí, vážně. Když se dozví, že svět, který znali, je v troskách, ani nemrknou a svoje povinnosti si plní ještě svědomitěji, než kdy dřív. Nikoho například ani nenapadne, že by měli jet hledat rodinu, přátele nebo dělat něco normálního: například se někde pořádně opít, ztropit výtržnost a tak - čert ven manžela, manželku, děti - jde se zachraňovat svět! Za zemřelé příbuzné a přátele námořníci taky truchlí velmi úhledně a spořádaně, výhradně mimo službu - na několika pamětních shromážděních, které nám tvůrci ukázali ve velmi dlouhých scénách.

Být tohle na The Last Ship to nejhorší, pořád by to ještě na podívání mohl být docela pěkný seriál. Jenže u toho se jeho tvůrci nezastavili. Americká loď je vzorem disciplíny, oddané služby a svědomitého plnění povinností. Kapitán a důstojníci mají respekt posádky a žijí ve stejných podmínkách jako oni. Jejich viroložka, doktorka Scottová, je sympaťačka, které to navíc sekne. A jak to vypadá na Ruské lodi? Důstojníci žijí v luxusu, námořníci mají smůlu. Kapitán dokonce jednoho ze svých lidí jen tak zastřelí. Na jeho lodi panuje krutovláda. (překvapivě)Jejich vědec je nesexy chlap, nechutný, bordelář a navíc požírá myši.

Posádka Nathan James se tedy chová naprosto ukázkově, ale taky ne úplně pokaždé. V jedné situaci byl kapitán součástí odzbrojeného výsadku (dostali nakládačku od narkomafiána), ale zato měli životně důležitý náklad, pro který přijeli a mířili zpět na loď. Jak to dopadlo? Čert vem záchranu světa (najednou), koho zajímá nějaká mise, pojďme zlikvidovat místní bandu. Ručně. (Beze zbraní, bez posil a s ohrožením nákladu.) Ale skutečně se jim to podaří, dokonce bez jediného škrábnutí.

Námořník, který svým chováním ohrozí loď má za trest mimo jiné všem říct, co přesně a kdy dotyčný udělal (jednání dotyčného reálně nic nezpůsobilo) - v situaci, kdy není žádná šance na posily, kterými by mohl být dotyčný nahrazen, kdy je nutné, aby všichni věřili, že se na sebe mohou spolehnout, dostane dotyčný rozkaz podkopat důvěru ostatních vůči sobě. Výborně.

Co udělá člověk, kterému někdo unese rodinu? Samozřejmě pokud možno to, co po něm únosci chtějí. V tomto seriálu je ovšem normální chování naprostá zrůdnost, takže dotyčným posádka po jeho odhalení kolektivně opovrhuje a nenávidí ho. (Dobře mu tak, se neměl ženit a teď to má - asi. Smrt volnému šíření vědeckého poznání! Víc lidí víc ví? - blbost, všechno tajit!) Tohle je pěkně prosím druhý nejhorší zloun, hnedka po kapitánovi ruské lodi. Ale ne každý je nutně záporák. Po cestě například naberou bývalého žoldáka z Guantanáma, bachaře, který je vlastně neprávem zneuznaný dobrák od kosti.

Ani poslední, o poznání akčnější díly celkovou kvalitu seriálu nijak nepozvedly. Naopak se jimi jenom zdůrazňuje výrazná schématičnost a hrubě neoriginální, těžce klišovité zpracování. Asi tak nejoriginálnější je jejich rychloproměna jisté postavy ze záporáka na budoucího klaďase, což autoři stihli v jediné scéně hluboko pod minutu. Závěr, kde dotyčného postřelí, nemůžu počítat, protože tam už jedná jako klaďák. Svojí propracovaností a hlubokomyslností jde dohromady o to nejlepší, s čím jsou autoři schopní přijít, aby divákovi dali najevo, že teď už má s dotyčným sympatizovat (když už projevil lítost a došel spravedlivého trestu). Mám neblahý pocit, že tím se jim podařilo trumfnout veškerou konkurenci jednou pro vždy. Teda aspoň doufám.

Celý seriál má samozřejmě i své dobré stránky - v dlouhých a nudných záběrech se můžete pokochat moderní vojenskou technikou. Takové lodě u nás člověk fakt neuvidí. I když přehlídky vojenské techniky jsou teda mnohem záživnější než tohle.

Zkrátka a dobře jde o čistokrevnou agitku, která si v ničem nezadá s 30 případy majora Zemana. Postavy jsou napsané tak ploše a černobíle, že se to málem vzpírá jakýmkoli měřítkům. Seriál je neuvěřitelně nudně natočený. Je mi líto herců, protože účast v něčem tak hrozném se s nimi může táhnout ještě hodně dlouho. The Last Ship je seriál tak příšerný, až to bolí a tak hloupý, až to nechápu. S láskou vzpomínám na JAG, opravdu.

0 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
28 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 29 lidí

The Last Ship

Zatím jen tři epizody, ale baví mě to hodně. Ne každý je na tyhle katastrofické scénáře, a přiznám, že mě to taky nezaujme vždy, ale The Last Ship patří mezi ty, které jsou podle mě skvělé. Plné napětí a dobrých herců. Akorát si nedokážu představit, kdyby to mělo pokračovat víc sérii, co by to znamenalo pro děj, ale zatím fakt super. Navíc námořnictvo, armáda, to vždy budí můj zájem.

100 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

příjemné překvapení

Po pilotovi pro mě milým překvapením. Nedokázal jsem si představit, jak a hlavně kde se bude děj vyvíjet, když se vše odehrává na jedné lodi. A upřímně jsem tomu moc šancí nedával. Ale po shlédnutí i druhého dílu musím přiznat, že sem byl i lehce nadšený. S hlavními hrdiny nezůstáváme pouze na dost omezeném prostoru bitevní lodi a máme šanci vidět i malé části upadajacího světa. Těším se na další díl, snad mě seriál nezklame.

80 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
54 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Last Hope

Ach ne ne ne! Tohle mělo být přece zábavné a chytré. Ne ne ne! Tohle je nuda a pro mě zklamání roku. Trailery vypadali na našlapanou podívanou a místo toho tady máme průměrné dialogy, nezajmavé postavy a dost nudný děj. Charisma kapitána poslední lodě je fuč a ani ostatní postavy se moc nepovedli. Zatím nemám ani moc pocit, že svět spěje k zániků a k vyhlazení nebezpečnou nemocí. Tohle se zase nepovedlo. Bohužel ani různé hrátky s kinetikou a výbuch nevypadají tak cool jak jsem čekal. Ach jo no nevadí snad někdy příště. Už se poohlížím po místě na záchranném člunu, protože mám pocit, že tahle loď půjde ke dnu. Nebo ne? Zázraky se přece ději, že ano?

40 %
52 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
26 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Příjemné překvapení.

Od začátku jsem se bál, že bude seriál přesycený všemi možnými klišé, plné patosů a velkého množství amerického patrionismu. A opravdu jsme se toho všeho dočkali, ale v míře a způsobem podaným, který mě vůbec nezneklidňoval. Casting se velmi povedl a herci si odvedli svůj kus práce. Vizuální stránka šlape jak má a dočkali jsme se gradujícího a překvapivého finále. Pro mě se jedná o velké a hlavně příjemné překvapení letošní letní sezóny, jenž je neskutečně našlapaná. Season 1 - 80%.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Překvapení

Když jsem se koukla na pilotní díl začala jsem se těšit na další podle mě je to zajímavý seriál mě osobně se líbí ta vojenská tématika to že se děj odehrává na jedné lodi se mě docela líbí protože je tam vidět s čím se posádka musí vypořádat a hlavně s čím se doktorka musí vypořádat a to že tam ukáží i kousek upadající civilizace a jak se jediný člověk snaží zachránit celí svět je podle mého názoru docela úžasný. Herci se mi líbí a to si myslím že je hlavní aby se bylo na co koukat protože když mě přijde špatný herec tak mám po filmu či seriálu ale tady jsem s herci spokojená. Doufám že se to bude každým dílem zlepšovat a rozhodně se těším na další díl

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Námořnictvo

Seriál si mě získal. Zajímavá, opravdu neobyčejná zápletka, která divákovi pomohla skutečně uvěřit, že se něco takového může stát. Zpočátku jsem si seriál pustila pouze jako výplň volného času, ale postupně jsem se nemohla dočkat dalších dílů.
Těším se na další sérii a jsem napnutá, jak bude záchrana pokračovat.

80 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

..

Po pilotu si myslim, že by tenhle seriál mohl mít šanci na úspěch, uvidíme, co bude dál, snad to nepo... :)

90 %
41 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Ďalší katastrofický... .

(Post)apokalyptický seriál s mutujúcim(?) vraždiacim vírusom a s veľmi slušnou výpravou. U mňa 100 %!

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
53 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Last Hope

Pilot ma nesklamal. Take nieco som si predstavoval. Uz zaciatok ponuka vela moznosti pokracovania, na ktore sa tesim. Dufam, ze to neskazia, serial ma podla mna velky potencial.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Příjemné letní zpestření

osobně se na tento seriál ráda dívám. Je zde akce a ještě něco nového se člověk dozví o námořních bitvách. Trochu mi to celé připadá jako propagace amerického námořnictva a kapitán je vážně typický hrdina, myslící jen na dobro své posádky a dávající stranou svůj prospěch atd atd. takže sice hodně umělé a prpagandistické, ale na léto je to fajn seriál. Po každé sérii mi přišlo, že ta další už musí být nuda a zatím mě stále překvapují.

80 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pilot

Po pilotu musím říct, že pokud si to udrží úroveň, tak je zase na co se dívat. Moc dobré.

90 %
39 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Pilot

Mno uvidíme, snad seriál dostane šanci. Zatím jsem viděla dva díly, které celkem ušly. Ale že bych se na to vyslověně klepala jako například u dalšího nováčka Tyrant to ne. Ale miluju hlavní postavu z GA takže tomu šanci ještě dám :-)

70 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Získalo si mně to...

The Last ship je příjemnou letní podívanou, pro fandy techniky a "postapo" světa.
Samozřejmě, moc si to hraje na patriotismus, moc americké lásky, ruská strana je ta špatná, ale proti gustu...
Příjemnná letní oddechovka...

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

druhá série

První série byla docela pohodovou a koukatelnou záležitostí. Dobrý nápad, spád, zpracování a docela ušly i herecké výkony. HODNOCENÍ I.série za mě: 75 procent. Ovšem druhá je snad nějaká paradie. Na výkony herců se prostě nedá dívat. Po prvních třech dílech jsem měl dojem, že jsem se ocitnul v devadesátých letech a někde na mě vyskočí Chuck Norris...Druhá série mě velmi, ale velmi zklamala. Bez nápadu, bez pořádné výpravy, ubohé herecké výkony, samé klišé. ŠKODA.

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Americké stereotypy, klišé a patriotizmus

Myšlienka zaujímavá, prostredie tiež, obsadenie sympatické, neistota solídna.

Teda tá neistota. Pokiaľ ste videli jeden americký patriotistický seriál, či film, hneď viete ako každý jeden diel skončí. Problém, náznak zápletky a všetko vyrieši:
- Deus ex Machina
- Americké nezastaviteľné vojsko
- Patreiotická reč kapitána

Seriál je plný pseudonapätia, ale fakt len pseudo, lebo podobne ako v Blacklist, nič sa nemôže po....ť naozaj.

Len nepremýšľať nad vecami typu prečo Rusi poslali do zasneženej krajiny ľudí v čiernych maskáčoch, prečo neprežili zväzy lietadlových lodí, čo sa stalo s ponorkami, ako fungujú aktívne a pasívne radary, etc., lebo je to seriál robený pre priemerného amerického patriota.

40 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Po pilotu...

Řemeslně myslím velmi dobře zvládnuté, leč pro mě coby nefanouška žánru nepřináší seriál nic, kvůli čemu bych ho chtěl sledovat dál. Zkusil jsem to kvůli Adamu Baldwinovi, kterému tady role evidentně sedí, jeho John Casey byl pro mě ale mnohem zábavnější :)

10 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

Skvělá podívaná

1 série: Od začátku do konce jsem sí to užíval. Každá epizoda se zaměřuje trochu na jiný styl vyprávění. A to je to, co mi sedí a láká ke sledování dál.
Závěrečná epizoda obrací vše, co jsme si domysleli, ze se děje na pevnině. A to výrazně a celý seriál posouvá do temnejsich vod.
A posílá ke dnu i americký patriotismus.

2. série:

Vyprávění nabírá poněkud jiný spád a do popředí se dostává spíše než okamžité přežití celého lidstva a i posádky daleko více morálka a celkové fungování lidstva. A stále silnější slovo tu má propaganda. Propaganda jako zbraň silnější než tomahawky.

Celá tahle série je protknuta myšlenkou nad tím, zda by se lidstvo sjednotilo v případě takové obrovské katastrofy nebo by zůstalo stále stejně divoké... A odpověď není pro lidi moc příznivá...

90 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Ale jooo....

Seriál hodnotím po první sérii a v podstatě kladně. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na herce a jejich způsob hraní (hlavně kapitán a doktorka mi dělali problémy). Člověk ale nakonec otupí a zůstane jen zábavný děj. Nejde o žádné terno, chvílemi si člověk ťuká na čelo a ani si postavy úplně nezamilujete. Rozhodně se ale kouknu i na další sérii (minimálně na 1. díl) :), což asi můj postoj vyjadřuje dost jasně:)

60 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Záchrana připlouvá

V akčním seriálu Poslední loď musí skupina drsňáků a vědců zachránit svět před smrtícím virem. A snadné to rozhodně mít nebudou.

Když posádka lodi USS Nathan James vyplula na svou poslední rutinní misi, nikdo z nich nečekal, že se to může takhle zvrtnout. 218 mužů a žen vyrazilo na několik měsíců do Arktidy, kde měli sloužit jako podpora pro vědecký tým, jehož úkol nikdo pořádně neznal.

Brzy se však ukázalo, že doktorka Rachel Scott a její lidé tu chtějí najít protilátku, která by dokázala zničit nebezpečný virus. To ale není to nejhorší, po návratu do civilizace totiž zjistili, že virus se rozšířil po celé Zemi, 80 procent lidí zemřelo a státy jako takové už neexistují.

Kdo přežil, musí bojovat o život a obvykle vyhrává ten nejsilnější. USS Nathan James se tak stává poslední nadějí pro celý svět. Díky jeho výzbroji si na něj jen tak někdo netroufne a tým vědců má všechno, co potřebuje k tomu, aby našel lék. Otázkou je, jestli se jim to povede včas a jestli vůbec ještě existuje šance, že se svět z katastrofy vzpamatuje. A ustojí profesionální námořníci fakt, že jejich nejbližší na pevnině jsou s největší pravděpodobností po smrti?

Seriál Poslední loď není realistické drama o řešení globální krize, ale velká akční jízda plná přestřelek, vyhrocených situací a permanentního napětí.

Kdo očekává realistický příběh, bude zklamaný, protože tenhle seriál vznikl pod dohledem Michaela Baye, jednoho z nejlepších režisérů akčních filmů a autora hitů jako Armageddon, Transformers nebo Skála.

Pokud tedy před uvěřitelnými dialogy preferujete gigantické exploze a máte radši, když hrdinové řeší problémy samopalem než diplomacií, tak si u téhle podívané rozhodně přijdete na své.

50 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Po začátku 2. série..

Takže.. 1. Série byla opravdu průměrná.. A přitom 1. díl vypadal tak nadějně :)) Akce je sice dostatek, ale je snad lacinější, než ve Strike Back. K tomu si přičtěte ten patos, který ze seriálu úplně srší. Amíci se už vážně zbláznili. Ta jejich hrdost, je úplně přehnaná.. Ale zpět k seriálu.. Dokoukal jsem 1. sérii (s obtížemi).. Před pár dny jsem si pustil 1. díl, 2. série.. No, a je fakt, že se to dost zlepšilo.. Trochu mi to připomíná Walking Dead, akorát bez Zombie :D Ale stále ne, a ne se dokopat k tomu, abych si pustil další díly.. Možná to bude tím horkem :D No nic, je to prostě průměrný seriál. Nic víc, nic míň :))

Pokud chcete vyplnit volný čas - ideální volba :)

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé