plakát seriálu

Pravidla zasnoubení

(Rules of Engagement)

Názory uživatelů

Rules

Rules of Engagement je sitcom, který mi z nějakého důvodu utekl a dočkal jsem se k němu až po jeho ukončení. První série během svých sedmi dílů jen v rychlosti načrtne postavy a situaci ve které se nachází. Přesto dostatečně představí humor, kterým se bude prezentovat a už tady bylo jasno, že mě to bude bavit. Mým favoritem se okamžitě stala postava Jeffa, která je skvělá a frekvenci jeho hlášek si neskutečně užívám. Ve druhé sérii se mé nadšení ještě o něco zvětšuje, protože baví i ostatní postavy, hlavně Russell občas vypustí opravdovou perlu. Zápletky možná působí dojmem "už jsem viděl jinde", ale vtípky jsou stále podařené a není důvod ve sledování nepokračovat. Třetí série přidává zajímavou a vtipnou postavu Timmyho, jehož interakce s Russellem (vztah šéf - asistent) jsou dokonalé a nejde si je neoblíbit. Jsou dokonce tak zábavní, že v mých očích přebijí i dvojici Audrey - Jeff. Po příchodu Timmyho se bavím ještě víc a jeho příchod seriálu opravdu prospěl a těším se, kam se bude dál posouvat.

Pravdou je, že v páté sérii přichází jakýsi zlom a některé věci se mi začaly zajídat. Například to, jak o sobě Audrey tvrdí že je "people person" nebo to, že si Timmy od Russella nechá všechno (opravdu všechno) líbit. Vím, že tak daleko zacházejí, aby to pobavilo, ale kolikrát si říkám, že už je to moc a jejich přátelský vztah by to nemohl nikdy ustát. Jinak se bavím pořád dobře, Jeff hlásí jak má ve zvyku, Russell piluje své chlípnosti, Timmy je všehoschopný a splachovací jedinec a Adam je pořád ten natvrdlý a trošku jednodušší hezounek. A ani mi nevadí, že Jennifer má nejmenší prostor. Horší je, že čím víc přibývají díly, tím víc je vidět, že jsou postavy hnané do opravdových extrémů. Z Jeffa se tak stává mnohem větší neomalenec a lakomej ignorant, z Audrey je čím dál tím větší fúrie, Russell se chová k Timmymu pořád hůř a hůř (pokud to ještě jde), Timmy to z nějakého důvodu pořád snáší a Adam je stále jednodušší a natvrdlejší. Vadí mi to, protože jsem si postavy oblíbil a to, že se z nich stává jejich "horší já" se mi nelíbí. Pořád to dokáže skvěle pobavit, ale...

Závěrečná sedmá série však seriálu dopřála důstojné rozloučení a jak tak mohu říct spokojeně nashle. Všechno směřuje k porodu dítěte Audrey a Jeffa a zároveň ke svatbě Adama a Jennifer. Ještě nás čeká pár posledních povedených vtípků a pár závěrečných překvapení. Ukončení série a zároveň i seriálu se mi líbilo a v podstatě si nedovedu představit, jak by se mohlo dál pokračovat.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Rules of Engagement

V součastnosti, během šesté série, se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, jehož předností je velice chytlavý, nahláškovaný humor. Nejvýraznějším tahounem seriálu je podle mně Patrick Warburton, jemuž silně konkuruje i David Spade, který by jsi v klidu mohl odnést za roli Russella Dunbara cenu pro největšího prasáka televizních obrazovek. Další perlou byl ve třetí sérii příchod Adhira Kalyana jako Timmyho, který seriál ještě více oživil. Poměrně výrazně mě u tohoto seriálu překvapila jedna věc, a tou je držící se, a možná spíše stoupající kvalita jednotlivých dílů seriálu, s přibývajícími sériemi (hodnotím po S06E04).

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

...

Musím uznat že tento počin není špatný,no musim říct že je to docela ohraná deska...Vtipy se opakují z mnoha seriálů a charaktery postav také...Přesto jsem vydržel asi u 5 dílů a je to pohodový oddecháč...

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Zklamání

Je to tak trochu vesnické žgrťáctví na entou. Obtloustlý čecháček lemtající pivo a debužírující tlačenku od rána do večera na gauči před televizí bude spokojen a bude si pochvalovat, jak to ti maníci v seriálu dobře zmákli a nedali vrchnosti ani vindru navíc. Platit si za kvalitu? Pche! Však přeci z gothaje se taky ještě neumřelo!

Opakující se vtipy jsem nějak nezaznamenal.. možná je to tím, že vtipu je tam tak pomálu, že se dá chytit jen s obtížemi. Narozdíl od ostatních seriálů totiž zde umělý smích vyznívá abnormálně rušivě a slyšet hahaha za každým druhým slovem mi normální nepřijde.

Herci vyznívají uvěřitelně a příjemně, ale jejich osobní život je, co do realističnosti, trochu na štíru. Možná právě teď předvádím já svůj maloměšťácký pohled, ale myslím si, že hlavním postavám by občas neškodilo dát pár přes ústa.

Ač se mi tento názor nekončí lehce, není nijak dlouhý ani obsáhlý, musím se přidržet mého původního hodnocení a prozatím seriál otitulovat 40 %.

40 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pohodička!

V prime time na Tv stanici CBS bežia s prakticky rovnakou sledovanosťou štyri sitcomy: HIMYM, Two and a half men,Big bang theory a Rules of enagagement. Posledne zmieňovanému v našich končinách nie je venovaná veľká pozornosť, ale ja som sa rozhodol preveriť úroveň tohto seriálu a rozhodne ma nesklamal.Skvelý odlahčený humor si užijú hlavne tí čo žijú v partnerskom vzťahu, pretože tento seriál vychádza s večného boja medzi dobrom/muži/ a zlom.

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé