plakát seriálu

Případy 1. oddělení

(Případy 1. oddělení)

Epizoda 2×01 – Slepý svědek
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Inspirováno případem dvojnásobné vraždy. Obviněný byl zadržen do 3 dnů na základě svědectví nevidomého svědka. Po ukončení vyšetřování před podáním obžaloby spáchal ve vazební věznici sebevraždu oběšeném. Trestní stíhání bylo z tohoto důvodu zastaveno.

V renomované pražské advokátní kanceláři dojde k dvojnásobné vraždě. Těla právničky a koncipientky najde právník a současně manžel zavražděné právničky, který se v podnapilém stavu vrací z oběda s klientem. Vyšetřovatelé musí zjistit, co přesně se stalo, ale zároveň se vypořádat s agresivním a nespolupracujícím právníkem/manželem. Jak se později ukáže, vraždy by mohly souviset s obrovským a mediálně sledovaným případem společnosti OK bydlení. Když ale dojde k přepadení truchlícího právníka, vyšetřovatelé musí přehodnotit přístup. S tím by jim mohl pomoci i onen klient. Jenže ten nevidí, zato má ale perfektní sluch. A to by mohlo pomoci. Mezitím to na stanici vře. Kozák s Korejsem se nemohou ani vystát a napjatá atmosféra začíná ovlivňovat pracovní výkony. Plíškovi zas hrozí odchod do penze kvůli nepovedeným testům střelby.

Narážky na další seriályvložit další narážku

Columbo

Plíšek odkazuje na Columba jako detektiva nestřelce.
Hlášky z epizodyvložit další hlášku
Kozák: (po zatčení vraha) Tak to jsem zvědav, jestli dodrží svůj slib. (Plíšek se na něj nechápavě podívá.) On totiž slíbil, že když zjistí, kdo to udělal, tak ho vlastnoručně sprovodí ze světa.
Kozák: (na pitevně) Já mám pořád problém, jak udělat tu rekonstrukci.
Vojíř: O tom už jsem taky přemýšlel. Ale žádnou hlavu ti nedám! A kolik ti na to Korejs může dát peněz?
Kozák: No zbláznil ses? Ten mi na to nic nedá.
Vojíř: A kolik na to dáš ze svého?
Kozák: Tak já si na to klidně vezmu víceúčelovou půjčku. Ale nerad.
Kozák: Myslíš na to, na co myslím já?
Plíšek: Já myslím na to, že v sobotu a v neděli popeláři na rozdíl od policistů pracují jen výjimečně.
Kozák: Přesně.
Korejs: (Tahá z kapsy telefon, volá Kozák.) No vida, my o hovně a hovno na botě. Zas mi chce vykládat, jak nic nestíhá, páč dělá řidiče někde Plíškovi.
(Kocáb ukazuje Sršňovi spis, který zabírá celou místnost.)
Kocáb: Měli jsme tady už mnohem větší spis. Škoda 500 mega, 12 tisíc poškozených. Dělal jsem na tom přes pět let. A když jsem to dal konečně dohromady, tak to pan prezident amnestoval. Protože jsem se s tím podle něj příliš dlouho sral.
Korejs: Chápeš vůbec, jak já tady riskuju, když se tvářím, že netuším, že jsi už nejméně pět let vůbec na střelbách nebyl?
Plíšek: A viděl jsi Columba střílet?
Korejs: Ty máš argumenty jak dítě.
Korejs: (Čte hlášení o střelbě.) Václave, tomuhle neuvěříš. Tady mně píšou, že ses neúspěšně pokusil o získání zbrojního průkazu. Nejen, že jsi nic netrefil, ale ještě jsi při nabíjení málem zastřelil instruktora.
Plíšek: To je blbost.
Korejs: Jo. Navíc, "když jsem ho upozornil, že požadavkům u zkoušky nevyhověl, rozčiloval se, žádal uznání zkoušky a jako argument dokonce použil" - Seš snad blbej, ne? - "prokazování průkazem policisty České republiky s tím, že je dlouholetým policistou a nikdy problémy se střelbou neměl."
Hlavní postavy
mjr. Tomáš Kozák
mjr. Václav Plíšek
kpt. Martin Pražák
kpt. Petr Anděl
por. Vítězslav Sršeň
mjr. Josef Korejs
Vedlejší postavy
JUDr. Viktor Hřebík
Ing. Petr Štětka
Andrea Skopcová
mjr. Dušan Vrána
plk. Jiří Kocáb
MUDr. Karel Vojíř
JUDr. Anna Švihlíková
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizodě
Český názevSlepý svědek
Původní názevSlepý svědek
Rok natočení2016
Premiéra4. ledna 2016
Česká premiéra4. ledna 2016
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka64 minut
Autoři profilu epizody