plakát seriálu

Případy 1. oddělení

(Případy 1. oddělení)

Názory uživatelů

Když mě někdo zabije, tak chci aby to řešil právě Plíšek

Smekám dámy a pánové. Kdo by to byl řekl, že v čechách se natočí serial, který by byl natolik kvalitní, že by zasloužil Zlatý globus nebo Emmy.

Po všech těch opičárnách jako kriminálka anděl a expozitura, přišlo něco co je realné. A tím myslím skutkovou podstatu trestného činu, zbůsob řešení, odhalení pachatele ale také vztahy na pracovišti. Divili by jste se, že na českou kriminálku koukají všechny generace a všem se líbí, sama jsem se o tom přesvědčila když jsem v noci šla z tahu a míjela jsem partu 18 letých týpků co s obrovským zapálením diskutovali právě o případech prvního oddělení.

Herecké obsazení a výkony už snad nemohli být lepší. Ondra Vetchý je jako mjr. Kozák naprosto bezkonkurenční, Bolek Polívka se ukázal i v jiné roli než burana a dokonale mu to sedlo, Vladyka je jako jako Sršeň na zabití ale jeho postavu si zamilujete, Korejs je z*rd ale jeho hlášky jsou naprosto výborné, Landa z extrému by zasloužil víc prostoru a na závěr bromance kpt. Pražáka (bože, to je magor, kdyby mě vyslýchal tak mu tu vraždu přiznam i kdybych ji nespáchala) a kpt. Anděla(jak vypustil rybník? Pecka) je to nejlepší na celém serialu. Oba dva se skvěle doplňují a baví je nasírat Korejse a já se jim ani nedivím.

Mrzí mě, že budou jenom 2 série i když námětů je bohužel hodně.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Případy 1. oddělení

Skutečně bych ani ve snu nevěřila, že v dnešní době řeknu o nějakém českém, novodobém seriálu, že je zatraceně dobrý. Ale nemožné se stalo skutečností - Případy 1. oddělení je po dlouhé době dílo, na které se dá koukat, aniž by divákovi bylo trapně nebo fyzicky nevolno (zdravím tvůrce a protagonisty Ordinace v růžové zahradě). Skvěle napsaný, perfektně a přirozeně odehraný, napínavý a celkově solidně zpracovaný seriál - to jsou Případy 1. oddělení. Tleskám!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Konečně důvod, mít rád pondělí

Jsem moc rád, že ani ostatní nešetří chválou, protože mi to ušetří spoustu psaní, abych se nemusel opakovat :)
Nejsem zrovna velkým fandou českých seriálů, ale tohle je mistrovská záležitost. Velká poklona hercům a štábu, jakou přesvědčivou atmosféru dokázali do seriálu vnést, to je lahůdka a stále graduje. Seriály, o kterých bych mohl tohle říct bych spočítal na prstech jedné ruky.
Doufám, že nezůstane pouze u jedné řady a jistě nejsem sám.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Na výši

Rozhodně seriál, který vyčnívá a s kriminální tematikou, inspirovanou skutečnými případy nemůže šlápnout vedle! 1.oddělení má laťku nasazenou velmi vysoko, jak pojetím vyprávění, tak i hereckým obsazením. Sice se v poslední době "kriminálek" vyrojilo jak hub po dešti, ale tato jednoznačně vede a mohla by své "sestry a bratry ve zbrani" mnohé učit. Snad se dočkáme pokračování, zajímavých případů v naší zemi není málo (naštěstí?)

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Luxusní seriál!

Všechno tady sedí - herecké obsazení, zajímavé příběhy, zajímavé postavy...Uvěřitelné chování všech, kdo se zde objevil. Najít zde chybičku? Tak asi ano, nic není dokonalé. Ale z české krimi tvorby rozhodně to nejlepší, co jsem kdy viděla! Snad bude i další série...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

2.řada

Po zhlédnutí 1. řady jsem se nemohla dočkat ledna. A dnes musím konstatovat, že konečně se dá na něco dívat. Opakovala bych se, kdybych psala o vynikajících výkonech všech představitelů, tak jen zmíním Bolka, kterého mám v této poloze mnohem radši než v .... gutentag a samozřejmě v 1. díle 2. série pan Javorský. Za mě 100 procent.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super :)

Není moc českých kriminálních seriálů, které bych hodnotila kladně, ale tento mezi ně rozhodně patří. Herecké obsazení je velice dobré, obzvlášť mě ve svých rolích nadchli Ondřej Vetchý a Filip Blažek. Samotné postavy policistů i dalších nevypadají nijak vyumělkovaně, prostě reálně, a jednotlivé případy natočené podle skutečných událostí se pyšní skvělým zpracováním. Způsob odhalení i dopadení zločince působí na rozdíl od mnohých jiných kriminálních seriálů věrohodně (aby také ne, když i toto zůstalo do velké míry zachováno) a líbí se mi, že má divák vždy na konci každého dílu možnost dozvědět se, jak dopadli skuteční pachatelé. Můžu jenom doporučit. :)

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Česká krimi žije!

Českou televizní krimi produkce v podstatě nesleduji. Jediný seriál, jemuž jsem propadl, bylo Dobrodružství kriminalistiky. Proto jsem se zdráhal i tentokrát. Přesto jsem pražské mordpartě dal šanci a neprohloupil jsem. Největší deviza seriálu samozřejmě spočívá v inspiraci skutečnými případy a popisem, jakým způsobem policisté vraha odhalili. U některých případů doslova mrazí v zádech, když si uvědomíme, že se opravdu staly. Herecká sestava je také velmi vhodně zvolena. Vetchý, Stach, Blažek jsou výborní. Zpočátku jsem měl problém s panem Polívkou, jelikož jej mám přece jen zaškatulkovaného někde jinde, ale postupně mě přesvědčil o uvěřitelnosti své postavy. Miroslav Vladyka představuje typ zaměstnance, kterého najdeme úplně v každém zaměstnání, úřadě, firmě. A jsem taky rád, že divadlem nepolíbeným divákům se může dostat do povědomí Miroslav Hanuš. A konečně vztahy nadřízených a podřízených jsou taky poměrně věrohodně vylíčeny. Česká televize s tímto seriálem rozhodně zabodovala a zaslouží si chválu i uznání.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Pecka

Musím uznat, že při vysílání prvního dílu jsem byl příliš skeptický. Další a další díl mě utvrzoval v tom, že tento seriál dává laťku v českých kriminalistických seriálech hodně vysoko. Každým dalším pondělkem jsem se na případy 1.oddělení těšil více a více. Herecké obsazení je více než výborné. Zprvu jsem byl v rozpacích z Korejse ale nakonec jsem si na něj zvykl. Smutné je, že se případy točily dle skutečných událostí. Na tom je vidět, jak na tom je naše civilizace. Kdo neviděl, tomu doporučuji a přeji hezký den.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Konečně!

Konečně po dlouhé době koukatelná detektivka. Musím přiznat, že jsem k 1. oddělení přistupovala se značnou nedůvěrou. Odvážila jsem se, až po prostudování těchto stránek, kde jej kolegové hodnotí vesměs kladně.
Tvůrci se s námi nemazlí a hned první případ se týká rozčtvrcené dívky. Skočíme bez dlouhých okolků do vyšetřování, zároveň si otypneme hlavní postavy, uděláme si představu o vztazích na pracovišti, oceníme autentické prostředí, koukáme jako z jara, že to odsýpá a zároveň neztrácí logiku. Občas probleskne dobrý vtípek.
( Vedle hlášek mne pobavila fotbalistická výzdoba bytu mjr. Kozáka, kterého ztvárnil pan Vetchý. Nanejvýš trefné vyzvánění mobilu kpt. Pražáka mi napovědělo, který seriál si zopakuji v nejbližší době. )
Dočetla jsem se, že se natáčí druhá řada. Nepochybuji, že jí dostane stejné péče a nadšení jako její starší sestře. A já se těším a pevně doufám, že své A nebudu muset měnit.
Druhá série je za námi a věru, ostudu té první neudělala.
A proč jen dvě??????

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Perfektní

Vážně by mě nenapadlo že mě tenhle seriál tak chytne, s myšlenkou že české seriály prostě nejsou moc kvalitní jsem tento ze začátku nějak přehlížela. Ale udělala jsem velkou chybu. ČT v poslední době prostě valí jeden kvalitní seriál za druhým a to se mi moc líbí. A ještě musím mít poznámečku k hudbě, která se jim podle mě moc povedla.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jak to bylo doopravdy

Vždycky když se v ČT rodí něco zajímavého, dostanu echo. Tentokrát však přišlo s takouvou vlnou doprovodného nadšení, že jsem se musela kouknout (obvykle mě domácí produkce příliš nebere). A musím říct, že nadšení bylo oprávněné. To, že se jedná o reálné případy dodává seriálu hodně náboje, který běžně počiny ČT nemají. Nejde tolik o to, do je vrah (to nám v prvním díle naprosto zbytečně naznačili scénou u Kozáka doma, čímž mi na chvíli zkazili dojem), ale o sledování, jak opravdu probíhá policejní práce u nás. Popravdě, nebýt to reálné případy, netuším jak bych to hodnotila, ale takhle ... pecka, klobouk dolů a 80%. Tohle se tu vážně jen tak nevidí.

80 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

1

v dnešní době a v českém rybníku bych ani zdaleka nečekala takovouto věc,skvělý seriál se skvělým hereckým obsazením,navíc absolutně zboznuji když na konci každého dílu dají skutečnou informaci,co se s pachatelem stalo a na jak dlouho si půjde sednout.Musím tleskat,protože počiny jako je debil.. Ordinace nebo ještě blbější Cesty domů(či jak se ty trapárny jmenují)Případy 1.oddělení umistuji v žebříčku až úplně nahoru.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Konečně...

Pro mě po dlouhé době kvalitní český seriál. Oblíbení herci jen podtrhují celkovou atmosféru každého dílu. Příběhům dodává na síle inspirace a skvělá replikace skutečného příběhu. Každý díl jsem doslova hltal a do poslední chvíle jsem tipoval, kdo že je ten vrah, jak to má u kvalitní detektivky být.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Česká kvalita

Po Cirkusu Bukowsky tady máme další zajímavý počin ČT.
Zatím každá epizoda má hlavu a patu, s každým dílem se divák víc seznamuje s 1. oddělením, a je postupně vtahován do pracovních i osobních vztahů v oddělení. Charaktery jednotlivých postav jsou dobře vykreslené, věřím každému herci jeho roli, což se rozhodně nedá říct u ostatních českých seriálů. ;-)
Další přidanou hodnotou kromě zpracování podle skutečných případů (vč. seznámení s realitou policejní práce) jsou i postavy vyšetřovatelů, postavené na reálném základě.

Asi bych měla být radši, kdyby scénáristům došly (skutečné) náměty, ale sobecky se přeju, aby Případy 1. oddělení ještě dlouho neskončily.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

"Učitel češtiny z něj asi nebude... Ale vrah, ten by to bejt mohl"

Čumim jak puk. Na tento seriálový počin z dílny ČT jsem slyšela chválu valící se ze všech stran. Nemohla jsem tedy odolat a sama jej shlédla. A musím říct, že po letech mohu konečně prohlásit - zase jsme se dočkali kvalitního seriálu z domácího prostředí. Měla jsem - nedá se říct že neoprávněné - obavy, že po Četnických humoreskách se po všech stránkách vydařené české kriminálky nedočkáme.
Případy jsou velmi zajímavé, bohužel inspirované skutečnými událostmi. Stejně tak i policejní vyšetřování, které působí skutečně věrohodně. Narozdíl od amerických detektivek, v nichž je případ geniální vyšetřovatel vyřeší případ díky stokrát přiblíženému odrazu v odrazu okna auta.
Na seriálu bych našla vcelku dvě mínus. Za prvé, dcera Vetchého. Klišovitě a špatně napsaná postava. A to ani nemluvím o jejím oblečení. Za druhé - znělka a hudba alias vykrádačka Sherlocka od BBC - naprosto zbytečné.
Abych nezapomněla dodat - na konci téměř každého dílu mě vytočilo, když jsem se dozvěděla, kolik ti hajzlové dostali. Hold naše zákony...

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

jen tak dál

Toto je jeden z nejlepších kriminálních seriálů, který navazuje na dlouholetou tradici. Je zde vidět skutečnou kriminální práci a proč taky ne, když jeden ze scénáristů je skutečný vedoucí prvního oddělení. A navíc jsou to reálné kriminální případy, způsob odhalení je autentický. Těším se na další sérii.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Díky bohu

Přiznám se, že když jsem viděla první ukázky a seriál, napadlo mě, že to bude prostě další kriminálka, jako např Kriminálka Anděl, která se jen velice neúspěšně snaží vyrovnat CSI Las Vegas a podobným.
Díky bohu jsem se mohla přesvědčit hned u prvního dílu o opaku.
Z pozice divačky si jen musím postesknout, že Jan Meduna se tam mohl ohřát trochu déle, ale třeba to ještě přijde :)
Skvělá krimi, která určitě stojí za to. Konečně se taky česká tvorba, na kterou se dá koukat.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Konečně slušná česká krimi

Celou sérii jsem shlédnul a jsem spokojen. Slušně zpracované příběhy, děj odcejpá a i postavy se chovají reálně. Velká pochvala ČT za tohle dílo. Víc takových ;)

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

poslední díl - klubové barvy

seriál se mi moc líbil, ale posledním dílem to pěkně zničili. Poslední dílem obviňovali jeden nejmenovaný fotbalový klub, který původním případu vůbec nefiguroval!

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Krimi

Seriál mě velmi překvapil a to příjemně. Nejlepší česká kriminálka.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejlepší český seriál

Skvost a opravdu mimořádný seriál, a nejen na české poměry. Skutečně poctivá práce. Špičkoví herci, špičkové scénáře, špičková režie. Případy podle skutečnosti, policajti podle skutečnosti a celé je to fakt strhující a vtahující. Tohle je prostě poctivá detektivka, tak, jak jí mám rád. Žádná akce, prostě poctivé a povětšinou poklidné pátrání, kdy policajti jsou rozčilení až při výslechu. Je to věrohodné a opravdu velmi reálné, se špičkovými dialogy a správnou plicajtskou mluvou. Tohle je úplně nejlepší a totálně mně to sejmulo. Díky všem, tohle je neuvěřitelně boží. 100%.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí