plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×12 – Dvojí pomoc od Birda (Two Birds)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael se v obou realitách snaží Birda přesvědčit o tom, že za jeho autonehodou stojí Ed. Podaří se mu odhalit, kdo a proč ho chtěl mrtvého, ale bohužel toto zjištění má za následek další tragédii.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael je rozhodnutý najít důkaz o tom, že ho Ed vytlačil před šesti měsíci ze silnice. Oba psychiatři se mu to snaží vymluvit, říkají mu, že jeho podvědomí vytváří mylná spojení tváře a události, aby se zbavil vlastní zodpovědnosti na nehodě.

Michael je posedlý Edem, snaží se ve své garáži přijít na to, co je zač. Bird se o něj začíná bát, jde ho zkontrolovat domů, najde tam ale pouze spisy o Edovi.

Bird jde za psychiatričkou, která mu ale ze zákona nemůže nic říct.

Michael jde do Edova domu. Postřelí ho do nohy a donutí ho říct pravdu. Jde o případ Westfield. Policisté kradli drogy z oddělení narkotik a schovávali je v budově Westfieldu. Michael se při svém vyšetřování moc přiblížil, proto Ed dostal příkaz dostat ho z cesty. Začnou se prát a M. ho zastřelí.

Bird přijede k Edovi domů a uvidí ho tam ležet mrtvého, Michael stojí nad ním. Michael Birda spoutá a odveze ho do Westfieldu. Bird ho ale omráčí a M. se probudí u Hannah.

Zavolá Birdovi a řekne mu o jeho parťákovi. Ed je sleduje a jde žalovat zkorumpovaným šéfům. Harperová řekne Edovi, ať se zbaví obou - i Michaela, i Birda.

Michael najde důkazy o Edově provinění. Domluví se s Birdem, že se setkají u něj doma. Michael najde Birda mrtvého na podlaze. Ed se snaží zabít i jeho, ale Michaelovi se podaří utéct.

Harperová jednotkám řekne, že za smrt Birda může Michael. Celá policie po něm jde. Ed Michaela postřelí, M. omdlí a probudí se v autě s Birdem.

Michael mu řekne heslo k Edově počítači, Bird se dozvídá pravdu. Jdou za Harperovou v domnění, že jim pomůže. Kapitánka povolí Birdovi, aby skladiště Westfield prozkoumal, ale Michael mezitím musí zůstat v cele.

Promo k epizodě
Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
detektiv Ellen Kramer
detektiv Ed Hawkins
Carl Kessel
kapitán Tricia Harper
Režie
Scénář
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDvojí pomoc od Birda
Původní názevTwo Birds
Rok natočení2012
Premiéra17. května 2012
Česká premiéra8. února 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry2 100 000 diváků
Autoři profilu epizody