plakát seriálu

Procitnutí

(Awake)

Epizoda 1×05 – Oregon
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Michael řeší vraždu, kterou možná spáchal sériový vrah, který má být ale roky mrtvý. FBI agentka Santoro, která na případu dvanáct let pracovala, Michaelovi slouží jako konzultantka, brzy jej ale začne podezřívat z toho, že je tím vrahem on sám. Hannah se chce z Los Angeles přestěhovat do Oregonu.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Michael si jde zaběhat a najde v lese mrtvolu.. jako by už teď neměl dost práce. S Birdem se vrhnou do vyšetřování. Tělo bylo zohyzděno stejným způsobem, jakým zabíjel dříve oběti Párový sériový vrah. Michael předpokládá, že druhá polovička mrtvého muže bude v jednom z losangelovských parků.

Michael spolupracuje s agentkou Santoro, která dvanáct let pracovala na případu Párového vraha. Řekne mu, že vrah dával obětem do ruky dvoudolarovky a že to tajili před tiskem, aby tak odlišili původního vraha od potenciálních napodobitelů. Michael žádné peníze nenašel.

Michael se ale nevzdává toho, že je originální Párový vrah stále naživu. Jde zpět do parku, kde najde psa, který ho k mrtvole dovedl. Po uspání a výplachu žaludku v něm doktor najde dvoudolarovku. Santoro ovšem stále odmítá, že by to mohl být původní vrah, sama ho před lety zastřelila.

Michael doma najde Hannin seznam pro a proti stěhování do Oregonu. Michael je pekvapený, netušil, že to Hannah myslí tak vážně. Psychiatr se ho zeptá, zda se víc bojí toho, že se chce Hannah stěhovat, nebo toho, zda se chce stěhovat sama a Michaela opustit. Michael říká, že je to nesmysl.

Michael projíždí motely a přitom najde podezřelou opuštěnou budovu s názvem, který se shoduje s papírem od Hanny. Jde ji prozkoumat a najde uvnitř podezřelého, který mu ale uteče.

Santoro je podezíravá. Nechápe, proč si ze všech opuštěných budov M. vybral zrovna tu správnou. Poté si agentka promluví s kapitánkou Harperovou a řekne jí, že Michael sedí do profilu napodobitelů. Vše slyší pravý vrah, který je schovaný v klimatizaci.

Santoro dostane telefon od Párového vraha, který vystopují do Michaelova domu. Agentka ho obviní, zavře a donutí odevzdat zbraň a odznak. Pak jde prohledat Michaelův dům.

Večer si ji pravý vrah najde, uspí ji a unese. Bird Michaela dostane z vězení, oba vraha pronásledují a vyplaší ho. Chytit se jim ho ovšem nepodaří.

Michael se rozhodne, že pro dobro Hannah je ochotný se přestěhovat do Oregonu. Psychiatři to vidí jako velký pokrok. Když bude ve snu na jiném místě, brzy si začne uvědomovat, že je to sen a bude se moct pohnout dál.

Párový vrah volá Michaelovi. Ví o tom, že žije ve dvou realitách a věří mu. Popřeje mu hezké sny.

Hlavní postavy
Michael Britten
detektiv Efrem Vega
Hannah Britten
Rex Britten
detektiv Isaiah 'Bird' Freeman
Dr. Judith Evans
Dr. John Lee
Vedlejší postavy
detektiv DaSilva
Elizabeth Santoro
Dr. Banks
kapitán Tricia Harper
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevOregon
Původní názevOregon
Rok natočení2012
Premiéra29. března 2012
Česká premiéra21. prosince 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry3 180 000 diváků
Autoři profilu epizody