plakát seriálu

Rapl

(Rapl)

Názory uživatelů

Rapl

Rapl je hodě solidní kriminálka po stránce jednotlivých případů. Pár slabších se sice našlo, ale oproti konkurenci je to pořád velmi povedené. Fajn je prostředí Krušných hor, které je vítaná změna. Všechno podporují výborně napsané a zahrané postavy, kterým tedy s přehledem vévodí Čermákův Kuneš. Po technické stránce taky nelze moc, co vytknout. Tak proč jen 4*? Důvodem je dost odfláknutá dlouhodobá linka. To, co se tváří jako hlavní linka ze začátku je nakonec rychle vyřešeno, stejně jako linka s křivým policajtem. A pak se to v posledním díle narychlo naváže na sebe. To je asi jediná výtka. 80 %

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Povedená detektivka z Čech

K vlastnímu překvapení jsem se pustil do sledování českého seriálu. Sice jsem k tomu musel být dokopán několikerým doporučením, ale stalo se a doporučení budu muset předávat dál. Rapl má totiž rozhodně co nabídnout a jeho sledování není pouhou ztrátou času.

Já sám jsem byl překvapen tím, jak mě ten příběh začal bavit. Major Kuneš je zajímavá, skvěle napsaná a zahraná postava. Atmosféra pochmurná a příjemně depresivní. Jednotlivé epizody povedené a i celosezónní příběh je dostatečně zapletený. Navíc se mi líbilo, že se nebojí odstraňovat postavy a připravili mi tak nejedno překvapení.

Bavil jsem se tolik, kolik jsem u českého seriálu nečekal. Za mě určitě palec nahoru a jsem na pokračovaní zvědav.

První série mi přišla skvělá, druhá je bohužel o poznání slabší. Ale to už je úděl toho, když musíte navázat na něco, co se povedlo a přitom se snažíte věci změnit. Pravda totiž je, že postavy působí jinak než předtím a nejhlavnější rozdíl je právě u Kuneše, který rozhodně není tak zajímavou postavou jako byl v předchozí sérii. Ani ta zápletka s balkánským bossem nebyla dostatečně zajímavá na utažení celé série. A pak je tam spousta těch logických přešlapů, které praští dřív nebo později do očí. I když úplné rozloučení mělo styl. I tak byl ale Rapl fajn.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Novinka co se povedla......

Nový seriál České televize lze zařadit mezi ty povedené věci z posledních projektů televizí české provenience.
Volné pokračování seriálu Cirkus Bukowski bez hlavního představitele v provedení Pavla Řezníčka vyvolávalo spoustu otázek,ale po shlédnutí prvních devíti dílů musím říct,že zklamání se nedostavilo.Naopak,herecký výkon Hynka Čermáka v roli detektiva Kuneše,jeho svérázných vyšetřovacích metod a kolegů v podání A.Pyška,J.Dolanského,L.Příkazkého a dalších vás v každém díle udrží v napětí kdo je pachatel.Nejde pouze o samotné vyšetřování,protože se podíváme i do soukromí jednotlivých postav a tím každý díl dostává originální náboj.
Nechci Rapla srovnávat s kriminálními seriály z poslední doby jako Mordparta nebo Polda,protože to prostě nejde.Už jenom prostředí,ve kterém se jednotlivé díly odehrávají mají svou autentičnost a rozhodně nečekejte dokonalé superpoldy.......

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Velice povedené

Musím říct že mě tenhle seriál moc překvapil. Napřed jsem měla strach z toho že to bude nuda a že seriál bude přecpaný takovým tím trapným humorem, hlavní detektiv sice trochu působí jako House s policejním odznakem, ale není to vůbec zlé ba naopak. Je to příjemná změna po všech těch snahách detektivů v ostatních českých seriálech kde jim to pravda moc nejde.
Ostatní postavy jsou taky fajn, překvapivě mi tam žádná nevadí a všichni vedlejší herci tam sedí perfektně, především pak postava patologa, toho jsem si hodně oblíbila. Všem co hledají nějaké seriál u kterého nemusí číst titulky a chtějí si odpočinout můžu jen doporučit.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Rapl je za dveřmi

V plném proudu je i realizace netrpělivě očekávaného akčního detektivního seriálu Rapl.

Jde o volné pokračování divácky oblíbeného dvousériového cyklu Cirkus Bukowsky, jen na postu hlavní postavy vystřídá Pavla Řezníčka Hynek Čermák.

"Společným jmenovatelem je detektiv Kuneš, kterého hraju já, jak jste podle názvu správně odhadli," prozrazuje Čermák. "Odehrává se to o pár let později, Kuneše opět vyhodí od pražské kriminálky a šoupnou ho do pohraničí (převážná část seriálu se natáčela v Krušných horách)

Při vyšetřování zdánlivě běžné vraždy Kuneš otevře složitý a trochu temný případ, který se mnoha lidem nelíbí. Do toho má problém s dospívající dcerou, která se mu pověsí na krk, a on dost dobře neví, co s ní.

To způsobuje i některé komické situace, které ovšem dobře zná spousta rozvedených tatínků."

Režie i napsání scénáře se opět chopil Jan Pachl, který se osvědčil v již zmíněném Cirkusu Bukowsky, a diváci ČT Rapla uvidí pravděpodobně začátkem příštího roku.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí