plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Epizoda 9×20 – Mrtvá v národním parku (The High in the Low)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Vysoký léčebný účinek marihuany při nízké intoxikaci pacienta - to byl cíl pacientky při pěstování speciálního druhu konopí na lékařské účely. Kdo a proč jí zavraždil?

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

V lese jsou nalezeny tělesné ostatky Abby Brigsové, mladé absolventky uměleckého odboru univerzity, kterou zavraždili úderem do hlavy. Abby trpěla nevyléčitelným autoimunitním onemocněním lupus a jeho symptomy potlačovala užíváním lékařské marihuany. Droga potlačila její kožní problémy tak důkladně, že Abby mohla pracovat mezi lidmi a své poznatky a zkušenosti využívala jako dobrovolník při práci v lékařské poradně, specializující na vydávání marihuany na lékařský předpis pro trpící pacienty. Zároveň tajně pěstovala konopí na utajeném místě v lese. Svého cíle dosáhla, ale zanedlouho jí zavraždili úderem do hlavy.

Podezřelými jsou její kolegové, ale i studenti z místní univerzity, kteří dealerují marihuanu a došli jim zásoby.

Stážista Wendell Bray navštíví Jeffersonský ústav poté, co absolvoval první dávky agresivní chemoterapie v rámci léčby rakoviny, kterou mu diagnostikovala Dr. Brennanová ze snímku kostí jeho zlomené ruky. Wendell je bez vlasů, ale zatím v dobré tělesné kondici. I Wendell užívá marihuanu na předpis. Ale na půdě federálního úřadu drogu nesmí užívat. Dr. Brennanová a státní zástupkyně Caroline Julienová vymyslí způsob, jak Wendellovi pomoci, aby mohl užívat drogy i v práci. Zruší mu pracovní smlouvu interního stážisty a najmou ho jako konzultanta, který nepřichází do styku s důkazy vyšetřovaných případů přímo, ale jen zprostředkovaně.

Agent Booth se připravuje na povinný služební test fyzické zdatnosti a pracovní způsobilosti, který musí absolvovat u FBI.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Sabotage (Amy Stroup)

Záběry na Bootha při zkouškách FBI a Wendella, který se vrací do institutu.
Hlavní postavy
Dr. Temperance 'Kůstka' Brennanová
zvláštní agent Seeley Booth
Angela Montenegrová
Dr. Jack Hodgins
Dr. Camille Saroyanová
Dr. Lance Sweets
Vedlejší postavy
DC Police Officer
Abby Briggs
Mallory Briggs
Carl Collins
Dr. Richard Burke
Adam Caputo
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMrtvá v národním parku
Původní názevThe High in the Low
Rok natočení2014
Premiéra7. dubna 2014
Česká premiéra19. května 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody