plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Zajímavosti ze seriálu
Seriál je inspirován životem soudní patoložky a spisovatelky Kathy Reichs, která je současně také producentkou seriálu. Kathy Reichs je zároveň jméno hrdinky knih, které publikuje Dr. Brennanová.
Prostřední jméno Angely je Pearly Gates, což je jméno kytary člena ZZ Top Billyho Gibbonse, který hraje v některých dílech Angelina otce.
Eric Millegan, který hraje studenta Zacka Addyho, jenž je o několik let mladší než ostatní vědci, s nimiž pracuje, je ve skutečnosti o rok starší než T.J. Thyne (Dr. Jack Hodgins), o 2 roky starší než Emily Deschanel (Dr. Temperance Brennenová) a o 4 roky starší než Michaela Conlin (Angela Montenegrová).
Natáčení pilotního dílu probíhalo na Dullesově mezinárodním letišti a Arlingtonském národním hřbitově. Ostatní epizody pochází z Washingtonu.
Na seriálu pracoval kromě sester Emily Deschanel a Zooey Deschanel jako režisér i jejich otec Caleb Deschanel.
Autoři používají zvláštní knihu, do které zapisují všechny vraždy, zbraně a motivy, které se v seriálu objevily.
U antropoložky Temperance Brennanové (Emily Deschanel) se objevuje většina charakteristik spojených s Aspergerovým syndromem.
Většina Sběratelů kostí je natáčena v Los Angeles, navzdory tomu, že se děj odehrává ve Washingtonu D.C. Venkovní záběry Jeffersoniu jsou z Přírodního historického muzea v Los Angeles a interiéry Jeffersoniu byly vybudovány na scéně 20th Century Fox v Century City, Los Angeles. Scény z Británie byly natáčeny v Londýně.
Protože se Sběratelé kostí natáčejí v Los Angeles, a přitom se odehrávají ve Washingtonu, jednou z hlavních výzev filmařů je nedostat do záběru palmy nebo typické scenérie jižní Kalifornie. Jízdy autem se točí ve stojícím voze ve studiu, pozadí se promítá na obrazovky. Tento proces umožňuje Brennanové a Boothovi projíždět ulicemi Washingtonu, aniž by opustili Los Angeles.
Průměrně trvá 21 dní, než je seriálová epizoda připravena k odvysílání. Postprodukční proces zahrnuje střih, smíchání zvuku, přidání obrazových vložek, vizuálních efektů a úpravy barev. Na konci každé sezóny se originální kazety uloží do trezoru v bývalém kansaském solném dole, asi 200 metrů pod povrch země.
Štáb má ochočenou veverku, kterou pojmenoval Dr. Sweets (po postavě J.F.Daleyho), která na hercích vyžebrává jídlo a která je známá tím, že se lepí na nohy některých hereček. Také mají kočku se jménem Camgela (po postavách Tamary Taylor a Michaely Conlin), která je všeobecně známá jako nejkrásnější a nejpřátelštější kočka na pozemcích FOXu.
Celé jméno agenta Bootha zní Seeley Joseph Booth.
Vždy, když David Boreanez natáčí scénu, má v kapsách od kalhot hrací kostku, mosazný zapalovač značky Zippo a medailon se svatým Kryštofem.
V kuchyňce FBI jsou tři obrazy amerických prezidentů - Nixon jí čínu, Ike kuřecí stehno a Kennedy hot dog.
Angelátor byl celý výsledkem vizuálních efektů. Nový Angelatron je ze 100% skutečná grafika.
Angelino pravé jméno je Pookie Noodlin Pearly-Gates Gibbons.