plakát seriálu

Sběratelé kostí

(Bones)

Názory uživatelů

Sběratelé kostí

Seriál Sběratelé kostí mě od začátku bavil. Nebyla to klasická kriminálka, kterých jsou v televizi stovky, mělo to svůj jakýsi půvab, který neomrzel. Nejsem si jistá, jestli je to neotřepaným sarkasmem, který diváka nepřestane bavit nebo i tím, že se nezabývá jen obyčejným vyšetřováním, ale i samotnou analýzou, která je prostě základem všeho.
Šmrnc tomu od začátku dodávaly senzační postavy, z nichž každá měla něco do sebe. Ať už mám na mysli přehnaně racionální a sociálně necitlivou Kůstku, její pravý opak - instinktivního a každým coulem dobráka Bootha, tak trošku šíleného Hodginse, Angelu, co chtěla prostě jen malovat a ocitla se u rekonstrukce lebek obětí vražd a Cam, která je prostě něco "spešl". A samozřejmě nemůžu vynechat i mé dva oblíbence, co nedopadli zrovna nejlépe: chudáčka Zacka a toho nejúžasnějšího človíčka Sweetse :D.
Ze začátku bylo hlavní náplní seriálu (samozřejmě krom řešení komplikovaných zločinů) vztahy hlavních postav, děj se točil kolem Tempe a Seeleyho a člověk už se nemohl dočkat, až se dají konečně dohromady... Nakonec tomu ale nový rozměr dodávaly rodiny, u kterých jsem si nejdřív myslela - to za moc stát nebude, už to bude nuda - ale musím říct, že mě příjemně překvapilo, jak dobré to bylo i po tomto tahu scénáristů.
Na závěr musím říct jen to, že i přes celých 12 sérií nebyla chvíle, kdy by mě Sběratelé opravdu nebavili. Takže skládám poklonu producentům, že dokážou tak dlouho udržet divákovu pozornost.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kosti

Tenhle seriál mě vždycky bavil. A to hlavně kvůli obsahu.
Seriály, kde najdou mrtvolu... těch je spousta. Ale tohle mě něčím oslovilo. Je to jiné. Poutavé. Neokoukané.
Vždycky se mi líbily i "rekvizity", nebo jak to mám nazvat. Prostě jsem vždycky žasla nad těmi kostmi. A ty způsoby, jak ti lidé umřeli, jak se potom s pozůstatky pracovalo- něco pro mě.

Seriál je dokonalý. Bavil mě a baví stále.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bones

Musím říci, že na seriál jsem začala koukat, když ho prvně vysílali v televizi a už tehdy mě oslnil, protože Kůstka byla přesně taková jaká bych já chtěla být.
Jak jsem dospívala, tak se moje preference moc nezměnili, takže i teď se mi seriál dostal pod kůži. U sledování jsem se opravdu bavila a nevadilo mi ani, že některé díly vidím již po několikáté, protože Kosti rozhodně nejsou obvyklá kriminálka.
Postavy jsou skvělé, vtipné a rozhodně nejsou vůbec obyčejné. Každá má něco do sebe, takže máte celou řadu důvodů proč se do tohoto seriálu zamilovat. U některých smrtí jsem si pobrečela, protože si členy tohoto týmu opravdu zamilujete.

Ačkoli většina seriálů s dalšími řadami závratně upadá, tady to tak nebylo. Možná konec nebyl úplně tak zajímavý jako začátek, ale rozhodně jsem se u toho nenudila.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zbohom...

Do tohto seriálu som sa pustila ešte kedysi dávno ako teenagerka len preto, lebo v ňom hral David Boreanaz, to je také moje, pustiť sa do seriálu kvôli hercovi. Postupom času som si ale nejak zamilovala celé herecké obsadenie a takisto aj seriál samotný. Prvé štyri série som zhltla na posedenie a potom ma už čakalo len neustále čakanie na stále ďalšiu a ďalšiu časť.

Zbožňovala som tie roky strávené pri Kostiach, odvážneho Seeleyho, Brennanovú, ktorá niekedy nerozumela moderným pojmom. Angelu, ktorá mi ako jediná šla možno niekedy trochu na nervy, kráľa labáku a jeho úžasnú bradu, serióznu Camille, ktorá bola vždy taká podarená, keď povoľovala niečo, čo by asi nemala. Sweetsa, ktorého som si oplakala, Aubreyho, na ktorého som si napokon predsa len zvykla a takisto aj všetkých internistov.

Mám rada, keď sú postavy, ktoré sa v seriály nemenia a v Kostiach až na pár zmien ostalo to zdravé jadro od začiatku do konca, mohli sme sledovať ako sa postupne vyvíjali, ako sa vyvíjali ich vzťahy, ako sa Kosť učila vychádzať s ľudmi :) Jej postupne sa vyvíjajúci vzťah s Boothom, všetky tie náznaky na začiatkoch.

Takisto mŕtvoly, príbehy, bizarné spôsoby úmrtí alebo ešte bizarnejšie spôsoby a snahy zakryť po sebe stopy. Lúštenie a skúmanie aj tých najmenších odrenín alebo vyberanie kostí z obrovských nádob plných niečoho slizkého a nechutného.

Pre mňa Kosti boli aj ostanú jedným z najlepších seriálov, ktoré som kedy videla a ktorý mi bude neskutočne chýbať. Som však rada, že ak už musel skončiť, že to urobil pekne a so cťou, bez nejakého násilného predlžovania, zbytočných drám, ktoré by tam nemuseli byť a pod. ako to niekedy vidíme u iných seriálov, ktoré sa držia na scéne zubami nechtami a niekedy aj na úkor svojej kvality.

Bude mi chýbať to každotýňové čakanie, aj to medzisezónové, budú mi chýbať postavy, ale vždy si to predsa môžem pustiť znova. :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bones - budete mi chybět

Bones byl první seriál, který jsem si zamilovala. Neuvěřitelná chemie mezi herci byla vidět i v seriálu. Seriál je trochu jiný než běžná detektivka. Vůbec se to nedá porovnat s Kriminálkou Miami a dalšími. Vydržela jsem se seriálem až do konce a dvě poslední serie nebyly tak úžasné ale stále to je moje srdcová záležitost. A co se týká posledního dílu, přesně takhle měl seriál skončit.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kůstka a Booth

Skvěle propracovaný seriál u kterého se prostě zabavíte. Vždy mě fascinuje jak díky kostře se povede doktorce Brennenové zjístit že ji zabil můž vysoký tak a tak a že musel mít takovou a takovu váhu. Je to kriminálka trochu z jiného pohledu kde se chvíli díváme na skvělou práci doktorů (tím myslím antropology apod.) a pak se zase díváme na agenta Bootha který to řeší díky důkazům a informaci právě od teamu doktorky Brenanové. Řeší velice zajímavé případy kde si chvíli myslíte že to udělal tam ten a najednou to udělal někdo, kdo by vás vůbec nenapadl. No a taky tam je opět ten nějaký rozvíjející se vztah a jejich "cute" momenty.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Booth s Kůstkou

Sběratelé kostí jsou prostě a jednoduše originální. Není to žádná ohraná kriminálka, ale každý díl i případ je originální a často jsem si říkala, co to jen ti tvůrci nevymyslí za způsoby úmrtí.

Navíc postavy si musíte zamilovat. Booth a Kůstka jsou jasní už od prvního dílu, ale stejně tak zbožňuju Hodginse a Sweetse. Brutální vraždy jsou prokládány humorem a musím složit poklonu hercům, kteří si dokážou zapamatovat ty strašné vědecké a antropologické názvy a termíny, ze kterých mně jde hlava kolem :D

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Geniální "kůstka"

Sběratelé kostí patří téměř již ke klasice a nevěřím, že existuje člověk, který by o Dr.Brennenové aspoň neslyšel.
Mám tento seriál a jeho protagonisty moc ráda. Laboratorní šprti, kteří každý, i sebevíc zapeklitý případ, vyřeší. Samozřejmě v čele s geniální a těžce materiálně založenou vědkyní - pisatelkou Temperance Brennenovou a zvláštním agentem F.B.I. Seeley Boothem. Překvapují mě již celá léta. Jejich analýzy, postupy, dokonale vybavená laboratoř mě nejen, že nepřestaly ještě bavit, ale neustále mě fascinuje ta preciznost a dokonalé metody, nemluvě o Hodginsových vynálezech nebo Angely 3D projekcích. Baví mě i lidská "neohrabanost" Brennenky, dokáže být úžasně nevinná, ale i na zabití....Booth je v takových případech naprosto úžasný, jak se jí vždy snaží co nejšetrněji a láskyplně vysvětlit, proč by její chování mohlo někomu i vadit a jak by to znělo lépe..:-)... Kde tvůrci berou náměty na scénáře nechápu, ale stále se těším na nové díly. Trošku mi chybí to krásné jiskření právě mezi Kůstkou a Boothem a i mezi Angelou a Hodginsem, ale rodiny tomu daly zase jiný rozměr - rodičovská zodpovědnost, láska, běžné starosti o děti atd...
Bones patří k mým stálicím, ale to jiskření mělo šmrnc, dávám 90%, protože si neustále drží mou pozornost.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kůstka a Booth

Tento seriál nepatří zrovna k těm, který mi vyrazí dech hned od prvního okamžiku, ale na druhou musím uznat, že má něco do sebe a postupem času si získal mou naprostou pozornost! Případy, které se zde řeší jsou ve většině velmi zajímavé a rozkládající se těla jsou opravdu odporné, ale je fantastické, jak vypadají věrohodně.
A za tím vším se odehrává úžasný příběh doktorky a agenta FBI, o kterých bylo jasné, že k sobě patří už od prvního dílu, ale kdykoliv svitla nějaká naděje na to, že budou spolu, tak to někdo z nich krásně zabil a to mi velmi lezlo na nervy... Ale jinak ten seriál prostě zbožňuji!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Když si člověk zvykne

na to, že děj se de facto odehrává v márnici, začne na případy nahlížet očima vědců a nic nebrání tomu, aby si tu partu atraktivních geniálních podivínů zamiloval. Proč? Protože jsou to, i přes jejich extravaganci, dobří lidé, kteří mají srdce na správném místě.
Příběhy mají hlavu a patu, spád a napětí. Je až neuvěřitelné, kolik různých historek lze navléct na základní kostru - najde se mrtvola, která se rozebere na molekuly a špičkoví experti ve forenzních vědách pomalu skládají puzzle jejího života a skonu. A ve spolupráci s agenty FBI, též švarnými, chytrými a charakterními, to vyřeší. A doťukne to spřátelená úžasná paní Julianová.
Proplétání profesního a soukromého života je podáno decentně a zajímavě. Charaktery jednotlivých protagonistů, i rozsahem menších rolí, jsou dobře propracované a působí přirozeně. Vypadá to, že je napsal někdo, kdo už něco zažil.
Herecké výkony bez chyb, kdo umí, ten umí.
Hudba výborná. Ta v úvodních titulcích mi navozuje Pavlovův reflex.
Jedním z plusů, které ovlivnily moje hodnocení je fakt, že konečně vím , kde v těle mám jakou kost:-)
Konec seriálu je smutnější, než bych čekala. (Asi už toho měli vážně všichni plné zuby:-) ) Ale tak to v životě chodí: najdete místo, kde se vám líbí, nějakou šťastnou náhodou jsou tam lidé, kteří vám sednou a vy jim, nějaký čas je všechno fajn. A pak se to začne z různých příčin drolit a už nikdy to nebude jako dřív.
A vy se s tím musíte vyrovnat, chvilku smutníte, ale život vás žene dál a vy si uchováte alespoň vzpomínky, které vám nikdo nevezme.
Bones se staly mou srdeční záležitosti a mají moje A.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dvanáct let v kostech

Dvanáct let je pro seriál dlouhá doba a je těžké, si po celou dobu udržet své diváky. Kostem se to ale povedlo. Když už jsem si myslela, že už všechno vyšetřili, přišli s novou a ještě lepší záhadou, či sériovým vrahem. Gormegan byl jedním z nejlepší ale Pelant byl také skvělý. Díly, ve kterých se propojovala minulost postav s přítomností, mne zaujali snad nejvíc z celých řad. Pak je tu také díl, kdy je Booth v nemocnici a má sen. Tehdy jsem si přála aby seriál vypadl stejně, jako v Boothově hlavě. Sledování ústřední dvojce, která šla od nenávisti, k toleranci, přes silné přátelství a zklamání k lásce, bylo zajímavé. Viděli jsme jak se oba mění v jiné lidi, učí se spolu žít a navzájem se tolerovat, doplňovat se. Smrt některých postav mě opravdu naštvala. Po smrti Vincenta jsem myslela, že už se na to nedodívám, kdyby nebylo Christine. Pak Wendellova nemoc a nakonec smrt Maxe. Vše to bylo příšerné ale někdo umřít musel. Nejen padouši umírají. Konec mne však zklamal. očekávala jsem od toho něco víc. Možná i trochu smutnějšího ale tohle rozhodně ne. Ale i tak to skvěle zakončilo krásných dvanáct let seriálu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sběratelé kostí

Sběratelé kostí byli možná úplně první kriminálkou, do které jsem se ještě jako dítě ve věku nevhodném pro sledování kriminálek zamilovala. Doteď si vzpomínám na to, jak jsem rodiče prosila, aby mi tenhle seriál nahráli. Jo, byla jsem divný malý dítě, já vím. Tohle mé pobláznění trvalo docela dlouho, skončilo až v době, kdy jsem se na začátku 9. série naštvala a přestala to sledovat. Proč? Štvalo mě, že se mi to kryje s Top Gearem. Ale pár dní zpátky jsem se rozhodla svůj rest dokoukat a až mě překvapilo, jak moc mě seriál chytnul.
Víte, minimálně teď v pozdějších řadách prostě nevěřím, že ta kouzla, která tým z Jeffersonu provádí, mohou být realistická. Ale nevadí mi to. Protože jinak jsou případy moc dobré a seriál mě neustále překvapuje. Postavy mám ráda všechny (tedy občas to u někoho drhne, ale jsem schopná nad tím přimhouřit oči) a obdivuji Bones za to, s jakou grácií jsou schopni tvůrci předat žezlo nové postavě, když někdo jiný odejde.
Ale musím zmínit i něco, co mi občas vadí. Například to, když je linka s úhlavním nepřítelem v popředí každou druhou epizodu a její dopadení / zničení trvá několik sérií. Zkrátka čeho je moc, toho je příliš. Krom toho mě občas obtěžují milostné pletky postav, kdy je to téměř každý s každým. V tom jsem měla raději pozdější série, kdy se tohle ustálilo a hlavní důraz byl kladen na vraždy a jejich vyšetřování.
Celkově jsou Bones skvělým seriálem. Asi se nebude líbit těm, komu se dělá mdlo z televizních mrtvol, a asi vůbec těm, kdo se bojí televizních kostí. Ale já se velmi příjemně bavila, snad to tak bude až do konce. Výhrady mám, takže nemůžu dát plný počet, ale těch 90 % je rozhodně zasloužených.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bones

Poprvé jsem Bones viděla vlastně náhodou. Angel jako agent FBI, co se hrabe v kostích, nic moc zajímavě to neznělo. Byla jsem ale příjemně překvapena.
Obdivuji, že scénáristi pořád dokáží vymýšlet originální případy, s čímž v takové CSI (Už tu několik srovnání bylo, tak si neodpustím reakci.) měli problémy už dávno, nemluvě o spin-offech.
Samotné postavy mají hodně zajímavý životní příběh samy o sobě a své role zvládají jejich představitelé na výbornou. Ani náhrada Zacka epizodními asistenty nebyl vůbec špatný nápad. Těžko říct, kterého z nich mám radši, baví mě to víc, než kdyby měli jednoho stálého.
Ani dabing neudělali tak špatný. Česká variace přezdívky pro doktorku Brennenovou je opravdu povedená. Označení "Kostička", kterou používají někteří autoři titulků, však nesahá "Kůstce" ani po kotníky.
David Boreanaz ukázal, že zvládne i dospělou roli, ne jen modlu pro puberťačky.
Některé vyšetřovací techniky sice občas přeženou, ale bez toho by takový seriál nemohl fungovat.
Chemie mezi ústřední dvojicí sice není přímo originální, ale popravdě každou epizodu (Jsem právě v půlce 5. série.) čekám, že už se konečně něco stane, vše tomu nahrává a oni z toho stejně nakonec vybruslí, takže tím to vynahrazují.

Edit před 8. řadou:
Po tom, co Kůstka odmítla Bootha, mi připadal seriál hodně depresivní. Chodili kolem sebe po špičkách, Kůstka vypadala, že to snad vzdá s životem, případy ani nebyly tak zajímavé... Jako by už nevěděli, jak mají pokračovat. Opravdu to vypadalo, že seriál brzy skončí. Pak Emily otěhotněla a oni měli konečně už důvod neprodlužovat to a dát je dohromady. A já jsem spokojená. Co byste chtěli? Sexuální scénu ve stylu HBO seriálů? Bones na tohle nikdy nebyli. Jak se dali dohromady Hodgins s Angelou, jsme taky neviděli. Aby měli impuls (mimo jiné) zabili Vincenta. Sice byl asi můj oblíbený, ale to byl jeden z nejemocionálnějších dílů v seriálové historii.
A od té doby je seriál zase, jaký býval. Já narozdíl od většiny jsem se 7. řadou nadmíru spokojená. To jste si jako představovali, že ti dva zestárnou sami, zatímco všichni kolem si zakládají rodiny? Mně už jenom ke spokojenosti chybí, aby malou poznal i Boothův dědeček a aby Tina Majorina pokračovala ve své roli agentky ještě dlouho.

90 %
96 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 27 lidí

Zase něco jiného...

Bones jsem začala sledoval hlavně kvůli představiteli Bootha. David je mým oblíbeným hercem, tak jsem si řekla, že to zkusím a byla jsem za to ráda.
Tento seriál se okamžitě vyhoupl do mé top 10. Zaujalo mě hlavně to propojení antropologie s FBI, to se hned tak nevidí. A nejen to. Od prvního dílu jsem si zamilovala hlavní dvojici a vlastně i celý tým.
Každý případ je něčím unikátní a jsou do něj vždy i hezky zapletené osobní životy hlavních hrdinů.
Bohužel mě začátek 7. řady zklamal natolik, že jsem seriál přestala sledovat. Přesto nemůžu hodnotit jinak než 100%, protože Bones pro mě bylo šest let srdcová událost.

100 %
92 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Bones

Seriál, který mě zaujal hned po pár shlédnutých epizodách, a na který se vždy ráda podívám, i když ho budou stále opakovat. Hlavní představitelé seriálu Kůstka a Booth jsou velice sympatické postavy, které jsou zahrané skvělými herci. Na ostatní však nemůžu zapomenout, hned po hlavních hrdinech je tady, tak trochu jiná a do týmu mi příliš nezapadající, Angela, dále podivínský Zack a zajímavý bohatý Hodgins, který je blázen do hlíny a hmyzu...Hlášky jsou v tomto seriálu taky a je jich tam kolikrát opravdu dost. Řeší se tady mnoho zajímavých případů a o napětí a akci je postaráno...Doporučuji, avšak ne každému se tento seriál může líbit...

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 22 lidí

Bones

Ačkoliv se Bones stále řadí mezi mé nejoblíbenější seriály, nemůžu se zbavit dojmu, že z něj od 6. série pomalu ale jistě stává telenovela. Řešení případů tak trochu ztrácí na důležitosti, podstatnější jsou vztahy jednotlivých párů.
Je mi jasné, že na konci 6. série bylo třeba pozměnit trochu děj kvůli těhotenství Emily Deschanel, ale proč bylo ta situace kolem Bones a Bootha ve finále tak odfláknutá, to opravdu netuším. A jakoby se ta odfláknutost projevila i v zatím poslední sérii. Nebýt dvou naprosto excelentních dílů (shodou okolností se oba týkaly nového záporáka seriálu), rozhodně bych musela začít přemýšlet o tom, zda už Hansonovi a spol. nedochází dech. I když... Víc než po tom otřesném vložení rádoby spin-offu The Finder do Bones si to u mě už nemůžou rozházet. :)

90 %
89 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Doporučeno forenzní antropoložkou

Jsem závislák na kriminálkách a Bones je dlouhodobě mým favoritem.
Ačkoliv s přibývajícím počtem epizod lehce upadá úroveň (jako obvykle to je kvůli vztahům mezi jednotlivými postavami a tím, že se osobnosti nemají kam rozvíjet, či se nerozvíjejí v souladu se svým původním zaměřením), ani případy již nejsou vždy tak originální (ale nedivme se, ono je dost těžké vymýšlet neustále nové a nové zločiny, zločinné mysli jsou sice kreativní, ale stále omezené realitou), stále se na každý nový díl těším.
Dokonce mi tento seriál schválila i opravdová forenzní antropoložka, která potvrdila, že většina postupů, které jsou v seriálu ukázané, jsou reálné a opravdu používané. Sama ale zkonstatovala, že v reálu jsou samozřejmě mnohem pomalejší ("kdo by se taky chtěl dívat na to, jak půl dne brousím jeden zub!") a také ne prováděné těmi samými lidmi, v jedné laboratoři, tak zábavně... No, reality máme kolem sebe dost, večer chci vidět i něco mimo ni :D

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sběratelé kostí

První díl, který jsem náhodou zhlédla v televizi (Popelka v krabici), byl již ze čtvrté řady. Tehdy jsem si pomyslela, jak někdo může koukat na seriál s tak divnou hlavní postavou. Kůstka mi byla opravdu nesympatická. Jenže mě ten díl tak uchvátil, že jsem během pár týdnů zkoukla hned několik sérií najednou. A světe div se, Kůstka mě naprosto okouzlila. Její neschopnost rozeznat vtip či ironii, když mluví s Boothem (či kýmkoliv jiným) mě vždy pobaví. Já nejsem fanda všech těch Kriminálek odkudkoliv a asi protože je zde vidět značné jiskření mezi hlavní dvojicí a také jistá dávka vtipu, je pro mě tenhle seriál mnohem víc zajímavý. Také mě vždy potěší, když se sérií vine případ, který hned tak nevyřeší. Například díly věnované Gormeganovi či Hrobníkovi byly opravdu povedené.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kůstka a Booth

Seriál jsem poprvé viděla náhodou, když běžel na Primě. Jako fanouška kriminálek mě nadchl. Také hlavní hrdina agent Booth - nebo spíše jeho představitel patří k mým oblíbencům od dob Buffy. Ústřední dvojice se mi velice zalíbila - jiskření mezi nimi nepopiratelné. Charakter Kůstky je výborně napsaný a obstarává vtipné situace.
Líbí se mi originalita případů i další složení celého týmu. Je to zase něco nového a mezi kriminálkami se to dle mého názoru rozhodně neztratí. Nemůžu jinak, než dát 100%. Seriál se zařadil mezi mé srdeční záležitosti!

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Unikátní

Prostě ten seriál miluju.
Neustálý snaha Kůstky pochopit normální aspekty života, od kterých se odřízla.
Způsob řešení vražd a jejich "Banda šprtů"
Líbí se mi i to, jak se několik důležitých a těžkých případů proplétá několika dílema nebo i řadama např. Gormegan, Pellant, Stínový vrah ...
Překvapivá byla smrt Sweetse - toho jsem měla ráda, ale náhrada agent Aubrey - ten mě baví, oživil seriál a je celkem vtipnej.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kůstka je magor :-)

Nechci se tady moc dlouho rozepisovat o tom, kolik let už se těším na každou novou epizodu tohohle dílka, takže ve stručnosti. Vynikající nápad přidat v knize poněkud dominantní Brennenové rovnoceného parťáka byl za všechny prachy. Vztah ústřední dvojice dominuje celému seriálu a určuje náladu a vyznění jednotlivých epizod. I ostatní jejich spoluhráči však výborně Kůstku s Boothem skvěle doplňují. Nápady na jednotlivé díly jsou neotřelé a většinou jsou díly neuvěřitelně vtipné. Sečteno a podtrženo - vynikající. Ještě k nadpisu. Přestože se Kůstka chová fakt děsivě a s podobnou ženskou by normální chlap nevydržel, všichni ji milují - a já to tak nějak podivně chápu ....

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Názor

× Tenhle seriál není špatný, není ani nejlepší, ale vcelku se mi líbí.

× Je zajímavé, ačkoli spousta jejich laboratorních operací je ovykle až moc rychle udělaná, tak většina termínů, které jsou použity, jsou správné.
Hezky jsou tu vymyšleny charaktery postav, které jsou u hlavních "hrdinů" úplně opačné, což se mi líbí.

× Emily hraje svou roli kůstky opravdu výtečně, ale to i ostatní herci. V poslední době mi v seriálu trochu chybí postava Zacka, který měl také své kouzlo (pozn.: ačkoliv je to strašně dlouhá doba co z seriálu zmizel, tak jsem nezapoměla).

× Scénář je hezky promyšlený a případy mi přijdou neotřepalé (pozn.: až je to k nevíře na kolik způsobů se dá člověk zabít). Bohužel jsem se ještě neměla tu čest setkat s knihami od Kathy Reichs, takže nemůžu posoudit, zda-li se jim seriál může rovnat.

× Ačkoliv jsem asi jednou z mála, která se na to dívá hlavně kvůli tomu že je to detektivka a neslintá po tom, ´jak nám to s B&B dopadne´tak tenhle seriál hodnotím pozitivně. (pozn.: tohle je jedna z mála věcí, která mě trošku štve - nicméně netvrdím, že právě tohle nekoření tu atmosféru a díky tomu zabraňuje tomu, aby se ze seriálu stala tuctová kriminálka)

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Bones

Přiznávám, že jsem Bones začala sledovat, protože jsem o prázdninám nudila, ale nějak mě to chytlo a sjela jsem to od začátku a teď nadšeně čekám na každá další díl...

Co je největší plus tohoto seriálu - perfektně fungující hlavní dvojka. Člověk jim to prostě věří a sežere jim to i s navijákem. Pokud navíc milujete takové ty (nekonečné) tanečky "budou spolu - nebudou spolu", budete se skvěle bavit až do konce cca 6. série. A do té doby si je zamilujete natolik, že si to budete užívat i dál...


Jsem tak trošku z oboru, takže většina nechutností mě nechává klidnou, občas se zasměju napodobeninám střev a jiných orgánů (kéž by byly takové...), ale většina technik je založená na realitě, i když jsou trošku okořeněné a doba analýz značně zkrácená...

Jinými slovy - copak můžu říct něco špatného o seriálu, který je mou srdeční záležitostí?

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Booth a Brennanová

Už na začátku mi bylo jasný jak to skončí :)) Ale jsem za to ráda, protože B&B jsou dokonalý pár. Booth se svojí schopností vysvětlovat Kůstce životní situace z jinýho než antropologickýho hlediska a hovorové výrazy, a naopak Kůstka se svými fakty POUZE z antropologickýho pohledu.
Souhlasím že první tři série jsou nejlepší (ale tak to je u většiny seriálů), ale ani ty další rozhodně nespadli nízko.
Na Bones jsem se poprvé podívala proto, že jsem zjistila, že tam hraje můj favorit David Boreanaz ;) Ale ne jen díky němu jsem se začala dívat pořád častějc- až to teď znám na zpaměť (ehmm jako asi dalších 8-10 seriálů..).
Bones je skvělá kriminálka, asi nejlepší kterou jsem kdy viděla. Zamilovala jsem si trojici Hodgins&Zack&jejich pokusy, při kterých jsem občas chytla vážně záchvat smíchu (Kromě toho posledního :( ). Proto mi bylo líto co ze Zacka na konci třetí série udělali :( Naštěstí stážisti ho docela nahradili a v pokusech se pokračuje :) Myslím, že kdyby herečka Emily Deschanel (Dr. Brennan) neotěhotněla, tak by Boothovi a Temperence ještě chvíli trvalo než by se dali dohromady. Bylo by to tak i lepší, protože vlastně Angela porodila a hned po ní je těhotná Brenn...
Každopádně je v mých "Top 10" na druhém místě hned po Přátelích :))

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bones...

To, že sám seriál je zajímavý to psát nebudu,to se ví. Jsem nadšená hereckým obsazením! Sice jsem znala jen Davida alias Angela (je fajn ho vidět v jiné roli), ale i ostatní stojí za zmínku. Každý z nich je něčím zajímavý, originální a svoji roli hrajou přesvědčivě, jako by to opravdu byla jejich práce. Ovšem nejnapínavější...dají se Booth a Brennan dohromady???

100 %
72 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Příklad, jak všechno pokazit...

První tři řady byly dokonalé- "studená" forenzní antropoložka, skvělé provokování mezi ní a agentem FBI, výborně poskládaný tým, ale...
Od 4. řady, kdy dochází k neustálému točení stážistů a rozvoji vztahu mezi Boothem a Brennanovou jde seriál z kopce a je to hrozná škoda. Zvlášť poslední řady jsou tak špatné, že na ně koukáme už jen ze setrvačnosti a doufáme, že se to zlepší. Občas teda je záblesk, ale další díl to opět srazí. Nejvíc mi vadí ty "oduševnělé" a ubrečené proslovy snad v každém dílu.
Ale z nostalgie a z důvody vysoké kvality počátečních řad dávám 70 %.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak to vidím já...

Asi mě ukamenujete, ale budu první, kdo dá Kůstce pod sto procent... a to o hodně. Docela mi vadí ty vědecké nesmysly, jako je ten procesor a ty bleskurychle stvořené 3D modely, i když seriál se v tomhle ohledu tváří neuvěřitelně vážně. Abyste se nezlobili, musím uznat, že ty nesmysly jsou pro dobro věci, ale mně osobně přesto dost kazí zážitek. Nejde ani tak o jejich přítomnost, ale o jejich podivnou vážnost a nevyužitost.

Zápletky se navíc neustále opakují a stejně jako u NCIS mi vadí prvoplánové postavy jak podle šablony, jejichž chování je neustále stejné a předvídatelné. Tohle šablonové chování na seriálech nejvíc nesnáším.

60 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
26 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Bones

No, seriál sleduju už od jeho úplného počátku. Tudíž něco přes 6 let.
1-4 sezóna. MAximální. Plná vědy, skvělých dialogů, mezi ústřední dvojící to jiskří jak prskavka o Vánocích. Člověk celý díl stráví přemýšlením nad vrahem, nad tím, kdy na to ti dva konečně vlítnou a údivem nad tím, co všechno se dá zjistit z kostí. 100%

5. sezóna.
Stále skvělá, ale napětí mezi BB se začíná zvyšovat, případy ustupují mírně do pozadí a řeší se hlavně vztahy. Divák dostane všechny náznaky toho, že tahle sezóna bude ta WILL THEY...a moment před koncem dostane ráno do hlavy. Všechno vede k naprosto předvídatelnému konci.. 80?

6.sezóna
Dialogy naprd, nová postava je ztělesněním dokonalosti. Nemá žádnou chybu. Je blbě napsaná. Vody zamíchala dokonale, ale divácí jí to nevěří. Herečka skvělá, ale tvůrci to nějak pokonili.

Případy jdou upřímně řečeno do kelu. Ještě se mi od začátku sezóny nestalo, že bych vraha neuhádla.
Věda se stává buďto moc SCI-FI a nebo je tam primitivní, že se člověk diví, proč to vůbec zmiňovali.

Vztahům se dal až moc velký prostor a na případy se víceméně kašle. Což je opravdu velká škoda, protože byly po celou dobu hnací sílou seriálu, ale jamile zmizí zájem o případ, člověku se blbě dívá na pouhý vztah dvou lidí, co kolem sebe chodí už 6 let.

6 let jsem byla skalním fanouškem. Teď mě současná úroveň stáhlak jiným seriál a Bones už sleduji jen kvůli tomu, že mi sebrali 5 let mého života :D

EDIT: Tak po výtahové epizodě mírně smíšené pocity. Zdá se mi,že ať se to hne jakkoliv,tak Bones z toho vyzní jako Boothova cena útěchy.
Jsem ráda, že se opět vrací promyšlenost, ale asi už nejsem v té závislosti, kdy jsem každý díl viděla min. 3x :D

90 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Kostíci

První série - 70%, lehce nadprůměrná kriminálka. Boreanaze můžu už od dob Buffy, to na Kůstku si musim trošku víc zvyknout. Jinak přináší přesně to co se žádá od kriminálek v současnosti. Uvidíme, jestli se to nezačne opakovat příliš brzy.

Druhá série si jede pořád na stejný vlně, sice se Kůstce ozve tatík, ale žádný velký zvraty s nedějou. Drží si to svůj průměr - 70%

Třetí série mě konečně víc vtáhla do sledování. Linka nesoucí se celou sérií navíc pro mě s překvapivým rozuzlením byla velice zajímavá. Navíc jsem se trošku leknul, že budu muset oplakat jednu z hlavních postav. Nevím proč, ale nějak mi to moc začalo připomínat Cold Case, což je v mém případě dobře. 85%

I čtvrtá série mě bavila, osobně nejvíc hokejovej díl, i když vlastně všechny byly fajn s výjimkou posledního. 80%

I pátá skvěle drží nastolenou laťku a Booth s Kůstkou se dostávají mezi nejlepší krimi seriály a pravděpodobně tam dlouho vydrží. 80%

Šestá série začíná velkým návratem všech zúčastněných, aby se dal dohromady opět jeden z nejlepších vyšetřovacích týmů. Kůstka a Booth pořád baví. Závěrečné epizody se nesou v duchu velkého souboje Bootha a známého ostřelovače. Konec série je hodně emotivní nejen, kvůli odstranění jedné z postav, ale i kvůli oznámení velké novinky. 80%

Sedmá zkrácená série nám přináší hlavně velkou závěrečnou gradaci. Souboj Brennanové a Pelanta a závěr po které rozhodně máte chuť hned se dívat dál. Jinak zbytek dílů odvádí svůj nadstandard a některé skvěle baví, jako například ten z Holywooodu.

Přichází v pořadí již osmá série "Kostíků" a s ní se vrací především vychytralý záporák Pelant. V průběhu série se s ním setkáme dokonce třikrát, na začátku, kdy se musí nějakým způsobem uzavřít záležitost kolem utíkající Kůstky. Dočkáme se ho i v průběhu, kdy se mu i přes všechnu snahu Seeleyho podaří uniknout a uvidíme ho i na konci, kdy nám připraví jedno nepříjemné překvapení. Kromě toho, že se Seeley znovushledá se s svou matkou, tak přijde i ta chvíle na kterou čeká nejvíc. A samozřejmě se novinky dějí i u ostatních, jak jinak si vysvětlit, že Cam si začne s jedním z internistů nebo to, že se překvapivě dost prostoru dostává Sweetsovi, který se na určitou dobu stane spolubydlícím Bootha a Brennanové. Teď už nezbývá než se těšit jak se vše vyvine v další sérii a doufat, že Pelant konečně skončí tak, jak zaslouží.

Devátá série přinese svatbu a taky ne zrovna přesvědčivé uzavření Pelantovo příběhu. Tím pádem musí samozřejmě vzniknout ještě větší záhada Stínového vraha, aby se později ukázalo, že to sahá ještě mnohem výš než si hrdinové doposud mysleli. Většina epizod dobře zabaví a pokud se dostanete až sem, tak už jste si zvykli na Angelátor, který dokáže vše. Jen mě překvapilo, když Cam řekla jeho cenu (milion dolarů, to by ho měl mít každý vyšetřující tým). Závěr byl až překvapivě akční a jsem hodně zvědav jak to bude pokračovat.

Dokonce už desátá série, která začíná svižně a nacházíme Bootha ve vězení. Tým ho z něj samozřejmě brzy vyseká a vrátí se k plnění svých obvyklých úkolů. A bohužel se rozloučí jeden z dlouholetých členů týmu. Přijde mi, že z téhle zápletky (obří konspirace, Booth ve vězení) se dalo vytřískat víc. Kostíci mě jako obvykle baví, baví mě u nich hádat vraha v každém případu, protože je to vždy někdo, koho představí a nestane se, že ho najdou z ničeho nic na konci. Nový agent Aubrey do týmu rychle zapadnul. Ve druhé polovině se děj točí hlavně kolem těhotenství Brennanové a gamblerství Bootha. Zakončení série mi přišlo jako rozloučení seriálu úplně, jsem vcelku zvědav na to jak to bude pokračovat.

Bylo to opravdu zvláštní vrátit se k seriálu potom, co závěr minulé série působil jako úplné rozloučení. Parta se tak znovu musela dát dohromady, ale přišlo mi, že jim chybí nějaký ústřední příběh. Nechápejte mě špatně, postavy mám rád, baví mě je sledovat a tak jim odpustím i epizodní příběhy, ale chtěl jsem něco víc. Chtěl jsem to tolik, že jsem přehlídnul, že se tam něco děje a závěr série, tak pro mě byl příjemným vyústěním. Nyní víme, že následující série bude poslední a že nás čeká opravdové finále. A musím říct, že se na něj docela těším a jsem zvědavý, co se v něm stane.

Dopředu ohlášená závěrečná série nabídla důstojné rozloučení s hlavními i vedlejšími postavami. Ještě jeden příběh, který vše uzavřel. A musím uznat, že po těch letech mi seriál bude chybět a rád si na něj vzpomenu.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Skvělé a neotřelé

Bones rozhodně nezapadne mezi mořem kriminálek, které se v poslední době vynořily.
Nejen kvůli Brennanové, která není typická roztomilá detektivka, ale naopak, a jejímu parťákovi. Celé osazenstvo seriálu si zaslouží velký potlesk. Neobvyklá metoda při vyšetřování vražd a několikadimenzioální postavy zajistily vysoké postavení v mém žebříčku seriálů.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kůstka a Booth

Seriál mě hodně baví, ikdyž jsou momenty kdy si myslím že se scénáristé zbláznili, ale i přesto mě seriál moc líbí, ze začátku mě kromě zajímavých případů hrozně bavilo jiskření mezi Kůstkou a Boothem (ikdyž to jak je nakonec dali dohromady mě trošku zklamalo), vynálezy "Krále laboratoře" ,no prostě seriál na který se vždy ráda podívám. Moc se těším a jsem zvědavá jaký nám tvůrci připravili konec.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dřív jsem kreslila nahé chlapy. Teď kreslím mrtvé chlapy.

Konečne seriál s FBI kde sa prípady neopakujú stále dookola. Kosť si svoju rolu zvláda neskutočne dobre, výraz nepochopenia, keď niečo urobila/povedala zle jej ide na 100%
Booth tiež zvláda čo má, veľký chlap, ktorý je ochotný pre záchranu svojich kamarátov urobiť všetko.
Od 1. série zrejme každého štvalo iskrenie medzi nimi dvoma avšak vždy bez výsledku.
Angela s Hodginsom boli tiež vždy dokonalý a niekedy mi prišli viac vtipný ako samotná Kosť s Boothom.
Aj keby si človek mal pozrieť jednu časť za týždeň, myslím, že sa to oplatí, hoci nepatrí medzi obľúbené seriály.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Poďme sa hráť s kostičkami

Antropologička, ktorá nechápe humor, je totálne geniálna a iskrí jej to s krásnym FBI agentom, s ktorým rieši vraždy? To má jasný koniec.

A i to tak dopadne, len si na to musíme takých 8-9 sérii počkať. Meanwhile tu máme super prípady, pár sériových vrahov, mrtvolky, kopu vzťahov, trošku vtipu, neerd-stva (predsa len sme v inštitúcií plnej samých géniov). A milujem to bistro :3

Neviem, čo o tom. Kto to videl, chápe, kto nie, môže to zmeniť. Jeden z naj krimi seriálov (pokiaľ to môžem nazvať krimi).

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bones

Skvělý seriál, který mě dokázal zabavit i při těch nejnudnějších chvílích. Rozhodně se odlišuje od normálních krimi seriálů. Žádné používání počítačů nebo snad tabulí, tady se preferuje mozek a fakta. Jasně bez počítačů a té techniky se to neobejde, ale tak víte jak to myslím. Narazila jsem na něj asi jako většina v telce, tak jsem si řekla proč ne a začala jsem od první epizody. Jednotlivé díly jsou promyšlené do detailů a jde poznat, že režiséři rozhodně na ničem nešetřili.
Kůstka mě oslovila hned od začátku. Líbí se mi na ní, že se dokáže skvěle bránit a ne jednou už někomu nakopala pořádně zadek. Navíc to, jak dokáže poznat sebemenší detaily pouze z kostí je neuvěřitelné. S Boothem tvoří perfektní pár (chytrost X instinkt), jak se říká, protiklady se přitahují. Tenhle seriál rozhodně doporučuji.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kosti

Jeden z mojich obľúbených kriminálnych seriálov.

Bola som príjemne prekvapená, že seriál nie je o tom ako každý predstaviteľ je odborník vo všetkých vedných odboroch ako to je v CSI, ale každý má presne určené miesto v ktorom je doma.

Zatiaľ čo prvé série som hltala plnými dúškami asi v tretej sérii sa začal dostávať do takej pre mňa letargickej polohy čo však tvorcovia pekne vyriešily výmenou Zacka za viacero stážistou takže sa človek nenudil.

Momentálne je pre mňa seriál takou príjemnou oddychovkou a keď prepínam telku a vidím, že niekde ide vždy si ho rada pozriem aj keď som daný diel už viackrát videla.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kosti, kostičky a kůstka

Chytil mě nějakou čtvrtou řadou a baví me vlastně až dodnes. Musím (si) ale přiznat, že už z minulé série trošku dýchalo zoufalství co se týče vývoje postav. Všichni jsou spárovaní, mají spokojené rodinky a děti. Trošku už není o čem psát....svatba byla asi třešničkou, ale já už trochu zívala. Kde je to napětí mezi Kůstkou a Boothem? Je to prostě nuda, když vidím hlavní představitele jak mávají chůvičkou, abychom si vzpomněli že mají dítě, k tomu popíjí červené a vedou hlubokomyslné dialogy. K případům nemám výtku, kromě postavy Pelanta. Tak nějak jsem čekala víc. Trapné zastřelení do čela? Vážně se Kůstka (už jen to že má dítě, by ji asi vedlo v reálu ke zpátečce) vydá jen tak na blint doprostřed elektrárny k masovému vrahovi s tím že chlápek zjihne když mu řekně Christiane? Spíš jsem čekala, že to celé skončí trošku jako Sherlock Holmes po boji s Moriartym.Jakoby scénáristům docházel dech...

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Stará laska nerezaví

Bones už sleduji od jeho začátku. Myslím rok 2006 nebo 2007 když první sérii začali vysílat na Primě. Po asi první sérii jsem přesedlala na internet a každotýdenní stahování dílů. Začala jsem se na Bones dívat hlavně kvůli Davidu Boreanazovi. Trochu jsem se bála jak na mě bude David působit jako agent FBI a k tomu ta jeho kolegyně nějaká Emily Dechanel mi vůbec na první pohled nepadla do oka. Ale na ten druhý už to bylo o hodně lepší. Abych řekla pravdu tak vyšetřování je u mě až na posledním místě. Miluju scény B a B. Musím uznat že některé díly jsou celkem ucházející. Hlavně v posledních sériích. Kromě Bootha a Brennenové jsou moje oblíbené postavy Sweets a Hodgins. Vždy mě pobaví ukázky nalezených ostatku a těl. Tím si myslím že je serial Bones hodně typický. Mám tento seriál ráda, ale už to není to co to bývalo.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kůstka

Úžasně zajímavý seriál. Opět další seriál o vraždách, ale pojatý z jiného pohledu. Je velmi zajímavé co se všechno člověk nedozví a navíc je zajímvé co všechno se dá zjistit z kostí člověka. Herecké obsazení je více než dobré. Jediného herce, kterého ho znám je agent Booth. Ostatní jsou pro mě nový. Myslím, že je to dobře, že tu nejsou okoukané tváře. Prostě další good seriál.

100 %
65 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Fanouškem tedy rozhodně nejsem...

Poznámka: Tento názor jsem napsala, když byl odvysílaný 6. díl 7. série. Cca prvních šest sérií jsem viděla stylem "maratón".

Tenhle seriál jsem začala sledovat když jsem byla v módu kriminálek. Myslím, že těsně před tím jsem viděla stylem "maratón" 10 sérií CSI (BTW je to pěknej záhul), takže Bones se tak nějak zdálo očividnou volbou.

Dr. Brenannová (nevím přesně, jak se to píše) mi malilinko připomíná Dr. House, myslím tedy po charakterové stránce. Oba jsou poměrně chladní, neřídí se city, ale instinktem. Jenže tak nějak se mi zdá, že to je vše, co k Dr. B. můžu říct. Znám ji celých šest sérií a kus sedmé a o moc líp ji popsat nedovedu. O Housovi byste mohli napsat esej a pořád byste ho zcela nepopsali, protože je docela nepředvídatelný. Z hlavy vyjmenujete spoustu jeho vlastností a vrtochů. Ale jakmile dojde řeč na Bones, mám docela prázdno. V hlavě mi zní otázky typu: "Jaká že ona vlastně je? Jak bych ji měla popsat někomu, kdo ji vůbec nezná?". Upřímně teď si ani nemůžu vybavit její křestní jméno. A taková by teda hl. hrdinka rozhodně být neměla. Měli byste k ní chovat jakési "city", ať už kladné nebo záporné (House buď milujete nebo nenávidíte a nebo patříte do skupiny těch, kdo ho chvíli nenávidí, chvíli nemůžou vystát, chvíli jim přijde jako neuvěřitelně chytrej člověk, chvíli jako neohrabanec, ale stejně bez něj nevydrží), jenže já necítím vůbec nic. Kůstka je mi celkem volná. Jedno na ní ale docela nemám ráda a přijde mi, že to k ní nejde - to, jak pořád vytahuje fakt, jaké má vzdělání a jak je finančně zajištěná. Třeba k Sherlockovi nebo již zmíněnému Housovi to pasuje a zvyknete si, Kůstka tohle ale neumí a pak z toho vyjde jako mrcha. A kdo má rád mrchy? Nicméně Emily Deschanel je asi dobrá herečka, proti tomu nic nemám. Ale asi mám radši její sestru Zoe, i když asi nedokážu říct proč. Možná je to tím, že Emily znám jen jako Dr. B., kdežto Zoe jsem viděla ve více rolích a asi mi její hrdinky přišly sympatičtější a zajímavější...

Momentálně mají Sběratelé kostí (BTW, to je hroznej českej název, vždyť oni kosti nesbírají, zní to jako nějací zvrhlouni) ve vysílání pauzu (tato sezóna je obecně kratší a má spoustu pauz, protože představitelka Kůstky nedávno porodila) a víte vy, co jsem si uvědomila? Vůbec mi nechybí!!!

Docela mě překvapila a v něčem i potěšila postava Bootha. Líbí se mi, že to není typický agent FBI. Tvůrci se ho snažili odlišit, takže nosí pestré ponožky, divnou sponu na opasku, má úchylku na retro věci a občas se chová jako dítě. Jo a je věřící. Já osobně Davida Boreanaze nevnímám jako přitažlivého (to bude tím, že na mě má hrozně nezorganizovaný život, občas se chová dost dětsky a má zvláštní pohyby a téměř nikdy nemění výraz, jen hlas a to vše mi vůbec neimponuje). Je zajímavou změnou, ale na mě je nějaký nemastný neslaný, nevím, u něj přesně nedokážu určit proč se na něj netěším, proč mi není sympatický... Možná proto, že mám pocit, že tvůrci se ho snažili odlišit až tak, že to zahnali do extrému a postava Bootha je tak hodně těžko uvěřitelná. Protože jsem nikdy neviděla (a ještě ke všemu v pubertě) Buffy ani Angela, Davida narozdíl od kupy lidí neprotěžuju. Naopak mi spíš vadí, že v takovém seriálu hrál...

U dalších postav ani tak nedokážu říct, spíš jsou pro mě těžce uvěřitelní a v důsledku také nesympatičtí. Hodgins byl prvních pár sérií i docela rozkošný se svým účesem a nefalšovaným nadšením pro brouky a další havěť, docela jsem mu i fandila, když nadbíhal Angele (i když teď zpětně nevím proč, protože ji po hlavní dvojici nesnáším asi nejvíc), ale v sedmý sérii se přeci pořád nemůže rozplývat nad milióntým broukem, to už je nuda! Pravda je, že se asi tak zaobírám tím, kdo mi je sympatický a kdo ne proto, že děj je pro mě šíííííleně nudný a někde ho zcela postrádám. Myslím, že seriál šel zcela do kytek už s odchodem Zacha, ne až na konci šesté série, kdy se B. a B. dali dohromady. Ne že by on byl klíčem úspěchu, to ne, ale jak se tam začali střídat všichni ti internisté, myslím, že to bylo proto, že tvůrci prostě nevěděli, jak seriál udělat zajímavým. Tak nechali kolovat různorodé internisty, přičemž každý z nich má velkou "vadu", aby nám podívanou zpestřili. Na jednu stranu to byl dobrý krok, protože by bylo těžké najít někoho, kdo by Zacha nahradil, asi by si na něj diváci nezvykli a navíc tím, že tam koluje víc lidí, teoreticky přinášejí větší zpestření, mohou vytvořit mnoho nových dějových linek a osobních příběhů, jenže na druhou stranu si tvůrci moc nepomohli - po čase všechny internisty poznáte a taky vás začnou nudit, navíc všichni mají svou zvláštní úchylku a jsou ještě šílenější než permanentní postavy... Takže tohle pro mě nějak vyznělo do prázdna, tihle internisté už mi docela lezou na nervy... Navíc se všichni snaží zalíbit Dr. B., ta se k nim chová jak k hadru - "její úrovně prostě nikdy nedosáhnou" a takové povyšování se mi nelíbí, jak už jsem psala výše...

Asi jedinou postavou, o které můžu říct, že k ní chovám kladné pocity, je právnička Caroline Julianová. Ta je prostě správňácká. Mám ráda, jak s ostatními mluví, mám ráda i její tón a kupodivu asi i k ní odpovídající šatník. A někde v dálce za ní je asi Dr. Saroyanová, ale u té často nechápu její chování, nesouhlasím s jejími rozhodnutími, takže ta mi spíš nevadí tolik, jako ostatní postavy... Taky nechápu, proč se herečka nechala ostříhat, dle mého ji to změnilo k horšímu a i trochu přidalo roky (nebo spíš vypadá na tolik, kolik jí je, místo toho, aby vypadala mladší a šik - BTW vidíte, jak mě seriál asi nudí, když řešim takový blbosti jako je účes?!?). Jo a občas je zajímavé, když se na scéně objeví Kůstčin táta Max, ale i ten pomalu ztrácí šarm, protože seká dobrotu a snaží se být s Kůstkou zadobře, což z rodičovského hlediska chápu, ale přeci jenom jeho největším kouzlem je to, že není hodnej kluk, že nevíme, co zase vyvede, takže to mi trochu chybí, když si teď hraje na spořádaného dědečka.

Dalším zpestřením asi měly být posuny ve vztazích, ale když vám postavy přijdou nesympatické tak jako mě, jejich milostný život vás jednoduše nezajímá a nefandíte jim.

Avizované debatní "přestřelky" B. a B. jsou někdy zajímavé (jak to vidí věřící sniper, agent FBI a svobodnej taťka a jak racionální studená antropoložka), ale nemůžu si vzpomenout na jedinou z nich, která by byla vtipná. Nepamatuju si na jedinou vtipnou hlášku. Celkově co se týče tohoto seriálu pociťuju jednu velkou amnézii, a to dobře není... Dokonce ani znělka se mi nelíbí... A když už tvůrci něco dobře začali, tak to skončili (dle mého názoru) zcela nepřirozeně, nezajímavě (tím mám na mysli třeba dějovou linku sériového vraha Hrobaře), možná jediné, co se jim podle mě povedlo, byl Kanibal. Nebylo to sice na 100%, něco bych ještě vylepšila, ale konec tohoto příběhu se mi zdál výrazně lepší než jeho začátek a prostředek.

Právě protože jsou Bones a Booth tak rozdílní, doufala jsem, že tohle bude pár, který se k sobě nikdy nedá. V jistém okamžiku jsem prozřela a poznala, že to tvůrci v úmyslu rozhodně nemají, ale dle mého nemohli vybrat nevhodnější situaci, při které je dali dohromady. Představte si, že sledujete někoho, koho znáte, i když třeba ne zrovna milujete nebo nepovažujete ho za svého BFF, vykrvácet k smrti, vidíte, jak mu doslova mizí život z těla, vidíte mu strach na očích a co uděláte? Skočíte do postele někomu, ke komu už delší dobu něco cítíte? Ne, necháte se od něj utěšit, možná se necháte doprovodit domů, pozvete ho dál a v slzách mu usnete v náručí, ale nevyspíte se s ním, protože na to nemáte myšlenky. Možná je to mnou, ale mě to prostě nepřišlo jako správný... A hned na to to "vynucený" těhotenství? (vynucený proto, protože otěhotněla sice Emily D., to ještě neznamená, že musí i Kůstka nebo to neznamená, že to nutně musí znamenat vztah s Boothem - vždyť Bones přeci plánovala mateřství sama za použití Boothova spermatu, tahle dějová linka se kamsi "vypařila", ale teď ji mohli použít) A upřímně to, jak nyní B. a B. řeší věci jako plínky a slintaj po sobě mi přijde taky dost nudný a někdy až nechutný... A tak nějak mi k sobě nepasují...

Seriál možná dokoukám, protože chci vědět, co tvůrci spáchají a v jaký bídě seriál skončí, navíc nyní jim tam běhá jeden sériový vrah, tak asi počkám, až ho chytí... Při něčem relaxovat musím, ale tenhle seriál nikdy k mým oblíbeným patřit nebude...

Pokud chcete sledovat kriminální případy a jak se tým dopátrává pravdy a zřizuje obětem spravedlnost, radši doporučuju CSI. Dle mého názoru je tam více zajímavých případů včetně sériových vrahů (i když nějaké jsou taky dost nudné), překvapivých konců a postavy jsou více sympatičtější a více propracovanější. Toť můj názor...

EDIT: Našla jsem další dvě věci, co mi na seriálu vadí:
1) Všechno vždycky vyřeší Angelátor - tenhle jejich superpočítač mi prostě přijde nereálnej... Angela vždycky něco naťuká na svym kouzelnym ovladači, přičemž se na něj ani nedívá a humps, důkaz či klíčová informace je na světě... Myslím, že v tomhle se prokázala jistá lenost tvůrců, prostě se jim nechtělo vymýšlet, jak by k té informaci postavy měly přijít, tak to prostě za ně zvládne Angelátor... V počátečních sériích alespoň jeho "moc" byla omezena pouze na sestovování docela pěkných 3D obrázků, jenže v pozdějších sériích umí snad vše, na co si vzpomenete, navíc se tento počítač proměnil z jakési krychle na zemi, která obraz zobrazuje nad sebou, do jakési obrovské průhledné obrazovky, přičemž základní deska a je skrytá neznámo kde...
2) Tenhle seriál je teda dosti morbidní... Mrtvoly a všechen ten sliz a brouci a vše okolo je až moooc reálný, navíc v prvních 15 minutách nevidíte prakticky nic jiného... V CSI třeba taky často vidíte nechutnosti, ale né takové a ne tak dlouho... V Bones všichni zadumaně zasvěceně stojí nad tělem a hážou jeden pojem za druhým a já z toho vždycky mám chuť seriál vypnout... Jo a ještě jedna věc - snad vždycky, když nějaký člověk/skupina lidí najde oběť, vřeštěj jak pelikáni a koulej vočima... Chápu, že je to dost traumatický, najít mrtvolu a ještě v takovym stavu, ale to to tělo jednou nemůže najít někdo, kdo zachová ledový klid a z koho nedostanu migrénu? Ani v hororech se snad nevřeští tak, jako v Bones...

Jo a ještě jedna poznámka - je pro mě docela zvláštní (ale tím nevyvracím, že to tak může být, přeci jenom se v americké legislativě nevyznám), že stát/FBI těla poskytuje Jeffersonskému ústavu... Chápu, že když potřebují nějakého zvláštního poradce, když je na těle něco zvláštního, tak si ho přizvou a on/a tělo prozkoumá V JEJICH márnici, ale rozhodně ho nebudou převážet do jeho/její laboratoře (z důvodů následného soudního řízení, aby se neponičily důkazy nebo je někdo nemohl zmanipulovat apod.). Prostě mi celá ta situace přijde divná, že by takovýhle institut měl pitevnu, kde se budou pitvat skutečné oběti zločinů, že by FBI pouštělo na místo činu s důkazním materiálem nezkušené studentíky (na místě činu vždy vidíte další nedůležité lidi v "kombinézách" s logem Jeffersonu) apod. Nemůžu si pomoct, ale pořád mě to zaráží...

10 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 24 lidí

Bones

Podle mě mnohem lepší, než kdejaká kriminálka (Vegas, Miami, New York). U takových seriálů ztrácím pozornost, když tam není ani náznak vtipu a zábavy. Toho se u Kůstky bát nemusím, hlavně agent Booth se o to postará. Každej má svoje povolání a svoje metody a je parádní sledovat jak se to spolu kříží...miluju ten seriál.

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
81 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Bones

Sledovala jsem \"Kůstku\" na německé stanici RTL a už tehdy se mi ten seriál moc líbil. Pak ho začali vysílat na Primě. A nejvíc se mi líbí, jak Booth oslovuje Temperenci zdrobnělinou :-) (ono Bones není zas tak špatné, ale Kůstka přece jen zní mnohem líp)
Mám ráda Davida Boreanaze (z doby, kdy hrál v seriálech Buffy, přemožitelka upírů a Angel) a Emily Deschanel jsem si oblíbila právě díky roli \"Kůstky\".
A i ostatní protagonisté mají u mě své místo. :-)

100 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Kostička

Klasická detektivka, ale stejně je nečím jiná. Ať už je to chemie mezi antropoložkou a detektivem nebo prostředím institutu nebo osazenstvem.
Je škoda smrti Sweetse. Za mě je to seriál u kterého není nuda. Jen je škoda, že za chvili končí.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Neznášam krv, ale tu mi to nevadí

Seriál kosti som si zamilovala už od prvej časti. Nie je diel, ktorý by som nevidela. Dokonca niektoré série viem aj naspamäť. Zaujímavé na tom je, že nenávidím krv, ale v tomto seriály mi to nevadí. Áno sú situácie kedy sa nemôžem pozerať. Možno aj práve preto som si tento seriál zamilovala. Učím sa neodpadávať z krvi. Ďakujem za tento seriál.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kůstka

Jasně, někomu to může přijít jako další ze série CSI, ale tohle je něco jiného...lepšího! Miluji Kůstku, miluji její hlášky, její názory, prostě všechno! S Boothem jsou skvěle sehraní a zvládli by to utáhnout sami i bez zbytečných vedlejších postav jako je Angela nebo Hodgins.

Neustálé natahování dějové linky s Pelantem byla N-U-D-A!

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kůstka je má oblíbenkyně

Na seriál Bones jsem se začala dívat, protože mi zavolala kamarádka: Podívej se na Bones hraje tam "Angel". Trvalo mi tedy déle než jsem se k tomu odhodlala, ale stálo to za to. Dnes patří seriál k mým hodně hodně oblíbeným a viděla jsem všechny díly už alespoň dvakrát některé třikrát. Každý díl je něčím zvláštní, většinou je atmosféra daná tím co zrovna prožívají Booth a Kůstka nebo třeba Hogins a Angela. Taky mě baví, že každou sérii provází nějaký padouch viz. hrobník nebo Pelant a tím je seriál napínavý. Většinou je taky dost vtipný. A Kostičku jsem si opravdu moc oblíbila i když je taková jak to říct - zvláštní. Moc se mi líbí jak se na ní dívá Booth. Teď jsem u deváté série a doufám, že bude i desátá.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kosti

Bones patří právě teď mezi mé nejoblíbenější seriály. Kriminálek jako takových je hodně, ale tato je zase něčím jiná. V první řadě jsou to ty nejnechutnější mrtvoly, které kdy mohl někdo vymyslet a stále se divím, kde tvůrci chodí na ty originální nápady. Ze začátku mi to trochu vadilo, ale teď se na Bones dívám většinou při jídle :) Hlavní postavy jsou zajímavé, každá má svůj osobitý charakter, který herci zvládají velice dobře.
V další řadě je to taky humor, někdy trochu černý nebo sarkastický, ale u každého dílu se vždy pobavím nějakou úžasnou hláškou.
Před nedávnem jsem si začala pouštět všechny díly pěkně popořádku,protože jsem viděla jen několik dílů z každé série, takže mě docela zaskočila výměna Zacka za jiné asistenty, ale je to náhodou dobrý nápad. Každý z nich je trošku jiný a je to lepší než kdyby tam byl pořád ten stejný. Já osobně jsem si oblíbila Vincenta a pak Arastooa.
Sledovala jsem díly v češtině a pak ty poslední v originále a musím říct, že se mi asi víc líbí dabing. Both má v češtině takový příjemné hluboký hlas, v originále takový nezajímavý. Naopak Kůstka má v originále až moc hluboký hlas na ženu. Navíc při jejich rychlém drmolení nestíhám číst titulky s šílenými vědeckými názvy. Za mě jednička s hvězdičkou, i když musím přiznat, že mi postupně začíná lézt to vychloubání a arogance Brennenové docela na nervy.

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kosti

Tento seriál som si celkom obľúbil vzhľadom na to že postavy vystupujúce v tom sú mi vcelku sympatické. Viem že z hľadiska vedeckého je v tomto seriále ako aj v mnoho iných nie sú zrovna verné ale z hľadiska diváka sú všetky tieto fakty podané uveriteľne a nepozastavujem sa nad tým či to je vierohodné alebo nie proste len sledujem dej na obrazovke a vychutnávam si to. Každú novú časť si vždy pozriem s radosťou a teším sa na to čím nás (divákov) ešte tvorcovia prekvapia.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

kosti

úplně jiný žánr seriálu než na který jsem byla zvyklá a moc mě baví,David Boreanaz je skvělý herec a Kůstka se díky němu naučila lidskosti,jsem teprve ve čtvrté sérii a myslím,že se mám nač těšit

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak skvelý začiatok a tak horký koniec

Seriál začal dobre, prvá séria bola na nový seriál vydarená, dostatočne zaujala a postavy si človek obľúbil pre sympatických hercov, dobre napísané charaktery i zaujímavé dejové linky. Ďalšie série boli vyslovene výborné, niektoré diely slabšie, avšak ako celok Bones vychádzal na jedničku. Prípady i ich riešenie boli originálne, emocionálne diely striedali naozaj vtipné časti. Chémia medzi postavami sa vyvíjala a zlepšovala. Potom však prišlo výrazné oslabenie v šiestej sérii a siedma séria už je vyslovene stupídna- a to nemyslím po dejovej stránke, vývoj ako taký sa mi páčil, ale kvalita dielov išla strmo dole.

Emily v podaní Bones bola v krimiseriáloch nevýdaným zjavom, jej postava bola napísaná perfektne. Na Davida som bola zvedavá, pretože som doňho bola od čias Buffy zamilovaná a predstava, že by mal hrať nejakého nudného agenta, ma príliš nenadchýňala. Omyl- len málokedy sa hercovi podarí vymaniť z tak výraznej seriálovej úlohy, Davidovi sa to ale podarilo, i keď spadol do seriálovej úlohy inej, obdobne výraznej. Zvyšok obsadenia bol takisto neopozeraný, tým pádom atraktívny, a jednotlivé charaktery mali každý to svoje, prečo si ich človek zamiloval.

Avšak scénaristi akoby si v posledných sezónach nevedeli dať rady, originalita i aspoň ako taká uveriteľnosť prípadov sa niekam stratili.
Škoda, pretože Bones je jedným zo seriálov, ktoré si môžu dovoliť viac sérií. To by však museli byť po scenáristickej stránke niekde úplne inde. Ak by som hodnotila prvých 5 sérií, bez váhania idem na 90%. S prihliadnutím k posledným dvom-trom sériám, ktoré stratili tempo, musím hodnotenie zmenšiť.

60 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
44 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Dobrý pokoukáníčko...

Aneb jak se nenásilně něco dozvědět :) Když nedávají CSI:, je tohle moje záchrana. Když nedávaj ani jedno je to blbý... Hrozně mě baví, jak zkoumají tělo v laboratoři a přitom se mezi sebou baví. Nebo když na něco nemůžou přijít a přemýšlejí nad tím. Jinak seriál má dobrou úroveň a vtípky mezi ,,Kůstkou,, a Boothem jsou vážně dobrý... A ten název... Oujé, dávam 100%

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Bones

Tak Bones je seriál na páteční večer s mamkou. Jakmile jsou titulky, lehnem, pustíme a koukáme :). Kůstka jako taková maličko natvrdlá, světem a realitou nepolíbená a naprosto racionální osoba, Booth, který nám připadá jako její průvodce realitou, naprosto dokonalý Dr. Hodgins a jeho hračky, Angeliny animace, Caminy hlášky a povaha každého asistenta, to všechno jsou postavy, které seriál dělají zajímavým, vtipným i napínavým. Málem bych zapomněla na Dr. Sweetse a prokurátorku Caroline, která je semo tamo tahá z průšvihů. A díl od dílu je seriál lepší a lepší.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Prípady alebo vzťahy?

Kosti resp. Sběratelé kostí si podľa mňa zažili svoje úspechy ale aj svoje pády. Asi najlepšie boli prvé tri série. Za jeden z najväčśích pádov by som označila 6. sériu ale zatiaľ 7. séria (tých pár častí, čo bolo odvysialaných) hodnotím dobre.

7. séria
Páči sa mi, že konečne dieťa spojilo Temperance a Seeleyho dokopy. No uvidíme či to bude len o nich alebo sa môžme pozrieť na prípady tak ako v prvých častiach, kedy nás očarila novinka v detektívkach a napätie medzi hlavnými hrdinami.
Poslednú časť 7. série a prvú časť 8. série hodnotím ako najlepšie časti ktoré som zatiaľ videla. Pelant je vynikajúci záporný hrdina a som zvedavá ako sa to s ním vyvinie. Dúfam, že seriál bude pokračovať, aj naďalej a opäť uvidíme Temperance ako sa stotožňuje s rolou matky.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Kosti

Patřila jsem k lidem, kteří se na seriál občas podívali, když na něj natrefili, při přepínání kanálů. Příjemná podívaná, tak když si chceme večer odpočinout u televize. No a pak díky jedné chřipce, kdy jsem se nudila, vznikla závislost. Každý díl jsem viděla minimálně 3x. Ačkoli zde není akce a "šprtům" v laborce občas chybí základy logického myšlení. Zaujal mě osudy hlavních postav, mnohdy morbidními vraždami a svým humorem. Mnoho hlášek naprosto nezapomenutelných - poslední velký záchvat smíchu? Hned na začátku poslední epizody 6. řady. -Já už budu hodný.

Stále patří k mým seriálovým favoritům, i přes změny, kterými příběh prošel. Nemůžu se dočkat dalších dílů a musím hodnotit, tak jak hodnotím.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sběratelé kostí

Samozřejmě, že tento seriál se snažil být docela jiný na rozdíl od všech těch kriminálek, ale podstata zůstala stejná. Děj se odehrává převážně v laborce, kde se také rozlouskne většina případů. Ale jsem velmi ráda, že tento seriál je velmi populární.

Když se zeptám své nejlepší kamarádky, co se děje v seriálu, začne pouze básnit o Boothovi a Kůstce. Já osobně se přiznám, že jsem taky zvědavá jak to mezi nimi dopadne, ale nemyslím si, že by to měl být jediný důvod, proč se na tento seriál dívat.

Docela odlišné od CSI jsou také soukromé životy, který každý (nejen Booth a Kůstka) mají. Vážně je málo kriminálních seriálů, kde se takhle soukromý život rozebírá.

Takže ke konci mohu jen dodat: Doufám, že se tento seriál nestáhne někam do ústraní a budeme o něm ještě docela hodně slyšet (velkou reklamu jim dělají slováci :)).

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bones

kriminálky mám ako tak rada, aj keď CSI a jeho rôzne odnože mi vo vrecku roztvárajú nožík.
bones sa mi páči pre nápad, pre sympatickú hlavnú dvojicu a pre reálnosť. pre mňa najlepšia kriminálka, ktorú si vždy rada pozriem. hodnotenie by nebolo také vysoké, ale Booth nahral pár percent :)

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

hot blodeeeeed, hot blodeeeed

ALL TIME FAVORITE!

Bones je ďalšou z množstva kriminálok, ktorá sa však niečím líši od ostatných. Hlavnú postavu hrá forenzná antropologička, ktorá vám pouze z pohľadu na kosti povie, koľko mal ten človek rokov a vďaka kostiam vám dokáže povedať aj príčinu smrti. Tento námet na mňa zapôsobil obzvlášť v čase, keď to bola novinka a je pre mňa zaujímavý dodnes. Rovnako ako hlavná postava sa mi pozdáva celé obsadenie seriálu. Ústredná dvojica sa perfektne dopĺňa - kým Brennenová je racionálny človek, tak Booth je jej presný opak a práve preto ich večné naťahovačky a hádky sú perfektné, osviežujúce, vtipné a niekedy dokonca poučné. Niesú však jedinými ťahačmi seriálu a k srdcu človeku prirastie aj Hodgins, Angela či striedajúci sa stážisti. Seriál si za 12 sérií vybudoval tak silnú rodinnú atmosféru, že by bolo naozaj divné, keby vám postavy neprirástli k srdcu, pretože rástli a menili sa všetci spolu. To ako sa navzájom ovplyvňovali svojou rozdielnosťou je tam veľmi silno prítomné celý čas.

Čo sa týka prípadov, videla som kriminálok dosť a pokiaľ tie prípady niečim nezaujmú, tak sa v nich začnete strácať a každý vám príde v princípe rovnaký. Avšak tu to nie je celkom tak. Samozrejme, že sú slabšie a silnejšie časti, každopádne vo veľkom množstve epizód sa nachádzajú skutočne pekné myšlienky a mnohokrát sa ma vedeli prípady riadne dotknúť.

Takže na záver, pokiaľ máte radi iskru vo vzduchu medzi hlavnými postavami, pustite sa do toho! Podľa mňa sa tá iskra nestratí ani časom, keď sa veci dajú konečne do pohybu. Je pravda, že niektoré série pôsobia slabšie ako tie ostatné, ale ja by som povedala, že v istom bode seriál dokonca dostane druhý dych.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Sběratelé

Tohle je americká kriminálka, ale zároveň další z těch výjimek, na které se dá dívat. Navíc je seriál sezonu od sezony lepší a lepší. Kdysi jsem na Sběratele koukal pravidelně. První dvě sezony byly sice trochu slabší, ale originální co se týče hlavní zápletky seriálu i epizod. Navíc tam byly skvěle napsané postavy, které tvůrci trochu rozpracovali v pozdějších dílech, navíc tam hrál Boreanaz, kterého jsem do té doby znal jen z Buffy.
Opravdu, čím víc dílů seriál má, tím je lepší. avíc graduje i vztah Bootha a Kůstky. Případy jsou drsné, napínavé, humorné, ale každé jsou tak dobré, že na ně jen tak nezapomenete. Opravdu výborná kriminálka.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

double B

Bones řadím mezi své nejoblíbenější seriály hlavně kvůli poutavým případům. V každém díle se objeví nějaká ,,nechutnost" a to na bones miluju. I když má seriál dost řad, stále se objevují nové a nové zajímavé případy. Už od prvního dílu jsem čekala, kdy se konečně něco začne dít mezi boothem a kůstkou, v šesté řadě jsem se konečně dočkala, ale bohužel tvůrci ten mnou dlouho očekávaný moment trochu ošidili. A musím uznat, že od sedmé série už na mě seriál působí jiným dojmem. Není špatný, ale je prostě jiný.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

bones

tenhle seriál mě děsně chytl, zajímavý případy, zajímavý metody, k tomu neustálé napětí, jestli si Kůstka všimne, nebo ne

100 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Kosti, kosti, kosti...

Tenhle seriál mě chytil už prvním dílem - a do dneška mě nepustil. Je to skvělá variace na knihy K. Reichs, která se řadí mězi moje oblíbené autory. Baví mě ta provázanost (seriálová Tempe píše knihy o jisté Kathy).
Velké plus je rozhodně za výkony herců i zajímavé případy, které mě doteď nenudily (i když nějaká ta výtka by se asi dala najít, ale to asi u každého seriálu.)

A kupodivu u tohoto seriálu mi nevadí ani dabing (a to i přesto, že původní znění mám také neposlouchané.)

Škoda, že tu není mezistupeň, dala bych 95%, ale takhle to zaokrouhlím nahoru, seriál si to zaslouží.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

srdcovka

Myslím, že tady ani není co psát. Bones je prostě srdcovka. Miluju postavy. Jsou úžasní. Kůstka, Bopth, Angela, Hodgins... prostě je mám ráda všechny, všichni jsou výjimeční. Ačkoliv pravdou je, že poslední dobou už na začátku vím, kdo je vrah, i když nevím proč. Teď jsem zvědavá v sedmé sérii je nový pachatel, který bude, předpokládám, ještě v několika dílech, než ho budou moci usvědčit. Tak na to jsem zvědavá. Uvidíme, zda to seriálu dodá grády, přesto nyní spíše sleduji seriál kvůli vztahům mezi postavami, kvůli vtipným hláškám, a přiznejme si to i kvůli hercům:-)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Srdcová záležitost

Objektivně vzato není to už takové jako první čtyři série, ale na to, kolik běží sezón, stále mě baví a čas od času dokáže i překvapit. Miluju každou jednotlivou postavu a po těch letech už je považuju za kamarády. Nevím, co by scénáristi museli provést, abych přestala koukat. Navíc úplně úžasný soundtrack.
EDIT: Tak, dokoukáno. A i když měly poslední dvě série proměnlivou kvalitu, Bones zůstává mojí srdcovkou. Jeden z těch seriálů, na které se člověk může dívat znovu a znovu.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kůstka

Tahle dvojka mě baví, jsou každý jiný a přesto se dokážou doplňovat. Kůstka je naprosto úžasná, její asociální chování je příčinou většiny zábavy a vůbec ničemu nevadí, když se z parťáků stanou životní partneři a rodiče, to je jen pro tvůrce další možnost rozehrát další porci zábavy a napětí.
Devátá a desátá řadě je slabší, už je asi načase to ukončit.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejspíš unáhlené

Nerada hodnotím seriál ještě před tím než ho dokoukám, ale tenhle seroš je strašně dlouhej. Je to dobře, je to fajn, ale když jsem někde u třetí série a teď jede v TV něco z nějaký novější tak sem uplně v háji a díl si pořádně neužiju... Bones je dobrej seriál, neuškodí se jednou za čas juknout :)

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Má stálice

Na Bones jsem se začala jako správný fanoušek seriálů Buffy, the Vampire Slayer a Angel, koukat kvůli Davidovi. Po pár dílech jsem zjistila, že se mi nová Davidova role líbí. Navíc i celé obsazení jsem si postupem času zamilovala, kdo by to řekl, že jsem začala i trochu rozumět postavě, kterou hraje Emily :) Bones mě ze začátku hodně překvapil a rychle se stal mojí další seriálovou stálicí. Navíc (i když nejsem přílišným fanouškem dabingu) si ho můžu pustit právě i sním a vůbec mi to nevadí. A velké díly Foxu za obnovení další, desáté série.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

...

Na BONES jsem se začala dívat potom co jsem viděla pár dílů v televizi, zaujala mě hlavní představitelka. "Kůstka" mou pozornost upoutala svou odlišnosti (její analyzování a podrobné popisování věcí a situací, puntičkářství a občasná nechápavost zcela běžných věcí) a samozřejmě její vztah s Boothem.

Pro mě oddechovka s dobrým tématem.

PS:Vůbec jsem nepřekousla to jak to mezi Boothem a Kůstkou scénáristi nakonec odflákli po tolika sériich to chtělo něco lepšího...

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nothing brings people together like a Christmas lung fungus.

Už asi pět let můj nejoblíbenější seriál. Skvělý humor, zajímavé zápletky, úžasné postavy a herci, jejichž chemie dělá ze seriálu něco výjimečného. Toto je opravdu jediný seriál, kde mám upřímně ráda všechny stálé postavy tak moc, až ani nejsem schopná říct, koho mám nejraději. Šíleně nechutná těla, která ovšem baví, spojená s romantikou podanou ve skvělých hereckých výkonech. Věřím, že nejsem jediná, kdo je toho názoru, že jsou herci tohoto seriálu neuvěřitelně nedocenění.

Jsou věci, které uslyšíte a uvidíte jedině tady. Snad není spoiler, když jen zmíním hlášku "You are my carburetor" jako součást vyznání lásky z nejaktuálnějšího dílu, 8x07, která mě velmi rozesmála.

Kosti jsou prostě fantastický seriál, který, jako každý seriál, má své chyby, ale to kladné určitě převyšuje. Ne všechny seriály se prokoušou takhle daleko, obzvlášť v dnešní době, kdy se každou chvíli něco ruší. Přeji jim ještě aspoň 9. devátou řadu, neboť 8 je zatím výborně rozjetá.

11/7/2014
Tak seriál míří do desáté řady a já jsem celá nedočkavá, jak se vyřeší situace z finále 9. řady, které bylo vynikající. Devátá řada byla od páté má nejoblíbenější, tak jsem zvědavá na desátou. (Zvláštní pochvalu zasloužení svatba Booth a Brennanové, která byla naprosto dokonalá.)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

bones

Na kostiach je najlepšie to, že sa na mieste činu nájdu len kosti. Práve toto sa mi páčilo na csi a preto som si kosti hneď obľúbil. Plus skvelá E. Deschanel v úlohe dr. Brennanovej ma očarila. Aj keď so siedmou sériou trochu seriál oslabol, ôsma séria si u mňa vedie slušne, už sa toľko nevenujú iba vzťahom a citom a jednotlivé diely majú oveľa lepšiu zápletku. Len tak ďalej...

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kůstka

Už ani nevím, jak jsem na tenhle seriál přišel, ale počínaje prvním dílem, jsem věděl, že se budu muset koukat dál. Nejvíc jsem měl rád díly, které startují někde "mimo město", jako lesy, parky, popřípadě sklady. Oba hlavní herci, Emily i David jsou moji oblíbenci. Emily až díky Bones a David jako Angel.

Seriál mi přesně padl do noty. Líbí se mi některé nechutné záběry mrtvých těl, to k tomu prostě patří, i když ji pomalu ubývá. Po celou dobu sledování, u každého dílu jsem doufal, že se Kůstka a Booth dají dohromady. Ve chvíli, kdy Boothovi Kůstka vyzná lásku zatímco jedou autem, ale Booth jí odmítne, mi snad poprvé bylo líto seriálové postavy(nejsem si jistý jestli opravdu poprvé).

Celkově jsem si nejvíce oblíbil, samozřejmě v první řade Kůstku a Bootha a hned za nimi Zacka a Hodginse. Bones patří do mého TOP10 listu.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bones

Bones patří jednoznačně k mým oblíbeným seriálům.Jsou tam originální vraždy,každá postava je dostatečně rozvedená takže toho o každé divák ví stejně,originální humor vždycky mě dostanou nějakou hláškou a tvůrci dokážou překvapit.Jeden z nejpovedenějších kriminálních seriálů všech dob.

100 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

kosti

na seriál sem se začala koukat jen protože tam hrál David Boreanaz:D ale hned první díl se mi šíleně líbil...v takovymhle týmu bych klidně pracovala,sou fakt dobrý

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Kůstka mozek a Booth srdce

Temperance a Booth jsou BOŽÍ! Samozřejmě i všichni ostatní. Tento seriál jsem hltala po řadách. Teď, když náhodou slyším, že budou v Tv Sběratelé kostí, tak se jdu ochotně a s jiskřičkami v očích koukat!

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Booth a Kůstka

Na seriálu se mi líbí jak Booth a kůstka neustále řeší nové případy a jek se v každé epizodě něco semele. Byla jsem, ale překvapená jek se tyto dvě hlavní postavy dostali k sobě blíž než jen jako spolupracovníci a přátelé. Tak dlouho očekávaný okamžik, kdy se ti dva do sebe zamilují a ono nic. Bylo to tak zničeho nic a najednou, že jsem to ani pořádně nepobrala. I tak, ale stále dobrý seriál.

80 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sběratelé kostí

Tento serál je ten nejlepší co jsem kdy viděla. Je to i skoro podle skutečnosti. Temperance je opravdu výborná v tomto seriálu. A Boothovi ponožky, to je také něco. Tento serál už u mě vede snad 4 roky a stále ho mám moc ráda.

100 %
21 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

A ideme dolu vodou...

Akokoľvek by som chcela, už dávno nemôžem dať Bones vyššie hodnotenie ako 70 percent... Prvé série obzvlášť stoja za to. Chladná vedkyňa s parťákom z FBI, romantikom so zmyslom pre spravodlivosť.
Obzvlášť tretia séria podľa mňa stojí za to, keď vzťah týchto dvoch nie je ani čisto partnerský, ani romantický, ale vytvorilo sa medzi nimi to krásne priateľstvo.
Skutočne mi je ľúto, čoho sa dopúšťajú scenáristi posledné roky, zostáva mi len dúfať, že sa seriálu čoskoro dostane dôstojný koniec.

70 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bones

Bones jsem začala sledovat asi před 4 lety, a začala sem díky kamarádce která tento seriál zbožňovala. Ze začátku sem si říkala co je to za kravinu, protože mi nesedla role Kůstky, ale po čase sem si i Kůstku oblíbila a teď je to jedna z mích nejoblíbenějších hereček. :D Seriálové obsazení se mi moc líbí, seriál je taky velice zpestřen postavou hackera Pelanta, i když bych ho někdy nejraději viděla už mrtvého tak je to pěkné zpestření. :D Proto dávám seriálu Bones 100%

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bones

Jediná kriminálka jejíž děj pravidelně sleduju! Kůstka je sexy baba, chytrá navíc, to se vidí málo kde. Četl jsem i jednu z knih, a musím říct, že na seriál to nemá! Booth je takovej ňouma až je to někdy hodně přetažený ale co.. Nejoblíbenější je Hodgins, to je správnej týpek, king of the lab! No a nechybí nám zde ani střídmý humor!

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Správná dvojka

Kůstka a Booth .... Nejni nikdo kdo by o nich v dnešní době už neslyšel. Kůstka je antropoložka, která se snaží vyřešit všechny případy co se týkají kostí a Booth je agent, který dopadá vrahy těch dotyčných. Sběratelé kostí už mají hodně sérií a každý díl je skoro o tom samym. Nalezení kostry ... nebo alespon nejaké části z ní, určení kdo to byl, vyhodnocení vraždy, naleznutí vraha. Tento koloběh je celkem typický. Ale stejně se na tenhle seriál ráda podívám. Jen už opravdu chci ať se dají ti dva dohromady. Už je to hrozný ... pořád se k tomu blíží, ale pak si řeknou "vždyť to nejni správné" no a pokračují v tom co dělají.

100 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Prostě Bones

Na tenhle seriál jsem se začala dívat díky mamce a nikdy jí za to nepřestanu být vděčná. Zajímavé případy, super postavy, prostě všechny předpoklady pro dobrou kriminálku.
Nikdy jsem ale bohužel nenašla dost času, abych se na Kostíky (to zní vážně dobře) podívala hezky od začátku, díl po dílu. Tak snad se na ně někdy někdy vrhnu a pak napíšu dlouhatananácké hodnocení.

90 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

bones

celkom fajn, tie Angeline 3D prezentácie sú úžasné, ale chýba tomu to niečo, čo majú CSI-čka

80 %
12 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Muluju

Tenhle seriál je super :o)....moc ráda na něj koukám, prostě nemá chybu!!! :-)

100 %
7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

bones

Nemůžu tu napsat nějaký pořádný názor, protože jsem viděla jenom pár dílů, ale ten kdo má rád kriminálky a policejní vyšetřování, tak si možná příjde na své :)

60 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
39 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Dobrý

Nemůžu si zvyknout na to že Boonovi nevadí světlo a žvejká hamburgra:-) Nejlepší je díl s filmařema v lese

90 %
6 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

prooooooččččč

Tenhle seriál mě bavil do 2 série pak už se mi to zdá fakt ohrany a pořád dokola a dokola nic novýho
jediný novinky jsou ve vztazich a to je docela oničemm to si můžu pustit rovnou zoufalé manželky :-DDD

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Bones...

Abych to tak nějak shrnula. . Do 7 série jsem se u toho hodně bavila, u některých dílů mi ukápla na konci i slza, hlavně u scén s Kůstkou a Boothem. 8 série (zatím jsem u 10 dílu) mě nějak extra nenatchla, a opravdu nevím, jestli to je tím, že se dal Booth s Kůstkou dohromady(já jim to strašně přála) ale Kůstka podle mě postrádá nějakou tu svou "kůstku" :D Od té doby co porodila Christine, tak je mateřská a postrádá ty své logicé vysvětlování, i když se o to snaží někdy...

Edit po dokoukané 8 řadě:

jak jsem psala do 10 dílu 8 serie jsem se prostě nudila.. nebyl v ničem žádný příběh atd... Ale od 11 dílu, bylo neskutečné... nevím proč ale miluju díly s Pelantem, a milovala jsem díly taky s hrobníkem, vždy se to tak krásně zvrhne, že nevíme, co čekat xD.. Poslední díl 8 serie byl úplně úžasný, Pelant to zase jako obvykle tak zamotal, že nevíme co přinese 9 sezóna... už se na ni nesmírně těším :D

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

BB spolu?

První řady tohoto seriálu jsem sledovala se zájmem. No jo na Davida se fakt dobře kouká:) ale doopravdy mě chytnul až kolem čtvrté serie. Což mi vydrželo až do konce páté, která měla tak skvělé finále, že byla radost čekat půl roku na pokračování. Jenže v šestce se to tak pokazilo, že jsem si chvíli přála aby to už skončilo. Jediná dobrá epizoda se objevila až ke konci, ano všichni víme, která to byla. A tou poslední to úplně přizdili. Sedmá serie, ač byla krátká a navazovala na to co navazovala, se opět trochu vylepšila a konec byl zase napínavý. Tak jen doufám že ta osmá už nesklouzne úrovní dolů a půjde jen a jen nahoru.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kosti

Tento seriál už sledujem 2 roky. Každučký diel mám prejdený podrobne a ani v jednom diele som nebola sklamaná z toho ako sa to vyvíjalo. Pamätám si, ako som na začiatku tomu nechápala, tomu ako sa k sebe správali ale potom asi v 7 alebo 8 sérii to povedali Sweetsovi.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Booth + Brennan

K tomuto seriálu mne přivedl kamarádka, říkala jsem si, že se jedná o další crimi seriál. Ale jakmile jsem zkoukla prvních pár dílů, pohltilo mne to. Ten vztah mezi Boothem a Brennanovou je něco speciálního. Prostě dokonalý. Ten, kdo měl na starosti casting vybral skvělé herce, představitelé Angely a Hodginse, to je prostě št'astná ruka. Pokud máte rádi krimi seriály, s kapkou romantiky a chcete se něčemu poučit, tak je toto seriál přímo pro Vás.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Sběratelé kostí

Seriál je rozhodně můj nejoblíbenější.
Ať už je to díky hereckému obsazení, jednotlivým postavám, které se mezi sebou liší, ale skvěle se doplňují, nebo skvěle propracovanému scénáři.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí