plakát seriálu

Spaced

(Spaced)

Názory uživatelů

Before Shaun of the Dead there was a Spaced

Tak po sérii hodnocení s velmi nízkými procenty se vracím k něčemu, co se klidně může nazvat slovem kvalitní. Spaced mají bohužel jen dvě série po sedmi dílech, ale každý z nich je nabušený filmovými odkazy a absurdním humorem. Wright si tady uceloval svúj filmový pohled a Simon Pegg snad nikdy nebyl vtipnější. Jeho dámský protějšek, nejlepší přítel, paní bytná nebo podivínský malíř zezdola jsou jen třešničkami na dortu. Já to prostě žeru!

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Můj šálek čaje...

...Černý s mlékem. Nadpisem odkazuju k svému názoru k seriálu Kancl (UK), který mi vůbec nesedl zatímco Spaced jsem si zamilovala. A teď vám řeknu proč:

Hodně mě mrzí, že mě tenhle klenot, tak dlouho míjel, hlavně proto, že za ním stojí moji oblíbení tvůrci originálních britských komedií (Označovaných jako Cornetto trilogie- Shaun of the Dead, Hot Fuzz a The World's End) - Edgar Wright, Simon Pegg a Nick Frost. Které vznikly právě jen díky tomu, že se nejdříve potkali u Spaced.

Líbili se mi všechny postavy jsou nové (netypické), originální (pořád netypické) a každá svým způsobem zábavná. (Jsou to trošku magoři, ale kdo není?) Story taky super, předstírání vztahu, jen aby měl člověk kde bydlet...naprosto rozumím. (Tím nechci říct, že jsem to někdy zkoušela...no raději pojďme dál). Herci super a nejenom již zmiňovaní ale i ostatní předvedli více než adekvátní výkony, no a hostování známých tváří více než potěšilo.

V čem je ale Spaced naprosto originální jsou různé popkulturní odkazy. (Nepoznala jsem všechny ale když ano, byla to radost jako blázen).

Britcomy prostě jedou. Stejně jako BB = 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Daisy + Tim + Brian + Marsha = I love Spaced

Jeden z najlepších britkomov, čo som videla. Vyrovná sa Black Books a hravo preskočí IT Crowd. Najväčší podiel na tom má nenormálne normálna Daisy, ktorá čo hlod, to perla, alebo opačne? Vynikajúco jej tiež sekunduje Tim, aj keď v ďalších dielkach Wrighta to bol práve on ťahúňom, tu mal ťažký boj o priestor so ženskou stranou, ktorú nečinila iba Daisy, ale aj nesmierna vtipná alkoholická starostlivá matka Marsha, či Twist, ktorá pracuje v móde. Sused, ktorý si prenajal prízemie a maľuje zlosť, bolesť, strach, agresivitu, ale je to o niečo celistvejšie ako akvarely, je najbonusovejší bonus, aký si možno priať v podobných seriáloch. Podobní podivíni boli aj inde, ale nikde tak komplexní, alebo s toľkým priestorom. A na záver Mike, alebo inak Timov najlepší kamarát a snáď nie jediný. Oproti ostatným mi občas trochu aj vadil a naozaj vtipných scén je s ním trošku pomenej, než s ostatnými. Poslednou, ale určite nie nudnou čerešničkou na torte je Tyres, poslíček s poruchou pozornosti, ktorý sa dokáže roztancovať aj na semafór. Jedinou chybou je, že to má len 14 častí.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

After Spaced there was Shaun of the Dead

Jeden z nejslabších britkomů co jsem zatím viděl... Asi nejslabší na celém seriálu jsou postavy, za celou tu dobu mi nepřirostli vůbec k srdci, až na Tima s Mikem (Simon Pegg a Nick Frost - budoucí hlavní představitelé Hot Fuzz a Soumraku Mrtvých), mezi nima ta chemie prostě funguje:-) Další co mě vadilo, bylo divoký tempo a střihy, čímž je taky Edgar Wright pověstnej, že? Ale co je moc, to je moc. Někdy mě štvala hudba (hráli Oasis, takže se není čemu divit...:-)) Ale na druhou stranu bylo několik geniálních dílů a gagů, které jsou většinou spojeny s Mikem, ale ten se v seriálu vyskytuje minimálně...:-(

50 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Spaced

Čistě subjektivně je to možná nejslabší britcom, co jsem viděl (prostě srovnání třeba s black books nebo itcrowd to asi nesnese), ale prostě i to nejslabší z téhle dílny je pořád strašná sranda a pořád to má kvalitu, kterou jim ostatní (o naší produkci se mluvit ani nedá) můžou jen tiše závidět.

Trochu jsem měl problém s obsazením, hlavní dvojka mě prostě nebavila tolik, jako šílená trojka Brian, Mike a Marsha. Myslím, že minimálně soused-malíř Brian mohl mít klidně vlastní spinoff, ta postava byla geniální. A strašně mě mrzelo, že postava Bolba byla jen epizodní.

Ale celkově to má tu správnou atmosféru a kdo rád britskou tvorbu, pobaví se velice.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk