plakát seriálu

Špinavá práce

(Dirty Jobs)

Názory uživatelů

"Někdo to dělat musí..."

Mám moc ráda kvalitně udělané populárně-naučné televizní pořady a Špinavá práce se k těm povedeným rozhodně může hrdě řadit.

Je to docela jednoduché - sympatický chlapík objíždí Spojené státy a hledá lidi, kteří dělají ve své práci něco opravdu odporného, špinavého a většinou obojí. Ti lidé mají společných několik věcí. Všichni se zdají být se svým údělem smíření, všichni svou práci dělají dobře a v naprosté většině přitom za poměrně malý výdělek. Je skvělé, že Mika napadlo tyhle lidi objevit a představit rozmazlené vyspělé společnosti, která si často ani neuvědomuje, jak odporná je část života věcí, než k nim dorazí úhledně zabalené, nebo naopak ta část potom, co je vyhodí.

Ti lidé si zaslouží náš obdiv, protože jejich každodenní odpornou rutinu potřebujeme, i-když si ji ani neuvědomujeme. Mike mě naučil vážit si všeho, co mám a vzpomenout si na ty pracovité dobráky, kteří po mně vyčistí kanalizaci, nebo pro mě vyloupou ústřice apod.

Na závěr oblíbená hláška:
"Děláte to rád, baví vás to?"
"No...někdo to udělat musí..."

Je to čistá pravda.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Na skládce jako doma!

Tleskám tomuto počinu, který nezapadá ve změti pěveckých a jiných nablýskaných pseudoshow. Toto je totiž to, co si představuju pod pojmem reality show, která baví.

Jednak poznáváme nejrůznější povolání, o kterých mnozí neměli ani ponětí, ale hlavně je poznáváme z té stránky, která je většinou skrytá pod haldou náborových letáků. A ukazuje to sakra dobře. V show nejsou zbytečné, ani opakované záběry, vše je pečlivě prostříháno tak, aby divák viděl co nejvíc.

Pořad nemá cíleně ukazovat ty největší hnusy, jak to je třeba ve sénáři Fear Factoru, ale má ukazovat náročnost práce, která vám rozhodně poláme nalakované nehty. Nejde o to se ponořit do výkalů a ukázat, jak smrdíte, ale ty výkaly přeházet, a ukázat, jak se zašpiníte. A v tom je sakra rozdíl. Koncept show je v podstatě geniálně jednoduchý, a přitom není vtíravý ani oplzlý. A co víc, hodí se jako příjemný odpočinek, protože co není sladší, než někoho pozorovat při práci, kterou sám nemusím dělat?

Díky myšlence a citlivému zpracování dávám možná vyšší hodnocení, než by mu někteří přisoudili, ale já si myslím, že mu patří právem.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dirty Jobs

U Dirty Jobs sa naozaj poriadne ušpiníte. Mike Rowe vás sa zavedie na všetky možné aj nemožné práce. Osobne sa neušpiníte, ale Mike to veľmi rád urobí za vás.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nechutný

Na seriál se dívám každou středu a s nadšením čekám co bude zas dělat. Když se na tento pořad dívám tak lituji lidi kteří toto musí každý den dělat. Něco by se asi zvládnout dalo ale většina toho určitě NE. Takže ti co to dělají "fandím vám a držte se, protože současná generace toto dělat nebude" Pořad se mi líbí a nevím co bych mu mohla vytknout.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí