Společná terapie

Společná terapie (Common Law) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Kahlan

21. srpna 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Jing a Jang

Tak na túto dvojku sa veľmi dobre pozerá. Párik detektívov, ktorý musia chodiť na manželskú terapiu. Oboch hrajú sympaťácí a sú dobre zahraný. Interakcia medzi nimi funguje na 100% a je zábavná. Síce to nevyzerá, že by spolu vychádzali, no dá sa povedať, že sa navzájom potrebujú, aby mohli byť sami sebou a nič strašného nevyviedli.

Hoci prípady neriešia zázračnou dedukciou, ani prehnanými modernými technikami rýchlosťou blesku. Tie sú zamerané skôr epizódne, no nenudila som sa pri nich. Príjemne v sebe spájajú humor a vážnosť. Na seriál sa celkom príjemné pozerá, je príjemným vyplnením času a určite sa oplatí si ho pozrieť. Je takou príjemnou letnou oddychovkou.

Diely boli brané skôr humorne,no posledná časť to bohato vynahradila. Plná napätia a emócii.Koniec pôsobil skôr uzavretým dojmom,no určite by som sa nehnevala keby bola druhá séria.

Avatar uživatele
Drunk_Queen

28. října 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Common Law - Společná terapie

Při čtení článku o 5+1 zrušených kriminálkách jsem se nejvíc začetla do obsahu právě tohoto, neboť vraždy a k tomu vzájemné pošťuchování zkrátka můžu. Naštěstí jsem neskončila pouze u stisknutí tlačítka "chci vidět" a rozhodla se podívat hned. A můj strach z toho, že obsah byl lepší než samotný seriál, se díkybohu velmi rychle rozplynul.
Celá hlavní čtveřice je sympatická a já prostě zbožňuju kombinaci dramatu, hodně velké dávky humoru a ještě větší dávky akce. A ač jsem myslela, že dvojka rozhádaných detektivů na terapii pro páry nemůže fungovat, tenhle seriál mě dostal. A vůbec ničemu nevadí, že než na případy je větší důraz kladen právě na vztah Travise a Wese, který je všechno, jen ne nudný. Seriál ubíhal jako voda a mé obavy z toho, že se kvůli tak malému počtu epizod nedočkáme uzavřeného konce, byly naštěstí zbytečné. Právě naopak. A já díky tomu skončila na konci dojatá a schopná ze sebe vyrazit jenom "Páni.".
Seriál jsem si zkrátka perfektně užila, užila jsem si každičkou chvíli, ať už jsem byla zrovna napjatá jak struna, smála se a nebo si jen vychutnávala sledování.

Avatar uživatele
teraxa

18. října 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Akce! ... a smích

Musím se přiznat, že jsem na tenhle seriál narazila omylem a to doslova. Rozhodně by mě svým popisem nezaujal. Ale tenhle naprostý omyl se ukázal být neskutečným vítězstvím.

Je to přesně ten typ seriálu, který drásá nervy a dokáže rozesmát. Svým nápadem terapie pro páry způsobuje situace, kdy nejde příval smíchu zastavit a kdy člověk chce postavy praštit, protože se chovají přesně jako manželský pár.

Musím říct, že nejvíce si mě seriál získal tím, jak nenápadně rozvíjel dějovou linku ohledně důvodu terapie a naprosto brilantně ji zakončil. Absolutně kouzelná a nádhernou hudbou podbarvená scény, kdy 'dobro zvítězí nad zlem'. Ale co doopravdy miluju je ten báječný začátek dvanácté epizody.

Avatar uživatele
Meimei

16. prosince 2013

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Skvělá dvojka

Hlavním plusem jsou pro mě dvě hlavní postavy. Parťáci, kteří jsou odlišní, ale přesto dokáží spolupracovat, mají své problémy, prostě taková normální dvojka.
Epizody nejsou přecpané akčními střílečkami a honičkami ani hlubokomyslnými scénami a monology, takže čas se seriálem rychle utíká a já si tento čas velmi užiju.

Škoda, že seriál skončil tak záhy.

Avatar uživatele
Lavinia

20. srpna 2012

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Povedená kriminálka s dávkou humoru

V dnešní době je kriminálek nadbytek a tak i fanoušek žánru musí dosti hledat, aby našel kvalitní, takovou, která vás ať už originálním pojetím nebo skvělým zpracováním postav donutí zůstat při sledování. A musím říct, že po shlédnutí celé série, Common Law je jednou z nich. Samotné případy by mě kdovíjak nezaujaly, zde to táhne především ústřední dvojice, interakce mezi nimi jak v práci, tak na terapii je k nezaplacení, samozřejmě k té humorné části seriálu přihrává kapitán, který taktéž prošel terapií.

Ačkoliv je to dramedy jak vyšitý, závěrečný díl je neskutečně emočně vypjatý, jedno z nejlepších finále prvních sérií z těch všech seriálů, co jsem viděla. A to nejen proto, že je konec víceméně uzavřený, ale hlavně proto, že je uspokojivý. Rozhodně doufám v další sérii.

Avatar uživatele
ragelly

18. listopadu 2012

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

It's like marriage. Only with bullets.

Na Common Law jsem se hodně těšila a musím říct, že seriál nezklamal. USA Network patří mezi mé oblíbené stanice. Je tu ale jeden háček, až do teď jsem odtud neviděla ani jeden seriál. Nicméně všechny, které stanice vysílá, mám na seznamu, a všechny mě neskutečně lákají. Common Law patří do té kategorie nešťastníků, kteří byli zrušeni, já ale nemohla smutnit, protože to znamenalo, že se seriál dostal na můj watchlist a tudíž jsem si mohla užít svou první USA Network show.

Miluju, když se v seriálech kvalitně míchají dva zcela odlišné žánry. Fungovalo to u Chucka, funguje to i zde. Common Law je akční drama obohacené notnou dávkou vtipu. Ústřední dvojice jsou sice zástupci zákona, to ale neznamená, že jsou nudní, vážní či nedejbože monotónní. Oba chlapi jsou úplně jiní, což je důvodem skvělých verbálních i fyzických přestřelek.

Velmi oceňuji dějovou linku příběhu. Jde vidět, že si kabelovka nevybírá každého druhého, se kterým spolupracuje, ale opravdu projekty prohrabuje a hledá ty nejlepší z nejlepších. Nápad dvou kolegů, kteří nefungují, jak by měli, a musí proto docházet na terapii, je svěží a neotrkaný. Kombinace dvou nesouvisejících prostředí - policejního (kriminálního) a uzavřeného terapeutického - zde nějakým způsobem funguje, i když podle popisu by to tak rozhodně být nemělo.

Výběr herců se povedl na jedničku. Pro mě osobně většinová popularita přeskakovala z Wese na Travise a zase zpátky. Nakonec přece jen vyhrál Wes, ale je to asi tím, že já jsem vysazená na krasavce v obleku :) Ani zbytek obsazenstva ale neurazí. Kapitán Sutton je sice trošku vytržený z reality, ale jeho přístup "terapie léčí vše" mě vždycky dostal do kolen. A potom ten kontrast, když ho ve flashbackové epizodě ukázali v době před terapií, no dokonalé! Doktorka Ryanová je pak milá, klidná osoba, která perfektně balancuje akčnost a energii ústřední dvojice.

Pro jednou je skvělé vidět, že u policejního seriálu nejsou případy v hlavní roli. I když, to není tak úplně pravda. Vrazi, zloději a podvodníci se zde vyskytovali pořád, a chlapci je honili a zatýkali, to je fakt. Asi tím, že to scénáristé tak šikovně prokládali terapií, mi však přišlo, že to není to hlavní, co chce seriál divákovi nabídnout. Nejvíc se mi ovšem líbilo, že zde bylo jasně ukázáno, že lidé, kteří toho nemají v osobním životě příliš společného a moc si nerozumí, dokážou odhodit své neshody stranou, když jde o vážnou věc, a spolupracovat jako tým. Samozřejmě, že když toto lidé zvládnou, spolupráce přinese ovoce. Jen doufám, že to není další z fám kulturního průmyslu, jen mystifikace, která by v reálu nemohla nastat. Nazvěte mě optimistou, ale věřím, že tohoto se dá v životě dosáhnout. Proč pomlouvat ostatní a shazovat je? Není lepší nehádat se a snažit se domluvit jako rozumní lidé?

Škoda tohoto seriálu. Jeho největším mínusem byla stanice, na které se vysílal. Na USA Network má možná velkou konkurenci, jinde by ale Common Law patřilo mezi seriálové skvosty. Snad se podobného dílka zase brzy dočkáme.

Avatar uživatele
Moni Peace

21. září 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Kriminálka plná vtipu

Ďalšia kriminálka, koľko ľudí nad tým kývne hlavou? Koľko ľudí už všetky tie kriminálky nudia? Ale táto nie! Dvaja vtipný detektívy, ktorý navštevujú manželskú poradňu. Videli ste už niečo také? Ja nie. Tak šup do toho!

Táto kriminálka je okrem riešenia vrážd zameraná na vtip a každému kto si ju pozrie sa okamžite zapáči. Za to vám ručím! Okrem toho tu niesú všetky tie zázračné metódy ako v ostatných kriminálkach, žiadne veľké laboratóriá iba obyčajne obyčajná pitevňa a to úplne stačí. Je to skôr taká vtipná oddychovka, akcií je tam pomenej, namiesto napätia sa budete skôr smiať, ale aj to sa časom napraví.

EDIT: Seriál bl po prvej sérii žiaľbohu uzavretý, čo je podľa mojho názoru veľká škoda.

Avatar uživatele
Mirabelle

10. listopadu 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

common law

Skvělí herci, kteří se role ujali opravdu výborně. Konečně kriminálka, kde nepřevažují dokonalé technologie a dokonalé zločiny.Taktéž Travis a Wes nejsou dokonalí a mají své chyby, což dělá seriál ještě přirozenější.Děj se odehrává na malé policejní stanici, které velí meditující boss:) Obecně je děj velice neobvyklý a vtipem přímo srší. Nápad z manželskou poradnou tu ještě nebyl. Zřejmě nejsem jediná, která si myslí, že této krimi-komedie je vážně škoda, alespoň další sérii navíc by si rozhodně zasloužila :)

Avatar uživatele
ševča

5. září 2012

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Každý pár má své trable

Takové kriminálky já můžu. Jasně, řeší se tam i vážné zločiny, ale co na tomhle seriálu oceňuji nejvíc, je, že vše jde s humorem. Ať už jde o šéfa, u kterého se všichni musí držoet, aby si z něj nedělali legraci, Travisovo rozvětvené pěstounské příbuzenstvo, zástup Travisových ex, situace, které se řeší na skupině, nebo i prostě Wese s Travisem, nezáleží, jak vážná je situace, vždycky se to změní v situaci vtipnou.

Edit: Ale nevychytali to se jmény. Jsou podobné a já si je pořád pletu.