plakát seriálu

Spravedlnost v krvi

(Blue Bloods)

Názory uživatelů

Pohádka o nejvyšším panu policajtovi

Dívat se na to dá, hlavně při žehlení.
Vyrobeno zručně a solidně. Občas probleskne suchý vtípek, občas to dojme, tu a tam se vyskytne napětí, místy to trochu nudí, ale neurazí. (Vážně bych chtěla potkat jednoho jediného veřejného činitele s takovými morálně volními vlastnostmi.) Zajímavý nápad spojit více funkcí policejního a soudního aparátu v jedné rodině. Zařazuji pod písmeno B a to nijak hanlivě.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Blue Bloods

1.serie - 70%
V dnešním moři plném kriminálních seriálů se dá už jen těžko najít originální kousek, všechno už jsme viděli několikrát v mnoha různých variacích. Přesto, některé seriály z této řady vybočují a přinášejí do kriminálního žánru něco nového, čímž si získávají kritiky i diváky. Blue Bloods má celkem zajímavý koncept, ale žádnou inovaci nepřináší, vlastně je to celkem obyčejný kriminální seriál. Přesto jeho sledováním nic nezkazíte.
Seriál pojednává o jedné rodině, která je celá prolezlá NYPD. Hlavou rodiny je policejní komisař, a jak jeho otec, tak i děti, všichni jsou spojení s policejní prací (ať už jako detektiv, okresní prokurátorka nebo začínající pochůzkář) a dohromady tvoří spokojenou rodinku, ve které je i mnoho vnoučat, a každou neděli se celá rodina sejde, povečeří, podiskutuje o morálních problémech jejich případů a pomodlí se. V každé epizodě také padne halda morálních ponaučení a všichni členové rodiny nikdy nesklouznou ve svých vyšetřovacích metodách na tu špatnou stranu zákona. Docela silná agitka. Jednotlivé případy nejsou nějak zvlášť objevné, ale ani nenudí, docela se mi i líbí to, že vrah je někdy odhalen už na začátku epizody a po její zbytek se proti němu hledají usvědčuijící důkazy, takže to není jako v jiných seriálech, kde se až do poslední vteřiny všichni vzájemnými svěděctvími obviňují. I když se to tedy může zdát, že seriál je to veskrze průměrný, já se u něj dobře zabavím. Sleduji nádherné obrazy New York City, do toho opravdu slušnou rodinu vykonávající těžkou policejní práci, a pak je tady i zápletka, táhnoucí se celým seriálem, a ta pozornost dokáže udržet. V rodině je totiž i zesnulý strážník, syn komisaře, kterého zavraždila tajemná policejní organizace Modrý Templář. Členové rodiny o tomhle faktu ale neví, dokud jednoho z nich nekontaktuje agentka FBI. A v poslední epizodě se dokonce dočkáme kompletního (i když trochu uspěchaného) odhalení a zneškodnění této organizace, což mě osobně velice potěšilo a mile překvapilo. 1. řada tak skončila stylem, jakou by klidně mohl skončit celý seriál. Díky vysoké sledovanosti je ale odklepnuta řada druhá, a já ji rozhodně budu sledovat, protože scénaristé zatím k Blue Bloods přisupují jemně, nepřekombinovali ho, a proto mě tento seriál baví. Doporučuji všem, kdo mají volný víkend a chtějí oddechové, avšak dobré krimi, aby shlédli. Navíc hlavní obsazensvto, ačkoli má ve scénáři předepsané dialogy veskrze jednoduché, hraje velice dobře, osatatně Tom Selleck a Donnie Wahlberg jsou pojmy samy o sobě. Takže rozhodně Blue Bloods není ztráta času, ba naopak. Kdo ale chce něco v kriminálním žánru inovativního, drsného, popř. zase víc "cool", musí se poohlédnout jinde.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Serial me bavil...

daval jsem si ho sice v davkach po 3-5 dilech najednou, nejak me ale vycpel...ztratil jsem nit puvodniho spiknuti a skoncil nekdy v polovine ctvrte serie s presvedcenim ze nekdy to dokoukam.
A jako obvykle, dekuji prekladatelum za titulky.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Moj najoblubenejsi serial

Tento serial som si zamiloval od prvej casti. Vykreslenie New Yorku, prace policajtov, rodinne vazby a vztahy. Pre mna je to balzam na dusu. Som az nekriticky, ale jednotlive postavy maju (serialovu) hlbku, pribehy su putave, zaujimave, aj ked casto predvidatelne. Ale to je vysledok toho, kolko uz mam v tomto zanri napozerane. Ani desiata sezona nezaostava. Sice to pozeram prevazne v originale, ale co som mal moznost vidiet a pocut, aj cesky dabing je kvalitny.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk