Spravedlnost v krvi

Spravedlnost v krvi (Blue Bloods) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
villain

18. srpna 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Blue Bloods

1.serie - 70%
V dnešním moři plném kriminálních seriálů se dá už jen těžko najít originální kousek, všechno už jsme viděli několikrát v mnoha různých variacích. Přesto, některé seriály z této řady vybočují a přinášejí do kriminálního žánru něco nového, čímž si získávají kritiky i diváky. Blue Bloods má celkem zajímavý koncept, ale žádnou inovaci nepřináší, vlastně je to celkem obyčejný kriminální seriál. Přesto jeho sledováním nic nezkazíte.
Seriál pojednává o jedné rodině, která je celá prolezlá NYPD. Hlavou rodiny je policejní komisař, a jak jeho otec, tak i děti, všichni jsou spojení s policejní prací (ať už jako detektiv, okresní prokurátorka nebo začínající pochůzkář) a dohromady tvoří spokojenou rodinku, ve které je i mnoho vnoučat, a každou neděli se celá rodina sejde, povečeří, podiskutuje o morálních problémech jejich případů a pomodlí se. V každé epizodě také padne halda morálních ponaučení a všichni členové rodiny nikdy nesklouznou ve svých vyšetřovacích metodách na tu špatnou stranu zákona. Docela silná agitka. Jednotlivé případy nejsou nějak zvlášť objevné, ale ani nenudí, docela se mi i líbí to, že vrah je někdy odhalen už na začátku epizody a po její zbytek se proti němu hledají usvědčuijící důkazy, takže to není jako v jiných seriálech, kde se až do poslední vteřiny všichni vzájemnými svěděctvími obviňují. I když se to tedy může zdát, že seriál je to veskrze průměrný, já se u něj dobře zabavím. Sleduji nádherné obrazy New York City, do toho opravdu slušnou rodinu vykonávající těžkou policejní práci, a pak je tady i zápletka, táhnoucí se celým seriálem, a ta pozornost dokáže udržet. V rodině je totiž i zesnulý strážník, syn komisaře, kterého zavraždila tajemná policejní organizace Modrý Templář. Členové rodiny o tomhle faktu ale neví, dokud jednoho z nich nekontaktuje agentka FBI. A v poslední epizodě se dokonce dočkáme kompletního (i když trochu uspěchaného) odhalení a zneškodnění této organizace, což mě osobně velice potěšilo a mile překvapilo. 1. řada tak skončila stylem, jakou by klidně mohl skončit celý seriál. Díky vysoké sledovanosti je ale odklepnuta řada druhá, a já ji rozhodně budu sledovat, protože scénaristé zatím k Blue Bloods přisupují jemně, nepřekombinovali ho, a proto mě tento seriál baví. Doporučuji všem, kdo mají volný víkend a chtějí oddechové, avšak dobré krimi, aby shlédli. Navíc hlavní obsazensvto, ačkoli má ve scénáři předepsané dialogy veskrze jednoduché, hraje velice dobře, osatatně Tom Selleck a Donnie Wahlberg jsou pojmy samy o sobě. Takže rozhodně Blue Bloods není ztráta času, ba naopak. Kdo ale chce něco v kriminálním žánru inovativního, drsného, popř. zase víc "cool", musí se poohlédnout jinde.

Avatar uživatele
assbest

17. října 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Serial me bavil...

daval jsem si ho sice v davkach po 3-5 dilech najednou, nejak me ale vycpel...ztratil jsem nit puvodniho spiknuti a skoncil nekdy v polovine ctvrte serie s presvedcenim ze nekdy to dokoukam.
A jako obvykle, dekuji prekladatelum za titulky.

Avatar uživatele
Tetišeri

7. září 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Pohádka o nejvyšším panu policajtovi

Dívat se na to dá, hlavně při žehlení.
Vyrobeno zručně a solidně. Občas probleskne suchý vtípek, občas to dojme, tu a tam se vyskytne napětí, místy to trochu nudí, ale neurazí. (Vážně bych chtěla potkat jednoho jediného veřejného činitele s takovými morálně volními vlastnostmi.) Zajímavý nápad spojit více funkcí policejního a soudního aparátu v jedné rodině. Zařazuji pod písmeno B a to nijak hanlivě.