plakát seriálu

Star Trek: Enterprise

(Star Trek: Enterprise)

Názory uživatelů

Nedokončená práca

Patrím k tým, ktorý majú vo svojom video archíve všetko čo sa kedy na tému STAR TREK natočilo. Keď som prvý krát videl úvodnú znelku Enterprise tak som si nebol istý či ide vôbec o scifi. Seriál sa síce pomalšie rozbiehal, ale postupne hlavne pri výprave za Xindmi som bol schopný pozerať 10 až 12 epizód denne. A v dobe príchodu Romulánov do seriálu a v čase keď seriál bol podľa mňa na vrchole bol ukončený spôsobom, že každý fanúšik musel zaplakať. Zanechal viac otázok ako odpovedí a myslím, že na to aby sa dôstojne zakončil potreboval ešte aspoň jednu sériu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Začátek

další skvělý star trek. Pro tvurce bylo těžké udělat seriál který byl před všemi ostatními ale tak aby je nepřevyšoval svymi technologiemi ale zvládli to dobře. Pro mě osobně je to jeden z těch lepších star trek seriálu.
Já jako věrný fanoušek jsem rád že se tento seriál natočil, protože osvětlil začátky celé ságy a založení federace.
Co se tyče samotného děje trochu mi vadilo to nepřehledné cestování časem, které se táhlo celý seriál ale to byla jenom drobnost, která nemohla zkazit jinak užasný zážitek

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Vesmírné "startrekovské" dobrodružství trochu jinak.

Ano, tento seriál je taková růže mezi trním, protože se zcela vymyká tomu, jak Star Trek začal. Star Trek vždycky jede dopředu, málokdy hodí zpátečku, ale to už od uvedení filmů J.J Abramse moc neplatí.
Tento prequelový seriál se zpočátku nemusí vůbec na typický Star Trek podobat a podle mě je to dobře. Seriál nabízí v tomhle mnohem více realismu, viděli jsme, jak se teprve vyvíjí technologie, které jsou v budoucnu samozřejmá věc, navazují se tu první kontatky s doposud neznámými civilizacemi. Seriál je prostě taková kolébka celého Star Treku, postavy tu nejsou tak vyumělkované a šablonovité, spíše připomínají tým SG-1 ze Stargate, než typickou "startrekovskou" posádku chytrých hlav. Nemají na všechno odpověd, nenosí těsné, sexy, ale účel neplnící uniformy(teda vyjma sexy vulkánky).

Děj svižně ubíhá už od pilotu, posádka je sympatická, každý její člen našel své uplatnění a když tu někdo umře, opravdu není moc šancí na jeho návrat, což přiznejme si, v těch starých dílech si vždycky našli nějakou škvíru, jak tam danou postavu vrátit.
Nechybí zde zajímavé epizody, skvělé dialogy, efekty. Nenechte se zmást tím, že je to ST trochu na jiný způsob, pořád si udržuje kvality, díky kterým lidi ST baví.

Upřímně, kdykoliv kapitán Picard(nebo klasik Kirk) zmínil toho úžasného, ukázkové kapitána Archera, kterým otevřel cestu tomuto vesmírnému objevování, přepadla mě nechutná zvědavost, jaký vlastně byl a nakonec jsem dostala tento seriál. Musím říct, že mě nezklamal. Archer je sympatický, moudrý, vůdčí, úplně tak, jak jsem si ho představovala a dobře pochopila, proč byl pro všechny takovým vzorem.

Z posádky jsem si musela zamilovat T'Pol, půvabná vůlkanka, co se mi zprvu zdála jako taková "obnova" Spocka, nakonec z toho vyšla úplně jinak a měla vazby na jiné věci. Komandér Tucker též obstál v mých sympatíích, protože jemně připomínal Kirka, dokáže svést i vůlkánku T'Pol a věci, co se mu občas dějí, ty jsou mnohdy velice komické. Celkově jeho gesta a mluva jsou takové zábavnější vsuvky do seriálu.


Znělka je podle mě absolutně v pohodě, protože to odráží ty začátky lidského objevování vesmíru. Všechno nějak začalo.

Co mě celkem šokovalo bylo to finále, které mi přišlo moc rychle napresované v jedné epizodě. Nicméně to neubíralo té emotivnosti a jako opravdu podstatný bonus se tam objevilo něco, co by jste opravdu nečekali. Co to bylo, to si zjistěte sami.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Odklon od klasiky...

Ze světa Star Treku jsem viděl téměř vše a musím přiznat, že při shlédnutí první episody Enterprise jsem si vůbec nebyl jistý na co koukám. S každým dalším dílem, jsem si ale začal uvědomovat, že mě seriál stále více baví. Jasně můžeme namítnou, že se scénáristé hodně kloní k a akčnosti na úkor klasické star trekovské debaty, ale ono to funguje. V dnešní době by TOS už neobstál.

Postavy jsou dobře napsané a zahrané, velmi rychle jsem si celou posádku oblíbil. Děj je poutavý a rychle se pohybuje vpřed. V pozdějších seriích se dostáváme od epizodních dílů spíše ke kontinuálnímu příběhu. Škoda jen rychlého konce, seriál by si zasloužil ještě jednu sérii. Graficky je vše také na výborné úrovni. Prostě dobře odvedená řemeslná práce.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

EN

Asi nejslabší Star Trek seriál. Nemyslím to ovšem zle a ne jako zápornou kritiku, naopak...

Tento seriál znamenal ve světě ST revoluci. Ukázal nám, jak to bylo sto let před kapitánem Kirkem, kdy byly kosmické lety v plenkách, ale hlavně v ději. Děj je dobrý, což o to, vlastně je to klasický Trek, ale jde o to, co se děje od konce druhé série a že o tom nikdy nikde nebyla zmínka... koukněte se ovšem už sami.

Seriál mě nadchnul obsazením, moderním pojetím, efekty a nezapomenutelnou úvodní písní Where My Heart Will Take Me. Zaujaly mě nové rasy, Sulibani a Xindové, o které tady jde především. Z tohoto hlediska je vše naprosto v pořádku.

S epizodami je to horší. První dvě řady jsou čistě epizodní, zabývají se objevovaním nových světů, převažují spíše průměrné epizody i když má každá něco do sebe. Od třetí řady na sebe epizody navazují, seriál se zlepší a je všechno mnohem zajímavější a akčnější. Postavy: Phlox, T'Pol.

Zrušení mě samozřejmě mrzí, ale co nadělám... 98 epizod tu s námi bude navždy.

1.série - 80%
2.série - 85%
3.série - 80%
4.série - 80%

Nej epizody: Delfská oblast, Rázová vlna, Pára nad hrncem, Toto jsou cesty, trilogie s Brentem Spinerem.

Sci-fi je to přes všechny minusy skvělá, pro fandy i nováčky povinnost. Mš se to líbí stejně jako zbytek.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Bez jiskry

Mně osobně přišlo, že tato Star Trek série se povedla nejméně. Pomalu se rozebíhal, znělka neměla se Star Trekem vůbec nic společného (což mě odrazovalo na začátku, ale dala jsem mu šanci). Ale spíše mi přišlo, že je posádka taková ... Nijaká. Bez jiskry.
Nebyla tam vyloženě postava, kterou bych si oblíbila - protože mi nepřišli něčím extra zajímavé.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Je to Star Trek, ale...

Jedná se o kvalitní a celkem nadprůměrný seriál, ale co se to se u Star Treku již předpokládá :) Seriál je však pouze průměrný, pokud ho porovnáváme s ostatními Star Treky. S Novou Generací se nedá vůbec srovnávat. A kapitán Archer je... No... Nevýrazný. Když jde po chodbě, je možné ho minout a nevšimnout si ho. Ne ní nepřehlédnutelný, na což jsem již zvyklý. Seriál je prostě dobrý, ale na 100% to u mně nedotáhne. Dávám 80%

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nepochopeni

Osobne jsem nepochopil proc se tenhle serial lidem moc nelibil. Melo to v podstate vsechno co ma moderni serial mit. Sympaticke obsazeni, dobre pribehy, prijemne dialoga a ani technicka stranka nebyla nejhorsi. Pripoustim ze prvni serie byla pomerne mdla ale serie meli vzristajici kvalitativni tendenci. Me osobne se na tom nelibili snad jen nekteri mimozemstane kteri svym vzhledem spise pripominali postavy ze serialu Power Rangers ale tech moc nebylo. Pro me kazdopadnetezky nadprumer.

90 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Zbytečný seriál

Jako Star trek je to "nestartrekovské" a nefunkční, jako sci-fi seriál je to dobré, napínavé, akční a poskytuje to poměrně kvalitní zábavu. Chvilku trvá, než se seriál rozjede a závěr taky nestojí za moc, možná taky proto, že by mohlo být od začátku zřejmé, kam tento seriál spěje. O tom, že se tomuto seriálu víceméně podařilo začlenit do ST univerza svědčí jedenáctý film Star trek, kde se vyskytuje zmínka o Archerově psu - ale to jen tak na okraj. Seriál se nicméně odklonil od oné "startrekovské" diplomatické šablony a najdeme zde víc akce. Podle mého názoru jde o počin, který má za úkol ke Star Treku nalákat mladší generaci diváků. Nicméně to není počin nejhorší, ale je naprosto zbytečný.

60 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Není přeci co dodat....

Mé oblíbené téma, můj oblíbený seriál,atd.atd.....Jestli se to někomu nezamlouvá, tak už nevím a měl by si najít jiný žánr...U mne to je za 100 a hotovka.
A abych nezapo....prostě neodolatelná Jolene Blalock.....takže kdykoli a v čemkoli a sem přišpendlenej ke křeslu :-).Raději dost než začnu koktat.:-))škoda jen, že v poslední době nikde nic v tomto duchu netočí a nedávají...áách joo :-(

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Prozatím...

Je tomu už několik let, co jsem viděla pilotní díl seriálu. Nelíbil se mi. Možná jsem byla příliš ovlivněna ostatními star treky. No ale teď, po shlédnutí téměř celé první série jsem opravdu překvapená. Je příjemné sledovat začátky lidí ve vesmíru, ještě bez primární směrnice a té omáčky kolem. Takže prozatím ano, jak dokoukám další série, možná mě ještě něco napadne.
No tak musím trošku upravit svůj názor. Seriál se podle mého moc zamotává. Cesty do budoucnosti a já nevím kam, je toho prostě moc. Už ani nemám chuť se dívat na další díly. Možná za pár let zase kouknu, ale nevím nevím.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nuda

Seriály z prostředí star trek mám rád, ale tohle je zklamání a veliké. Seriál je nemastný neslaný. Mám zněj dojem jako by se ho snažily natočit neschopní fanoušci.

30 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Je a není Star Trek

Dobrá úroveň seriálu je tady dána herci.Úvodní titulky a píseň je velmi povedená a pěkně zobrazuje dějiny a pokrok v lidské technice.

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nejslabší ....

a přesto mě bavilo se dívat na každý díl ...jsem fakt magor do vesmiru a scifi o vesmiru mam nejradši ...kdybych mohl podepsat smlouvu s ďáblem tak bych si přal žít v době vesmírnych lodí pokud možno co nejblíže se podobajícího STAR TREKU :) ....to jsem se zasnil :DDD

80 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tak to začalo

Tento serial se mě osobně líbí a každý správný fanda startreku by ho měl vidět ale je to rozporuplné. Ale potom co se natočila nová generace a voyager tak to bude trpět srovnáváním .

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé