Stav beztíže

Stav beztíže (Defying Gravity) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
_-0-_

14. srpna 2009

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

NADĚJNÝ SERIÁL, TO ANO

Nekamenujte mě prosím, ale jako člověk s infantilní deviací (mám ve velké oblibě Sci-Fi) a tedy i jako vděčný divák všeho, co jím zavání, jsem poněkud citlivý na formu, částečně nahrazující obsah. Jistě, je to svižně natočené, ale - nemohu nevidět "americandreemovské" a patriotické prvky (něco jako v Jerichu, ale v relativně stravitelní míře), Sci-Fi prostředí a prvky, částečně používané jako kulisa (jen aby to tajemné za dveřmi v dalších dílech, či řadách nevyčichlo jako v Euréce), přespříliš řešení relationships (tím nablblým a zjednodušujícím americkým způsobam - holt je Kanada blízko), neevropská měřítka hodnot (mně osobně cizí)...

To ale neznamená, že se z toho nemůže vyvinout slušný seriál - zatím jsou "venku" jen tři díly. Částečně použité tema generační lodi (téměř) je velmi vděčné (viz např. Nonstop od Aldise). Nejpodstatnější asi bude, jestli seriál zůstane jedním příběhem (což je náročné), nebo obligátním slepencem samostatných kapitol, držených pohromadě téměř násilím a jestli nezmizí ono latentní tajemno za dveřmi (nebo nebude pohřbeno nějakým přespříliš zjednodušujícím a zcela odkrytým způsobem).

Hodnocení by nemělo být v procentech (s ohledem na to, ře seriál začíná), ale popisem: SERIÁL POVAŽUJI ZA NADĚJNÝ. Možná mu hodnocení v budoucnu zvýším.

EDIT (po osmi dílech): Fáze natěšeného očekávání se postupně mění ve fázi postupného zklamání, začíná se z toho pomalu klubat space-soap opera, což je sice patrně novátorský počin, ale mě osobně nadšením nenaplňuje.

Avatar uživatele
mysan

27. září 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nedokončená bomba

K seriálu jsem se nachomýtl náhodou, prostě jsem na něj narazil a protože jsem měl dost už mnohosériových seriálů, tak jsem si řekl, že vydechnu u tohoto, aniž bych se podíval, o čem je. Stačilo mi, že se to bude dít ve vesmíru.

No a začalo to famózně. Hltal jsem jeden díl za druhým. Někdo si tu stěžuje, že se seriál až příliš zabývá vztahy mezi jednotlivými postavami, já to beru jako plus. Seriál prostě vypráví příběh půl napůl. Část se věnuje současnosti a část minulosti.

Jak jsem se ale blížil posledním epizodám, začal ve mě růst nepokoj, protože bylo jasné, že za ty 2 poslední díly se nestihne říct vše, co je třeba. Po zhlédnutí jsem tedy začal pátrat a můj špatný pocit se naplnil.

Prakticky velmi podobný osud jako Terra Nova. Seriál prostě utli. Už v posledním díle bylo vidět, jak tlačí na pilu, aby aspoň zásadní vztahové otázky trochu dořešili, ale stejně zůstaly nedořešeny.

No a ta vůbec nejzásadnější otázka: Co je opravdu cílem mise a jaký má význam?

Tvůrce a producent pořadu sdělil, jak by měl seriál skončit. Kdo hledá, najde. I tak to ale byl poměrně zajímavý počin.

Avatar uživatele
Hrus

11. září 2009

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Defying Gravity - Defying Fun

8 kosmonautů (4 muži,4 ženy) na 6 let trvající vesmírné misi. To by byl námět vhodný jak pro vztahovku tak pro dějově zaměřené sci-fi, tak pro (psychologické) drama, nebo i komedii. Bohužel je to vše veskrze průměrné a ne příliš zábavné. Pousmál jsem se za celou dobu tak asi jednou, nějaké drama mezi postavami nehrozí (a to že má hlavní postava jakýsi romantický vztah k jedné z kosmonautek, je jaksi zpracováno dost nezáživně, nevidím tam žádnou jiskru...) Shrnula to moje přitelkyně, když sem se jí zeptal na její názor. "No ono je to takový nijaký, kdybych chtěla ten díl někomu vyprávět, tak na to potřebuju tak maximálně tři věty." Škoda, herci jsou docela příjemní. Prostředí je alespoň pro mně zajímavé, ale chtělo by to větší spád.
Hodnoceno po třech dílech.

Avatar uživatele
Hefidži

27. října 2009

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Defying Gravity

Hodonoceno po první sérii.
Zpočátku se Defying Gravity tváří jako realistické sci-fi z blízké budoucnosti: dlouhodobá vesmírná mise s tajemným pozadím. Postupné odhalovaní pravdy o významu celé mise doplňuje pohled na vztahy mezi členy posádky a řešení jejich osobních problémů, které se ale bohužel prvních pár dílů plácá stále na jednom místě. Časem se ovšem právě tahle vztahová část velice dobře rozjede a začíná být snad i poutavější než ta scifařská. Od seriálu jsem tak dostala něco jiného, než jsem původně čekala, ale rozhodně to neznamelalo zkalmání - 80%.

Druhé série se pravděpodobně nedočkáme, což je škoda sama o sobě a navíc to nechává spoustu otevřených otázek nezodpovězenými.

Avatar uživatele
shenandoah

16. září 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jaký je plán?

Tak zaprvé: Když už jde producentům a společnostem o sledovatnost a s tím spojený přísun peněz, tak mají pečlivěji vybírat nové projekty. Protože když něco rozkoukám, tak chci vědět, jak to dopadne.
První díl se mi líbil: byla nastolena záhada, seznámili jsme se s hrdiny a jejich vztahy. Pak to byla taková omáčka, sem tam se objevilo něco zajímavého, něco bylo trochu poodhaleno. Poslední díl byl super, jehož hlavní nevýhodou je, že seriál neukončuje. Já chci vědět, jaký měli plán, jestli to měli scénaristé promyšlené dopředu, nebo to chtěli vymýšlet za pochodu. Chci vědět, co by se stalo po šesté planetě, a co byla zač Beta, Gamma a spol. A štve mě, že to nevím a nikdy nezjistím. Ale co, je to jen seriál, i když nápad to byl slušný.

Avatar uživatele
van helsing

28. února 2012

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

to se dalo čekat

Zrušen po 13 epizodách, dalo se to čekat. Zavřete 8 lidí na palubu vesmírné lodi která je pomalejší než šnek, je bez zbrojního arzenálu, proste bez ničeho a pošlete je na několik let dlouho misi pouze po planetách naší sleneční soustavy XD, tak takhle se scify nedělá. Bylo nadmíru jasné že scenáristům brzy dojdou nápady.
No aspoň jejich trápení skončilo dřív než tozašlo za hranici nudy, ovšem mohli to ukončit vznešeně a udělat nějakou miniserii, kde by aspoň vysvětlili co je to ta beta. Ale takhle to utnout bylo zbytečný je jasny že si chtěli nechat otevřená vrátka ale stejně se už k tomu nevrátí.
Jediné co hodnotím kladně je nápad ale to je tak vše mirně nadhodnoceně 30%

Avatar uživatele
Zdeny

14. března 2012

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zase nebude nic dál....

Říkejte si co chcete,klidně mne odsuzujte že tomu nerozumím, mne je to stejnak fuk, já jsem zklamaný že to nepokračuje a hotovo !!...áách joo:-|(

Avatar uživatele
Caesar

21. srpna 2009

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nezačalo to nejhůř

Tak po shlédnutí prvních třech dílů můžu jen dodat že plně souhlasím s _-0-_. Seriál má opravdu velký potenciál , po první epizodě mě to tak nadchlo že jsem si ve čtyři ráno musel pustit další díl :). Podle mě je to takové odpočinkové sci-fi.
Uvidíme co se z toho stane po pár dalších dílech či sériích

Avatar uživatele
nox111

3. listopadu 2009

25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

DG

Je to velka skoda ze tento serial konci.Dost som si ho oblubil.Na webe som nasiel stranku kde je popisane ako sa mali dalej vyvijat osudy postav

http://www.cliqueclack.com/tv/2009/10/29/how-defying-gravity-would-have-progressed-straight-from-the-creator/2/