plakát seriálu

Stav ohrožení

(Crisis)

Názory uživatelů

How far would you go to protect the ones you love...........

Crisis mal zaujímavý námet a aj potenciál. Čo všetko ste ochotný spraviť, kam až zájdete len preto aby ste ochránili svojich blízkych. Námet, z ktorého sa dá čerpať neskutočné množstvo potenciálu a ktorý ponúka veľa miesta na posúvanie vlastných hraníc.

Crisis ponúkol zaujímavý príbeh, ako som už spomínala. Na začiatku sa mi podarilo chytiť celkom dobré tempo, ani moc pomalé ale ani prirýchle. Spočiatku sa ho aj držal na plno a ťahal z námetu čo mohol, dokonca aj pridal primeranú dávku akcie. Len potom sa do toho snažil pridať prílišné množstvo vecí, záležitostí či zvratov, ktoré to len zbytočne komplikovali. Stačilo by len trošku pritvrdiť v hrozbách, pridať trochu viac bezmocnosti postáv a bola by možno o niečo temnejšia atmosféra. Počiatočná fráza „Čo ste ochotní spraviť pre svoje deti?“ sa po pár častiach (kedy sa takmer každú jednu časť opakuje) zovšednie a nijaké prekvapenie vo vývoji deja nehrozí- stále len telefonát a plnenie požiadaviek neustále dookola. Nie žeby to dej nijak neposúvalo, vždy sa podarilo čo to odkryť z hlavnej zápletky, teórie. No možno by to išlo aj inak ako neustálymi telefonátmi a hlavná zápletka tak ostane pod nimi „pochovaná“.

Postavy. Menší kameň úrazu a to najme v tom, že ich bolo priveľa. Každú časť sa pridali k týmu hlavných postáv ďalšie a ďalšie. Však čo mať ich zopár nestačí a treba ich mať čo najviac. Z postáv ani jedna nijak nevyniká a ľahko vám splynú dokopy, ak si vás nejaká získa bude zázrak a polovica deciek vám svojím správaním pôjde na nervy.

Crisis od začiatku pôsobil aj napriek prekombinovateľnosti pôsobil uzavretým dojmom, čo potvrdil aj závere. Veci sa viac menej uzavreli, otázky zodpovedali a tí zlí boli pochytaní. Suma summárum Crisis nie je zlým seriálom, len je takým sivým priemerom. Zaujme, ale druhá séria vám chýbať asi nebude.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

How far would you go to protect the ones you love...

Na to, jak byl trailer předvídatelný, jsem se ze začátku docela bavila. Jistě, není to žádný zázrak ani nic, co jste ještě neviděli. Ale Crisis měl potenciál za těch pár dílů, co bude ve vysílání, zpříjemnit dlouhé jarní večery.

Problém, který zde NBC udělala, je, že Crisis od začátku považovala za seriál. Kdyby to propagovala jako minisérii, možná se mohla dočkat většího úspěchu. Příběh je na minisérii jako stvořený. Tvůrci to naštěstí viděli stejně, celou první sérii koncipovali obdobně jako konkurenční Hostages, tedy uzavřený serializovaný příběh, který se díl od dílu vyvíjel a vygradoval do velkého finále.

Poslední epizoda mě potěšila. Opravdu jsem nevěděla, jak to dopadne, i když samozřejmě různé tipy v mé hlavě létaly. Jsem ráda, že to skončilo takto, i když ten poslední záběr si taky mohli odpustit, naštval mě, protože nemám sebemenší tušení, komu byla poslední sms určena. Každopádně... to nechme plavat. Seriál má důstojné zakončení, žádný otevřený konec a rozdělané dějové linie nečekejte.

Zbývá se tedy vyjádřit už jen k prostředku. Tam je podle mě největší kámen úrazu. Seriál po pár úvodních svěžích epizodách rychle zabředne v zamotané klubko příběhů. Základní premisa je sice stejná (pořád se volá rodičům), ale přicházení stále nových zloduchů a kompliců po čase začne otravovat. A to ani nemluvím o tom, že FBI absolutně netuší, co dělá. V půlce série nebo možná i dřív dávají každému rodiči dva agenty, kteří na něj/ni mají dohlížet. A ve sto procentech případů tito agenti selžou, no kde to jsme? Chápu, že podívaná musí být a příběh by byl asi docela nudný, kdyby rodiče nebyli schopni vyhovět nesmyslným požadavkům únosců, ale trošku reality do toho vnést mohli. I když chápu, že by se dalo polemizovat o tom, jak reálné je zoufalství rodičů nad ztrátou potomka a následná vynalézavost ve snaze dítě zachránit, to zase uznávám.

Seriál je přímo nabitý hereckými hvězdami. Bohužel, je zde tolik postav, že téměř není možné, aby se některé z nich dostalo více prostoru, natož aby někdo výrazněji vynikal. Všichni jsou zasazeni do šedé průměrnosti, nenajdete si nikoho, komu byste drželi palce. Dokonce ani hlavní hrdinka vás nedojme, i když má pár srdcervoucích scén.

Pokud máte rádi serializovaný děj a uzavřený konec, možná vás Crisis chytne. Nečekejte však více než průměrnou detektivku s průměrnými postavami a zbytečnému přidávání dalších a dalších záporáků. Seriál nabídne zábavu, ale není velká šance, že by se stal vaší závislostí. Třináct epizod mu akorát stačí.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Crisis

Přiznám se, že na Crisis jsem se začala dívat jen proto, že tam hraje Gillian Anderson.

Nečekala jsem od toho moc, ale překvapivě mě to docela chytlo. Znám sice i lepší kousky, ale na pár dní (večerů) mě to vcelku stačilo a bavilo, ale jedna řada stačila.

I když se může zdát, že seriál nemá tak úplně uzavřený konec (myslím tím úplně poslední scénu) a že si tvůrci nechali otevřená pomyslná zadní vrátka, pokud by se snad začalo uvažovat o prodloužení, není to tak. A myslím si, že 2. řada by byla už jen zbytečné natahování.


Škoda, že některé postavy nedostali tolik prostoru, kolik by zasloužily, naopak, některé tam byly jen do počtu.
A za úplnou zbytečnost považuji "lásku" Amber k tomu mladému učiteli, to si mohli odpustit.

První díly vcelku odsýpaly a konec byl dobrý, poslední dva díly jsem si opravdu užila a čekala jsem, jak to celé dopadne, ale klidně mohla mít Crisis méně dílů, protože některé díly úplně skoro až nudné, nikam nás v ději neposouvaly a celé se to jen natahovalo...

A o tom, na kolik je tenhle seriál reálný nebo ne, by se také dalo polemizovat. Bohatí a mocní lidé by se pravděpodobně opravdu nebáli udělat cokoliv. Vždyť dneska se vraždí a páchají zločiny i pro míň, než pro záchranu dětí. Nepřijde mi to až tak reálné.

Navíc je to celé koncipované jako "pomsta" geniálního, zhrzeného agenta CIA. No nevím, ale otázka je, co byste vy udělali pro záchranu dítěte?

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Po aktech to už Sculy nějak dře....

Dala jsem si hned do oblíbených, jakmile jsem viděla milovanou G.A. Nicméně, stejně jako v The Fall jsem tak nějak zklamaná. Chápu, že se hodí typově na tvrdé ženy, ale nějak jí to nesedí. Tuna makeupu, aby byla krásná achjo kde je ta osobitá a něžná agentka z akt x.

Nu, ale k názorům na seriál. Zpočátku mě to zaujalo, únos, plán, vydírání...ale čím dál tím víc tomu nějak nevěřím. Že by chlápek, bývalý IT z CIA či co byl sehnal partu lidí a pak si jen tak vše zařizovali ze dvou či tří pc? Ovládalli policii, gps a já nevím co všechno. Nevěřím, že je to vše takhle lehké, nikde žádná hesla či ochrany...prostě je to moc přefouknuté, aby to bylo uvěřitelné. Unesené děti sympatické nejsou a na to, že jim jde o krk jsou docela dost v pohodě, skvěle vyfiknuté a vymalované.I to jak se hlavní hrdina stále "vrací" mezi děti a předstírá, že je jeden z nich už je ohrané. Co bych viděla pozitivně je dvojice agentů FBI, hezky koukatelní, je tam chemie, fungují spolu. Taky mě zaujaly některé části, kdy třeba jeden rodič mučí generála XY po sluchátkách, to se mi líbilo svojí originalitou, jen víc takových chvhil. Vidím to celkově jako zajímavou myšlenku, která ztrácí svojí překombinovaností. Nejspíš sérii dokoukám, ale nedivím se, že už teď není v plánu další série....

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Po pilotu..

První díl ve mě zanechal rozporuplné pocity. Na jedné straně si díky ozřejmění motivací záporáků nedokážu představit pozdější gradaci, na druhé mi to vzdáleně připomnělo The Event a téma naťuknuté jednou minisérii Torchwoodu. Hnidopiši určitě najdou řadu nesmyslností a klišé, vedlejší linka s Antonem, ač se mi díky hereckému duu líbila možná nejvíc, nemá moc co nabídnout a scény s dětmi jsou vyloženě utrpením. Líbí se mi ale, že zatím neznáme žádného echt hrdinu, který i nechtíc zlikviduje půlku záporáků už v zárodku, že od toho zdá se nebude třeba něco čekat a celkově mě to aspoň zaujalo. Takže zatím 50 rozvážných %.

50 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

How far would you go to protect the ones you love?

Upřímně, na seriál jsem se začala dívat jenom proto, že tam hraje James Lafferty. Takže pro mě bylo celkem zklamání, když dohromady hrál asi v 5 dílech.

Jinak námět se mi líbil a podle mě to bylo i dobře zpracováno, ale některé scény mi přišli nudné.

Postavy. Nebyl tam nikdo z koho bych byla nějak extra unešená. Bylo tam, až příliš postav, někteří tam klidně vůbec nemuseli být.

Poslední epizoda se mi líbila, až na poslední scénu, protože by mě opravdu zajímalo komu byla sms poslána.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Průměrný seriál

První díly Crisis měly podle mého názoru skvěle našlápnuté na dobře promyšlený akční seriál. Myšlenka a potenciál seriálu byl úžasný. Ale s dalšími epizodami jsem přemýšlela, jestli se dívám na stejný seriál jako na začátku. Ke konci byl už seriál velmi utahaný a nebyla tam ta správná gradace.
Ústřední dvojice agentů byla sice sympatická, ale mám takový pocit, že se ze sebe nevydali všechno a byli takoví "kamenní". Hlavní padouch byl tak průhledný, že nechápu, že ho neprohlédli dřív a proč jim to tak vlastně dlouho trvalo ty děti najít.
Souhlasím s předchozími názory, že to mělo být pojato jako mini-série a tak to i ukončit.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Dobrý nápad - špatné zpracování

Crisis je seriál, když už nevíte, co pustit. Nejlepší díl byl bezesporu pilot. Laťka poté rapidně klesala.
Byl to dobrý nápad, ale seriál si nedokázal udržet tu správnou kvalitu, tudíž bylo jasné, že skončí po první sérii.
Vlastně ani nevím, co by do té druhé dali. Dá se na to koukat, ale na zadek si z toho opravdu nesednete. Obsazení bylo příjemné, ale ani to seriál nezachránilo.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jednání v rukavičkách

Thrillerové drama o únosu autobusu s dětmi bohatých a vlivných rodičů, včetně prezidentova syna. Ač to vypadá na Hostages s rozsáhlejšími možnostmi směřování děje, vidím to spíš na epizodní využití jednotlivých rodičů proložené skuhráním unesených teenagerů. Zatímco Hostages řeklo hned v prvním dílu, o co jde a dokázalo stanovený cíl krásně rozvinout, zde zatím netušíme. To by samozřejmě nevadilo, ale vadí mi očividná věková přístupnost seriálu = tvůrci si opět nedovolí za každou cenu zabíjet postavy (seriál jde rovnou o příčku dolů na rozdíl od syrovějšího a reálnějšího The Following). Pilot mě tedy v setrvání u seriálu nepřesvědčil, ale i tak dávám za smysluplné dialogy poměrně slušných 60 %.

60 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé