plakát seriálu

Suterén

(Ground Floor)

Názory uživatelů

Nabušení IT Crowd

Grounded Floor se až nápadně svým vyzněním podobá anglické klasice, IT Crowd. Alespoň to jsem si původně myslel. Ale opravdu jsou si seriály podobné jen tou základní kostrou. Vztahová linka mezi hořeňákem a dolňačkou z tohoto konceptu dělá opět něco víc, něco za co ještě víc stojí za to, se na to podívat. I když jsem byl k tomuto seriálu ze začátku skeptický a bál se právě vykrádačky ajťáku, tak na doporučení ostatních jsem si to pustil a nemohl se odtrhnout. A nutno dodat, že nemám ani co bych vytknul. Spousta vtipných narážek, jazykových vtipů především ve dvojsmyslech, ironických situací a vyhrocených událostí. To vše z toho dělá velmi dobrý seriál a úžasnou oddechovku. Navíc Skylar Astin je dobrý herec a už od dob Pitch Perfect mě dokáže vždy mile překvapit. K němu sympatická Briga a je z toho pár snů. Prostě, jestli nemáte na co koukat, tohle je přesně pro vás. Navíc, pánové, pohled na Alexis Knapp ať už v mini, nebo v úzkých šatech, vždy potěší, ne? :-)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

GF

Vysvetlí mi niekto prečo tento seriál nepredĺžili? Nenašla som na ňom nič zlé.
Vo väčšine seriálov sledujeme ako mladík stretne dievčinu a 3-4 série sa zbližujú až sa z nich stane pár. Všetko to ide, ale tak rýchlo, že ten skutočný vývoj nevidíme. V Groundfloor sa pravý stretne s pravou hneď a celú dobu sledujeme ako sa spoznávajú, ako sa vyvíja ich vzťah. Tento námet sa mi páči. Nevadí aj občasné naznačenie toho, že Brody je občas vo vzťahu dievča a Jenny chlap
Herci sú veľmi sympatickí, nikto mi nevadí, každého som si obľúbila. Skylar Astin má talent na komédie.
Postavy sú výborne napísané. Najviac ma zaujal Harvard takéhoto dokonalého podivína si nepamätám do legendárnej Phoebe Buffay, ani Raj sa mu nevyrovná. Ďalší podivín Mr. Mansfield sa mi hneď zapáčil, neskutočne dobre napísaná postava, jeho rady a záľuby v citátoch a samoľúbosť sú parádna kombinácia. Naozaj tu nie je žiadna zlá postava, žiadna zbytočná postava.
Samotné epizódy pobavia a ubehnú neuveriteľne rýchlo.
Naozaj nechápem prečo to nepredĺžili, od čias TBBT som nenarazila na takýto kvalitný sitcom, ktorý som si zamilovala po prvej epizóde

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jen dvě série..

Vážně jen dvě série má tento úžasný seriál? Nemůžu tomu uvěřit... Seriál jsem zhlédla během deseti dní a nemůžu uvěřit, že už je konec.. Proč není třetí serie? :( Seriál byl vtipnej, místy dojemný a já se od něj doslova nemohla odtrhnout! Málokdy dávám hodnocení 100% ale jinak to prostě nejde. Seriál jsem si totiž zamilovala od prvního dílu až po ten poslední..

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Bringing work home can be awkward

Od GF ako to diela od tvorcou Cougar town a legendárnych Scrubs, mohli niektorý čakať veľa a dostať málo. Ja som nečakala nič a dostala som veľa.

Ground Floor je príjemná oddychovka, ktorá určite neurazí. Má príjemný humor, ktorý ma vždy rozosmial a dostal.
Taktiež postavy a ich vzájomná interakcia je postavená na celkom dobrej úrovni. Postavy sú sympatické, príjemné a svojím správaním nijak neurážajú, a nepôsobia odpudivo. Samozrejme každá z nich bola správne trafená,ale tým dobrým spôsobom. Brody a Jenny k sebe idú a sú spolu zlatí. A taktiež aj zvyšok osadenstva. Či už horného alebo dolného poschodia.
Na koho som sa asi tešila a bola zvedavá najviac bol určite John C. McGinley. Predsa len Perry Cox bol a je legendárnou postavou. Podarilo sa mu vytvoriť nový charakter aj v Mansfieldovi? Pravdu povediac,neviem. Spočiatku som si na Mansfielda musela zvykať, akoby mal niečo spoločného s Perrym,ale zároveň tu bolo aj niečo odlišného.

GF je teda ako som už napísala príjemná oddychovka, s dobrou atmosférou a vydareným humorom. Určite ma toho ešte veľa ponúknuť.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Přízemí

Bill Lawrence zasahuje, a je tady se sitcomem z pracovního prostředí, a takové mu jdou. (viz. Scrubs)

Na seriál mě nalákalo obsazení, hlavně John C. McGinley, jehož Mansfield mi přišel jako kombinace Perryho Coxe a Boba Kelsa z již zmíněných Scrubs. Dále Skylar Astin, který byl velice příjemným překvapením. Ostatní mě nenadchli tak jako ústřední pánská dvojice ale špatní rozhodně nebyli.

Sitcom je o vztahu Jenny, která pracuje v přízemí a Brodyho, který pracuje naopak v nejvyšším patře. Sice se řeší především vztah této dvojice, která pracuje ve stejné firmě, ve které se "mezi patrové" románky/vztahy nenosí, ale je tam toho víc. Mě nejvíce zajímala "bromance" Brodyho a Mansfielda, kdy jejich vztah šéf - zaměstnanec, je spíše vztahem otec - syn.

Neprodloužení rozhodně zamrzelo. Víc Mansfielda! Každopádně pamatujte, že láska roste v každém patře. -> 70%

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Nic lepšího..

Skylar Astin je důvod proč jsem se začal na tenhle seriál dívat, ten herec je mrtě dobrej. A zamiloval sem si ten seriál od 1.dílu!! Je to dokonalý, vtipný! Ještě nejsem ani ve druhé sérii a už brečím za konec:( Proč, panebože proč!? Proč to neprodloužili? Určitě by nějaký další 2-3 série vymysleli, se podívejte na Deník zasloužilé matky - má to 7 sérií a pořád by měli o čem točit.. Tohle má dvě a z toho jedna není ani nadabovaná.. Nevíte někdo jestli budou dabovat i druhou sérii? Kdybyste někdo znal odpověď, napište mi prosím do zpráv. Děkuju.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Víc než příjemná oddychovka

Já jsem dostal, vlastně to co jsem chtěl, Bill Lawrence mě nezklamal. Celá partička z Ground Floor je sympatická a těch 20 minut s nima uteče jako nic. Nejvíc jsem byl samozřejmě zvědav na Mansfielda (John C. McGinley) a hned od začátku jsem v něm viděl starýho dobrýho Perryho Coxe. Jak ale díly přibývaly tak se Mansfield začal ukazovat trošku v jiném světle. Na jeho postavě mě baví ta obliba citátů, gesta a interakce s Brodym. Ústřední dvojici, Brodymu a Jenny to podle mě taky pěkně funguje. Během celé první série jsem nenašel žádný důvod, proč se sledováním přestat. Ba naopak byl jsem příjemně překvapen tím, jak se mi to líbí. Humor je fajn, postavy taky a atmosféra taky. Po první sérii jsem spokojen a doufám, že se dočkáme prodloužení...

Druhá série posunula Ground Floor v mých očích ještě o stupínek výše. Interakce mezi Brodym a Mansfieldem jsou úžasné a postavu Mansfielda si prostě člověk musí zamilovat. Celá partička je skvělá, ať už "dolňáci" - Jenny, Harvard a Derrick nebo "horňáci"- Mansfield, Threepeet a Lindsay. Druhý rok přichází ještě s větší a povedenější zábavou. Například díl 2x08, kdy Mansfield šel na večeři k Jenny, byl naprosto úžasný. Sledovanost neopadla, naopak dokonce stoupala. I proto je mi záhadou, že se stanice TBS rozhodla po druhé sérii seriál zaříznout. Nezbývá než doufat, že si najde domov na jiné stanici a vrátí se zpátky. Brody, Jenny a hlavně Mansfield mi budou chybět...

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Pretty woman next generation

Bohatý tvrdě pracující finančník a holka z nuzných poměrů. Seriál pracuje s motivem sbližování těchto dvou "kultur". Oč je tento kousek oproti své předloze méně romantický, o to je vtipnější.
Nejvíc se mi líbila postava Brodyho menterujícího šéfa.

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Titulky

Děkuji za titulky, doufám, že budete pokračovat, poněvadž seriál se mi hodně líbí. Zatím děkuji, alespoň za tyto tři díly.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Po dvou dílech...

Další překvápko sezony 2013/2014, a příjemné :) Taková oddychovka, občas hodně podařený ftípek, příjemná atmosféra - nežádám víc, zatím 80 % )

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

není to špatné

Jen kvůli šéfovi, ten je boží :-)

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Od střechy až po sklep

1. série - 70% - Bill Lawrence umí do světa posílat nezapomenutelné sitcomy a přestože v případě kontrastních příhod lidí z nejvyššího a nejnižšího patra napsal jen první díl, jeho rukopis je znát. Ať už proto, že znovu kombinuje práci a vztahy, tak proto, že hlavního machistického šéfa s občasně měkkým srdcem hraje o pár vrásek bohatší a o hrst vlasů chudší John C. McGinley. Veškeré Mansfieldovy zastrašovací taktiky připomínají Perryho Coxe v plné síle a je proto škoda, že si na rozdíl právě od Scrubs nemá tolik s kým nahrát. Seriál totiž překvapivě funguje daleko lépe na vlnách mezi ním a Skylarem Astinem, se kterým jsou očividně na stejné komediální vlně, zatímco ústřední milostné snažení Brody-Jenny občas působí jen jako povinně odškrtnutá položka. Přesto úvodních deset epizod uplynulo jako voda a i přes proměnlivou vtipnost jednotlivých zápletech či potrefených vedlejších charakterů, nelze nepřemýšlet o tom, kam půjde celý děj zavést bez toho, aby se zasekl na jednom místě.

2. série - 80% - O co otravněji působí zejména v prvních epizodách Harvard a zejména přízemní linky moc neví, kam dřív, o to příjemněji působí Brodyho snaha dosáhnout předchozích úspěchů a zaslouženého štěstí. Druhý rok téhle přiblázněné party pálí ještě odvázanějšími (Threepeatovo vystoupení ve zpravodajství), vztahovějšími a trochu překvapivě i ucelenějšími náboji. A jak už to u příjemných a dobrou náladu tvořících sitcomů posledních let bývá, v tom nejlepším přišel zářez. Fenomenální svatební dvojdíl, nabitý skvělými nápady, dialogy ze života i překvapivými zvraty, zůstává tím posledním, co mi stanice TBS dopřála. To, že to bylo to nejlepší ze seriálu, je pak smutným paradoxem, protože zpívající Brody, věčně rozesmátá Jenny i dokonale samolibý Mansfield mi přirůstali k srdci díl od dílu víc.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí