plakát seriálu

Taboo

(Taboo)

Názory uživatelů

Devil Delaney

Tak tohle pro mě bylo hodně velké překvapení. Sice jsem seriál zaregistrovala, ale nijak zvlášť mě nezaujal. Tom Hardy byl, ale velmi silný argument, i když nedostatečný. Pak jsem si ale přečetla, že si seriál produkuje sám s R. Scottem. Tak jsem si řekla fajn, dám pilot.
A už jsem v tom jela.
Naprosto mě dostala atmosféra. Temný, ponurý a špinavý Londýn, v jehož ulicí kráčí mlčící ďábel. Dějová linka je dobrá, stejně jako nekonečné intriky v ní, ale stejně to je jen pozadí. Hardy si naprosto ukradl celý seriál pro sebe a s šíleným pohledem a vrčícím hmmm, nemá nikdo a nic šanci.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tom Hardy show

V lednu se rozjel jeden z (mnou) nejočekávanějších seriálů. Nestává se totiž každou chvíli, aby se Tom Hardy objevil v seriálu a společně ho produkoval s Ridley Scottem. To jsou jména zaručující filmovou kvalitu a tu jsme dostali.

Popis nápadně připomínal Monte Christa, ale postupně se vyvinul v něco odlišného. Hlavní plus je samozřejmě Tom Hardy a jeho postava, která polehku odkrývá svou tajemnou minulost a zároveň svůj plán. Ale nebyl jediný, i zbytek obsazení je povedený, nejvíc boduje Jonathan Pryce (High Sparrow GoT) a Oona Chaplin, která mi připomíná matku z HIMYM.

Celkově to šlape, atmosféra funguje na jedničku i díky době, ve které se odehrává, a děj je opředen dostatečným množstvím tajemna. Špína a hnus Londýna je lákavé prostředí a množství zvratů, které si James Keziah Delaney připravil, si zaslouží pozornost.

Rozhodně se těším další pokračování a už se těším, až si druhou sérii zase pustím.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Můj názor

Odzbrojující atmosféra v té nejčistší podobě - to je Taboo. Všudypřítomná drsnost, špína, krev, zkažené zuby,děvky, rádoby naškrobenost "těch vyšších", bezohlednost, intriky, nepředvídatelnost, tajemno, očekávání co bude následovat - geniální! Na pozadí toho všeho se odehrává příběh, který je výborně napsaný, má hlavu a patu, není nouze o šokující momenty, ale nedokážu ho považovat za to hlavní, co seriál táhne. Přála bych si dozvědět se více o hlavních postavách, jejich osud, proč jednají tak, jak jednají, proč se dostali tam, kde jsou. A co bych chtěla vědět úplně ze všechno nejvíc, tak detaily Delaneyho afrického dobrodružství. Můžeme se jen pídit a domnívat, co všechno zažil, v seriálu nám to bylo prezentováno jen formou pár vteřinových flashbacků a snových vizí. Doufám, že tuto roušku tajemství nám tvůrci odkryjí v druhé řadě. Ale buď jak buď, i přesto je ten příběh skvělý. Jen ho zastiňuje již zmíněná atmosféra a pak herecké výkony. Tom Hardy je ďábel, který dal vyjádření slovem "hmm" naprosto jiný rozměr.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Hmm... fantastická podívaná

Veliká paráda a ve výsledku mnohem lepší podívaná, než jsem čekal (a čekal jsem opravdu hodně). Vizuální žrádlo, úchvatná atmosféra (po téhle stránce je Taboo naprosto dokonalé), fantastické herecké výkony ve velkých i malých rolích, vynikající scénář, tempo, které utíká mnohem víc, než by jste možná čekali, snad ani jeden nudný moment... Prostě další seriálové zlato, které je prostě perfektní. Hmmmující Tom Hardy je parádní, John Keziah Delaney je rozhodně jeden z nejzajímavějších seriálových charakterů za hodně dlouho dobu, což je v rámci jeho postavy skutečně neuvěřitelné, ale já si po pár týdnech mnohem víc pamatuju tu úžasnou atmosféru a všechno to kolem – kameru, režii, hudbu... Vtahující, strhující, úchvatné. Taboo rozhodně stojí za to, hned z kraje roku jeden z nejzajímavějších seriálových počinů. Velikých a silných 100% a velmi se těším na druhou sérii.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

TH

Tom Hardy svojí roli zahrál perfektně. Jeho výkon seriálu dodal šťávu. Pilot měl napětí, už v tu dobu, kdy Hardy vstupoval do toho města jsem věděla, že to může být dobrá show. A to zobrazení Londýna je neuvěřitelné. Já jsem spokojená.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Žádné historické pozlátko, ale syrová realita

Tak tento seriál mě hodně bavil. Žádné pozlátko, ale přesná realita Londýna té doby. Od prvního dílu mě chytl děj včetně hereckého výkonu Hardyho. Až poslední díl mi připadal zbytečně složitý a asi dost těžko uvěřitelný. Takové intriky by se hodily spíše k Podfukářům.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I have a use for you

Špinavé, temné, neľúbivé, syrové a surové. Hardy a Knight spájajú sily a divákovi servírujú chod tak ťažký, že ho ledva strávi. Rozhodne nejdú publiku naproti a nesnažia sa, aby bol ich počin mainstreamový. Ba naopak, Taboo je seriál naplnený až po okraj špinavého pohára na jazyku brniacim a v pľúcach pálivým nápojom, namiešaným z temných myšlienok, skazených postáv, pomsty, zrady a intríg. Hardy dokáže pohľadmi a minimalistickým podaním odkraľovať všetkých 10 epizód a scenár mu veľmi pomáha v tom, v akom napätí drží diváka. Nie je to však bez chyby, obzvlášť tempo kolíše a niektoré linky sú zbytočnejšie na úkor tých, ktoré sú nelogicky upozadené. Avšak jazda je to stále slušná a určite má čo ponúknuť i v druhej sérii.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Jak pr*el na prkno

Prostě dokonalost, jsem nadšen až uchvácen zejména tím, co tu mistr Hardy předvádí. Dle mého jde o nejlepší herecký výkon tohoto herce, pro kterého mám slabost. Ani v podstatě nevím, co psát, protože nechci nikoho připravit o překvapení. Jediné, co mohu, je:

URČITĚ SI TENTO SKVOST NENECHTE UJÍT, PROTOŽE TENTO SERIÁL JE PRO MNE TOP UŽ OD SHLÉDNUTÍ PILOTU!!!

Za mne jednoznačně 100%

100 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Taboo

Hodnotenie píšem po dvoch dieloch, ale nedá mi to. BBC si opäť pripravilo skvelú drámu, v tomto prípade celý príbeh stojí na Tomovi Hardym, ktorého zbožňujem snáď odjakživa. Seriál navodzuje drsná atmosféru 19.storočia, a Hardy podáva výborný výkon. Celé je to tajomné, drsné, napäté a ja netrpezlivo čakám na ďalší diel. Jednoznačne odporúčam.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Taboo-není tabu

Jaké novoroční seriálové překvapení roku 2017 nám Angličané připravili? no dámy a pánové s Tomem Hardym v čele? bez debaty po vzhlédnutí prvního dílu to bude pravděpodobně opět trefa do černého.Připravte se na šílenou jízdu v čele T.Hardym a ostatní herci rozhodně nejsou a nebudou v tomto seriálu do počtu.Děj vám nebudu prozrazovat,ale od počátku vás to krásně usadí do křesla a budete se těšit na další pokračování.Za mne velká 1 s *

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Tvrdý Hardy

Británie na počátku 19. století je stále impériem nad kterým nezapadá slunce, začínají se však stahovat mraky.V Evropě ještě neskončila válka s Napoleon a za oceánem vypukl krvavý spor o území a vliv s vycházející mocností,s USA.Do toho všeho se vrací James Kezaih Delaney,ztvárněný Tomem Hardym, bývalý voják sloužící u Východoindické společností díky níž se z něj stal psanec a podivín.Vyrovnat rodinné záležitosti po smrti otce jako též oplatit léta strádání je cílem Delaneyho. Atmosféra ponurá i díky skvělým lokacím a vyobrazením reality Londýna jakož i venkova v těchto časech .Snímek není jen čistým dramatem muže který má své plány ale celý seriál prolíná i mystérium Nového světa. což je naděje pro psance i chudáky. Nic však není zadarmo .Umění rozehrát velkou hru kdy je potřeba postavit proti sobě tři velké hráče. Britskou korunu, Východoindickou společnost a Američany.Délka (8. dílů) se stopáži cca 50. minut se zdá být akorát, bohužel je tam až příliš mnoho hluchých míst kdy se Hardy pere s vlastními démony na úkor akčnosti, keré je tam pohříchu málo ač doba i okolnosti po tomto přímo volají.V posledním díle je akce právě až přespřílíš kdy se tvůrci rozhodli na poslední chvíli dohonit v příběhu i dramatičnosti co předtím zanedbali .Lepší průměr a koukatelný seriál určitě ano, ovšem nic převratného.Otevřený konec je samozřejmostí ,takže příště snad trochu s větším drajvem Tome .

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vůbec se mi to nelíbí,

ale je to tak dobré, že musím vědět, jak ten děsnej chlap skončí. Takže trpím při sledování každé epizody. A musím se smát sama sobě, jak jsem se nechala chytit na vějičku. Hnusný Londýn, hnusní lidé, hnusné vztahy - ať v horních nebo dolních vrstvách obyvatel.
Proboha, co na tom vidím? Snad se těším, až je Delaney všechny převeze a toho by nebyl schopen nikdo útlocitný a hodný.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Taboo

Vynikajúca atmosféra, výborný herci,príbeh je síce podobný Poldarkovi ale to nevadí.
a bezkonkurenčne najlepší Hardyho výkon od Bronsona.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Neváhejte a koukejte

Nebudu tady opakovat, co už napsali recenzenti přede mnou. Jen za sebe dodám, že nejlepší je rodinný sluha...

100 %
20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí