Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Light

Richard, Kahlan, Cara a Zedd se snaží najít Dennu, která utekla i s Kompasem a Hledač tak nemůže pokračovat v pátrání po Kameni slz. Ale Denna jim přichystala past.

Vystopují Dennu k osamocenému stavení na kraji lesa. Uslyší křik a vtrhnou dovnitř. Najdou několik ženských těl a vzápětí od stavení vyrazí kůň s jezdkyní v bílém. Naposeldy, když Dennu viděli, měla na sobě bílou verzi oblečení Mord-Sith. Richard, Kahlan a Cara za ní proto vyrazí, i když Richarda přepadne prudká bolest hlavy. Doženou jí a srazí z koně, ale ukáže se, že to je jen nějaká žena. Je mrtvá, navlečená do Dennina oblečení a připoutaná ke koni.

Zedd zatím zůstane v domě, aby zjistil, jestli by mohl některé z žen pomoci. Jedna z nich je však Denna. Omráčí ho agielem a odvede pryč. Když se ostatní vrátí, najdou jen krvavý nápis na zdi, který říká, že pokud je budou pronásledovat, čaroděj zemře.

Denna Zedda mučí a donutí ho použít magii na zahlazení stop. Zedd ji ale přelstí a zanechává za sebou uprostřed cesty bílé kvítky, aby ostatní věděli, kterým směrem se vydat. Ti květinu skutečně najdou, ale než se stihnou vydat po Zeddových stopách, Richarda přepadne další ostrá bolest hlavy. Kahlan si neví rady, ale objeví se Sestry světla. Prý hledají Richarda už od chvíle, kdy se z Proroctví dozvěděly, že se v Brennidonu narodí mocný čaroděj. Bolesti, které Richarda už nějakou dobu trápí, způsobuje čaroděj, který se probouzí uvnitř něho. Sestry světla ho chtějí odvést do Paláce proroků, kde se naučí ovládat svůj Han, magii, která proudí v jeho žilách. Díky spojení dvou mocných linií – Zorranderů a Rahlů jde o velmi silnou magii. Pokud se rychle nevydají na cestu, může Richarda jeho Han zabít. Ten to ale odmítne a chce odejít. Přepadne ho však další, ještě silnější bolest. Sestra Elizabeth jeho bolest vstřebá, ale bolest je na ní moc silná a zabije ji. Richard nakonec souhlasí, že s nimi půjde do Starého světa, do Paláce proroků. Dá Meč pravdy Kahlan, protože hledání Kamene slz je důležitější a bude proto třeba jmenovat nového Hledače. Cara a Kahlan se vydají najít Zedda.

Mezitím Denna řekne Zeddovi, že Kompas byla jen návnada, jak dostat jeho. Až ho vycvičí, bude ji poslouchat na slovo a udělá pro ni vše, oč si řekne. A také za ním po cestě trhala bíle květiny, které zanechával jako stopu, takže je nenajdou. Denna poslala skupinu vojáku, aby zabili Zeddovi přátele. Vojáci ale neuspěli a dva přeživší se vrátili k Denně. Ta je zabije a donutí Zedda, aby očaroval jejich těla a změnil je na ni a jeho. Chce se tak nadobro zbavit pronásledovatelů. Zedd souhlasí pod podmínkou, že u jejího falešného těla nechá Kompas, aby mohl Hledač pokračovat ve výpravě. Kahlan a Cara těla najdou a uvěří, že je Zedd mrtvý. Ale jen do chvíle, než druhého dne Kahlan spatří Zeddův stopovací mrak. Vydají se proto za ním. Zedd a Denna dojdou až k horám, kde chce Denna začít s výcvikem. Po cestě spolu hodně mluvili a Zedd ji téměř přesvědčil, aby ho nechala jít a začala někde jinde nový život, teď, když si všichni myslí, že je mrtvá. Než se Denna stačí jakkoli rozhodnout, Cara ji zastřelí šípem. Kahlan předá Zeddovi Meč pravdy a společně se vydají najít nového Hledače.

Richarda a Sestry světla přepadne po cestě neviditelný útočník jménem Mriswith. Bojují, ale Mriswith unese sestru Katharyne. Richard a poslední ze sester – Verna, dorazí do vesnice, kde žijí Majendici, spojenci Sester světla. Tam zjistí, že Mriswiti zamořili celé území a je téměř nemožné dostat se do Starého světa. To se však zdá nemyslitelné. Ve Velké válce čarodějů, když se vše zdálo ztraceno, obětovala se skupinka nejodvážnějších a nechali se změnit v krutou, bojovou sílu. V tvory, kteří znají jen touhu po krvi. Zároveň jim však byla odebrána možnost se rozmnožovat, proto je záhadou, jak mohou rozšiřovat své řady.

Kapitán Takoda navrhne Richardovi, aby odlákal pozornost Mriswithů, pomocí zajatců. Skupinky Baka-Banských, kteří podle velitele napadali jejich vesnici. Richard odmítne kohokoli obětovat a donutí sestru Vernu, aby mu pomohla zajatce osvobodit. Potom je chce vzít zpět do jejich vesnice, kde budou v bezpečí. Ale cestou je vystopují Takoda a jeho muži. Zatímco mluví, napadanou je Mriswithi a vojáky pobijí, nebo odtáhnou. Uprchlíci s Richardem a Vernou utečou a pokusí se přejít řeku, za kterou leží vesnice Baka-Banů. Ale jsou znovu napadeni a jejich vůdkyni Du´Challu unesou. Richardovi a Verně se podaří jednoho z útočníků zabít a Verna v Mriswithovi pozná sestru Katharyne. Tak tedy tyto nestvůry rozšiřují své řady. Přeměňují unesené oběti. Richard vezme mrtvé plášť, díky kterému mohou být Mriswithi neviditelní. S jeho pomocí se dostane do jejich hnízda a vysvobodí několik zajatců a Du´Challu. Potom všechny bezpečně dovedou do jejich vesnice a vydají se zpět na cestu do Starého světa.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka