Tajemství Pravdy

Tajemství Pravdy (Legend of the Seeker) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Resurrection

Richard pátrá po původu Našeptávačů, které chce Generál Grix použít proti svým nepřátelům a narazí přitom na Dennu, Mord-Sithu, která ho kdysi mučila. Denna má velké plány, ve kterých kromě výměny duší a černé magie hraje hlavní roli také Richard...

Hledač je se svými přáteli napaden skupinkou D´Haranských vojáků. Všechny je pobijí, až na jednoho, kterého Kahlan vyzpovídá. Od něho se dozvědí, že generál Grix by chtěl trůn pro sebe a snaží se zbavit všech, kteří by mu stáli v cestě. Proto nařídil vojákům zabít Richarda, který je pokrevným příbuzným rodu Rahlů a má na tedy nárok usednout na trůn. Vydají se najít generála Grixe, ale ten se skupinou svých mužů opustil hlavní tábor a nikdo neví, kam odjeli. Ale než odjel, vyslal skupinu vojáků do vesnice, kde žije rodina dalšího z D´Haranských generálů, kterého chce Grix porazit ve své cestě k moci. Vojáci dostali na tento úkol bednu Našeptávačů, což jsou magické zbraňe, které zabíjí uvolněním křiku Stínových lidí.

Kahlan a Zedd se vydají najít vojáky s Našeptávači a Richard a Cara chtějí od Grixe zjistit, kde tyto magické zbraně získává.

Zeddicus a Kahlan zneškodní jednotku vojáků a zajistí bednu Našeptávačů. Ale jeden chybí. Kahlan vyzpovídá umírajícího vojáka a ten jim řekne, že Našeptávač vybuchne v nedaleké vesnici při západu slunce. Není dost času dostat se až k Našeptávači a tak Zedd sešle kouzlo hluchoty na vše živé, takže zbraň nemá účinek.

Cara a Richard vystopují Grixe až do nevěstince jménem Palác Athánie. Čeká je tam překvapení, protože majitelkou nevěstince je Denna, bývalá Mord-Sitha, která kdysi mučila Richarda. Denna jim řekne, že generál už odjel. Pravdou ale je, že Grixe drží ve sklepení, kde se ho snaží "vycvičit". Pracuje pro ni čaroděj, který prodal Našeptávače D´Haranským, aby měl dost peněz na vytvoření vzácného lektvrau, který po něm Denna chce.

Richard pošle Caru, aby přivedla Kahlan a Zedda. V nevěstinci se setká s nevěstkou Lucindou, která mu může prozradit, kde je Grix. Pod podmínkou, že pomohou jí a jejímu synovi dostat se po nebezpečných cestách až do vzdáleného města, kde by se Lucinda mohla začít živit poctivou prací, mu prozradí, že Grix nikdy neodjel. Než mu stihne říct víc, přeruší je Denna. Richard přemůže vojáky, kteří chtějí odvést Lucindu, ale Denna ho střelí šipkou s uspávadlem. S pomocí čaroděje a jeho temné magie potom Denna zabije Lucindu a do jejího těla vloží duši Dennee, Kahlaniny sestry. Řekne jí, že jí dává šanci se pomstít Mord-Sithě, která ji zabila – Caře.

Dennee napadne Caru a pokusí se jí vyzpovídat, což by bylo pro Mord-Sithu smrtící. Včas zasáhnou Kahlan a Zedd.

Díky tomu má Denna čas uskutečnit svůj plán. Chce zabít Richarda a do jeho těla vložit duši generála Grixe, kterého už vycvičila k poslušnosti. Grix tak bude moct usednout na trůn jako nový Lord Rahl a protože je plně pod její kontrolou, bude mít skutečnou moc v rukou Denna.

V Podsvětí na Richarda čeká Darken Rahl, který mu dá nabídku. Dřív než Denna umístí generála Grixe do jeho těla, může tomu Richard předejít a stát se banelingem. Richard odmítne a Rahl ho začne mučit.

Generál Grix v Richardově těle s Denne po boku převezmou vládu nad vojsky a vydají se na cestu do Paláce lidí, aby mohl na trůn usednout nový Lord Rahl. Na večer se vojsko utáboří. Kahlan a Cara proklouznou do velitelského stanu a bojují s Dennou a generálem. Kahlan zabije Grixe v Richardově těle. Do stanu vtrhne velitel D´Haranských ale také voják vyzpovídaný Kahlan, který drží Našeptávače a chystá se ho odpálit. Velitel proto zavelí na ústup, protože Lord Rahl je stejně mrtev a vojáci nebudou přijímat rozkazy od Mord-Sithy.

Mezitím Zeddicus a Dennee proklouznou do sklepení nevěstince a Dennee vyzpovídá čaroděje, který ji svou temnou magií umístil do těla Lucindy.

Čaroděj jim řekne, že lektvar, který na výměnu duší používá je velmi vzácný a bohužel ho zbývá dost jen na jednu výměnu. Umístí proto Richardovu duši zpět do jeho těla. Dennee musí zůstat v těle Lucindy. Všichni se shodnou na tom, že bude bezpečnější, pokud zůstane žít s Lucindinou matkou a bude vychovávat jejího synka, protože nikdo netuší, kdo doopravdy je.

Richard, Kahlan, Cara a Zedd se vydají najít Dennu, která utekla i s Kompasem.

PROMO K EPIZODĚ

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Dadulinka