Tajuplný ostrov

Tajuplný ostrov (Isla misteriosa, La)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
adams89

18. ledna 2010

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Hodnocení: 3 z 5 (***)

Jako každý malý chlapec, i já jsem kdysi přečetl řadu románů od Julese Vernea. A právě jeho Tajuplný ostrov osobně považuju za stěžejní dílo dobrodružné literatury. Asi jsem náročný, ale seriálové zpracování mě dost zklamalo svou průměrností. Zbytečně překopaný děj, spousta logických chyb, přehnaně nadčasové vybavení kapitána Nema a poněkud slabší dialogy mě aspoň k takovému názoru přivádí. Na druhou stranu ale dělá prim nádherná titulní melodie a kvalitní herecké obsazení v čele s Omarem Shafifem. Charakterové vlastnosti ústředních postav je jedna z mála věcí společných s knihou. Výše zmíněné nedostatky tak dělají ze seriálu průměrnou robinsoniádu.

Avatar uživatele
arthurcz

19. září 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Trocha nostalgie

Na tu dobu neuvěřitelné zpracování knižní klasiky. No, až na několik drobností, které mi prostě dojem kazily. Třeba ty legrační bleskomašiny, které zdálky volají "tady jsme, ostrov není pustý". Když jsem viděl poprvé frajery ve skafandru, tak jsem vyprsknul smíchy, to se vážně nedalo.

Ale celkově to nadprůměrné prostě je a kdo měl rád verneovky, tak ho to jistě potěší.

Avatar uživatele
aries123

16. ledna 2013

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nostalgie je nostalgie

Z tohoto seriálového Tajuplného ostrova nedýchalo tolik dobdružství, neznáma a tajemství jako z knížky. Tu jsem tajně znovu a znovu četl pod lavicí, protože mě bylo úplně jedno jak se množí berušky, netoužil jsem řešit rovnici o jedné neznámé a už vůbec mě nezajímalo co se stane když se sloučí kyselina sýrová s kyselinou nesýrovou. Měl jsem svůj svět, svět patnáctiletého kapitána, co sní o cestě kolem světa za 80 dní, letí pět neděl v baloně a s dětmi kapitána Granta tráví dva roky prázdnin na tajuplném ostrově a nakonec zamíří s kapitánem Nemem 20 tisíc mil pod moře abych společně naplánovali Cestu na měsíc. Ono je to vlastně jedno, zda je to seriál, film nebo knížka, protože romány a příběhy od pana Julea Verna nemám uložený jen tak někde na poličce v knihovně, mám je totiž navždy uložený ve svým srdci. A tohle zpracování s Omarem Sharifem v roli kpt Nema je opravdu nejlepší. Možná v tom zůstanu sám, ale z nostalgie dávám 90%.