plakát seriálu

Taneční akademie

(Dance Academy)

Názory uživatelů

Trochu se stydím,

že koukám na seriál, který byl asi natočen pro třináctileté holky a připadalo mi, že ve 20 letech zvyšuju divácký průměr. Soudě podle názorů tady to tak není a to jen potvrzuje, že to není klasický hloupý seriál pro pubertačky, ale že na tom vážně něco je.

Seriál působí hrozně lehce a svěže, sledování je vážně příjemné, na druhou stranu u něj asi divák necítí žádné intenzivnější emoce a je to vlastně hlavně odpočinkové, což vůbec nevadí, možná naopak.

Občas mi připadá, že je to záměrně - když dojde ke konfliktu, k psychicky náročnějš situaci, většinou není natočena, ale jen naznačena, nebo ji někdo vypráví, nebo si ji divák má domyslet.

I když má jeden díl 24 minut, není to pro mě jen výplň času - zhlédla jsem seriál rychle, zvládnu i 15 dílů denně :))

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Success is 90% hard work and 10% raw talent.

Tenhle seriál je prostě něco úžasného. Má mladší sestra Dance Academy zbožňuje a neustále mi doporučovala se na tento seriál podívat, jenže mně se to nějak moc nezdálo. Připadal mi takový dětinský a nedomyšlený a navíc jsem slyšela ten hrozný dabing. Musela jsem se asi hodně nudit, když jsem si pustila (samozřejmě v originálním znění) první díl. Měla jsem nízká očekávání, ale nakonec jsem byla docela překvapená.

Ze začátku mi hrozně vadila Tara, připadala mi otravná a hrozně naivní (co by se od ní ale dalo čekat, vždyť jí bylo tak patnáct). A taky Petra, ale ta tam byla jen pár dílů. Za to jsem si zamilovala Abigail! Pro mě je to nejlepší ženská postava z seriálu. Za kluky to je rozhodně Sammy.
*SPOILER* Asi si dokážete představit, jak jsem byla ráda, když ti dva spolu začali chodit. *KONEC SPOILERU*

Herci jsou podle mě skvělí. Věřím jim to, jsou velmi sympatičtí a úžasně tančí! S každou sérií jde kvalita nahoru (i přes to, že první série je mým osobním favoritem). Líbí se mi, jak jsou v dílech takové "maličkosti", jenže z nich potom vylezou věci důležité pro děj (viz Petra a její fotografování, Sammy a jeho "záchvat paniky", když se předávkoval energeťáky).

Seriál beru jako oddychovku. No, i když mi ty poslední díly z druhé série vážně zlomily srdce. Přesto jsem si Dance Academy zamilovala a dokážu jí odpustit cokoliv.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Víc než jen seriál...

Narazila jsem na něj naprostou náhodou a vydržela jsem až do konce. Proč? Tohle bylo víc než jen hloupý povrchní seriál.

Sledovala jsem, jak postavy dospívaly a jak se z Tary stával naprosto jiný člověk. Pozorovala jsem, jak běžel čas.

A pak tu je ještě něco: Pokaždé, když teď vzpomínám, ucítím nával emocí spojených s celým seriálem.
Prostě mě chytl za srdce!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Celkom dobré

Ako tuna povedali už mnohí je to úplne iná káva než spoza Atlantiku. Herci neprehrávajú, dá sa na nich pozerať a hlavne tanec im ide viac než dobre, žiadne americké triky typu záber na nohy tanečníka a tvár herca.Nečakal som, že ma tak zaujme, keď je to seriál určený primárne pre mladé slečny. Ak vás aspoň trochu zaujíma tanec dajte mu šancu. Edit po 2. sérii: Tak vyvinula sa z toho celkom dobrá dráma- už tu nesvieti slnko každý deň, objavili sa úklady a baletky schopné iných zmrzačiť pokiaľ im včas neuhnú z cesty na vrchol. Premiešajú sa aj partnerské vzťahy a vyskytne aj nejaká kríza identity. Som zvedavý ako bude pokračovať záverečná séria, či si udrží alebo dokonca zvýši latku nastavenú druhou radou. No tak ďalší edit - Posledná séria zo začiatku pokrivkávala, ale druhá polovica častí to vytrhla z biedy- turné po Austrálii a konkurzy do Spoločnosti boli tanečne fakt vymakané. Záver bol úplne pefkektný a na teen seriál prekvapujúci. Postavy, ktoré mi prirátli k srdcu: Kat,Christian,Sammy - škoda jeho predčasného konca, Abigail. Seriál mi bude chýbať, bol mojím dobrým rozptýlením. Konečné hodnotenie 75%.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tenhle seriál

je tak trochu "jiný". Je to australský seriál a je to na tom znát:) Ale právě to se mi na tom líbí, má to fajn atmosféru, neokoukané herce, odehrává se to v prostředí taneční školy a díl má cca 24 minut. Prostě super na takovou krátkou pauzu.
Rozhodně nebude bavit každého, ale mohl by zaujmout ty, co mají rádi taneční filmy a seriály.

Nenechte se odradit prvními díly, s přibývajícím počtem epizod se to zlepšuje a druhá série je údajně ještě lepší než ta první. No, těším se:)


Z původních 70% zvyšuju po 11 dílech na 80%... Je to lepší a lepší

80 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Lebo na poriadnu show si treba počkať :3

Okey, toto je presný príklad toho, ako iný kontinent dokáže spracovať seriál. Neviem ako vy, ale mne to bilo do očí, že to nie je americká sračka (môžem používať slovo sračka?). Jasné, je to viditeľné, veď je to v Sydney (Láska, možno preto som príliš neobjektívna), ale i štýlom ako to bolo točené, herci, výkony, proste je to iné. A veľké plus (i keď miestami mínus, pretože ste si priali, aby to bolo dlhšie), že to nenaťahovali na 40 minútovky, stačilo i nejakých 25 minút a vtesnali do toho až až.
Pri prvých častiach sa mierne nudíte, poznávate postavy, základy baletu, ale môžem vás uistiť, že tento seriál, narozdiel od ostatných, čím je starší, tým je lepší.
I keď hlavná postava Tara mi na začiatku stráááášne liezla na nervy, po čase som si na ňu zvykla. Dosť mi s tým pomohol Christian (milujem to americké vyslovovanie toho mena, Kriščččn). Dokonca tu mi to neustále pobehovanie v tom začarovanom milostnom trojuholníku až tak nevadilo. Teda Tara, Christian a Ethan. Ďalšia postava, ktorá možno nedostala až toľko priestoru, ale dokázala vás zaujať.
Potom je tu Abigail, o ktorej neviete, či je to riadna bitch alebo proste dievča, ktoré má šťastno-nešťastný život. Jej kolotoč so Samom ma tiež celkom zaujal, i keď v druhej sérii som skoro odpadla a samozrejme si aj poplakala.

Urobiť 3 série, z čoho každá ďalšia je lepšia než predchádzajúca, je dosť úspech. Preto naozaj, nezavrhnite to hneď na začiatku, veď na poriadnu show si treba počkať :3

(ja som tento seriál videla už asi 3x a vždy ma to baví).

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Austrálie...

Ano, to rozhodně v tomhle seriálu ucítíte. Závan něčeho, co nám není úplně známe, nejsou tu těhotné teen mámy, nejsou tu náhlá zmizení, není tu drsný a nečekaný spád. Ale, to ale. Napětí zde najdete, nemůžete si pomoci, ale hercům prostě musíte fandit, protože hlavní postava Tary je v první sérii tak hrozně naivní, i když díky tomu to má své kouzlo, voní to dětstvím, kterého je v dnešních seriálech tak málo. Někteří se snaží bojovat s předsudky pro chlapce tanečníky a v neposlední řadě tu máme postavu Kat, která je prostě jiná.
Když u Tary odloupnete to pozlátko holky z farmy, zjistíte, že je tam ambiciózní slečna, která se pořádně probere ve druhé řadě.
A že nám druhá řada přinese pořádné překvapení! Nejen, že se přenese přes něžný pohled na balet, který se najednou ukazuje jaký opravdu je. Už tu nejsou jen usměvavé baletky, jsou tu falešné usměvavé baletky, které se nebojí vám ničit život i zdraví jen proto, že jste nadějní.
Když to zkrátíme, je to oddych v první sérii, ve druhé vám to dá něco víc. Možná vás druhá série dostane do jiného tempa a bude šokovat, což v tomhle seriálu v první sérii chybělo.

90 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

povedené

Tenhle seriál je úchvatný už jen proto, že to není přes kopírák udělané jako jiné seriály. Je tu skutečný balet, mladí herci a je to prostě něco jiného. Nejvíc jsem probrečela 2. sérii fakt byla moc dojemná. Myslela jsem si, že 3. série bude na nic ale mýlila jsem se. Myslím si, že si to myslelo víc lidí po zkouknutí 2. série (nechci spoilerovat). Ve 3. sérii byla nejlepší Abigail což jsem vůbec nečekala. Doufám, že najdu něco,co se tomuhle seriálu vyrovná.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Skutečný balet

Tenhle seriál mi přijde velmi povedený. Líbí se mi, že je skutečný, myslím tím, že popisuje život. Není jako ty přeslazené holčičí seriály, které nemají žádnou myšlenku a hlavní hrdinka se vždy stane populární, splní se jí sen atd. Tenhle seriál je jiný. Je z překrásného australského prostředí a má vynikající obsazení zajímavých a neokoukaných herců. Opravdu mě tento seriál nedchnul. Také se mi na tomto seriálu líbí, že popisuje balet, nejen jako krásný a ladný tanec, ale i jako tvrdou dřinu a puchýře.
A poslední velké plus (aspoň pro mě) je že, seriál je na pokrčování, narozdíl od amerických seriálů tohoto typu.
Taneční akademie se mi moc líbí a proto hodnotím 100% :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Taneční vlna z Austrálie

Ten rozdíl oproti americké či evropské tvorbě je značný. Je to jiné, nedokáži říct, zda pro mě osobně lepší či horší. Velké pozitivum vidím v tom, že představitelé rolí teenagerů jsou tady uvěřitelnější, než v amerických seriálech, to bez debat. Jinak tedy k seriálu, docela mě chytil a jsem mile překvapena, že jej vysílá ČT :D.
K postavám: Některé jsem si zamilovala (Abigail, Christian, Kat), na některé vyhraněný názor nemám, ale kdo mě naprosto irituje je bohužel hlavní hrdinka - Tara, proto oceňuji, že v dalších řadách už nemá být tolik v popředí, protože mě vážně štve, už tím svým výrazem, natož chováním :D
PS: Velké, VELKÉ plus za tu hiphopovou předělávku Bizetovy Carmen, ta je úžasná! :)

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Seriálový tanec po australsku

První řada seriálu: Říkám tomu mé australské seriálové prázdniny - Není to něco jiného, než co nám servírují v americké továrně, nicméně, je to zde zaobaleno jiným způsobem a podáváno s jinou omáčkou. Není to vtíravé...ale ke konci série už to bylo kapku rádoby poučné. Jsem zvědavá na druhou řadu :-)
Druhá řada seriálu: Viděno sice bez titulků, ale snad jsem porozuměla hlavním věcem správně :-) Stále mám dobrý pocit z celého seriálu. Ve dvojce se seriál vydal trochu jiným směrem, ale stále jsem byla spokojená...a za strhující konec (zhruba poslední tři díly) dávám pomyslné body navíc. Už se těším na třetí řadu! :-) Ale obávám se, že ,,strhující konec,, (nechci spoilerovat) bude mít neblahé dopady na pokračování..ale snad se pletu :-)

80 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Tanec na každej den :)

Tenhle seriál jsem oběvila nedávno a zaujal mě.Jak postavy,tak různé druhy tance jako balet,hip hop.. Skvělý pokoukání a celkem se i pobavíte.Já rozhodně zklamaná nejsem!

90 %
38 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Bravissimo

Seriál mě velice zaujal. Je to pro mě sice trochu jiný šálek kávy, ale stejně jsem se na to prostě musela dívat. Překvapilo mě, že to nebylo jen o baletu, ale i o jiných tancích a jsem za to ráda. Koho jsem tam určitě nemusela, byla Tara - Ta prostě musela mít všechno a kvůli své sobeckosti ubližovala ostatní kolem sebe. Koho jsem naopak milovala byla Abigail - k ní to intrikářství prostě patří. Když to shrnu, tak seriál se točí kolem baletu, ale je i o osobních životech studentů akademie. Po 1. sérii hodnotím seriál na 90%

90 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bomba :))

Podle mě je tohle super seriál. Hltám ho celičkým svým dechem. Ano je to sice stereotip dnešní doby, mladá dívka zažívá lásku sklamání strach, ale tím, že je seriál z jiného prostřední než amerického právě to tomu dodává tu originalitu. Konečně je tu pořádný seriál od jinud než z ameriky. Podle mě je tohle užasný seriál a stojí za to se na něj podívat. A proto dávám tomuto seriálu 100%

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nestojí to ani za 10 minut

Kdyby mi bylo 10 nebo 11, tak by se mi to možná i líbilo, ale jelikož jsem o dost starší a balet miluju, tak toto je doslova výplach mozku. Tak to opravdu nechodí. A řada z těch "baletek" potřebuje zhubnout. Určitá povolání vyžadují určité tělesné parametry. U baletek je to snad jasné. Plus děj je tak stupidní, až na mě mozek zařval, ať to vypnu.

0 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk