plakát seriálu

Tělo jako důkaz

(Body of Proof)

Názory uživatelů

Get away with murder? Over their dead bodies.

Tenhle seriál to neměl lehké, od začátku stál na kraji programového schématu, šlo v podstatě o černou ovci rodiny. O to větší bylo moje překvapení, když se z Body of Proof vyklubala poměrně kvalitní podívaná.

Pilotní díl mě úplně nepřesvědčil. Megan mi přišla hodně nafoukaná, další z řady nesympatických hlavních postav, ke kterým si nevybudujete žádný vztah a nezbude vám nic jiného, než je trpět. Nejsem si úplně jistá, jestli se Megan změnila k lepšímu, nebo jsem si na její charakter zvykla, každopádně po pár epizodách jsem si ji oblíbila. Hrdinka nikdy neztratila svou coolovost a své ego, přes to jste jí fandili. Měla jsem radost, když stála proti všem a na konci se ukázalo, že jako jediná měla pravdu.

První dvě řady se od té třetí liší docela výrazně. Člověk by neřekl, jak velký rozdíl udělá výměna pár postav. Dynamika mezi Peterem a Megan, mezi doktorkou a detektivem Budem, měla své kouzlo. Případy pěkně plynuly, vše do sebe zapadalo. PO odchodu trojice postav a představení nováčků už to nebylo ono. Smrti byly pořád stejně zajímavé, ale osobní linie Megan, která hrála v celém seriálu minimálně stejně významnou roli jako řešení případů, se změnila. Osobně jsem si během těch závěrečných 13 epizod nedokázala úplně zvyknout.

Bezkonkurenční díl byl pro mě začátek druhé série. Sice jsem zatím neviděla Desperate Housewives, ale obecné povědomí mi víc než stačilo k tomu, abych se kochala nad skvělými narážkami, které Body of Proof divákům nabídl. Dana Delany, která se před hlavní rolí v tomto seriálu procházela ve vysokých podpatcích jako panička v DH, zde vyšetřovala vraždu na jedné luxusní ulici: "Megan, what's wrong?" "I used to live on a cul-de-sac like this. Nothing is ever what it seems." Ten tón, ten výraz ve tváři, když tuto větu pronesla - k nezaplacení!

Samozřejmě stejně jako ostatní americké seriály, i Body of Proof postrádá míru autenticity. Megan je pěkná doktorka, nosí pěkné šatičky a kostýmky. A podpatky. Moc vysoké a jehlovité podpatky, ve kterých si cupitá po místě činu, v lesích, na zahradách, kočičích kostkách, kopcích, nehledě na to, že v nich pak i pitvá a celý den prostě pracuje. Au, docela ji lituju. Ale i přes to BoP doporučuju všemi deseti. Kdo má rád lékařské a detektivní seriály, dostane zde to nejlepší z obou světů.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Body of Proof

Tenhle seriál, se zrzkou Danou Delany, mě nechytnul hned od začátku. Nechápejte mě špatně, ale na tyhle charaktery podobné Dr. Houseovi nebo třeba Kůstce je potřeba si zvyknout. A Megan je ze začátku přesně taková. Nafoukaná, arogantní... Ale stačilo tohle překousnout, koukat dál a seriál jsem si zamilovala. Nevím, jestli se Megan změnila, nebo já na ní začala vidět něco dobrého a nebo jsem si na to prostě jen zvykla.
K samotnému ději seriálu - BoP je kriminálka, takže je jasné, že tu jsou vraždy, smrt, oběti, vrazi a na druhé straně detektivové a další lidé snažící se najít pravdu. Jako všude. Oběti vyprávějí svým způsobem různé příběhy a je jen na divákovi, jestli si je poslechne, nebo ne. Charaktery postav jsou naštěstí celkem výrazné a sympatické.
Co vytknout? Samozřejmě se mi hned nabízí Megan a její outfity. Netuším, jak moc se na práci patoložky hodí různé kostýmky a šaty, ale nevadí, to se dá přehlédnout. Ale co mě zaráží, je to, jak dokáže celé dny běhat po jehlách. Mně na nich stačí rychlejším tempem ujít 2 kilometry a už pomýšlím na nejhorší. Toť k mým výhradám asi vše :-).
Seriál je podle mě hodně povedený a vzhledem k tomu, jak těžké to v televizním světě měl, popral se s tím statečně. Ať už jako sympatická oddychovka na nedělní dopoledne, nebo jako večerní trhák, na který se můžeme těšit každý týden...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Že by ...

Pokud máte rádi kriminální seriály z kriminálního a lékařského prostředí, trochu více nafoukanou hlavní postavu, naprosto rozdílné charaktery hlavních postav, které vedou k několika vtipným scénám a situacím, a pokud taky rádi proplétání vyšetřování s osobním životem hlavní postavy, tak ano, tento seriál je pro vás.
Pokud hned od začátku odhodíte příliš vysoké nároky, tak se vám tento seriál bude líbit.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Klopýtání přes mrtvá těla

Mám ráda krimi od pitevního stolu, takže jsem si nemohla nechat ujít. Po shlédnutí všech tří sérií se ale nemůžu ubránit pocitu, že došlo k promrhání potenciálu. V době vysílání jsem nesledovala zákulisní info, takže netuším, co vedlo k dramatické změně obsazení po druhé sérii. Každopádně nepůsobilo dobře a několik dílů se mi vážně stýskalo. Možná tvůrcům chyběl "Bonesovský" model patoložka+policajt, ale přechod působí nekonzistentně. Nicméně jednotlivé případy mě bavily a hodně mi sedla hlavní hrdinka, i když v reálu bych s ní asi kamarádit nechtěla. :-) Nakonec, i přes vyjmenované hrboly a drncání, dávám krásných 70.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Ako nehoda ovplyvní život

Ako hovorí názov prispevku tak stala sa nehoda a z uznávanej neurochirugičky je uznávaná súdna znalkyňa.

Milujem takéto postavy - arogantné, nafúkané, čo na srdci to na jazyku. Megan je presne taká istá :) čo sa ale ďalšimi časťami pomaly mení.

Hladá rovnováhu medzi svojou prácou, vzťah s jej mamou a scény, ktoré majú sú užasné na sledovanie, baví ma ich nestabilný vzťah a hlavne to, že v kútiku duše sa majú radi (sú úplne rovnaké). Vzťah s dcérou sa postupm času zlepšuje aj keď musím povedať pravdu to decko mi tam hrozne prekáža. Páči sa mi aj zápletka v práci s jej ex.

Zatiaľ som len na druhej serii tak uvidím čo to prinesie ďalej. Viem, že sa vymenia aj postavy čo ma trošku mrzí, lebo Peter a Megan majú strašne dobrú dynamiku vzťahu a pritom spolu nič nemajú. Čo sa týka ostatných postáv neprekáža mi tam špecialne nikto.

Nemyslím si, že seriál pri niesol niečo nové prevratné, ale odporúčam všetkým, ktorých bavia krimošky je to niečo ako Bones len trošku čajový odvar.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bohužel nic pro mě

Musím říct, že mě seriál nijak nezaujal. Připadá mi, že autoři kriminálních seriálů tak zoufale chtějí vymyslet něco naprosto nového, nějaký originální způsob řešení zločinů, až už to přehánějí. Patolog detektiv už je podle mě prostě příliš výmysl. Přesto jsem seriál zkusila, protože jsem si říkala, že snad bude tak dobrý, že mi to ani nebude vadit. Bohužel.
Pokud se ale dokážete přes tenhle fakt přenést, můžete se těšit na průměrnou detektivku, ke které channina udělala silně nadprůměrné titulky.

50 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Oddych v nedeľu poobede...

Neviem, či už detektívky môžu byť aj o niečom novom, pretože mám pocit, že už originalita medzi nimi akosi vymyzla. Preto asi aj tvorcovia, stavili nie len na detektívne prípady, ale dali nám veľkú možnosť nahliadnuť do života hlavnej hrdinky, ktorá to nemá ľahké.
Páči sa mi, že hlavná hrdinka bola neosobná neurologička a na základe tragickej nehody zmenila postoj svojho života i profesiu. Nie len preto, čo sa jej stalo, ale viac menej k tomu bola nútena. Navonok, je to dokonalá žena no pri lepšom skúmaní to tak nie je. Je svojím spôsobom idealizovaná, najmä skúmaním a vyhodnocovaním dôkazov. No na druhej strane jej nevšímavosť voči skutočnostiam odvíjajúcich sa mimo prípadov ju značne vyvažuje. Zatiaľ som na prvej sérií a trochu ma sklamalo finále, ale uvidíme, čo tvorcovia ešte vymyslia. Zatiaľ to hodnotím ako dobrú oddychovku na nedeľné popoludnie.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí