plakát seriálu

The 100

(The 100)

Zajímavosti ze seriálu
Seriál byl natočen podle knižní předlohy s názvem "Prvních sto" od Kass Morgan. Zatímco v knize se děj soustředí na postavy a jejich vztahy, v seriálu je hlavní myšlenkou apokalyptická planeta.
Život Octavie Blake začal podobně jako život Zoe Shannon ze seriálu Terra Nova. Kvůli udržení populace musely být obě ukryty rodiči před úřady, byly dětmi nad limit. Ani jedné rodině se to však nepovedlo.
Mount Weather Emergency Operations Center je skutečná stanice, která slouží k ochraně vysokých vládních a armádních představitelů USA v případě celonárodního ohrožení. Nachází se v Blue Ridge Mountains ve státě Virgina přibližně 77 km od Washingtonu.
V knize Prvních sto, která je předlohou seriálu, se nenachází postavy jako Raven nebo Finn.
V knize se jedna stanice kolonie jmenuje Arkádie, ve třetí sérii se stejně jmenuje místo na Zemi, kde žijí lidé z Archy.
V seriálu není žádná postava, která by se objevila ve všech epizodách. Minimálně jednu epizodu vynechali i hlavní protagonisté Eliza Taylor a Bob Morley.
V původním scénáři měla být Raven Finnova matka, nakonec se z ní rozhodli tvůrci udělat jeho přítelkyni.
Knižní Octavii je pouze čtrnáct let, v seriálu byla značně postaršena.
I přesto, že jde o americký seriál, většina hlavního obsazení nepochází z USA.
Monique Ganderton, která si zahrála matku Bellamyho a Octavie, je ve skutečnosti pouze o čtyři roky starší než Bob Morley, představitel Bellamyho.
Fiktivní jazyk, jakým mluví všichni Zemšťani, byl vytvořen lingvistou Davidem J. Petersonem, který vytvořil i jazyk Dothraků v seriálu Hra o trůny.