plakát seriálu

The 100

(The 100)

Názory uživatelů

The 100

Seriál přišel s tématem, který tu snad ještě nebyl. Je to originální, zajímavý, napínavý a proto se vždy těším na každý nový díl.

Nečekají nás tu žádní nadpřirozený upíři, vklodlaci, vše je čistě o lidech. A co víc? O lidech z budoucnosti. Příští lidská generace, která byla nucena vyrůstat a žít ve vesmíru, se vrací zpátky na zem zjišťovat, zda je planeta Země obyvatelná.

Škoda jen, že mi tu oblíbený postavy umírají, jak na běžícím pásu (ale to je čistě můj osobní postřeh).

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Stovka

The 100 je jeden z najlepšie spracovaných fantasy seriálov, čo som kedy videla.

Najprv sa mi do toho nechcelo pustiť ale keď je raz človek chorý a nudí sa, tak hľadá možnosti. A hneď po pilote (resp. už počas pilotu) som si uvedomila, že som urobila dobre. Seriál má tendenciu rýchlo vtiahnuť do deja a nepustiť až do konca. Našťastie som sa k nemu dostala až po finále 2. série, takže som to celé videla naraz.

Je to síce teen seriál a áno, je o tínedžeroch ale oni a vzťahy medzi nimi nie sú prvoradé. Nie, že by sa tam vôbec neriešili, to zas nie ale rozhodne je hlavné prežitie na Zemi. A tomu podlieha všetko - aj to, či postavy prežijú a to aj tie hlavné. Ak sa hlavná postava dostane do problémov, to neznamená, že prežije. Tak ako napríklad v Game of Thrones. Ale o to je to napínavejšie.

Ďalšími výborne zvládnutou časťou sú zvraty. Tie sú naozaj perfektné a veľkolepé. Vždy dokážu dokonale prekvapiť a zaskočiť. Snáď to tak bude aj v nadchádzajúcej 3. sérii.

Seriál si rozhodne zaslúži 100%, rozmýšľala som aj nad 90% kvôli smrti jednej postavy (odchod obľúbenej postavy nikdy nepoteší) ale to si seriál nezaslúži.

100 %
91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 23 lidí

Science-Fiction bez science

Předtím, než začnete sledovat "The 100", budete muset přijmout také některé samozřejmosti: Je to drama, které je napsáno CW (stejnými lidmi, kteří přinesli také 902 10), o skupině 100 teenagerů, kteří se museli vrátit na Zemi pryč od své společnosti. Společnosti, jenž byla žijící ve vesmíru po necelé století.

Spousta lidí má sklon kritizovat show pro vědeckou nerealističnost. Na "Stovce" ale nemá být nic reálné. Je to jen Science-Fiction bez "Science". Musíte uznat, že hlavním nápadem přehlídky je skutečnost, že 100 dospívajících se dostalo na Zemi - 100 let po jaderné katastrofě.

Někdy televizní programy nedodržují standardní pravidla fyziky nebo jakýkoli jiný druh vědy, když na to přijde. Někdy to je to, proč se na televizi vlastně díváme - dává nám přestávku od uvěřitelného.

Pokud jste puntičkáři pro vědecké přesnosti nebo velký fanoušek klasického sci-fi, realitou je, že to nemusí být přehlídka pro vás. Pokud nicméně jste někdo, kdo hledá něco vzrušujícího a (upřímně) návykového na sledování, mohli byste mít štěstí.

60 %
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Příjemné překvapení!

Na úvod musím říct, že tato letošní novinka je opravdu skvělým překvapením s velkým potenciálem. Pilot sice balancuje někde na pomezí akce a ubrečené romance - jak má ostatně CW ve zvyku - ale s dalšími díly jsem nestačila valit oči a musela jsem svůj prvotní rozpačitý postoj přehodnotit. Kvalitní akce, překvapivá úmrtí postav, zajímavý postapokalyptický námět spojený s tématikou ne nepodobnou Ztraceným a skvělí herci nejen v řadách staršího osazenstva na lodi, ale i mladých přeživších na Zemi (tleskám za komplexní postavy Bellamyho a Clarke, která - ač se ze začátku zdála jako klasická, ničím nevybočující a nezajímavá cívíčkovská teenagerka - se stala schopnou a nezávislou "badass" vůdkyní). Seriálu je k dobru i zkrácený počet epizod a tvůrčí tým, v němž nefiguruje Julie Plec (díky bohu!). Jen tak dál, doufám, že si The 100 svou kvalitu udrží i nadále a že i druhá série bude stát za to.

90 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

The 100 človeka nikdy neprestane prekvapovať

Seriál The 100 som začal pozerať v podstate len zo zvedavosti, keďže už samotný námet dokáže človeka zaujať. Rozhodne som nemal veľké očakávania... a to bol napokon veľmi dobrý nápad. Ten ťažký rozbeh prvej série treba rýchlo prebehnúť, pretože to, čo tento seriál ponúka neskôr je už niekde úplne inde. Zameriam sa rovno na dej, ktorý je podľa mňa to najlepšie, čo tento projekt ponúka. Herci sú samozrejme vybratí dobre, ako sa na CW patrí väčšinou dokonalo upravení - ale čo tam potom. Konečne sa o nich môžme naozaj báť, s čím má veľa seriálov problém, kedy sa boja zabiť aj tú najmenej dôležitú postavu! Dej má naozaj hlavu a pätu v rámci scifi žánru, tajomstvá na každom kroku a napätie stúpa každou odvysielanou časťou. A ako vravím, skoro žiadna postava nie je v bezpečí - minimálne v druhej sérii. Finále prvej série je potom už len skutočne epickým vyvrcholením, ktoré čakanie na druhú sériu naozaj sťaží. Keď sa však The 100 opäť vracia - čaká nás ďalšie prekvapenie. Nielenže sme boli prekvapení, že ten seriál sám o sebe naozaj za niečo stojí, on svoju kvalitu nasledujúcou sériou dokonca navyšuje! Druhá séria je totiž obrovským posunom vpred. Nespomeniem si na jedinú epizódu, ktorá by ma nudila, nezaujala alebo by som pri nej nezatajil dych. A toto sa tiahne celou sériou, ktorá končí opäť kvalitne, i keď by to možno chcelo ešte väčší cliffhanger - tak ako pri sérii prvej.

Každopádne sa na tretiu sériu naozaj teším. Som zvedavý, čo si tvorcovia prichystajú tentokrát... a ak sa im náhodou nepodarí poraziť parádnu druhú sériu, dúfam, že sa pokúsia kvalitu aspoň udržať na rovnakom leveli. Na záver už len dodám, že zvyšujem hodnotenie zo 60% na 80%. Akokoľvek mám seriál rád, nájdu sa v ňom aj chyby a rozhodne nechcem tvrdiť, že je to to najlepšie, čo sa práve teraz na svete vysiela. Takže Stovka má odo mňa objektívnych 80%, jedného dňa možno aj viac.

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Promarněná šance?

Začátek první sezóny nebyl vůbec dobrý a trvalo mi nějakou dobu, než jsem se překoval k tomu, abych ho zhlédl až do konce. Musím přiznat, že postupem času se stovka zlepšovala v mnoha věcech, ale také v lecčems mě pořád dokázala nepříjemně zklamat. Největší negativum celého projektu je nerozhodnost tvůrců jak ho pojat. Můžeme zde sledovat dvě roviny. Klasický CW teen seriál, kde se neustále řeší zaláskování, milostné trojúhelníky a podobné vztahové záležitosti. Na druhé straně tu máme celkem drsný příběh (aspoň na poměry CW), kdy již od první epizody zabijí jednu postavu za druhou, někdy dost nevybíravým a šokující způsobem (pokus o oběšení, sebevražda mladé dívky atd.). Sice to není žádný Hannibal, ale opět připomínám, na poměry CW je to nejspíš zatím jejich nejdrsnější seriál. Tyto dva protipóly se po celou sezónu prolévají a mísí, což mě dost vadilo a kazilo celkovou náladu ze sledování. Škoda, že tvůrci nepřipravili ultimativní drsnou podívanou, kde by se tak často neřešilo kdo, kde a s kým. Season 1 65%.

60 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Knížka nebo seriál?

Nejprve jsem začala koukat na seriál a až poté jsem začala číst knížku, protože jak je známo, často je knížka mnohem lepší než film/seriál. Například, o TVD to neplatí, ale... to není to, o čem se chci bavit.

V seriálu se objevuje dost odchylek od knížky, jak tomu bývá snad u všech seriálů, ale i dost shodných věcí. Například představa Země nebo jména postav. Jinak? Vypadá to, že si spisovatelka a producent nesedli nebo se děj knížky špatně převáděl na seriál, protože jinak je děj kompletně jiný.

Největší změnou jsou podle mě charaktery postav. V knížce jsem si zamilovala Clarke a Octavii, ale v seriálu jsem Clarke moc nemusela a zamilovala jsem si Bellamyho. Octavii si mě získala v knížce i v seriálu, i když pokaždé jiným způsobem.
V pilotu jsem byla naštvaná, že ji nezabili, ale nakonec jsem ráda, protože je skvělou postavou a její příběh je zajímavý. Řekla bych, že zajímavější než samotné hlavní postavy.

Děj se samozřejmě točí kolem lidstva. Co je správně, co ne? Co se smí, co se nesmí, kam můžou zajít...? Hodně je to o rozhodování dospělých i dětí. Seriál se zabývá tím, co je člověk ochoten udělat pro své přežití. Co je lidství a co z nás už dělá zvířata. Co můžou lidé udělat, co dokáží obětovat, čemu dokáží porozumět.

Láska. Zrada. Přátelství. Nedorozumění. Nedůvěra.
V seriálu je hodně emocí. Lidi si ho zamilují pro speciální efekty, pro příjemné a zajímavé postavy, pro nečekané zvraty, protože nevíte, kdo umře příště.

Řekla bych, že je lepší seriál než knížka, což se moc často nestává (já vím jen o TVD a GoT). Takže vřele doporučuji, nebudete litovat!

90 %
85 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Neexistují dobří, jen ti méně špatní

Musím se přiznat, že jsem k tomuhle seriálu přistupoval se značným despektem. I když mě od CW společně s Tomorrow People zaujal podle pilotu nejvíce. A kdybych si měl z těch dvou vybrat jeden, tak bych volil The 100 (stejně jako stanice).

Příběh jako takový zní velice zajímavě a těšil jsem se na to, jak se s tím ta stovka popere. Postapokaliptický svět vykreslen poměrně pěkně a teenageři překvapivě nevadí, i když samozřejmě mají svoje mouchy. Myslím, že seriálu prospělo i to, že bylo objednáno jen 13 epizod a nedostalo se tolik času na zbytečnou vatu. Díky tomu všechno vcelku odsýpalo a po úvodních konfliktech v táboře přišli na řadu konflikty se "zemšťany", které následně vyvrcholily v závěrečnou bitvu. A právě závěr byl to, co se mi na celé sérii líbilo nejvíce. Vážně mě zajímá, co se bude dít dál a určitě se na to podívám.

Přiznávám bez mučení, že druhá řada byla mnohem zajímavější než ta první. Na scéně se samozřejmě musí objevit nová skupina, aby bylo proti komu bojovat. A to je úkol pro Mount Weather. Ano, i druhá série má několik nešvarů, ale je fajn, že místo lásky a vztahu matka-dcera (i když na ně samozřejmě dojde) se začínají řešit mnohem ožehavější témata. Těší mě hlavně to, že hrdinové nedělají černobílá rozhodnutí a že nikdo z nich není dobrý. Už totiž existují jen ti méně špatní. A díky tomu trochu zvedám i hodnocení. Jediná linka, která mě úplně nezajímala byla ta Jahova pouť, ač se na konci ukázalo, že právě ona bude mostem pro další sérii. Právě závěr série mě opět nechal v napjatí a v očekávání, co přijde příště, takže si za rok "Stovku" určitě pustím znovu a s chutí.

A po nadšení z druhé řady přichází drsné vystřízlivění v řadě třetí. Ale vážně. Za 16 epizod stihli ti lepší 16 změnit stranu a podrážet své přátele. Navíc nechápu to rozhořčení po smrti Lexy, jako jedna z mála věcí mi její smrt (na rozdíl od závěrečného návratu) dávala smysl a posunula děj kupředu. Možná by si zasloužilo zemřít mnohem víc "hlavních" postav, ale mají tendenci být nesmrtelné, což je škoda. Tahle série pro mě neskončila s nálepkou "skvěle" a obávám se, že by to za rok mohlo být ještě horší. Aby se tomu předešlo je třeba nebát se odstraňovat postavy, které nemají co nabídnout a představit záporáka či hrozbu, která bude skutečně "dobrá".

Nebudu lhát, čekal jsem (a doufal jsem), že čtvrtá řada bude pro seriál poslední. I proto jsem s ním ještě vydržel. Nesmrtelnost hlavních postav stále trvá a s ním i všechny nešvary, kterými seriál trpěl předtím. A protože se jede pořád podle stejné šablonky, tak se to moc ani nedá vytýkat. Konec mi přišel jako takové pěkné zavření cyklu a mohl sloužit i jako konec celkový. Jenže se tak nestalo a 100 tady bude i za rok. Tak třeba už to vyjde...

I pátá řada je pořád dokola to samé - nový nepřítel, zrada střídá zradu a nakonec všichni "důležití" záhadným způsobem přežijí. Jestli nějaký seriál vysloveně volá po krvavém ukončení, tak je to 100. Doufejme, že už to brzy přijde. přeci to nemůžou natahovat do nekonečna nebo jo?

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Now, We Survive

Dalo by se říci že v seriálech jsem nová protože nerada objevuji nový žánr a držím se u svých kriminálek a sitcomů. Nakonec jsem přeci jenom vyzkoušela post-apoklitpický a lehce sci-fi žánr a nelituji. The 100 je skvělý seriál který vás vtáhne do děje a jedete jeden díl po druhým bez přestávky. 1. série byla asi nejlepší podle mě. Sledovat 100 mladých delikventů přežívat bez jakýchkoliv pravidel a bez dohledu dospělých mě bavilo. Další série už jsou trochu jiné ale i tak skvělé. Zabijí zde pár "hlavních" postav no a díky tomu už nemůžete čekat že všichni přežijí. Nejvíce jsem si oblíbila postavu Lexy která dle mého seriál povznesla a udělala ho jiným způsobem zajímavým. Díky ní jsme se dozvěděli o kultuře a nějaké i té minulosti Zemšťanů a její postava je prostě skvělá. Mladá velice schopná a chytrá bojovnice u které chvíli nevíte jestli je to kladná a nebo záporná postava. V průběhu děje je velice zajímavé sledovat jak se hlavní postavy mění z dětí na bojovníky, inženýry, prostě na lidi kteří jsou pro přežití nakonec schopní všeho.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Tady překousnu cokoli

Hodně dlouho jsem tenhle seriál odkládala. Téma mi připadalo ohrané a laciné, ale když jsem se k němu konečně dokopala, nemohla jsem odtrhnout oči.
I když byl pro mě trochu na nervy- nejraději mám, když jsou všichni pohromadě a šťastní, takže vždycky, když se skupina rozdělila, měla jsem chuť začít ječet na monitor, ať nejsou tak blbý.
Ale když jsem konečně dokázala překousnout to, že je to jedna z podstat seriálu, bylo to skvělé! Rozhodně jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla.První série mi přišla o něco lepší, líbil se mi rozdělený děj, ale i druhá byla úžasná.
Prostě super.
Ale neodpustím si malou poznámku k poněkud nesmyslné situaci. Tedy když úplně vypustím kontext: Máma Clarke měla být popravena poprvé, necháme ji žít a necháme si ji jako jednu z vládnoucích. Má být popravena podruhé, nejenom, že neumře, ale ještě ji pustíme z vězení, jenom aby způsobila další problém, za který má být zase popravena, ale ejhle, pořád zůstává naživu, alespoň nám konečně došlo, že bychom ji možná měli degradovat.
Pak přistaneme na zemi. Koho by to překvapilo? Zase něco provede, my ji sice nepopravíme, ale potrestáme ji a vzápětí ji ten, kdo ji nechal zbičovat jmenuje kancléřem a ta, co to udělala je najednou její věrná ochranka.
Ale to je jenom něco k zamyšlení.
Koho by to však zajímalo? Dobrý seriál je dobrý seriál a to tenhle rozhodně je!

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The 100, seriál který má co nabídnout...

Seriál, který si pustím když je nuda? Ani náhodou! Tohle je totiž mistrovské dílo... A s napětím očekávám další, a další díly. :) CW, ukazuje že to v sobě má. Arrow, Flash, The 100 seriály které momentálně patří mezi špičku této stanice. Samozřejmě co se kvality týče :) Jenom je škoda, že nedostal The 100 větší rozpočet. Protože si myslím že by ho uměl patřičně využít. První série, ve mně vyvolávala rozporuplné pocity. První půle, se totiž nesla v chladnějším tempu. No ale ta druhá půlka to plně vynahradila. A finále bylo prostě luxusní! Ve druhé sérii, se potenciál využil naplno. :) Tím že se zbavily, scén v Arše (které spoustě lidem vadily. Mně ne...) dostali větší prostor pozemšťané (a to myslím všichni. Ať už se jedná o Grounders, lidi z Archy, a nebo třeba obyvatelé Mount Weather).
Postavy, jsou některé skvělé, některé průměrné. No a některé se vyvinou z nejnenáviděnější postavu, v někoho koho si prostě zamilujete (fanoušci jistě ví vocogo.)

Je to prostě pecka... Nic jiného se k tomu nedá dodat :) Momentálně jeden z mých nejoblíbenějších seriálu. A s napětím očekávám 3. řadu :)

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The survival isn´t who you are. It´s who you became.

Aj keď ma námet zaujal, k seriálu som pristupovala opatrene a s malými očakávaniami. Predsa len som si nebola istá čo mám čakať a čo dostanem. A po pár častiach som ostala milo prekvapená ako ma to chytilo, a napäto som očakávala čo sa bude diať. Inak povedané čakala som všetko možné len nie to čo som dostala, a že ma to teda bavilo.

Stovka vychádza z knižnej predlohy od Kass Morgan, ale na koľko sa jej drží neviem posúdiť. Ako som spomínala námet seriálu je zaujímavý. Na jednej strane ponúka niečo akoby nové a nevidené, no na druhej sa občas objavujú veci, ktoré už niekde možno v inom prevedení boli. Stovka prináša pohľad na postapokaliptický svet. Seriál zároveň podával dva pohľady na tento svet. Jeden ten z hora, z archy. A druhý zo Zeme, od Stovky. Nie je to vždy len o boji so Zemou, ale aj o boj medzi sebou navzájom či medzi sebou samým. Keďže Stovka je seriál od CW tak nechýba patričná dávka rodinných drám, dobrých a zlých, teen problémov, pekných a šikovných. No to všetko je spolu pospájané tak, že to spolu funguje a jednotlivé zložky sa dopĺňajú a vytvárajú tak jeden celok. Dej plynie rýchlo a svižne, nič nikde neviazne. Záhady, tajomstvá a rôzne odhalenia sú nám servírované postupne, pričom zakaždým sa odkryje kúsok s celého príbehu.

Keďže sme na CW postavy sú krásne, dokonalé a plné motivácie. Herecké obsadenie je až na pár tvári pomerne neznáme, ale zato vydarené a ľahko si k ním vytvoríte nejaký ten vzťah. Interakcia medzi nimi je, sem tam síce malá, sem tam veľká. Postavy medzi sebou riešia kopu vecí, či už cez snahu prežiť alebo rôzne osobné vzťahy, ktorých je požehnane.

Stovka čiastočne svojho potenciálu využila, no stále by sa dali nájsť veci, ktoré treba doladiť. Ale na to bude priestor v druhej sérií. Síce nám boli postupne odhaľované niektoré z odpovedí, kopu si ich nechala na neskôr, je teda ďalej z čoho čerpať. Je sa určite na čo tešiť. Stovka je seriál, v ktorom sa toho mieša veľa, ale predstavuje príjemnú a ľahkú oddychovku, ktorá stojí za zhliadnutie.

80 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Postupné zlepšení

Tento seriál jsem si do Watchlistu dala jen ze zvědavosti, o čem seriál bude a čím nás tvůrci překvapí nebo nepřekvapí. Tím pádem jsem neměla ani žádné očekávání a musím říct, že na první díly jsem se koukala, protože jsem byla zvědavá jak se to dále vyvine a co z toho bude. Dnes (po 12. dílu) mohu říct, že na posledních pár dílů už jsem nedočkavě čekala, protože mě seriál velmi chytil. Proto ze začátku bylo mé hodnocení 50% a nyní už zvyšuji na 90%.

Děj je o stovce vězňů vypuštěných ve výsadkové lodi na Zem, aby zjistili, jestli je Země obyvatelná. Během prvních dílů zjistíme, že naše "stovka" není na Zemi sama. A od této události se potom odvíjí většina děje. Jako v každém seriálu ani tento se neobejde bez milostných románků a trojúhelníků.

Pokud chcete vědět víc, určitě doporučuji si tento seriál pustit a dát mu šanci, většina z Vás určitě zklamaná nebude.

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Čím ďalej, tým lepšie

CW, Sci-Fi, fantasy, akčný a k tomu aj nejaká tá milostná pletka (jedna, dve, tri) - Viac mi nebolo treba a na seriál som túžobne čakala. Pilot bol podľa môjho názoru slušný, avšak diel za dielom sa kvalita tohto seriálu stupňovala a ja som sa nemohla nikdy dočkať ďalšieho pokračovania. Námet seriálu má veľký potenciál a som zvedavá ako sa bude rozvíjať ďalej. Tu sa nedočkám žiadneho naťahovania deju alebo niekoľko epizódové tajomstvá. Všetko je vyriešené a odkryté presne tak, aby sa divák nenudil a tešil sa na ďalšie. Tento seriál mi prirástol k srdcu už v prvej sérii, dala som mu 90%, ale ako pokračuje druhá séria, mám také tušenie že našej stovke dám stovku.

90 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nikdo nejsme bez viny

Pche! Nemá absolutně žádný smysl tu psát, že tohle pro mě bylo opravdu příjemné překvapení. Že nakonec jsem nad seriálem vrněl blahem, jako kdyby mě někdo permanentně drbal na bříšku. Takže tomuhle se prostě vyhnu.

Já jsem člověk (i když někdy si připadám jak mimozemšťan), ale na to jsem poukázat nechtěl. Já chtěl říct, že jsem člověk zvídavý! Díky bohu tedy za tu mou zvědavost. Protože jsou zkrátka seriály, které chci vidět. Pak jsou takové, které mě nelákají. No a seriál "The 100" je typ seriálu, který mě vysloveně odpuzoval už při pouhém pohledu na něj.

Do teď nechápu co mi na tom seriálu tak vadilo. Snad přeumělkované postavy z obrázků nebo ten děj, který mi připomíná knihu "Malevil" (doporučuji, výborná kniha). Prostě mi tu něco nesedělo. Můžeme si tu vykládat, že člověk nedá na první dojmy, ale opak je pravdou. Nakonec mě přesvědčily až vcelku pozitivní názory, tak jsem do toho teda šel.

V první řadě vám řeknu o čem stovka není. Není o přežití na Zemi v tom pravém slova smyslu, co jsem si představoval já. Podle traileru nebo jakých si úvodních ukázek u každého dílu jsem já osobně získal pocit, že budu sledovat příběh o přežití stovky lidí, které zkouší sama Matka Země. Není tomu tak! A ve výsledku je to jedna z věcí, která mě na seriálu mrzela nejvíc. Jasně. Tvůrci nám ukázali jednoho zmutovaného jelena, koně, nějakou tu bouřku a tornádo. Toť vše. Představoval bych si, že Země, která si prošla jadernou válkou, bude víc nehostinná. I když je to třeba pár stovek let zpátky.

Teď se můžu dostat o čem to celé bylo pro mě. O soužití, o vytváření nové společnosti. O snaze neopakovat předchozí chyby. O přežití v nové společnosti, kterou netvoří jenom naše stovka, ale i Zemšťané a další. Zarazilo mě, kolik morálních otázek seriál vytáhnul a jak dobře byly podány. Zarazilo mě, kolik dobré akce a nápaditosti v sobě nakonec stovka skrývala.

A překousnul jsem i postavy. Ač stále bojuji s tím, že podle mě jsou prostě divné, až takové načančané. Jak kdyby se nikdy nechtěli zašpinit. Nevěřím jim. Ať žijí Zemšťané! Milostné trojúhelníky v seriálu pak pro mě byli absolutně mimo mísu. Zbytečná vata, 0 emocí.

Ale neměli bychom zapínat, že vlastně sledujeme příběhy dva. Stovky a přeživších na Arše. Naštěstí Archa poskytuje dostatečné příběhové vyžití. Někdy mě možná bavila více jak události ze Země. Palec hore.

Navíc tvůrci chystají nějaké další záhady do druhé série. Měl jsem totiž strach, že bez okýnka z Archy mě seriál rychle začne nudit. Ale po finále už se nebojím. S napětím očekávám!

p.s. Postrádám víc kvalitní hudby v epizodách. Pro dokreslení emocí.


Aktualizováno 23/03/2015

Stovka měla před sebou těžkou úlohu, konec konců jako každý seriál, který měl úspěšnou první sezónu. A ta nastavila laťku docela vysoko. Stovka se však s druhou sérií porvala víc než důstojně.

Hlavní úlohu v sérii hraje Mount Weather (promiňte, nevím přesně jak se to píše, takže dál jen Hora). Kolem ní se bude točit příštích šestnáct epizod. Samozřejmě dojde na příběhy našich oblíbenců z řad zemšťanů či Archy.

Vše co jsem chtěl od druhé sezóny a bál se zeptat. To se splnilo. Víc interakcí s zemšťany. Archa, setkávající se s prvními seslanými na zem. Zajímavé odhalení ohledně Hory. Co se týče příběhu pro druhou sérii, ten je prostě perfektní. Nenapadá mě nic co bych mohl vytknout. Bavilo mě to opravdu šestnáct epizod pokaždé, co jsem stovku zapnul. Napětí, akce, emoce. Všechno servírováno doušky víc než vrchovatými.

To co chci, ale opravdu vyzvednout je progres, jaký dokázala stovka u hlavních postav vytvořit. Především Clarke. Jestli mi bylo opravdu potěším něco sledovat, tak to byla ona. Nelze to pak popsat víc kulantně bez spoilerů. Její morální rozhodnutí, všecko co dělá, jakým způsobem se jí to dotýká. To prostě bylo úžasné. Věřil jsem jí úplně všecičko, takže tleskám. Eliza Taylor prostě předvedla neskutečný herecký výkon. Ale postavy všeobecně víc než příjemně překvapily. Jmenovitě třeba Octavia, Lexa mě hodně bavila, Finn a další. Bohužel jak jsou některé postavy dobré, tak jsou některé stejně špatné. Třeba Thelonius Jaha je celou druhou sérii prostě neskutečnou osinou v zadnici.

Finále pak bylo velkolepé. Stejně jako minule ve mně zanechalo napjatá očekávání od třetí série. I když mám trošku představu, jakým směrem se asi budeme ubírat další sezónu. Což mě zároveň trošku trápí. Boj je zkrátka dobojován, nepřítel poražen. Dokáže trojka přijít s něčím novým a zajímavým? Toť otázka pro příští sezónu.

90 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Potenciál roste

Ze začátku první co mě napadlo, že budou muset tomuto seriálu každým dílem upravovat název - 100, 99, 98 a méně.Stala jsem se fanouškem sourozenců Blakeových ( takže fanda Lincolna a Octavie). Par věcí mě na tomto seriálu ovšem zarazilo:
1. Nejdřív tam běhá dvouhlavý jelen a pak si tam zemšťani přijedou na normálních koních.
2. Další překvápko - zemšťani mluví plynule anglicky. (Čekala jsem aspoň nějaké chyby v gramatice nebo tak.)
3. V prvním díle je vysadí na špatné hoře, ale teď už to vůbec neřeší.
Když přehlédnu tohle je to suprový seriál. A opravdu mě zajímá co se stane s ostatními na arše. Mnohem víc jsem ale zvědavá, jestli se dají dohromady Bellamy a Clarke.
Dále mě velice zaujalo, jak si tvůrci pohráli se Zemí, opravdu to tam zarostlo - fakt dobrý - to se vám povedlo. Držím palce, ať se seriál drží dlouho.

90 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

The 100? wow!

Musím uznat, že se jim to povedlo. Jako správný sci-fi závislák, jsem si tenhle seriál nemohla nechat ujít :)
Po prvním dílu jsem si nebyla uplně jistá na co se to vlastně dívám, ale tak no co, dám tomu jetě šanci... Po druhém dílu už mi bylo jesné, že musím začít stahovat celou serii...a neudělala jsem chybu.
Rozhovory postav jsou sice malinko slabší, ale skvělě to doplní děj a zpracování. Najde se pár momentů, kdy přesně více co se stane, ale taky se najdou ty, u kterých vás rozhodně nenapadne že se stane to co se stane.
Herecké obsazení je přesně v CW stylu... hlavní hrdinové teen herci, ale skvěle doplněni staršími a mnohem známějšími herci jako třeba Isaiah Washington. Za mě je to plus, že se můžu koukat na nové herecké tváře a vidět jak se zlepšují.
Po dokoukání 1 série, mi to velice připomíná seriál Ztraceni.
Uvidímě jak se to vyvine :)

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

May we meet again.

Tento seriál je jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec. Sice jsem ho začala sledovat až potom co vyšla čtvrtá série, na doporučení jedné z mých kamarádek, ale okamžitě jsem si ho oblíbila.
Hlavně poslední dobou mě hodně baví postapokaliptycký žánr a tohle mě opravdu velmi chytlo. Sice nemám úplně v lásce některé hlavní postavy, ale prostě dohromady celý tento seriál je něco jako stvořeného pro mě. Některé postavy, které jsem na začátku neměla ráda mám teď jako oblíbené a celý děj mě ani jednou nijak nezklama. Seriál je obecně velmi dobře zpracovaný a velmi kvalitní.
Hodně se teď těším na pátou sérii a doufám, že bude stát za to.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Perfektní

Chvíli mi trvalo, než jsem se k tomuto seriálu dostala, ale jakmile jsem pustila první díl, tak jsem se nemohla odtrhnout a tři řady jsem viděla, jak jinak než za méně než týden.

Co mi přišlo skvělé hlavně ze začátku seriálu, že pomalu nevíte, kdo je záporák. Když se tam objeví, tak se obvykle situace vyřeší v tom samém díle co se bad guy objeví. A ze špatných se občas stávají ti dobří a naopak, takže chvíli trvá, než si vytvoříte názor, nebo ho často i měníte.

Další plus je fantasy téma, které dává i smysl. A samozřejmě pro mě jako pro holku nechybí i nějaký ten lamač dívčích srdcí.

Jedno velké mínus, které mě mrzí je to, že seriál se velice rychle dostal z části, kdy se skupinka mladých lidí snaží zabydlet na zemi, do trošku pokročilejší fáze a co se týče třetí řady, tak ta už se dostala do úplně jiné dimenze. Celkově mi nevadí, ten zvrat, kam se to posunulo, ale podle mého názoru mohli tvůrci seriálu tento zvrat ještě pozdržet o jednu až dvě řady.

Čtvrtá řada zatím vypadá velmi slibně a já jen doufám, že nebude poslední.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Seriál na jeden zátah

Všechny tři dostupné série jsem viděl v poměrně krátké době během nemoci. V první sérii jsem měl pocit, jako bych se díval na Ztracené v mladším vydání a zaměřené na mladé publikum. A to myslím jen v dobrém, jelikož Ztracení patří k mým oblíbeným seriálům. První série byla víceméně rozjezdová, druhá rozjela napětí na plné obrátky, přidala minimálně jednu sexy postavu a donutila mě sjíždět jeden díl za druhým. Třetí série zpočátku v tempu polevila, ale pak se zápletka opět zamotala a díly ubíhaly ve velmi svižném tempu. Osobně jsem zvědavý, co nám tvůrci přichystají ve čtvrté sérii, bude třeba vymyslet zcela nové dějové linky. Z mého pohledu - nejsympatičtější postava Kane, postava s nejzajímavějším a čistě subjektivně až "švejkovským" vývojem John Murphy, naopak nejotravnější postava Abby.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The 100

The 100. Dalsi post-apo? Ale tak proc se nesvezt na vlne The Walking Dead, kdyz to leta tahne. Po dodivani poslednich rad The Last Ship, 12 Monkeys, The Walking Dead jsem vahal co dal. The 100 me unikala temer tri sezony a z niceho nic ju zacla servirovat TV Dajto. Cela sezona za tri vecery, precetl jsem info a zaujalo me to. Jenze cela sezona za tri dny? To zrovna nepresvedci o velke kvalite a tak jsem radsi zvolil Fear the Walking Dead. Zklamani na plne care, takze hura na The 100, horsi uz to byt nemuze. Nic jsem od toho necekal, o to vic me to pohltilo.

Prvni serie. Zacatek byl trochu pomalejsi, seznamil jsem se s dejem, postavama, obsazeni vicemene neznamy, ale kdyz nic tak aspon Marie Avgeropoulos(Octavia) a Kelly Hu. Za to hlavni postava Eliza Taylor(Clarke) me moc neoslovila, spis me byla az protivna, ale postupem casu snad jedina oblibena postava. Ovsem pres jeji vecnou ublizenost se asi neprenesu, to je kolikrat az k smichu. V pulce serie uz vsechno slape na plny obratky, ale zaroven bych mel par pripominek, ktery me rusili dej a radsi bych je nak obesel. Musela byt Raven pritelkyne Finna? Pro me tim zapocala upadek serialu. Nemohl Wells zustat dyl? Do budoucna mohl byt skvele pouzitelnej proti otcovi. Prerod pobehlice Octavie v divozenku byl v normalu a na scene se objevila pro me dalsi znama tvar Dichen Lachman(Anya), kterou jsem si hodne oblibil. Kanova promena z padoucha do samaritana me moc nebrala, ale Thelonious zabodoval, kdyz se obetoval pro vsechny. Kdo mohl tusit, ze se z nej stane takovej kar. Serie vygradovala dvojdilnym soubojem stovky se zemstanama, otevrenej konec a nemohl jsem se dockat druhe serie. Kdybych chtel polemizovat co by kdyby v realite, vazne by na Arse nezil prezident? Neposlali by na zem vojenskou jednotku s vyzkumnikama? Asi by byla Archa vic high-end ne? Bylo by na Arse tolik delikventu, jestli vubec naci? Kdyz uz clovek privre oci, vazne by 100 relativne decek dokazalo porazit leta trenovanou divokou armadu, i kdyz meli automaticky zbrane? A naslo by se jeste plno dalsich logickejch otazek. Ale vsechno stranou. Za me solidnich 70%. Serial bych mohl jedine doporucit.

Druha serie. Od zacatku se pokracovalo v nastolenym tempu konce prvni. Z muzu z hor se vyklubali obycejni lidi, vykresleni asi jako posledni okruh kolem prezidenta. Hned me jde na mysl nekolik uvah z jednicky. To jako prezident nebo posledni kompetentni vudce USA zustal v podzemi a nedokazali ho dostat na Archu? Ani nemeli tuseni, ze vubec naka Archa existovala? V podzemi to bylo vic high-end nez na Arse? No nic. Stovka se konecne setkala se svym puvodnim velenim a nastalo co se dalo cekat. Dospelaci je zacli zase sekyrovat, konflikt mladi vs stari co chvila na scene. No a nejvetsi bazilisek Murphy stale na zivu. Ten mel byt obetovanej uz nejlip v prvni pulce prvni serie. Strasnej zaskodnik, jenom ho vidim uz se me otvira kudla v kapse. Ale Richard Harmon ho hraje teda skvele, to zas jo. Finnovi nam na muj vkus az moc hrablo, proc vsechny postavy delaj takovy drasticky rozhodnuti kvuli 14ti denni znamosti? Clarke na svou dosavadni povahu nak moc rychle a snadno prokoukla tu partu posahancu z hory, osvobidla Anyu a cim dal tim vic me ty dve prirostly k srdci. Dokud ju Clarke neprivedla k taboru. Vazne? To ju museli odklidit z cesty? Stokrat radsi bych ju videl s Clarke tahnout na horu osvobodit jejich lidi. Ale to ne. Thelounias se nam v pomateni odpalil na zem a problem byl na svete. I kdyz to bych predbihal. Objevila se nam Lexa, chvili me trvalo Alycia Debnam-Carey zaradit kde jsem ju videl, par dnu zpet v FTWD, no za me tam mela radsi zustat, protoze The 100 me dost znechutila. Totalne zblbla uz tak dost pojasenou Clarke, vzala ji Finna, zamilovala se do ni a jeste ju zradila v boji o horu. Proc? Kdyt to cely mohlo fungovat urcite aji nak jinak. Tim u me klesla na uplny dno a od zrady u hory uz pro me sla cela serie jen dolu. Finna mohla Clarke nak otravit, zemstani jim ho vratit a v tabore ho zas ozivit. Musela se Lexa zamilovat do Clarke? Prerod Octavie v divosku uz pro me presahl mez unosnosti. Thelonious se vydal za svym blaznovstvim. Pres vsechny patalie s Lexou se podarilo Clarke osvobodit svoje lidi, za cenu unosnejch strat, ale ne. Zase ji ty jeji ciny museli dat lidi sezrat a ona se v tom zacit topit cim dal tim vic. Kdyby aspon ten Bellamy s nou odesel ve vire, ze jim to nak klapne. Ale za me k sobe nepasujou, i kdyz furt by me byli milejsi nez prerod Clark v L/B. Thelonious dokoncil svou pout, ale co z toho vseslo? Takovej paskvil jsem vazne necekal, jakejsi Matrix world? To si scenarista musel vzit hodne dobrej matros. Radsi bych videl kdyby nasel atomovou ponorku, letadlovou lod nebo naky jaderny silo. A tak ke konci druhe serie uz muj zajem docela opadl, ale mozna pro nekoho s podivem bych serii dal az 90%. Urcite lepsi nez jdnicka. Porad bych doporucoval, ale uz s varovanim at se nikdo nevaze k zadne postave, protoze idylka se konat nebude a stat se muze kdykoliv cokoliv. Btw jsem jedinej koho napadlo, ze by Cage mohl prezit a chtit se pomstit?

Treti serie. Zvedavost me nedala a vlitl jsem rovnou na nedokoncenou trojku, precejenom par moznejch dejovejch linek se porad nabizelo. I kdyz spis vic tech, ktery bych radsi nevidel. A obavy se naplnily. Premena Clark v divosku se me libila podstatne vic nez u Octavie, dokonce jsem vzal na milost aji tu L/B promenu, s Niylah to bylo fajn spestreni, ovsem pokracovani s Lexou uz to byla zase ta zvracenost co jsem videt nechtel. Jak by to bylo oku lahodici kdyby se Clark promenila v jeste vetsi divosku a sla se pomstit, zavrazdenim Lexy. Ne, ona ju musela vzit na milost, stat se jakousi jeji muzou, opetovat ji lasku a postvat na obe jeste vetsi zlobu ostatnich. Pomsta Emersona byla pruhledna uz od uteku z Mount Weather, i kdyz zniceni cele hory jsem fakt necekal. Ale dalsi z rady smilovani Clark, kdyz uz ho dostala naservirovanyho az pod nos? To uz scenarista nemuze vymyslet neco lepsiho? Aspon jednou kdyby se zachovala jako Rick v TWD, chces me uskodit? Ja ti uskodim 2x tolik. Prosim. V tomhle chovani se nasel Pike, znovuobjevenej zemedelec, ucitel. Jenze ten to zas prehrava, prehani. Kdyz nic tak ho hraje aspon starej matador Michael Beach pro me nezapomenutelnej z Third Watch. Ale spis se nabizi polemizovani nad tim jestli by se z utaplyho zemedelca stal respektovanej, dalo by se rict armadni velitel? No nevim. Tim svym prevratem aspon odstinil cim dal tim vic vzkvetajici vliv Theloniousa. Bohuzel zrovna ta dejova linka, ktera me cim dal tim vic utvrzuje v tom, ze povede k zahube celyho serialu. Rad bych se milil. Lexa se dockala az nedustojne smrti, to se teda dost odflaklo, kdyz uz ju tam tak dlouho drzeli k me nelibosti. K moci zemstanu se dostala Ontari, za pritakavani nesmrtelnyho Murphyho a naslednym podvolenim se Thelouniusovi. Ze se bude vicemene cela rada tocit kolem toho jeho Allie Matrixu, to jsem si snad pral jeste min nez linku Clark s Lexou. Lincoln nam skoncil docela blbe, ale me nak k srdci neprirostl, takze jsem ho vlastne ani v predeslejch radach nijak nevyzdvihoval. Ale privedl Clark aspon k myslence na Lunu. Na tu se asi zameri posledni tri dily serie a kezby se tim vyresila cela Allie Matrix Karkulka. Byl bych za to vdecnej, protoze babrat se v tom snad celou dalsi radu by bylo asi pro celej serial s pocatecnim dobrym pontecialem osudny. Jinak se to jeste dost v treti rade motalo kolem Jaspera, na me az zbytecne. Skrz holku co znal par tydnu, dal si s ni sotva pusu musel delat takovy drama? No a Bellamy, malem bych ho opomnel, co na to rict. Holt se z nej stal neskutecnej vul, snad vetsi nez z Finna a pritom k tomu snad ani nemel poradnej duvod. Holt scenarista se na treti rade vyradil, pro me teda dost k horsimu. Bez poslednich tri dilu bych nedal vic jak 70%, za me spis kvalitativni propad pod prvni serii, uvidime co nam prinese zaver rady, pripadne cim nas navnadi na radu ctvrtou.

Zatim bych videl celej serial na 80%, coz je dost na neco od ceho jsem nic necekal. Rapidni vzestup kvality uz asi nenastane, ale hlavne at se to neodebere nekam do jeste vetsiho absurdna nez doposavad.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jak žít na neobyvatelné planetě

Stovka od začátku lákala svým příběhem. Nápadem, který nejsem schopná přirovnat k jiným seriálům. Ale zároveň odpuzovala svým zaměřením na teen diváky. A to je většinou znamení, že bych se na něj neměla dívat.

Nakonec jsem se přemluvila a na seriál se podívala. První série mě chvilku držela. Zpracování vcelku vydařené, objevení Grounders slibovalo slušnou zápletku a rychlost, jakou ta děcka vymírala mi rozhodně nevadila. Teď považuji první sérii za takový malý rozjezd, dobu na rozjezd pořádných výkonů, hodnocení kolem 70% bylo mírné.

Druhá série přinesla zápletku s Mount Weather, Lexu a spojení Skycrew a Grounders. Tady došlo rozhodně ke zvednutí laťky o celé dva stupně. Rozvoj postav, přípojení se posádky archy ke zbytku stovky, boj o přežití a oběti, které byly nezbytné. Jeden z nejpovedenějších závěrů série, který jsem kdy viděla. Tady úplně nechávám mimo Jahovu dějovou linku, která mě naprosto nezaujala. Ale těch 90% jsem si byla jistá, že si seriál zaslouží.

A teď tu máme sérii třetí. Smrt několika hlavních postav a převzetí hlavního děje Jahou a jeho čipovou přítelkyní. Stále ještě koukám, ale už se zpožděním a když je čas a chuť. Pro mě se seriál rozběhl směrem, který ztrácí zajímavost a postupem času mě zřejmě donutí přestat sledovat. Do konce zbývají 4 díly a prozatím tato série získává pouhých 50%.

Nevím, jestli se mám vůbec probírat postavami, kterých je tu tolik, že pro vyčnívající herecké výkony tu ani nemají prostor. Jediní, kdo mě tu zaujali svojí dějovou linkou jsou Marcus a Octavia, u kterých jsem zaznamenala největší proměnu v rámci jejich postav. Zbytek pak víceméně splývá.

Celkově hodnotím seriál 70% jako průměr jednotlivých řad. Do konce třetí série momentálně zbývají 4 díly a nepředpokládám, že by ještě došlo k nějaké změně. Pokud ano, budu posouvat.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Kill Wanheda

Stovka (The 100) byl ze začátku zajímavý seriál, už jen proto, že vyhoštění puberťáci museli přežít na prakticky "Nové Zemi", bez veškerého vybavení na které byli zvyklí. Bylo již od začátku zřejmé, že nepřežijí všichni, ale myslím, že nechali umřít ty, kteří by mohli mít v seriálu důležité místo.
A místo nich zůstali někteří, kteří ani neví co dělat. Momentálně je na Zemi velké napětí, dobře, ale nevěřím, že to seriál zvládne dokonale vysvětlit... Hodně štěstí.
Jediný důvod proč nepřestávám sledovat Stovku, je to napětí, ale už by měli nějaké věci vysvětlit/vyřešit, jinak se v tom člověk ztratí.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The 100

Trailer jsem viděl po ukončení první série. Takže jsem se těšil, že nebudu každý týden muset čekat na nový díl. První sérii jsem shlédl zhruba za týden (možná ani to ne). Seriál má co nabídnou - zajímavé postavy (které mají každý svůj příběh), dějem, který se odehrává ve více částech (první je na zemi, která mě bavil více, druhá na Arše ve vesmíru, ta byla o něco miň zajímavá). Na seriálu bylo dobré, že na zemi byli i původní obyvatelé , takže se něco dělo.( Celkem mě mrzí, že ze záhadných důvodu odešla Kelly Hu - podle mě měla dost místa předvést svou roli). Druhá série byla o dost lepší, měla nový náběh a bylo opět na co koukat, lidé a Archy byli konečně na zemi, a začala válka mezi zemšťany a lidmi z nebes. V druhé série se také nebojí se zvraty ani zabití důležitých postav. Navíc se objevilo téma na třetí sezonu., která měla premiéru tento týden., Takže jsem zvědav
1. Série - 85%
2. Série - 95%
3. Série - ?%

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Nemá chybu

Když jsem o seriálu slyšela poprvé, tak jsem myslela, že to bude další z řady teenage seriálů, který jsou v podstatě všechny na jedno brdo, ale to jsem se hodně sekla!
První série je skvělá a až překvapivě dospělá. Druhá je pak úplná pecka, která vtáhne do děje a nepustí. Navíc se tvůrci nebojí ani překvapivých zvratů a usmrcení důležitých postav. Pro mě jeden z nejlepších seriálů současnosti.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Obyčajný seriál?

Určite nie! Seriál The 100 som začala pozerať iba z nudy, no po prvých minútach ma dej doslova vtiahol a nepustil. Sú tam úžasné postavy, zvraty a boj o prežitie. Seriál odporúčam každému, kto má rád napätie.

100 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

země budoucnosti

Tento seriál mě velice mile překvapil, ze začátku jsem si myslela že z toho tvůrci udělají nějaký milostný trojúhelníky atd, což se trochu stalo ale nadruhou stranu to má velice dobrý příběh.
Když skončila první serie tak sem se bála jak to bude pokračovat, a takový zvraty a novinky to jsem nečekala.
Za mě je tento seriál velice kvalitní a koukám se na něj s radostí.

90 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vztahové sci-fi

Na tento seriál jsem se velmi těšila a mám z něj stále rozporuplné pocity. Seriál má poměrně zajímavou představu o budoucnosti, i když tu radiaci z toho mohli tvůrci vynechat, je totiž možné, že by je nezabila hned, ale zároveň to zjevně ovlivnilo vývoj všeho živého na Zemi (znetvořená zvířata, svítící kytky apod.), což možná bude námětem pro potenciální budoucí díly vyřešit tento problém.
Ze zoufalství je posláno na Zem 100 trestanců, mladých lidí, kteří jsou "obětováni", protože stejně už není, co ztratit, když na vesmírné lodi Arše brzy dojde kyslík. Seriál se zaměřuje především na vtahy mezi "dětmi" poslanými na Zem, to by ovšem byla celkem nuda a naštěstí je to doplněno vztahy mezi dospělými na Arše. Ukazuje se tu pokřivenost nebo naopak vznešenost lidství za extrémních podmínek, některé skutky jsou kruté i stupidní, jiné diváka dojmou.
Dle mého názoru mohl být děj dynamičtější a dříve odhalit "Zemšťany", na které jsem se od začátku těšila. Překvapil mě vývoj některých postav, že nejsou jen ti "dobří" a "špatní", ale že lidé dělají někdy špatná a někdy dobrá rozhodnutí.
Seriál není žádná bomba, která Vás posadí na zadek a nedá Vám spát, ale myslím, že má potenciál a originální myšlenku, proto dávám 70%.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Bůh mne vyslyšel!

Konečně! Konečně seriál, který mě po prvních 10 minutách neuspává. Seriál má zajímavý příběh, který mě nutí přemýšlet dopředu. Před spaním přemítám, jak asi všechno v The 100 dopadne (doufám, že se to nedozvím brzo, to by znamenalo konec The 100). Herci mi připadají sympatičtí, ale občas se mi zdají roztěkaní. Jinak považuji tento seriálový počin jako jeden z nejlepších za poslední rok a vřele ho doporučuju.

100 %
79 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
84 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 19 lidí

Co na to říct...?

The 100 je jeden z nejlepších sci-fi seriálů dnešní doby, co jsem kdy viděla.

Dříve než jsem viděla seriál, jsem četla dva díly knížky. Po přečtení knížky jsem si řekla, že se na seriál nebudu dívat, nebo by mi to zkazilo můj názor na ní. Asi po roce jsem ale uviděla někde velice zajímavé fotky z tohoto seriálu, a tak jsem si řekla: Proč né? Hned jak jsem viděla první díl, byla jsem okouzlena. Hned jsem si tam zamilovala spoustu postav, a taky jsem jich hodně začala nenávidět. Seriál není knížce ani trochu podobný. Ano, hodně mi to změnilo názor na knížku. Začala jsem ji nemít ráda, jelikož seriál je oproti ní perfektní. Obsahuje všechno, co by podle mě měl mít sci-fi seriál. Věci, které nejsou reálné, válku, pořádné zabíjení, někde i tu romantiku, lidi bez citů a důležitá je tam i politika.

Seriál je o světě po jaderné válce, které zdevastovala celý svět a proto se mezi tím přeživší rozhodli odjet do vesmíru. Po pár generacích přežívali s přísnými pravidly ve vesmírné arše. Když zjistili, že už jim dochází kyslík a brzy by všichni zemřeli, rozhodli se vyslat 100 vězeňských dětí na Zem, aby zjistili, jestli je už obyvatelná.

V první sérii můžeme zpozorovat tvorbu vlády u dětí. Také vězni zjistili, že nejsou na zemi sami, a že na ni spousta lidí žije, spousta nepřátelských lidí. První série je vlastně o válce mezi 100 teenagerskými vězni a vytrénovanými lidmi na zemi.

V druhé sérii už se na zem dostali i rodiče a zbylí lidé z archy, takže se snaží sami převzít vládu, a děti už nemají moc hlas. Jenomže většinu vězňů unesli lidé, kteří bydlí v hoře a potřebují je na vlastní přežití. A o tom je celá druhá série.

V třetí sérii se vyskytuje už i fantasy. Program ALLIE se snaží ovládnout všechny lidi. Jenomže všechny národy na zemi jsou sami o sobě ve válce jelikož všichni chtějí vládnout zemi. Takže vypořádání se s programem, který je chce všechny ovládat je trochu složitý.

Na konci třetí série se hlavní postavy dozví, že za šest měsíců všichni umřou na radiaci. A o hledání řešení na přežití je zatím čtvrtá série.


V tomto seriálu můžeme zpozorovat jak se hlavní postavy průběhem mění. Clarke, dříve dívka, která bojovala za svoji rodinu se stala velitelkou Skaikru. Bellamy, dříve kluk, který ochraňoval svojí sestru je teď válečník. Octavia, Bellamyho sestra, dříve rebelka, je teď jedna z nejlepších bojovnic, která se nebojí zabíjet.

Během seriálu jsme samozřejmě přišli o spoustu hlavních postav, takže je seriál i smutný.

Pokud tedy máte rádi sci-fi seriály, kde jsou hlavní postavy 18letý děti a je hlavně o přežívání, tak tohle je přesně pro vás.

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Zvraty, zvraty a ďalšie zvraty :D

Na seriál The 100 som narazila náhodou, no hneď ako som si pozrela prvú časť, ma to nadchlo. Prvú sériu a polku druhej, som si pozrela celú, ako maratón a musím uznať, že ma to stále držalo až po koniec druhej série. Páči sa mi, aké zápletky vybrali a celkovo aj námet sa mi zdal byť dosť originálny. Je tam síce pár vecí, ktoré mám pocit, že mohli lepšie dotiahnuť, no tak či tak sa im to pekne podarilo. Častokrát ma prekvapili mnohými zvratmi. Hlavne to, že v tomto seriáli sa postupne ukázalo, že nie si nemôžeme byť istí, ktoré postavy prežijú a ktoré nie - dokonca aj z tých hlavných. Taktiež tam bolo viacero dejových zvratov a vysvetlení, ktoré by mi asi nikdy nenapadli.
Niektoré veci tam síce niekedy boli na mňa trocha kruté (neberte to, že som precitlivelý človek, no ja si to proste vždy príliš živo predstavujem akoby sa to malo stať mne), no aj tak sa zatiaľ celý seriál vydaril a som zvedavá na pokračovanie. Našťastie už onedlho vyjde :)

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
78 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

" What´s wrong with a little chaos "

Jeden z mála počinů, přenesených do filmové/seriálové podoby, co jsou lepší než knižní předloha.

1. série - Kniha vsází na romantiku a ta mi v post-apokalyptickém světě moc nezapadá.
Seriál je na rozdíl od knížky akční, nepředvídatelný a plný zvratů + mladí herci jsou příjemnou ozdobou, sice to místy pokulhávalo a je trošku těžší najít si k postavám cestu, ale nakonec se to podařilo. Není moc místa na prodloužení dějových linek, kvůli 13-dílné 1. sérií, což se ukazuje jako dost velká výhoda, která otevírá brány další sérii
Bavil jsem se a s netrpělivostí čekal na každý díl...
Hodnocení 1. série - 80% (****)

2. série - Začala hodně dobře, troufám si tvrdit, že daleko lépe než série první a i co se týče kvality je to něco úplně jiného. Dějové linky jsou roztahané dobře, hlavně teda Clarke a Octavia. Po 3. díle zatím spokojenost.Málokdy se stává, že je druhá série lepší než její předchůdkyně, to ale v První stovce neplatí a má náběh na pátou hvězdu. Edit Tak zbytek série byl naprosto skvělej, celá záležitost ohledně Mount Weather byla epicky zakončená a nehrozí, že by se tahle kapitola ještě někdy otevřela. Tvůrcům nedochází nápady a tak ve finálové epizodě můžeme nahlédnout do následující série.
Hodnocení 2. série - 95% (*****)

The 100
1. série - 2.5.2014 - 5.6.2014
2. série - 24.10.2014 - 12.3.2015
Oblíbené postavy - Octavia, Finn, Lexa, Clarke
Nejméně oblíbené postavy - Murphy, Thelonosius Jaha
Zhlédnuto dílů - .../...
Celkové hodnocení - %

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Zajímavý přírůstek do watchlistu.

Už od začátku jsem si říkala, že je to velmi zajímavé téma. První díl se mi líbil a tak jsem se rozhodla pokračovat. Musím přiznat, že se čím dál tím více těším na další epizody. Vážně se mi líbí to tajemno okolo Grounders. A ještě zajímavější je to co se děje na Arše. Postavy se slibně vyvíjejí a od počáteční zábavy se mění v slibné bojovníky. Myslím si, že tento seriál je velmi dobrou volbou pro zkrácení volných chvilek. Těším se na další sérii :).

100 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Skvělé!

Na seriál jsem se začal dívat kvůli obrázku padajících lidí v "Hej SerialZoňáci..". Ne kvůli doporučení nebo ohlasu, či námětu. jen díky obrázku. A nelituji toho, že se mi obrázek líbil. Zprvu ano, ale poté...
Vypuštění stovky vězněných dětí z vesmíru na trosky Země je už i tak dost zajímavý námět. A všechno poté bylo ještě lepší. I milostné úhelníky byly snesitelné, jelikož zde byly v pozadí.
Po shlédnutí pilotu jsem si říkal že "mě tahle blbost stála skoro hodinu mého života."
U seriálů nehledám logické chyby, ale zde mě přímo bily do očí. Nic převratného se nestalo a vůbec mě to nezaujalo. Ani nevím co mě donutilo pustit si ještě jeden díl. Asi jsem tomu chtěl udělit druhou šanci.
A jsem rád, že jsem si ji pustil, protože otazníků pozvolna přibývalo, napětí (lehce) také a poměrně mě to chytlo. A bavilo mě to čím dál víc.
Boje s zemšťany i v táboře a nečekané zvraty. A skvělé zakončení první série.
I to co se dělo na Arše bylo plné intrik a zvratů a bez tohoto by byl seriál neúplný a nudný.
Postavy mi byly sympatické. Ano. Tedy kromě Jahy.
Po tom co se stalo na konci série se ale strašně moc těším na další! :)

2. Série: Páni, na CW dost krutý a drsný (ne že by mi to vadilo). První díl začal druhou sérii fakt skvěle, takže jsem zvědav na ten zbytek!

100 %
77 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
77 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Pecka - pilot

Musím říct, že je to po dlouhé době, co mě pilot nějakého seriálu takto překvapil. Zajímavý příběh a téma. Zvláště proto, že mi připadá velice pravděpodobné, že by se to jednou mohlo stát. Herci jsou příjemní, a efekty a kulisy jsou na to, že je to seriál velice povedené. Už se těším na další díly. Snad budou stejně dobré.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 20 lidí

The 100

Od tohoto seriálu jsem vůbec nic nečekala. Vlastně jsem do pilotu šla s pocitem, že to prostě jen tak zkusím, ale nic z toho asi stejně nebude. No vidíte, a dneska už se nemůžu dočkat třetí série!
The 100 je prostě typický seriál stanice CW, která sází hlavně na teen herce, což je ale u Stovky velká škoda, protože představa, že by se tento seriál zabýval pouze dospělými, mě moc láká, ačkoli hlavní myšlenka seriálu by byla tamtam.
Po pilotu jsem z tohoto počinu byla trochu nesvá, a tak jsem si pustila další díl. A od té doby to začalo. Ten příběh mě neuvěřitelně chytl. Má to dobrou myšlenku. Přiznávám, že dialogy jsou prostě plné klišé a vy už předem víte, co která postava prohlásí, ale pokud nejste vyloženě náročný fanda, tak vám to zase tam moc vadit nebude.
Herecké obsazené je už věc jiná. Plus tohoto seriálu je ten, že mladí herci jsou neokoukaní a k tomu je skvěle doplňují profláklejší herci jako Paige Turco nebo Isaiah Washington. Mlaďoši se snaží oč to jde a díl za dílem je vidět jejich herecké zlepšení. S hlavní hrdinkou Clarke (Eliza Taylor) mám ale problém. Nevím ,jestli je to tou rolí nebo hereččinou neschoností, ale tý holce nežeru ani nos mezi očima.
Navíc se jen tak u jakého seriálu nevidí, že by se sérii co sérii zlepšoval. Uznávám, že byla natočená teprve druhá řada, ale myslím že kvalita je na rozdíl od první série o pár levelů výš.
Sama nevěřím tomu, že tomuhle seriálu dávám 80%, ale on si to vážně zaslouží, ať si kdo říká co chce. Už se nemůžu dočkat 3. série :)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

The Survivals

Tento seriál som registrovala už keď bol novinkou no nejako som sa mu špeciálne nevenovala. Dostala som sa k nemu len pred pár dňami no už po pár epizódach musím povedať, že ma skutočne zaujal. Tento žáner - sci-fi s kvapkou romantiky (bez nej by to asi ani nevydali) ma zaujíma o to viac som do seriálu vkladala svoju nádej. Pilot hodnotím vysoko a dúfam, že ma bude takto baviť aj zvyšok seriálu. Odporúčam všetkým, ktorí ste ešte stále "na vážkach".

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Sci-fi pro nenáročné

Začala jsem sledovat na popud kamarádky, která neustále opakovala jak je to super. Neodolala jsem a koukla se na další výtvor od CW.
1. SÉRIE: Očekávala jsem vztahy, dokonale vypadající mladé teenagery, příběh lehce naivní. Co jsem dostala? V podstatě přesně tohle. Z počátku byla 1. série tak nudná, že jsem si nezapamatovala ani jména hlavních postav. Byla tam blondie, která pro mě byla Ta princeznička, pak nějaký Tarzan a ten zlej, co je proti Bloncce. Postupem času se buď scénaristi zlepšovali nebo já začala pomalu propadat seriálu. A tak se stalo, že dnes už svištím skrz druhou sérii, která se kvalitně velmi zlepšila od původní koncepce vztahových klišé a pouští se po hlavě do boje o přežití. Pro mě milé překvapení a já nemohu jinak než hodnotit 90%. Tak mě neodsuzujte.
Clarke, Bellamy a Finne, hodně štěstí! :)

EDIT:
Už je tu 3. série, seriál neomrzel, spíše naopak. Kvalitou se dere nahoru a já se nestačím divit, jak to ti scénáristu dělají, že jim jde to psaní tak od ruky. Co se děje? Zápletka s Wanhedou, Lexa&Clarke, hezoun Bellamy, nově taky princ Roan a hrozící válka. Fakt to žeru a myslím, že se mi ani nedivíte ;).
Zvyšuji na 100%.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Welcome back to Earth!

Rozhodně je tento seriál jedním z těch příjemných překvapení letošní seriálové sezóny. V 1. sérii se mi líbilo střídání příběhu na Zemi a na Arše (to hlavně, jelikož mě fascinuje vesmír a tak se mi celkově ty scény na Arše, kdy jsme měli možnost z oken vidět naši planetku Zemi hrozně líbiliy). A celkově musím říct, že je jenom dobře, že televize tento seriál prodloužila i pro další sérii, protože by tohoto seriálu byla rozhodně škoda. A já se už teď těším, co nám další série nabídne.

Hrozně se mi líbí děj celého seriálu. Naše planeta v budoucnosti. To je určitě k zamyšlení. Líbí se mi, jak se s tím producenti vypořádali, protože tento děj jim nabízí tolik možností. Změny, jakými si planeta prošla. Domorodci, jak to na Zemi fungovalo v době, kdy tam nebyli 'původní zemšťané'.

Postavy jsou také velmi příjemné. Hlavně mě zaujalo 'míšení ras', když se Octavie dala dohromady s Lincolnem a my se tak o jeho lidu dozvěděli něco více.

Těším se, co nám seriál v další sérii nabídne a doufám, že si udrží stejně dobrou kvalitu, jakou si držel doteď. Byla by škoda, kdyby ne.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

100 - ?

Seriálu The 100 jsem po shlédnutí pilotu nevěřila ani za mák. Ale když jsem se přemluvila podívat se, co nabídnou další epizody už tolik kritická nejsem. Děj se překvapivě docela rozhýbal a já jsem překvapená, že se těším co bude v dalším díle.
Je to seriál ze stanice CW a tak si fanoušci téhle stanice přijdou na své. Fešandy a fešáci, dle vlastního vkusu, každý si najde někoho, komu fandit a koho nesnášet. Plus dávám za to jak si tvůrci poradili s tím, jak to na zemi po radiaci vypadá, přeci jen je to sci-fi a tak mě pár příšerek či fosforeskující hmyz nijak nepřekvapil, za to se mi líbí. Co se týče skupiny na Arše, tak během sledování vás napadně 100+1 otázka, kterou vám asi nikdy nikdo nezodpoví a tak se tam najde pár nesrovnalostí, či vysloveně blbostí. To jak si vede samotná 100 mi do příběhu sedí. Občas se charaktery postav, u kterých si myslíte, že už je znáte, otočí o 180 stupňů, ale to bych ještě překousla. Největší strach mám ale o budoucnost celého příběhu. Jestli skončí hned u první sezóny, kterou zakončí dobře tak tenhle seriál oplakávat nebudu. Kolik jich asi ze 100 zbyde, než dorazí ostatní z Archy?

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Není to zlé

Nemyslím si, že by to bylo až tak zlé. Proč poslali na Zem mladé delikventy? Protože to přece stejně bylo jedno - umřeli by tak jako tak a třeba se jim z toho podaří něco vytěžit. Pro mě tyhle otázky zatím nejsou až tak ztěžejní. Je to CW seriál, proto nemůžeme čekat, že tam všem budou vypadávat vlasy a budou trpět nemocemi, které jim uberou na kráse. :)))Je to film o puberťácích a ty se tak bohužel budou i chovat, ale i tak mě to bavilo a určitě si to najde fanoušky. Není to pořádná post-apokalyptická pecka pro dospělé, má to ale docela dobrý nápad a když někdy vypnete tykadla, je to celkem dobrá podívaná. Zatím hodnotím jenom po pilotu, takže uvidíme jak to bude pokračovat dál.
----------------------------------
Bohužel musím z 80% snížit. Uznávám, že je to CW seriál, ale stejně. Čekala jsem, že tam ten život bez všeho bude lépe vidět. S každým dalším dílem vidím jen to, jak se tam někdo s někým pohádá, jak ti zažijí lásku a ti ne. Pro mě se nenašla ta správná rovnováha, což je škoda.
---------------------------------------
Po další sezoně musím hodnocení zase zvednout, ta opravdu mile překvapila. Je to alespoň u mě jako na houpačce, ale nemůžu se tomu ubránit. :)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Kdo taky nesnáší Clarke?

První série, možná dvě, byly super. Díly jsem jela jeden za druhým a nedočkavě čekala, jak se to vyvrbí. Sice to už od začátku byl klasický drama seriál s love trojúhelníkem pro teen, ale mě to bavilo. Bohužel pak mi odešla jedna z nejoblíbenějších postav a pak to šlo z kopce.
Úpřímně nesnáším Clarke, trošku mi připomíná charakterem Elenu z TVD, děsně namachrovaná holka, co si myslí, že dokáže všechno a všechny zachránit a hlavně je děsně nesobecká a vše dělá pro dobro druhých a hlavně je šíleně důležitá.
Myslím si, že by měl seriál brzo skončit, protože jinak půjde hodnocení s každou další horší a horší řadou dolů. Za první sérii bych dala 100 %, teď dávám už jen 70%.

70 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Z počáteční nedůvěry naprostá zamilovanost!

Seriál, kterému jsem zpočátku moc nedůvěřovala, vlastně jsem se podívala asi na 3 díly a skončila, nějak mě to neoslovilo. Nakonec po pár dalších měsících jsem se nudila a řekla si, že mu dám druhou šanci a jsem ráda, že jsem tak udělala, neskutečně mě to chytlo. Kdybych se během koukání nebyla nucena učit k maturitě, nejspíš bych to měla zkouknuté během pár dnů, ale i tak jsem všechny tři série dala za nějaký měsíc a jsem z toho opravdu nadšená. Má to nejen neuvěřitelný příběh plný úžasných zvratů a napětí , které by se kolikrát dalo krájet, ale taktéž každá jedna epizoda má vždy co nabídnout a nikdy se nenudím, stejně tak obsazení a postavy jsou báječné. Samozřejmě jsou tam i postavy, které někdy nemůžu vystát, ale převaha je u těch oblíbených. Jediné, co bych tomu vytkla, je smrt mé nejoblíbenější postavy. Ale jinak vážně paráda!

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Pro stovku stovku!

Seriál je jedním z mála, které vás každým novým dílem překvapují, pořád dokola. Každý díl je zajímavější než předchozí.
Zajímavý je vývoj událostí, a to doslova! Nebudu spoilerovat, takže nemůžu zacházet do detailů. Nemůžu říct, kdo je kdo a co je co. Takže vám seriál mohu pouze srdečně doporučit!! Jedině doporučit!
S tímto seriálem jsem se setkala na začátku, když začal vycházet, takže jsem byla napjatá s každou situací. Doprovázela jsem jejich kroky a oni moje! Seriál je moje srdeční záležitost. Dávám 100.
xoxo.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

The 100

Ani nevím, proč jsem tenhle seriál začala sledovat. Každopádně jsem stáhla pilot. A? Bomba! Seriál jsem začala hltat jako málo co. Musím říct, že první dvě série jsou výborný. 100%

No .. ale přišla i třetí a já se začala bát, že jde Stovka do kopru. NAŠTĚSTÍ přišel 7. díl a vše se srovnalo. Uvidíme kam se to vše posune.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Stovka vyvolených!

Na tento serial sem natrefil náhodou a musím uznat,že je to asi nejlepší co se mi stalo při náhodném prohlížení v sekci "Nejoblíbenější".První dvě serie se ubíraly dobrým směrem kromě pár epizod,které nebyly zas tak dobré jako ty první.Nezbývá nic jiného než čekat na třetí serii,která si myslím že bude skvělá.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

CW zabodovalo

The 100 jsem začala zkoukávat v červnu tohoto roku. Byla to vlastně druhá šance. Poprvé jsem si to pustila před rokem a jelikož mě to zaujalo doteď vůbec nechápu, proč jsem se tehdy na to přestala dívat. Ale vůbec nelituju toho, že jsem na to podruhé narazila, protože teď vážně nevím, co bych bez tohoto seriálu dělala.
1 série byla hodně naplněná akcí a nesouvislým dějem, který se čím dál tím více stával zajímavějším. Jsem moc ráda za to, že to bylo rozdělené na dva děje dalo by se říct. Děj 1 - na zemi a děj 2 - Archa. Kdyby tam ta Archa nebyla, bylo by to nudné, neoriginální a nenapínavé. Ne že by to na zemi nebylo napínavé. To jen tak říkám. A co se týče 2 série, tak tam jsem byla zase ráda za nové postavy, nový děj, který mě zaujal ještě více než v první sérii, a především více akce.
Celkově celému seriálu dávám 100% a moc se těším na 3 sérii.

Poznámka k CW: občas jsem i zapomněla, že to natočilo právě CW, protože to bylo tak skvělé. :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Iam Octavia from sky crue and we have something i want.

Vždy jsem měla slabost pro seriály stanice CW. A s The 100 tomu není jinak. Miluji post-apo žánr a stovka přesně tak začíná. Radiace? mladí hezcí lidi? Grounders? Dejte to sem, to chci. The 100 mě bavil od první epizody a bavit nepřestal až do konce druhé série. Teď se jen těším na tu třetí. The 100 má pro mě všechno. Akci, drama a dokonce i lásku. Drsňácké bojové scény mě dostávají stejně, jako Octaviin progres napříč sériemi.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Stovka si zaslouží 100%

Jak už tu asi někdo psal,zaujal mě hlavně plakát s "padajícími lidmi":D Jsem moc ráda,že se seriál takhle ujal a že bude mít dokonce i 3.sérii!První série byla dobrá,o tom jak stovka poznává Zemi,bohužel i postupně vymírá a naráží na nové (ne)přátelé Zemšťany.Ale ta druhá...no,už tím jak The 100 dostal znělku atd..,nabrala pěkně na síle.Situace okolo Mount Wether byla úžasně napínavá a někdy i fakt brutální,no a to finále!Prostě super seriál,který mě hodně překvapil,ale už od začátku jsem mu věřila (dokonce ani humor v něm nechybí:D).Má spoustu otevřených možností jak pokračovat dál,a tak doufám,že tu s námi ještě chvíli bude.

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Splnění představ

Už když na tento seriál běžely ukázky jsem si myslela, že to bude HIT. A taky že ano. Neokoukaní herci, kteří umí hrát! To se u CW jen tak nevidí. Problém, který jsem já osobně měl byl ten, že seriál je midseason, což je málo epizod pro tento skvost. Doufám, že další řada se, co do kvality vyrovná této, protože bych nerada přišla o seriál s takovým potenciálem, jaký má THE 100!

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Nový pohled na teen seriál

Jeden z nejlepších seriálu pro teen publikum. Zatímco první série spíše aspirovala na propadák, ve kterém puberťáci řeší hlavně vztahy a až potom přežití v novém a přitom starém známém světě. Ale seriál se začal rozvíjet a v momentální 3 sérii je na špici seriálového žebříčku. Rozhodně překvapil, baví mě a nejvíc oceňuji neustálou nepředvídatelnost děje. Nikdy nevím, co se stane dál, jak se postavy zachovají (i když mě tím chováním někdy pěkně naštvou).
Rozhodně mě seriál příjemně překvapil a vřele ho doporučuji dál, protože každý si v něm najde to, co se mu líbí.

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Až moc

První série byla naprosto perfektní, až jsem zůstal koukat, jak dobrý to je seriál. Druhá nezačala špatně, ale od půlky se to šíleně komplikuje a ty vztahy zemšťanů a nebeských lidí už jsou fakt trapný. Ten podrazí, toho, ten toho a tamta tu a pak se to celý otočí a zkomplikuje a člověk už neví co. Je to moc náročný. Po první řadě jsem začal číst i obě zatím vyšlé knihy a jsou určitě lepší. Seriál se dost od knih oddělil. V knize je to takové hezčí, ale víc pro holky vyprávěné no. Seriál aspoň jede brutalitu trochu. Jen upřímně, ať už někdo zabije Clarke, nudí mě tam. Vše se točí kolem ní a kolem jejího know how na vedení národů, až je to trapný.

70 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Drsné, svižné

Není to jen pro teenagery, jak jsem si zpočátku myslela.
Je zajímavé sledovat, jak se idealistická dívenka Clarke mění na vůdkyni, která je v zájmu přežití svých lidí nucena dělat věci a rozhodnutí, o nichž si dříve nemyslela nic pěkného.
Ve druhé řadě zjistíme, že Divocí domorodci nejsou ti nejhorší. A že " není všechno zlato, co se třpytí" a " nechoď, Vašku, s pány na led" platí vždy a všude.
Fandím

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Novinka

Na tuhle novinku jsem se těšila a po pilotním dílu jsem se do tohohle seriálu zamilovala. Je to dobře provedený a mě osobně se nejvíc líbí jak tam ukazují život na Arše a zároveň jak se snaží žít a seznamují se zemí. Podle mě je to jeden z mála seriálů kde se neustále neřeší milostné trojúhelníky samozřejmě se tam musí něco stát ale nemotá se seriál kolem vztahů jako je to třeba v seriálu The Vampire Diaries ale je to o tom jak se snaží přežít .Ale musím říct že moje nejoblíbenější postava je Bellamy a Lincoln a samozřejmě Octavie ale všechny postavy super . A tenhle seriál doporučuji někomu se líbí hned od pilotního dílu ale můj názor je že se to pořádně rozjede až v 6 dílu . A rozhodně se těším na druhou sérii protože co jsem viděla poslední díl nedokážu si představit jak druhá série bude pokračovat

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

100

Tak jo,včera jsem si řekla,že to zkusím,stáhla si pár dílů a nedokázala jsem přestat.
Začátek tedy nic moc,nevěděla jsem,co dál vymyslí,protože po 97 letech se vrátit na Zem není nic moc...co tam budou dělat,co jíst,kde spát a najednou se objeví známka života(což mi přišlo divné,ale nechám to tak)
Vždycky si najdu v seriálu svoji oblíbenou postavu a s tou děj sleduji,Bellamy byl jasný vítěz a pak se najednou ukáže LINCOLN!!!Začnu hltat každý jeho pohyb a tím pádem i Octaviin,ale najednou mi zmizí....ted si budu pouštět desátý díl a doufám,že se tam vrátí,jinak budu zabíjet!
Docela mě zarazili hopsající koníci a dvouhlavé srnky(ty snesu asi lépe,protože bomba udělá své),ale jinak je seriál perfektní.
K postvám bych měla asi toto:nevadí mi vůbec nikdo,kladné jsou potřeba a záporné taky,ale Clark?Nevím nevím..prostě mi nemůže sednout každý,co?
Ze začátku mi to přišlo na 80 procent,ale od šestého dílu už musím jít na 100.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

sci-fi s potenciálem

Jelikož mám sci-fi žánr rád , mohu po zhlédnutí pilotu říci, že mě to nezklamalo. Téma seriálu je dobré. Postapokalyptická budoucnost, kde lidé žijí ve vesmírné stanici a vyšlou mladistvé delikventy zpět na zem aby jim zachránili životy... dobrý nápad. Na hereckém obsazení se mi líbí to, že dali dohromady mladé neokoukané tváře a zkušenější seriálové matadory jako jsou Henry Ian Cusick, Isaiah Washington a Paige Turco. Triková část seriálu také ušla. Jediné co se mi zdálo odfláknuté jsou dialogy, chtělo by to na nich trošku zapracovat. Jinak, už se těším na další díly :)

80 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Sto pro sto

Skvělý seriál, neohrané téma. Prostě parádní, má všechno co potřebuji: akci, napětí, lásku, přírodu... Vřele doporučuji každému. Zkuste si porovnat s knihou, první díl i maličko sedí, další už totálně ne, ale je to sranda :D

100 %
70 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

The 100

Vůbec mezi mé oblíbené žánry nepatří scifi apod., ale tento seriál je úžasný, prvních pár dílů nic moc, je pomalejší rozjezd, ale potom super... Akční, druhá série mnohem lepší než první, podle mého názoru... Druhá série, díl co díl, hltala jsem, každý díl napínavý, akční, plný zvratů, které člověk nečeká... Obě série jsem zhltla jako jednohubku v průběhu tří dnů. Nemůžu se už dočkat třetí série. Za mě super! :-)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

may we meet again

Tento seriál mě naprosto okouzlil. Příběh je originální a většinu herců jsem si zamilovala. Četla jsem obě knížky a jakkoli byly čtivé, tak seriál se mi zdá být lepší. To je ode mě největší ocenění. Jsem vážně zvědavá a natěšená na 3.sérii.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

the 100

Tento seriál som pomerne dlho ignorovala, predstava postapokaliptického sveta a 100 "vyvolených" detí poslaných na zem aby preskúmali terén ma nijak nezaujala, herecké obsadenie bolo pre mňa tiež neznáme, tak načo márniť s niečím takým čas? Ibaže prišli vianoce, moje obľúbené sériály mali prestávku ja dovolenku a sestru s chrípkou na návšteve a tak som si povedala, že ju poslúchnem a pozriem si the 100. moja nedôvera a odpor sa od epizódy k epizóde znižoval a premenil sa na netrpezlivé čakanie na nové epizódy :D
Najväčšie plus je určite to, že sa postavy nedajú odhadnúť po pár minútach, v iných seriáloch je od začiatku jasné kto je ten hrdina a kto zloduch, ktorého musíme zničiť. Tu to tak nie je ( aspoň v prvej sérií to tak nebolo a Grounders za nepriateľov či zlých nepokladám ). Navyše scenáristi sa neboja zabiť hocikoho. Prvá séria mi prišla o kúsok zaujímavejšia ako druhá. Je ale zaujímavé sledovať ako sa každý zmenil a robí to čo k prežitiu treba a hlavne sa mi páči, že sa to tam potom až tak veľmi nerieši, taký Dean Winchester by po vystrielaní dediny hneď utekal a sám by sa udal, tu to mladému pánovi došlo až keĎ mu to niekto iný taktne poukázal :D
Som rada, že som sa na stovku dala nahovoriť, hádam si udrží kvalitu aj naďalej

po zhliadnutí druhej série, môžem povedať, že seriál má grády, nebojí sa ničoho. síce som písala, že prvá séria mi prišla zaujímavejšia, ale popravde posledných pár epizód z dvojky a hlavne dvojfinále zmneili môj názor a seriál si zaslúži stopercentné hodnotenie

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The 100 je dobré sci-fi.

Jsem toho názoru že stovka spolu s agenty shieldu a Arrowem (který je ovšem komiks,nikoliv klasické sci-fi),jsou momentálně to nejlepší co je v tomto žánru k mání.Stovka má reálný obraz toho,co by se teoreticky mohlo v budoucnosti stát,nechť nás tato apokalyptická vize varuje.Pár drobných nedostatků v logice chování hlavních představitelů by se našlo,ale vše překrývá vynikající scénář,dynamika děje,nová poznání a překvapení a další pozitiva.Agenti jsou lepší,ale stovka je v závěsu.Dávám plný počet.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nulové očekávání, ale nakonec příjemné překvapení

Když jsem viděla trailer k pilotnímu dílu první série, moc mě to neoslovilo a říkala jsem si, že to bude něco na způsob Terra Nova, ale po shlédnutí pár dílů mě seriál příjemně překvapil a zjistila jsem, že přirovnávat ho k jinému seriálu je prostě blbost.

Vypráví skvělý příběh, další seriál podle knížky (kterou jsem nečetla, ale jednou si ji přečtu :)) a druhá série se tvůrcům neskutečně povedla.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Sci-fi (nejen) na Zemi

Další z mnoha seriálů natočených podle knihy. Jak moc se ale seriál knižní předlohy drží nevím, protože - což se mi příliš často nestává - jsem knihu prostě přeskočila a začala sledovat rovnou seriál.
Měla jsem kvůli CW trochu obavy.. klasický seriál CW je to samozřejmě v teen hrdinech. To už je snad všem jasné. Ale zatím - první tři díly - se mi zdály nepřirovnatelné k jinému seriálu od CW (ty nejnovější, nejsledovanější).
The 100 má zajímavý námět (plus pro autorku knihy), je v něm plno akce, zajímavých zvratů, překvapivá úmrtí.
Na teen seriál dobré postavy.
Plus za mě velká pochvala za střídání pohledů ze Země a z Archy.

Snad si seriál udrží svou kvalitu - nebo se bude zlepšovat? - po zbytek první série a přijde s něčím ještě lepším pro sérii druhou.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

100 delikventů

Musím uznat, že se mi to docela líbilo. Skvělý nápad, ale zpracování horší. Pořád mě přepadaly pochybné otázky...
Proč jim nikdo nedal žádný základní výcvik?
Proč jen hlavní hrdinka projevuje starost o radiaci? A jediná používá mapu?
Jak to, že i po 97 letech ve vesmíru mají všichni dokonalé vlasy a bezchybnou pleť?
Proč si někdo myslel, že sto pubertálních delikventů bez dohledu, poslechne rozkaz a bude lidstvu k užitku?
Takže slabý odvar Hunger games, Misfits a Survivor.
Uvidíme dál....

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

100

Výborný seriál, na ktorý sa dá pozerať a stojí za ten čas. Postavy sa stále vyvíjajú a dej nestagnuje.. Nikdy nezabudnem na prvú časť, pristátie stovky na Zemi a k tomu pesnička od Imagine dragons, už od začiatku to bolo skvelé. Veľmi sa mi páči postava Octavie, ktorá ma na začiatku vytáčala, no prešla si obrovskou zmenou. Presne naopak to mám s Clark, ktorá mala na začiatku veľký potenciál, ale teraz? Nechápem čo sa s tým dievčaťom deje. Som veľmi zvedavá ako to bude teraz v 5. sérii, dúfam že ma prekvapí... Aj tak najhorší je Jaha ten ma so svojími "geniálnymi" nápadmi rozčuľuje viac a viac. Neviem, má to niekto podobne?

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nečakané Prekvapenie

K seriálu som sa dostal náhodou, hľadal som kade tade po nete po nejakom post-apocalyptickom seriály a objavil The 100. Už 1 séria ma vtiahla do diania a vyvolala sa u mňa doslova závislosť na tomto skvelom seriály :). teraz už sledujem 4 sériu a každý týždeň sa teším na ďalšiu časť.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The 100

Tento seriál mě zaujal už v prvních minutách prvního dílu a mohu říct,že jsem ho "hltala".
Super myšlenka,parádní spracování. Jediná výtka a to,že díky smrti Lincolna jsem bulela ,jak želva a trošku jsem přestala mít chuť se dívat dál.Stejně jsem to nevydržela. Za mě 150%,nemůžu se dočkat 4 série.
Ps:proto to "sjíždím" znovu od začátku

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The 100

Takový náměť tady ještě nebyl.
2.2.2017 nás čeká 4.série.
Jsem nedočkavej a jsem zvědavej jak vyřešej rozšiřující se radiaci po světě. 1 chvíli jsem si i říkal že město světel by nebylo špatný,jen ty vedlejší účinky byly špatný. Zklamali mě když zemřela Lexa. Pro mě nejlepší a nejoblíbenější postava. Jinak seriálu dávám 100%

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

100 a klesá

prvé dve série velmy dobré
dej je velmi rýchli, postavy idú od jednej nemožnej situlácie k druhej. seriál ma nuti klásť si otázku, čO JE EšTE MORáLNE A čO Už NIE? každopádne ja by som sa dávno zbláznil na mieste hlavných postáv.
TRETIA SéRIA Katastrofa uplne nezmyselne zabili Lexu a pritom CLEXA bolo najlepšie párovanie seriálu.
CLARKE pobehovala ako bezhlavé kura. od titulu Wanheda som čakal viac.
Bellami sa zmenil na pätolízala.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

The 100

Docela jsem váhal, jestli se do tohoto počinu pustit, když jsem viděl to obsazení. Nebylo se ale vůbec čeho bát, příběhově velmi dobré, dějové zvraty přicházející s železnou pravidelností, a obsazení taky není moc co vytknout, teda až na pár vyjímek. Jedním z důvodů, proč jsem se tehdy rozhodl na seriál koukat byl i Henry Ian Cusick. Vážně velmi dobře zpracované post-apo sci-fi se zajímavým vývojem jak postav, tak příběhu

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejlepší seriál

Říká se, že když "narazíte" na nějaký seriál "omylem" jsou to většinou ty nejlepší. Tohle se mi stalo právě u Stovky. Z nudy jsem hledala nějaký seriál.

1. série byla super, líbí se mi, že se s ničím nes*rou a prostě to běží.. Člověk se má stále na co těšit, nad čím přemýšlet. 2. série byla o mnoho lepší, no hlavně konec 2. série - pokud chcete koukat, budete fakt překvapení!! :) V pátek začala 3. série, která vypadá zajímavě, protože se dozvíme spoustu nových věcí o životě na Zemi.

S chutí do toho, lidičky! :)

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Překvapen

Tak jako tak zajímavá myšlenka. Knihu jsem zatím nečetl, ale těším se na ní. Nejdříve jsem si myslel, že se jedná o "béčkový" seriál s mladýma hercema, kteří neumí hrát a jen dobře vypadají. Ale po první sérii musím uznat, že jsem překvapen. Chytlo mě to a i občas přehlédnu nesmyslné momenty v ději. A dokonce jsem se i těšil a očekával jsem druhou řadu.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Zaslouží si Stovka stovku?

Mám rád sci-fi a fantasy. Mám rád akci. Mám rád humor a komedie. Seriál nenabízí pořádně ani jedno z toho. Místo toho nám naservíruje další teenagerovské vztahové N-úhelníky, takže za chvíli už ani nevíte kdo s kým a kolikrát. Herecké výkony jsou značně podprůměrné a postavy nejsou nikterak vyprofilované, chybí jasní kladní a záporní hrdinové (i když jeden jasný záporák se najde), což někomu může přijít jako plus, ale v celkovém dojmu to působí fádně a postavy splývají v jednotnou šeď průměrnosti.
Velké množství scén se odehrává v noci, přítmí, šeru nebo stínu, což svádí k domněnce, že se tvůrci seriálu snaží herecké nedostatky skrýt pod rouškou tmy. Ke cti seriálu budiž fakt, že se natáčel v reálném prostředí kanadské divočiny.
Normálně se na seriálech nesnažím hledat logické nedostatky, od toho je to přeci umění, aby si tvůrci mohli dovolit pár drobných nesrovnalostí, ale v případě The 100 jsou tyto nedostatky do očí bijící, nejvíce ze všech asi kyselá mlha, která během pár vteřin dokáže prožrat lidem kůži až do masa, ale okolní vegetace je jejími účinky naprosto nedotčená.
Zaslouží si tedy Stovka hodnocení 100%? To zcela určitě ne, dávám 70% a to ještě s odřenýma ušima a pouze díky závěrečným třem minutám posledního dílu první série, jinak by hodnocení bylo ještě o stupeň horší. Doufám, že se tvůrci i protagonisté pochlapí a ve druhé řadě nám nabídnou lepší podívanou.

Po skončení druhé řady musím uznat, že nelituji, že jsem seriálu dal ještě šanci. Nudné dialogy odstoupily do pozadí a přenechaly prostor akci, dějovým zvratům a napětí. Většina negativních postřehů z první řady byla odstraněna a ze seriálu se stal docela vydařený televizní kousek.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Originalita všestranně.

Na úplném začátku to bylo divné, seriál byl zamotaný, ale o to víc jste se těšili na další díl a časem pochopili, co se tam vlastně děje.
Je to hodně originální seriál a neuvěřitelně mě baví, má to "drive" a je to neokoukatelné, ale nehorázně mě štve, jak pomalu vydávají díly. Čekat rok na třetí sérii?
Plno lidí se na to vykašle, zapomene na seriál i děj, což není špatné z hlediska toho, že to donutí se na to kouknout znovu a znovu a znovu, ale pak to přestane bavit a není divu, že se na to tolik lidí už dívat přestalo, což je smutný.
Chápu, že je těžké to natočit, když se to natáčí v takovém prostředí, době a Světě.
Dále, romantický trojúhelník. Fajn, do seriálu to patří a není to hlavní podstata seriálu, neovlivňuje to děj (více). Ale když už se Clark i Lexa zamilovali, měli to tak nechat být. Měli je nechat být spolu, Lexa si to na jednu stranu zaslouží a Clark po Finově smrti taktéž.
Tím, že Lexa odešla se vše zkomplikovalo, chápu že to byla potřeba pro zpestření děje, ale když Clark namlouvala, že jí na ní záleží, tak se měla otočit a jít jim alespoň sama pomoct, nemuselo by to dopadnout, tak jak to dopadlo.
Mrzí mě to hlavě, kvůli tomu, že byla Lexa zajímavá postava, která celý seriál rozzářila a narovinu Alycia (představitelka Lexi) je skvělá herečka na tyhle badd-ass role. A to jiskření/chemie mezi Clark a Lexou? Neměli nám to brát, chápu že sbírali plno kritiky, protože to je homosexuální vztah (byl by), ale s tím měli počítat a brát nám ho? No nevím, snad to nějak dopadne a alespoň Alycia se do seriálu vrátí, mohli by jí klidně obsadit do hlavní role. (jedné z nich)
Režiséři a štáb si s námi hrají, což moc pěkné není, mají vybalit narovinu co se děje, bude dít, nebo nezveřejňovat nic.

+++
------
Originalita
Soundtrack
Příběh
Postavy
Prostředí
Vedlejší příběhy
Napětí
Herci
Post-apokalyptický svět

---
----

Pomalé vycházení epizod
Milostný trojúhelník
Lhaní štábu
Protahování

95,9%

Každopádně je to naprosto božský seriál a já jakožto hodně náročný divák ho hltám takovým způsobem, že si říkám, že potřebuji pomoct.
Pokud hledáte něco na odpočinek a zároveň něco, nad čím se můžete zamyslet. Pokud očekáváte originalitu a něco, co tu ještě nebylo, začněte koukat. Litovat nebudete.

Spíše pro starší.
15+

100 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Stovka

Překvapivě povedené sci-fi dílko s mladými herci, kteří mi nejsou nesympatičtí a jejich výkony jim prostě věřím. Pro mne osobně překvapení, moc jsem nečekal, o to víc jsem dostal. Díky.

70 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Výborné

Nevěřil jsem seriálu stojícím na mladých hercích, první díl mě úplně nepřesvědčil, ale poté začal seriál malými krůčky růst a stalo se z něj velké překvapení letošní sezóny. Velké doporučení. Spousta zvratů, nádherné prostředí, úžasní herci a dobře vymyšlené postavy. Nejspíše pomohla knižní předloha.

90 %
63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

We are coming home ...

Téma? Žili sme si pekne vo vesmíre, ale už sa nedá, tak pošleme naše väzenské deti, aby zistili, či sa už môžeme vrátiť. Aha, môžeme, let´s go!

Na začiatku, keď tam bolo príliš veľa postáv (decká z basy) mi to liezlo na nervy. Keď sa to už ustálilo a preriedilo, zostala nám hlavná päťka, Clarke, Bellamy, Octavia, Monty a áno, i Finn, ktorý mi nenormálne liezol na nervy (hip-hip hurá 2. sérii).
Seriál začal naberať grády a môžem s úsmevom povedať, že druhá séria je ešte (oveľa) lepšia, než prvá.
Zaujímavý pohľad na svet, ktorý už nie je svetom. Uvidíme, čo z toho vznikne.
Odporúčam :)

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

The 100

Prvních pár dílů mě nijak zvlášť nebavilo, že jsem ani pomalu nevěděla, proč tomu dávám pořád šanci a dívám se dál. Většina hlavních postav mě přišla buď nesympatická nebo zbytečná. Ale po nějakém pátém šestém dílu se to změnilo a děsně mě to chytlo, že jsem musela sledovat dál a nelituji. Na nesympatické postavy nebo spíše herce jsem si zvykla a ukázalo se, že nejsou tak špatnými herci za jaké jsem je považovala, a že každá postava má svůj motiv a důvod být taková jaká je. A že žádná postava není zbytečná, neboť by nám tam neměl kdo umírat a nemohlo by se to jmenovat The 100. :) Velký klad vidím v tom, že se tam zas až tak moc neřeší citové vztahy, kdo s kým , jak v jiných seriálech od CW. Uvidíme co přinese druhá série.

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

U mě dobrý

Seriál přesně podle mého gusta. Já osobně jsem zažil jemnou nostalgii a vzpomněl jsem si na skvělých prvních pár sérií LOST. Zajímavě zpracování postapokalyptického světa, včetně jeho obyvatel. Abych nepřechválil, musím zmínit na můj vkus zbytečné romanťárny mezi teenagery, ale to se dalo očekávat. Mě dost nesympatická hlavní blonďatá postava s mesiášským komplexem procházející zrovna hormonální bouří, která neví, čí názor má nakonec převzít, i když do poslední chvíle předstírá, že 100% pravdu má ona. Doufám, že si seriál i ve 2. sérii zachová skvělé tempo a jistou záhadnost a neposune se do absurdna jako již zmíněné LOST.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Příjemné překvapení

Po rozpačitém začátku se seriál dokázal docela slušně rozjet. K postavám (alespoň k některým) si jde i vybudovat vztah. Funguje i příběh, a to jak na Zemi na na Arše. Dost se navíc povedlo dvoudílné finále a docela slušný cliffhanger. Docela s těším na pokračování.

70 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Jen tak dál.

Seriál mě zaujal už od prvního dílu a těšila jsem se na další díly, ale musím podotknout, že se u mě střídaly pocity jak na houpačce. Často mi připadá, že jednání stovky je docela povrchní až lehce zavádějící, ale i přesto si seriál našel cestu k mému srdci. Dost se mi líbí jak se tam postupem času některým hl. osobám mění charakter někdy k lepšímu nebo k horšímu. Rozhodně je horkým kandidátem do zamilovaných :)

80 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Překvápko - seriál s velkým potenciálem

Překvapilo...nejdřív jsem tomu moc velkou šanci nedávala ale teď se mi to začalo moc líbit. 100 delikventů na Zemi. No proč ne. Spoustu vecí k zamyšlení a hlavní hrdinka?...nejdřív jsem si myslela že je otravná ale s dalšími díly jsem si ji víc a víc oblíbila :D takže si myslím že seriál má velký potenciál a dávám vysoké hodnocení.

90 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí
rony
17. července 2014

Nejde o sci-fi ale má bližšie k Beverly Hills...

Prepáčte mi, že to rovno takto poviem. Tento seriál zbytočne oklame fanúšika sci-fi a už v prvom dieli Vám docvakne, že je to vec pre tínežerov ako zvláštnejšia obdoba Beverly Hills. Takže je to vzťahový seriál s nutne nasadenými peknými tínežerkami - dobre vybranými aby si každý vybral ten svoj typ.

Ružové jednorožce v podobe ťuťulimuťuli svietiacich romantische motýlikov samozrejme included.

Keďže som sa minul cieľovkou, nemôžem stanoviť akékoľvek hodnotenie, no podľa mňa tento seriál sa nedožije príliš veľa sezón a tak si ho rýchlo užite.

50 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

vic efektu...

serial me prekvapil .. ma osobne docela zaujal... jen bych tam prosil o vic scifi efektu a vic mutantu ktery po ty radiace zmutovali... v 2 serie se to uz crta... se tesim na ostatni dily 2 serie.. doufam ze bude lepsi nez ta 1 serie co se tyka efektu.. verim ze se im zlepsi ratingy jako serial patri do my top 10 .. a bude 3 seasson..

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

I přes chyby chytlavé

Hodnotím po první sérii, kterou jsem skoukla během dvou dnů:) V prvních dílech mi trochu vadila jistá béčkovost dialogů (která jistě nebyla chtěná) a sem tam nějaký špatný efekt. Pak jsem si na to zvykla a už jsem se jen nechala vtáhnout do děje. Také si občas říkám, proč jsou tam nějaké očividné chyby nebo nelogické kopance, ale asi to není seriál, který by stavěl na extra kvalitách filmařského řemesla. Přesto jsou postavy sympatické a děj zajímavý - což je u seriálu asi to nejdůležitější:)

60 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Super !

Viděla jsem zatím 4 díly a je to super seriál , zrovna dnes sem se s mým bratrem bavily že je to ten nejlepší seriál . Různé bouře,zvířata tomu seriálu dodávají to super co je v něm .. Tento seriál má určitě velký potenciál :)

100 %
54 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
85 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

pilot byl chytlavý- ano byl, ale The 100 už není "chytlavé", ale boží

Fakt, musím říct, že ten pilot mě vážně dostal. Zatím dávám 90 procent, ale myslím že brzo dám 100. Je to po dlouhé době seriál, který mě dostal už prvním dílem a strašně se těším na další.
---------------------------------------------- Po shlédnutí dalších dílů jsem úplně nadšená a natěšená na další série (série :D). Hádám že spousta z vás se mnou souhlasí a těší se na další vývoj děje. A těm, kteří jsou ze stovky tak nadšeni jako já, bych chtěla poradit, aby si pořídili i knížku Prvních 100, je to sice trochu odlišné,ale rozhodně není méně zajímavá než seriál. Celkový dojem ze stovky je u mě takový, že je to jeden z mých oblíbených seriálů a rozhodně ho můžu všem doporučit

100 %
53 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
82 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

První episoda- a přidání hodnocení po 3 řadách

Už ukázka seriálu mě zaujala... A po první episodě se mi seriál stále líbí. Je to něco jiného než upíři, vlkodlaci ;)
Samozřejmě to má své chybky,ale jelikož se mi seriál zatím líbí tak do toho nebudu šťourat :D
--------------------------------
Seriál sleduji stále. Jak se nakonec ukazuje planeta není neobydlená ale je tam dost jiných kmenů a tím začínají i mocenské boje...

Trošku mě mrzí, že se vytratilo takové to tajemno, najednou nejsou ani nebezpečná zvířata, mlhy (ikdyž tu dělali z hory) ale je to jen o tom kdo bude vladnout... v podstatě se trošku změnilo.. a ani nevím jestli je mi to líto nebo ne... vlastně je.. :-/

U seriálu ale stále zůstávám.. ale snižuji hodnocení na 80procent.(což je stále dost vysoko...

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

The 100

I přesto, že nejsem fanoušek takovýchto seriálů, mě The 100 pohltilo.
Už u Pilotního dílu se mi zalíbil děj. Seriál má vysoký potenciál, celkem promyšlený děj a hlavně... ten nápad. :D

Po necelých 100 letech přistává mladistvá stovka na Zemi, která je po Nukleární válce. Prostě bomba.

Tak trochu drsnější seriál, který vás vtáhne do děje. Vztahy mezi hlavními postavami, mi celkem vyhovuje. Není to žádný přecitlivělé drámo, prostě všechno v úžasném průměru. Snad to tak zůstane.

Rozhodně nejlepšími postavami jsou Bellamy a Clarke, kteří tam vedou lidstvo. Přiznejme si to, bez nich by The 100 nemohlo fungovat. Nemluvně o jejich vztahu, který se pomalu a jistě vyvíjí.. Yes, Team Bellarke.

---
Neskutečně se těším na 2.sérii a hlavně doufám, že Bellamy není mrtev.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

polis

tento serial pro mě znamenal hodně a byl můj nejoblíbenější ale po nedávných událostech a po smrti **** u mě tento serial skončil

40 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nukleární katastrofa

Na The 100 jsem přišla krátce po spuštění 2. série a všichni okolo toho dělali strašné halo jak je to skvělé. Samozřejmě jsem nevěřila, že by to mohlo být zase až tak "bombastické". Jasně. Jako při každém seriálu. Na několik prvních dílů jsem se dívala s donucením a až po menší přestávce od tohoto seriálu mi to začalo chybět a já se již s chutí pustila do dalších dílů. Na podobný seriál jsem ještě zatím nepřišla a tak je tento seriál pro mě v této kategorii číslo #1. Na tomto seriálu se mi líbí, že se neustále něco děje. Hlavně jediné, co se mi tu líbí, je hodně akce. Už se nemůžu dočkat 3. série s očekáváním, že tento seriál si stále zachová svoji úroveň.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Shlédnuto za dva dny

Ač jsem se tomu dlouho bránila, jelikož jsem si nebyla jistá, zda je to seriál pro mě, nakonec jsem se prokousala ne moc přehledným pilotním dílem. Po shlédnutí jsem měla lehce smíšené pocity, ale hlavně jsem měla v hlavě takový zmatek, že jsem potřebovala spoustu vysvětlení. Tak jsem si pustila další díl a pak další a zase další, až jsem nakonec zhlédla celé dvě řady a to za pouhé dva dny :D Stanice CW prostě nikdy nezklame. Jsem velmi zvědavá, jak to bude vypadat ve třetí sérii, která by měla dorazit v léte, tedy pokud se nepletu :) .

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Sci-fi, co se neustále vyvíjí

První série byla naprosto geniální! Potom mě trochu mrzelo, že pokračování se nese úplně v jiném duchu, ALE příjemně to překvapilo. Každá série pro nás má v podstatě něco úplně jiného, přesto víceméně originálního.
Nová 6. série vypadá zatím dobře(i když se mi moc nepozdává ta podobnost s 2., ale uvidíme co z toho vyleze..)
Co se postav týče, moc mi nesedla Octavia. Zato zoufale zbožňuju Murphyho. A dokud Murphy bude žít, budu v seriálu pokračovat.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

konečně další sci-fi serial ;)

Pilotní díl serialu měl jednu vadu, že nebyl delší. Jinak potenciál a nápad určitě 100%. Doufám, že ho neukončí po první serii jako třeba "UDÁLOST"(the Event),"Vzpomínka na budoucnost"(FlashForward) atd.

100 %
48 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
76 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 21 lidí

The 100

Kdyz jsem zacal tento serial sledovat, tak jsem se trochu lekl, ze to bude neco jako ztraceni. Ale byl jsem mile prekvapen. Az na to obsazeni. Vsichni mlady jsou "krasni" lide, coz mi prejde tochu nerealny. Ale jinak dobry.

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Nečekaná bomba

Musím říct, že jsem si nemyslela, že mě to takhle překvapí. V dobrým slova smyslu. Říkala jsem si, jaká to bude blbost, ale opak je pravdou. Celkem dost mě to chytlo a na to, že je to CW-čkárna. Palec nahoru.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Velké zklamání

Hodnotím to trochu zpětně,ale co se stalo s mým nejoblíbenějším seriálem? Upřímně nechápu.
Trošku mi vypadávají jména,protože jsem to už dlouho neviděl,tak postavy vynechám.Stačí říct,že se nenašla jediná postava,která by mě nezklamala.Dobře,každá postava musí mít svůj vývoj ať už špatný či dobrý,ale aby tak často všichni měnili své postoje a názory,myšlenky,chovali se úplně nečekaně(někde to není na škodu),ale tohle není ten případ.Takže co se týká postav,byla to katastrofa.Tvářičky mají hezké,ale víc nic.
No nic,pojďmě k první sérii,která mě uchvátila.První díl a vstup na Zem bylo něco fantastického.Byl jsem plný emocí a napjatý na další díly.A celá první se mi moc líbila,která končila perfektní poslední epizodou.
Druhá série byla snad ještě lepší,napínavější a já hltal díl za dílem a opět jeden z nejlepších závěrečných dílů a já doufal v to nejlepší.
Bohužel s třetí serií přišel konec radosti.Nechápal jsem co za kraviny a nesmysly si tvůrci vymysleli.
A čtvrtá série už byla jen břečka,která se snad nemůže líbit nikomu.
Další šanci seriálu nedám,takže na pátou sérii se asi nepodívám,ani nechci.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

1. serie

Určitě doporučuji tento seriál. Ze začátku je to trochu nuda ale od 6.dílu je to napínavější. Díly jsou čím dál lepší. Tak jsem zvědavá na druhou sérii. :)

90 %
36 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
55 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Zatím to vypadá dobře

Zatím jsem viděla první 2 díly, pilot mě totiž zaujal a byla jsem zvědavá co se bude dít dál :)
Nápad skvělý, ale samozřejmě jsou věci, co mi přišly trochu nesmyslné, ale budiž... 100 mladých delikventů sami na zemi bez dozoru - paráda! :D

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Rostoucí kvalita

Post-apokalyptický sci-fi seriál o posledních lidech na oběžné dráze. Ti vypustí 100 mladých delikventů dolů na planetu Země, zda se již stala obyvatelnou. Kupodivu stala a nemají to jednoduché mezi sebou v táboře ani s objevenými protivníky. A musím říct, že 2. série je ještě zajímavější. 70%

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bída s nouzí

The 100 je neuvěřitelně nudná, naivní a utahaná trapárna s hezkými herci, kterou vám dokáže naservírovat jenom CW. Málem jsem první díl v půlce vypnul, jenže jsem to neudělal. Bohužel. Tohle už nechci nikdy vidět.

30 %
30 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
27 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 33 lidí

Po pilotu....

Po 20 minutách se mi nechtělo hodnotit, po půl hodině už mi to bylo jedno....100 let čekat na znovuosídlení planety? Mrkněte někdy na dnešní Černobyl, tvůrci! Radiací znetvořená srna, to je šok, jedení geneticky upraveného masa je přitom současnou situací zcela ignorováno. Čím chce tenhle seriál proboha zaujmout? Hádkami každého s každým? Triky likvidujícími námět? Nezapamatovatelnými dětmi, ztrapňujícími svými řečmi samy sebe? Imagine Dragons to nespraví. 0 %.

0 %
28 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
13 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 39 lidí

Právě dokoukal

Nejdřív se mi do toho nechtělo, ale slyšel jsem kolem sebe jen chválu na tajten seriál tak jsem se do toho pustil.
The 100 jsem sledoval každý den před spaním a dnes jsem to dokoukal. Po zmáčknutí křížku u posledního dílu ve mně zbylo prázdno a nemohu se dočkat další sérky.
Jinak je to zatím asi nejlepší séroš co jsem viděl a nemůžu si ho vynachválit. Fakt super.

100 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kdyz nemuzes napsat nic dobryho...

tak radsi nepis, to asi v tomhle pripade uplne neplati, ale ze bych u stovky uvazoval o zarazeni do me TOP10, to ne.
Eliza i Marie jsou pekny holky (i kdyz beh neni jejich silna disciplina), casting taky az na vyjimky v pohode.
Koukat se na to da...u me za 60%

60 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Super seriál

Tento seriál mě baví je vážně skvělý a napínavý každý díl má něco jiného a to je podle mě skvělý jen mě mrzí že nebyl dabing u všech sérií ,ale i tak za mě top

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
14 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Začarovaný kruh

Zpočátku jsem tento seriál hodnotila sto procenty.
Možná to bylo mým šestnáctiletým já. Možná jen prvotním nadšením.
Od čtvrté řady jsem ovšem přestala na díly dychtivě čekat.
Zpozorovala jsem totiž v seriálu stále se točící kolotoč problémů, které se nikdy nevyřeší úplně a za nimi přichází problémy ještě mnohem horší. Jediná věc, která mě na The 100 odradila.
I tak jsem ale s rozvojem děje spokojená.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Stovka

The 100 je moje srdcovka a po těch několika sériích mě prostě nezklamal ani jednou. Je to nejlepší sci-fi dílo, které jsem kdy viděla. Každá série je naprosto jiná, nikdy nevíte s čím tvůrci přijdou, nebojí se zabíjet hlavní postavy a je to plné zvratů, překvapení a emocí. Hrozně mě baví originalita a nápady a myslela jsem, že šestá série už moc nepřekvapí, ale řeknu vám, to byla jedna z nejlepších sérií. Třeba vás nebude první série moc bavit, ale dejte stovce šanci, protože druhá a třetí série, ty jsou maximálně povedené. Líbí se mi rozvoj postav od prvních dílů a celkově myšlenky v seriálu a jak by mohla vypadat budoucnost, za mě hodně dobrý nápad. Miluju The 100 a už dlouhou dobu se řadí na první příčku mých oblíbených seriálů.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí