plakát seriálu

The Crimson Field

(The Crimson Field)

Názory uživatelů

Inteligentní, humorná a hluboce dojímavá pocta první světové válce

BBC nedělá nic napůl a co jí jde nejlépe jsou kostýmová dramata.
Už jen symbolikou úvodní znělky s vlčími máky (symbol všech veteránů a mrtvých ve válce) a jménem, které připomnělo báseň In Flanders Fields mi běhal mráz po zádech.
V první epizodě se okamžitě dostáváme do dění. Na scénu přicházejí tři dobrovolnice, které přijíždějí ošetřovat pacienty ve Francii. Každá je jiná a každá si s sebou nese svůj příběh. Oceňuji, že tvůrci dokázali perfektně rozvinout každou dějovou linku až do úplných detailů. Je potřeba vyzdvihnout i výborný vizuál, realistické kostýmy i nevtíravý soundtrack.
Klobouk dolů především před výkony Oony Chaplinové a Richarda Rankina. Dokázali výborně vystupňovat napětí mezi dvěmi postavami.
To nejlepší na celém seriálu je, že nemá otevřený konec a tak se nemusíte užírat tím, co by kdyby...

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dva večery - jeden seriál

Od tohoto seriálu rozhodně nečekejte jakékoli připodobnění k seriálu M.A.S.H.,protože zde na humor a sarkasmus je velice málo místa.
Jedná se drama odehrávající se v polní nemocnici za první světové války a začíná nástupem sester dobrovolnic k této jednotce.Je zde spousta příběhů a skrytých tajemství,které se právě v atmosféře nedalekých bojů odehrávají.Nevidíme zde žádné válečné scény,ale vše je zpracováno tak,že při troše fantazie jste tam s jednotlivými postavami také.
Samozřejmě to není první válečný seriál,který jsem viděl,ale tento si mě získal jak hereckými výkony,tak i prostředím,ve kterém se odehrává.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Po prvním díle - skvostné!

M.A.S.H. to není. A přesto je pravděpodobné, že vás hraní takřka všech přesune do období první světové války na místo polní nemocnice a vy jim uvěříte.
Uvidíme, jaké budou další díly. Zatím super!

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé