plakát seriálu

The Lone Gunmen

(The Lone Gunmen)

Názory uživatelů

The Lone Gunmen Show

Druhý spin-off Akt X, ve kterém si stihli zahostovat Walter Skinner i samotný lišák Murder. Vždycky jsem byl pro, aby Osamělí střelci dostali více prostoru, a ačkoliv jsem o tomto seriálu věděl, přemluvil jsem se k němu až teď, po mnoha letech. A rozhodně nelituju. Ústřední trojice je samozřejmě naprosto špičková a jejich noví parťáci také nejsou špatní - ale ne tak dobří. Celý seriál je navíc velmi odlehčený a našlapaný funkčním humorem a spoustou výtečných epizod, po prvních třech slabších dílech se to fakt pořádně rozjelo a seriál byla radost sledovat, zejména v druhé polovině série. Škoda, že to FOX tenkrát tak brzo zaříznul, jsem si jistý, že by to pár sérií určitě fungovalo - pro lidi neznalé Akt X je to samozřejmě zcela zbytečný počin, ale fanoušků původního seriálu je dost a nevím o nikom, kdo by neměl rád tuhle bandu sympaťáků. Nicméně, i těch 13 epizod je prostě super, zbyl v nich i čas na nějaký vývoj postav, o Střelcích se dozvíme i hromadu nových informací... prostě super, nic víc, nic míň. 75%.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The Lone X

1. série - 70% - Osamělí střelci vždycky k X Files neodmyslitelně patřili a docela se divím, že trvalo tak dlouho než to tahle trojka sympaťáků zkusila sólo. Naštěstí to stihli v pravý čas a i když jim FOX dopřál jen třináctku samostatných epizod, přirostli mi k srdci ještě o pořádný kus blíž. Největší případy si na svá bedra nepřekvapivě vzali ve skvělém pilotu a napínavém finále a mezitím se někdy úspěšně (televizní šou s Langlyho dětským idolem nebo taneční soutěž v tangu) a někdy už méně a bohužel i trapně (konspirující opičáci nebo psychopatický doktor) potýkali s náměty pro svůj časopis. Je až s podivem, jak bláznivé nápady si scénáristé Shiban, Gilligan a Spotnitz dokázali pod Carterovým vedením do jednotlivých zápletek nacpat a nedivil bych se, kdyby většina diváků u nějakého třetího případu s hrůzou utekla. Některé fekální, miminkovské či zvířecí vtípky by člověk u seriálu, kde se na minutku mihne i samotný Fox Mulder, zkrátka nečekal. Zatímco v tajemné atmosféře Střelcům pomáhá rafinovaná Yves, humoru a téměř až rodinné náladě pomáhá moje nejoblíbenější postava - hloupoučký Jimmy Bond. Spousta fanoušků ho nemůže vystát, ale když vidím jeho nadšený výraz při sebemenší akci, nedokážu se na něj zlobit. Seriál jako celek je pak příjemnou jednohubkou a pro pravověrné fanoušky Akt X i malou povinností.

Epizoda Jump the Shark z deváté série Akt X fungující jako finále seriálu: - 85% - Střelci nám zvadli, zchudli a lecčeho se museli vzdát, ale pořád jsou spolu. I ten Jimmy už se usmívá spíš smutně. Ale i přes nedostatek peněz a elánu tu pořád leží jedna opravdová výzva. Chris Carter se zachoval jako frajer, když jeden z posledních dílů Akt X věnoval zakončení osudů postav, z nichž některé fanoušci původního seriálu vůbec neznají. To, jak tahle honička s časem nakonec dopadla, asi všichni, kteří čtou tento komentář vědí. A přestože jsem se s Frohikem, Langlym a Byersem chtěl loučit v trochu jiné náladě, věřím, že díky Jimmymu a Yves nebudou nikdy zapomenuti.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Střelci tentokrát přestřelili

Znám jen málo fanoušků Akt X, kteří by neměli tohle sympatické trio rádi. I já jsem si užíval každé jejich vystoupení. V televizní brandži není zas tolik postaviček, které by si z původně zamýšleného jednoepizodného účinkování vypracovali postupně až na vlastní seriál. Otázka ale zní, bylo to nutné?

Za sebe můžu říct, že jsem rád, že jsem tohle dílko viděl, ale jedním dechem dodávám, že kdo nezná Akta X, tak ho to v žádném případě nemůže bavit.
Zatímco Pilot ještě vykazuje určitý potenciál, který by seriál mohl mít (z historického hlediska je zajímavé, epizoda pojednávala o teroristeckém útoku na na World Trade Center pomocí letadla 6 měsíců před 11. zářím!), v dalších dílech už je vidět, že scénaristi vzali práci trochu ležérně, postava Jimmyho Bonda aspiruje na jednu z nejhorších postav televizní tvorby a i charakteristický humor, který trio hrdinů v Aktech X vždy vynikal tu sklouzává do hloupého fyzického humoru. Pár epizod stojí za to, epizoda s Walterem Skinnerem je výborná, poslední díl, který končí cliffhangerem také, drtivá většina je bohužel nevalné kvality.
Na rozdíl od jiných 13dílných seriálů se Střelcům dostalo luxusu v podobě ukončení seriálu v deváté řadě Akt X.
Nakonec dávám 60%, ale přiznám se, že je to spíš z piety.

60 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Spin off lepší než rodič

Osamělé střelce každý zná z Akt X. Je to trio novinářů se svérázným humorem a odvahou. V seriálu se k nim přidá ještě houpoučký Jimmy a kráska Yves. Celkově se soustředí na tajné experimenty, spiknutí a zločiny vlády. Seriál se nese v duchu nejlepších humorných epizod Akt a můžeme vidět např. Frohike v bavorském kroji nebo parodii na Planetu Opic. Právě Eine keine Frohike a Planet of Frohikes jsou ty nejleší díly seriálu a kvůli nim stojí za pozornost. A také legendární 1. epizoda pojednávající o útoku na WTC odehrávající se PŘED 11. zářím. Ve své době musela vzbudit pozdvižení. Sice je odvysíláno jen 13 dílů, ale nakonec seriál zakončily právě Akta X, takže spokojenost.
poznámka: možná se seriál vrátí, je toho plnej internet

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé