The Lone Gunmen

The Lone Gunmen (Lone Gunmen, The)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Mirak

21. března 2009

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Střelci tentokrát přestřelili

Znám jen málo fanoušků Akt X, kteří by neměli tohle sympatické trio rádi. I já jsem si užíval každé jejich vystoupení. V televizní brandži není zas tolik postaviček, které by si z původně zamýšleného jednoepizodného účinkování vypracovali postupně až na vlastní seriál. Otázka ale zní, bylo to nutné?

Za sebe můžu říct, že jsem rád, že jsem tohle dílko viděl, ale jedním dechem dodávám, že kdo nezná Akta X, tak ho to v žádném případě nemůže bavit.
Zatímco Pilot ještě vykazuje určitý potenciál, který by seriál mohl mít (z historického hlediska je zajímavé, epizoda pojednávala o teroristeckém útoku na na World Trade Center pomocí letadla 6 měsíců před 11. zářím!), v dalších dílech už je vidět, že scénaristi vzali práci trochu ležérně, postava Jimmyho Bonda aspiruje na jednu z nejhorších postav televizní tvorby a i charakteristický humor, který trio hrdinů v Aktech X vždy vynikal tu sklouzává do hloupého fyzického humoru. Pár epizod stojí za to, epizoda s Walterem Skinnerem je výborná, poslední díl, který končí cliffhangerem také, drtivá většina je bohužel nevalné kvality.
Na rozdíl od jiných 13dílných seriálů se Střelcům dostalo luxusu v podobě ukončení seriálu v deváté řadě Akt X.
Nakonec dávám 60%, ale přiznám se, že je to spíš z piety.

Avatar uživatele
Blázen z Jericha

21. června 2015

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Spin off lepší než rodič

Osamělé střelce každý zná z Akt X. Je to trio novinářů se svérázným humorem a odvahou. V seriálu se k nim přidá ještě houpoučký Jimmy a kráska Yves. Celkově se soustředí na tajné experimenty, spiknutí a zločiny vlády. Seriál se nese v duchu nejlepších humorných epizod Akt a můžeme vidět např. Frohike v bavorském kroji nebo parodii na Planetu Opic. Právě Eine keine Frohike a Planet of Frohikes jsou ty nejleší díly seriálu a kvůli nim stojí za pozornost. A také legendární 1. epizoda pojednávající o útoku na WTC odehrávající se PŘED 11. zářím. Ve své době musela vzbudit pozdvižení. Sice je odvysíláno jen 13 dílů, ale nakonec seriál zakončily právě Akta X, takže spokojenost.
poznámka: možná se seriál vrátí, je toho plnej internet