The Michael J. Fox Show

The Michael J. Fox Show (Michael J. Fox Show, The) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
ragelly

23. července 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Still got it.

Totální střela vedle. NBC si myslela, že slavným jménem s veřejně známou nemocí se dokáže vykoupit ze svého komediálního prokletí. Seriál přeskočil pilotovou fázi, dočkal se objednávky na plných 22 epizod, které byly natočeny snad ještě před premiérou. Inspirativní příběhy však očividně netáhnou, nebo spíše nedokážou zachránit podprůměrný děj s absencí vtipů.

Veškerá akce vychází ze dvou věcí. Rodinné vztahy a Parkinsonova nemoc. V jednom díle se to dá zvládnout, ale koukat na to 22x? Docela brzy to začalo být hodně zoufalé. Nepomáhaly ani lehce dokumentárání vsuvky s přímými pohledy do kamery, ba právě naopak.

Nechápu, proč v každé rodinné komedii musí být i nějaký další rodič/bratr/sestra/bratranec/sestřenice hlavního hrdiny? Proč tam musí být tolik dětí? Když už rodina, nešlo by dát třeba manžele a jedno dítě? Nevím, proč musí být vždycky velká rodina a další příbuzní neustále na scéně. Už mě to fakt štve. Děti spíš překáží, než aby byly zdrojem nějakých vtípků a zábavných situací.

Navíc ani hlavní postava nestojí za mnoho. Michael mě nebaví. Nechci být necitlivá, vím, že je to seriál podle jeho života a nemoci, ale přijde mi, že je to zbytečné plýtvání jeho talentem.

Jako každá druhá komedie, i Michael se snažil nalákat fanoušky na několik hostujících hvězd. Některé se povedly (třeba Michaelova pracovní konkurentka a Sting), na většinu jste si přáli co nejdřív zapomenout.

A samozřejmě na konci každé epizody nemohlo chybět morální ponaučení. Těch totiž není nikdy dost. Celý seriál vyvrcholí naprosto očekávaně ve velkém rodinném kruhu, kde jsou všichni šťastní a spokojení. Michael J. Fox Show je podprůměrný seriál, který nezachrání ani filmová hvězda. Pokud se chcete pobavit, sáhněte po něčem jiném, tady se leda uspíte.

Avatar uživatele
ševča

26. června 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Komedie? Eh...

Seriál není nejhorší, nezařadila bych ho mezi ty neuvěřitelně trapné pokusy, ale prostě není vtipný.
Jak už název napovídá, založen byl na Michaelu J. Foxovi a jeho zdravotním stavu. To je však na komedii žalostně málo. I kdybych pominula ty neoriginální postavy - líný syn až nápadně podobný línemu synovi z The Middle, otravná hipsterka dcera, divný malý syn, rodiče, co na děti kolikrát kašlou, nezodpovědná sestra.... Nejoriginálnější je tam ten Parkinson a ten je podle skutečné události.
Myslela jsem si, že aspoň to dítě z Veronicy Mars bude dobré, ale měla jsem chuť ji uškrtit ještě v pilotu.

Avatar uživatele
Carljack

30. září 2013

63 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Legenda z Návratu do budoucnosti v sitcomu ze života s Parkinsonem…

Michael J. Fox Show je sitcom v hlavní roli se samotnou legendou Michael J. Foxem, který zde hraje bývalého zpravodaje Mika Henryho, ten s prací musel seknout, kvůli Parkinsonově chorobě a tudíž se stáhl domu, aby mohl trávit více času se svou rodinou a aby bojoval proti chorobě. Jeho děti však mají už jiné zájmy a Mike se doma nudí, náhle mu ale dorazí nabídka vrátit se zpět do práce a opět pracovat jako zpravodaj, samozřejmě jí přijme a tím začíná ta šílená nuda. Celý pilotní díl je naprosto super, bavil jsem se nad lehkými vtipy, vidět opět Foxe v hlavní roli mě potěšilo a mělo to i takový motivační nádech, jenže směr seriálu se pak ubíral k osobním problémům v rodině, k malichernostem, k typickým kravinám v sitcomech a to že se stal zase zpravodajem, nic nezměnilo. První série seriálu tak nepřináší nic extra zajímavého, kvůli čemu bych to mohl někomu doporučit, jsem rád, že měl Fox další možnost si zahrát i když trpí Parkinsonovou chorobou, avšak možná to šlo i v nějakém důstojnějším stylu, třeba nějakého dramatu. Nejedná se o nejhorší komediální seriál, avšak ani o nejlepší, nemá zkrátka co nabídnout, jelikož okolní postavy jsou divný a nezajímavý a celý ten děj, je spíše poskládání různých situací, takže se ve výsledku ani nemáte na co těšit. Ze začátku mě to lehce bavilo a očekával jsem, co bude dál, avšak nedivím se, že byl seriál zrušen… (nedosledoval jsem celou sérii) – 50%

Avatar uživatele
jukab

10. října 2013

13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
38 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Po pilotu nikdy více

Tak tohle byla čirá hrůza, už první věta, nesoucí se v rytmu Němci nastartovaného hesla "Spotřeba, spotřeba, spotřeba," mi dala co proto, ale další děj (dá-li se to tak nazvat), mi jen podtrhl názor, že NBC komedie neumí. Ostatně co čekat od seriálu, který se zabývá převážně P. chorobou - můj názor na její léčbu asi není publikovatelný. Dál no comment, škoda slov.

Avatar uživatele
Christina

6. října 2013

11 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
22 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pilot

Komediální seriály mam ráda a tak mě zaujal i tento. Michael J. Fox je velký sympaťák a i díky němu jsem si tento seriál oblíbila. Velké plus dávám i za to, že se seriál odehrává na mnoha místech. Seriál budu sledovat na dále a doufám, že se dočkáme i prodloužení. :) Jinak tento seriál není sitcom, takže nemůžete očekávat,že se budete smát každou chvilku. Spíš bych to nazvala rodinný seriál, ale příjemný na odreagování. :)