plakát seriálu

Tin Man

(Tin Man)

Názory uživatelů

OZ tak trochu jinak

Zajímavá třídílná fantasy, která servíruje tak trochu jiný příběh ze země OZ. Původním příběhem jsem v podstatě nedotčený, tak nějak jsem pouze poznal hlavní postavy, takže mi vlastně vůbec nevadí, že je příběh "překopaný" a jak. beru ho tak, jak mi je naservírován. Hlavním faktem, který mě k této minisérie přilákal je účast Zooey Deschanel v hlavní roli DG, ale ona určitě není jediná z obsazení, kdo stojí za zmínku. Rozhodně mě zaujal také Neal McDonough (Tin Man), kterého mám zafixovaného spíše ze záporných rolí a vždy ho bezpečně poznám podle vlasů. Líbila se mi i Kathleen Robertson (Azkadellia), ale faktem je, že mi sedělo vlastně celé obsazení. Samotný příběh je fajn, plný fantazie a s nadějí, že vše skončí dobře. Takové příběhy mám rád a tenhle se opravdu povedl. Podívejte a posuďte sami...

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Tin Man

Tin Man je dobře koukatelný pohádkový fantasy příběh s nádechem steampunku, takový update Čaroděje ze země Oz. Všechny důležité postavy z původního příběhu tady jsou, všechny jsou ale trochu jiné, než si je pamatujeme. Zároveň je ale pořád můžeme snadno poznat.

Právě to se mi na seriálu Tin Man líbí, je to vlastně nový pohled na klasický příběh s novými postavami a novými dějovými linkami. Ke kladům počítám i ty občasné odkazy na původní příběh.

Hlavní hrdinkou je DG, která v našem světě skočí do tornáda a přistane v O.Z. (Outer Zone), kde vládne zlá čarodějka Azkadelia. DG společně se svými novými přáteli – Tin Manem, Glitchem a Rawem - objevuje svou minulost i budoucnost. Ani DG, ani Azkadelia však nejsou tím, kým se na první pohled zdají být. Z postav mě nejvíc zaujal Glitch, roztomilý génius s polovinou mozku, zfetovaný Magic man a Azkadelia se svým netradičním vypouštěním opičích netopýrů:-) Taky její kostýmy jsou pro záporáka naprosto úžasné.

U herecké představitelky malé DG jsem si říkala, že ta holka vypadá na malého andílka trochu moc děsivě, skoro jako zplozenec ďábla, později jsem zjistila, že hrála Lilith v Supernatural, tak už to bylo jasný:-)

Vizuální stránka odpovídá televiznímu zpracování. Jednotlivé lokace jsou poměrně zajímavé, ať už se jedná o Severní ostrov nebo podzemní město, ve kterém teda mohli zůstat o něco déle.

Seriálu se daří balancovat přesně na hraně mezi komedií a dramatem. Není sice tak roztomile naivní jako 10th Kingdom, ale má něco do sebe. Celkově má Tin Man i slabá místa, příběh je možná trochu předvídatelný a konec byl podle mě takový moc uspěchaný, ale většinu času jsem se dobře bavila. Škoda jen, že se seriálu u nás nedostalo větší pozornosti. Určitě by si to už jenom kvůli Zooye Deschanel zasloužil.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

DG ve světe OZ

Úplnou náhodou jsem objevil tuto mini-sérii, a tak jsem se na ni podíval. Na to, že to je dobrodružná fantasy pohádka, která je vlastně totálně překopaná oproti původnímu Čarodějovi ze země OZ, to fakt ušlo a líbilo se mi to. Příběh o mladé DG, která se náhodou dostane do světa OZ, jenž je ovládán čarodějnicí Azkadellií, se náramně povedl. Už samotné hlavní ženské duo - DG (Zooey Deschanel) a její sestra Azkadellia (Kathleen Robertson) je parádní a my chlapi se máme na co dívat (hlavně když Azkadellia vypouští ty své opičí netopýry :-D). Ono se celkově herecké obsazení povedlo. Neala McDonougha jsem znal jen z Kráčející skály, kde hrál záporáka, ale tady se vyznamenal. Role Wyatta Caina alias Tin Mana mu sedla jak vyšitá a je v ní opravdu dobrý. Alan Cumming je se svým zipákem Glitchem taky parádní a jeho výrazy tváře se nedají snad ani napodobit. No a co se týče hudby, tak Simon Boswell (který složil hudbu i k filmu Bathory) byla určitě dobrá volba - hudba se příjemně poslouchá a skvěle dokresluje atmosféru tajemného světa Outer Zone... Takže suma sumárum, Tin Man má ode mě 80%

80 %
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

A me se to celkem libilo...

uz je to tedy nejakej patek a koukal jsem na to predevsim kvuli Zooey Deschanel, ale nakonec jsem byl rad, i kdyz vic dilu bych asi nedal.

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk