plakát seriálu

Twisted

(Twisted)

Názory uživatelů

Další PLL?

Seriál, který se částečně snažil svézt na vlně popularity Pretty Little Liars, který nejvíce proslavil podobný žánr. Hlavní hrdina se vrací z pasťáku, kde byl za vraždu své tety, což se nesetká s nadšením obyvatel města a spolužáků. Postupně si k němu najdou cestu zpět i jeho dvě nejlepší kamarádky, a ejhle, vznikl nám milostný trojúhelník. Seriál podobně jako PLL kombinuje napětí, tajemno, milostné vztahy a humor, každý díl předkládá divákům další a další tajemství z přítomnosti, ale i z minulosti. Nejenom hlavní hrdinové, ale i jejich rodiče mají tajemnou minulost. Potencionál se zde rozhodně nachází, záleží na tvůrcích, jak s ním naloží.
Nejoblíbenější postava: Jo.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Twisted...

Kde začít...

Především mě nejvíc naštvalo, že to bylo ukončeno 1.sérií.. No, čert to vem, ale že to ukončí takhle rozebraně? Tomu se nedá ani říkat ukončení, protože to zatrhli v naprostém chaosu (v tom nejlepším)...

Seriál byl podle mě opravdu dobrý, každý díl se mi líbil. Musím říct, že takový seriály já už moc nemusím... Vzhledem k tomu, že to přirovnávají k PLL, ale seriál mě dost nadchl.
Hlavní postavy mi přišli sympatické. Ale dost mi vadilo, tedy spíš lepší slovo by bylo - mátlo, že s každým dílem člověk nevěděl, zda Dannymu věřit či ne. Vždycky ho během dílu smysluplně ospravedlňovali a na konci to celou úvahu převrátilo a byly jste tam, kde jste byly.

Musím ale uznat, že časem to bylo dobře vysvětleno a za to jsem, aspoň za to vděčná, že to stihli člověku vysvětlit, než mu určili takový verdikt. Taky jsem ráda, že na konci jsem dosáhla svého, po čem jsem celou dobu prahla, nebo mě to spíš zajímalo. Proto však ale, mám víc důvodů být za ten krat naštvaná, protože by S2 musela být aspoň tak 3x lepší, než první sezona.

Mojí jasnou oblíbenkyní byla Jo.

A na závěr... kdyby v tom pokračovali, mohl to být ještě zajímavější seriál. Nevím jak ostatní, ale mě se zalíbil a určitě bych na další díly radostně koukala. Co se dá ale dělat? Nevybírat si seriály, které jsou ukončené po 1. sérii... Moje chyba, věděla jsem, do čeho jdu. Ale na jednu stránku se to vyplatilo. ./

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

The truth can be a killer.

Další nešťastná volba pro ABC Family. Seriál se snaží jet v zaběhnutých kolejích stanice, přesto se mu nedaří doručit tak kvalitní podívanou, jakou předvádí ostatní dramata. Potenciál tu přitom byl obrovský.

Twisted se točí okolo tří středoškoláků. Jeden z nich byl před pěti lety poslán do nápravného zařízení pro mladistvé za vraždu své tety. Teď se vrací na střední, kde se samozřejmě ihned stane vyvrhelem a obětí narážek svých spolužáků. Příběh se dále zamotává, z viny se stává nevina a do toho se přidávají další záhadné vraždy.

Příběh zní zajímavě. Sociální svědectví o tom, co s člověkem dokáže udělat jediná událost, jediný omyl. Vaše činy si berete na svědomí a zůstanou s vámi po celý život, ať už vaše úmysly byly jakékoliv. Reakce spolužáků na střední škole mi přišla hodně věrohodná, především mladí lidé jsou zákeřní a svůj strach mnohdy skrývají za šikanováním. Po pár epizodách mě to ale začalo vytáčet. Tisíckrát za díl ho někdo oslovil přezdívkou "Socio", všichni ho jen uráželi a celkově se příběh nikam nevyvíjel.

Líbila se mi i druhá vražda, ta záhada, postupné odhalování, kdo byl skutečným vrahem. V druhé půlce série se ale příběh ubíral jiným směrem, scenáristé z Dannyho udělali prázdnou schránku, naprosto nesympatického a protivného kluka. Twistů a zvratů přibývalo, až jich najednou bylo přes míru. Vývoj Charlieho byl zajímavým přínosem pro děj a přinesl nutnou dávku nového napětí a skoro až thrilleru, čímž se dostávám opět na začátek, jelikož to je přesně styl této stanice a přesně to, co mám na seriálech od ní ráda.

Až na to stagnování v první polovině řady ve školní dějové lince tedy byl příběh pro mě zajímavý. Mnohem horší pocit mám ze samotného obsazení seriálu. Představitel hlavního hrdiny mi byl neskutečně nesympatický, ať už vzhledově, tak osobnostně (hlavně v druhé půlce řady). O nic lepší pocit jsem neměla ani z Jo nebo Lacey. Myslím, že to byl trošku nešťastný výběr herců, u hlavního hrdiny určitě, na Jo jsme si nakonec zvykla, v druhé půlce byla lepší, ale třeba Lacey hlavně na fotkách vypadá o dvacet let starší, než jsem začala sledovat, říkala jsem si, co to tam je za ženskou, jestli adoptivní matka nebo kdo :)

U odhalení velké konspirace v posledním díle jsem se musela pousmát. To je přesně to geniální, jak se vše rozplétá a tajemství vyplouvají na povrch, a jak vše vygraduje ve finále a konečně příběh začne dávat smysl. Skvělé finále, které volá po pokračování, vysvětlení, vyústění... Škoda, že se toho nikdy nedočkáme.

Jako seriál na odreagování pro náctileté je Twisted asi dobrá volba. Ukončení po první sérii však znamená další z řady finálových cliffhangerů, což asi mnoho z vás odradí. Pokud nejste fanoušky nedořešených dějových linek, raději toto drama ani nezkoušejte, nebo si přiděláte vrásky.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Where's the twist?

Na tenhle seriál se dívám hlavně proto, že ani po 7 dílech si stále nejsem tak docela jistá, jakým směrem se tvůrci hodlají vydat.
Máme tady Dannyho Dessaie, na jednu stranu údajně napraveného delikventa, na druhou však potenciálního sociopata a podezřelého z další vraždy. Pak jsou tu jeho dvě kamarádky z dětství, ke kterým si znovu hledá cestu a které se mu navíc snaží pomoci dokázat, že je tentokrát nevinný.
Zápletka je to moc pěkná, ale štve mě, že je Danny obalen až přehnaně silnou bublinou tajemství, která ne a ne prasknout. Když se to tak vezme, v průběhu každého dílu sledujeme úpornou snahu hlavních postav dokázat, že Danny Reginu nezabil, ale stejně na konci každého dílu sklouzneme k tomu, že s tou vraždou něco společného má. Navíc je tu nadhazovaná souvislost se smrtí Dannyho tety a možná i otce, která se ale nikdy dále nerozvíjí - prostě je to moc komplikované.
Myslím, že by se hodilo konečně nějaké tajemství aspoň trochu vysvětlit, protože takhle jsem stále na vážkách, jestli mám Dannymu fandit, či nikoli. Navíc tu teď máme potenciální milostný trojúhelník a tak trochu se bojím, že se od hledání vraha dostaneme jen k hloubání nad vztahy hlavních postav.

Hodnotím 80%, protože seriál přece jen potenciál má a tvůrci by nás mohli ještě překvapit.

80 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Twisted

Návrat mladistvého vraha do místa, kde vyrůstal, mi připadal dost zajímavý, abych dala seriálu šanci. Ze začátku jsem si říkala, že je to docela dobrý seriál, žádný z herců mi nevadil, děj se taky pěkně rozběhl.

Jenže pak se stalo to, co se mi obvykle stává. Začaly se objevovat věci, kterých jsem si dřív nevšimla a které mi začaly vadit, protože se opakovaly pořád dokola. Takže můžu říct, že mě Twisted bavilo tak někam do 6. nebo 7. dílu. Pak se to z pátrání po vrahovi přesune k A tajně touží po B, které tajně miluje C, ale to tajně chodí s D, které chodí s E, které nenávidí C a ještě se tam přimotá F, které chce být s B. A hledání vraha je odsunuto do pozadí, protože se musí řešit vztahy teenagerů.

Ze začátku jsem taky měla radši Jo, protože mám slabost pro outsidery na okraji společenského žebříčku. Nelíbila se mi její, i když samozřejmě očekávaná, proměna v ublíženou chudinku, která hází zamilované pohledy na Dannyho. Pořád musela někoho odsuzovat, že jí lže, jakoby ona vždycky mluvila jenom pravdu. Na konci už mi celá Jo lezla na nervy. Mnohem radši jsem měla Lacey, která celou dobu bojovala s tím, co vlastně chce – udržet si svoje postavení na škole nebo se vrátit ke starému přátelství s Jo a Dannym. Pak je tu Danny, který má kolem sebe až příliš tajemství, pořád se vymlouvá a lže, až je to chvílemi otravné, zvlášť když každý díl sklouzne k tomu, že s tou vraždou něco společného má. Taky jsem si oblíbila dvě vedlejší postavy, konkrétně Rica a Phoebe, protože tomu přidávaly takový odlehčený komediální ráz, který seriál potřebuje.

Za celou dobu se nestalo nic, co by mě překvapilo a co bych vůbec nečekala. Takže u závěrečné minuty posledního dílu jsem si akorát pomyslela: "Aha, tak jsme se dostali až sem." Co by mě fakt překvapilo, tak to, že Danny je psychopat a ve svém volném čase si pro zábavu vraždí lidi. To se bohužel asi nestane:-)

Mám taky obavy, a po posledním dílu obzvlášť, že se z toho velkého tajemství vyklube spíš velká trapárna. Seriál přesto nevzdávám, protože tajemství, která mají v seriálu teenageři, jsou nic v porovnání s tajemstvími, která mají v seriálu dospělí. To vypadá na úplně jiný, mnohem zajímavější, level.

50 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Truth can be a killer

Twisted určite patrí medzi tie lepšie letné seriálové počiny. Síce môže pôsobiť ako nejaké to teen drama,no aj tak dokáže svojím námetom zaujať.

Celý seriál je postavený na vražde spolužiačky a Dannym ako podozrivom,ktorý už raz zabíjal. Tak trochu to možno môže pripomínať PLL,ale tu to nie až tak prehnane komplikované a uberá sa iným smerom.
Okolo Dannyho je veľké množstvo tajomstiev a tvoria podstatu jeho postavy. Jediné čo by sa tomu možno dalo vytknúť,je to,že Danny je až moc tajomný.Nikdy nepovie nič priamo,prečo konal pred piatimi rokmi tak ako konal.Vždy len samé výhovorky,ospravedlnenia a tajomstvá.
Obnoviť priateľstvo s vrahom môže byť niekedy ťažké. Jo to však zvládla a bola Dannyho podporou,ich vzťah bol viacej uveriteľný ako vzťah Danny a Lacey.Lacey celý čas pôsobila akoby nevedela čo chce, či chce späť ich priateľstvo alebo radšej postavenie a status v škole.
Všetci traja zvládali svoje úlohy veľmi dobre. Avan skvelo zahral tajomného Dannyho a postupne odkrýval jeho jednotlivé vrstvy.

Zápletka bola postupne odhalovaná,ale vždy len po kúskoch a nikdy nie úplne. Poskytované boli len čiastočné odpovede a nimi sa to občas ešte viacej zamotalo.Niektoré veci boli jasné a dali sa v priebehu seriálu očakávať. Občas bol priestor venovaný skôr rozoberaniu vzťahov a pocitov postáv ako riešeniu vraždy,tá akoby stála v úzadí a len sem tam sa objavila nejaká indícia. 10.časť síce mohla pôsobiť ako hĺbková analýza pocitov a vzťahov,no záverečné minúty sa od toho odklonili a našu zápletku ešte zaplietli.

Seriál má svoj potenciál,ktorý sa tvorcom darí postupne rozvíjať.Preto ho môžem len odporúčať.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Už je koniec?

Už som to tu niekde čítala a naozaj, miestami to pripomína PLL. Seriál by možno aj mal potenciál, ale nebavil ma až tak, dopozerávala som ho už len zo zvyku a bola som rada, že ho zrušili.
Klasický trojuholník, záhada, ktorá se vyrieši a otvorí dvere pre ďalší dej, ale nejak to zpackali a je z toho nuda, pretože dej sa znovu točí dokolečka dokola.
Neviem ani čo si myslieť o hlavných protagonistoch. Je tu Danny, spoločnosťou ukazovaný ako zlý, vražedný sociopat, priateľmi ukazovaný ako dobrý kamarát, ktorému môžeš dôverovať a on sa snaží tebe, len je tu vždy niečo, čo ti nemôže povedať, a tak si nie si istý, či nemá spoločnosť so sociopatom pravdu (i keď dosť mi to ich urážanie ,,you are socio" liezlo na nervy). Tak je tu Lacey, mierne naivná, dosť závislá na názore ostatných, z môjho pohľadu nesamostatná. Najviac sa mi asi páčila Jo (vďaka ej som prestala používať české titulky, pretože som nevedela, či hovoria jej meno alebo jó, ako áno). Prišla mi dosť rozumná, emancipovaná, vedela si vytvoriť vlastný názor, za ktorým si stála a nebála se, čo si o tom pomyslia ostatní.

Je to celkom v pohode, niektorým by sa tento seriál aj mohol páčiť, ale mňa až tak nezaujal, preto len také hodnotenie.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

I like it.

Nejprve jsem si přečetla nějaké informace o tomto seriálu a hned na první dojem mě zaujal. Jelikož to je seriál typu "PLL" a já mám tento druh ráda, tak mě velice baví. Vždy se najde něco, co situaci zase zamotá, takže jsem se u žádného dílu nenudila. Je pravda, že se najdou situace, které jsou trošku "přehnané" ale vzápětí se to dobrou scénkou zase vyrovná. Seriál mohu doporučit :)

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nový skvělý seriál

Když jsem to poprvé uviděla, tak jsem si řekla..vypadá to podobně, jako Prolhané krásky...proč to nezkusit?...a udělala jsem dobře...:) Sice seriál teprve začíná, ale už teď jsem si ho oblíbila...je to opravdu hodně podobné Prolhaným kráskám..vraždy, tajemno, nebezpečí...jsou tam nové tváře, které jsou příjemné a celkově jsem spokojená..pokud chcete trošku tajemna a napětí, tak vám tento seriál doporučuji!! Doufám, že budou další a další díly a další a další série...moc se těším...takže dávám 100%..je to určitě správná volba:)

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Překvapení..

Seriál o klukovi co vyjde po pěti letech z pasťáku,protože zabil svoji tetu v 11. letech.Lidi na škole kam ho máma znovu přihlásí mu říkají Socio.Jeho dvě kamarádky se kterýma se dřív bavil se od něj odtahují a když se zas trošku začnou sbližovat je tu další smrt a všichni viní Socia.Mě se první díl líbil a jsem zvědavá na další díly.

100 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
36 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí