plakát seriálu

Tyran

(Tyrant)

Názory uživatelů

Firefly

Ty vole! Přesně tenhle výraz jsem si říkal po zhlédnutí pilotu. Už velmi dlouho jsem se takhle dobře nebavil a nehltal každou minutu a dialog, s kterým tvůrci vyrukovali. Pilot vás správné vrhne do děje, nic není vyloženě uspěchané ani příliš rozvláčné. Za necelou hodinu se seznamujeme z klasickou americko/pohodovou rodinkou střední třídy která se rozhodne vyrazit na svatbu svého příbuzného a o půl světa později se pro změnu seznamujeme s královskou rodinou v zasluněné zemi. V povedených fleshbackách z dětství se dozvíte, že bohatství a moc bylo vykoupeno duševním zdravím obou následníků trůnu. Jeden se chová doslova jako zbohatlé prase utržené z chlípného řetěze a druhý je pomalu chodící atomová bomba, která čeká na správný podmět k vybuchnutí, aby se tak nestalo raději v mládí uteče do Ameriky žít si svůj americký sen. Zvlášť mladší bratr, který je hlavní postavou seriálu vám na konci pilotu dokáže, že i mince z ryzího zlata má dvě strany. Už se těším, jak si s touhle postavou do budoucna pohrají tvůrci, protože potenciál je zde obrovský. Tvůrci se povedlo ukázat východní kulturu v celé její pokřivené kráse. Sme tedy svědky dost podivné kontroly panenství, útlaku místních podaných a dost drsného předškolního vyučování v pistolí v ruce. Do budoucna se můžeme těšit na politické souboje jak v rodině, tak s místními konkurenty o zdejší trůn nebo spíše o otočnou židli. Autoři se nezalekli ani homosexuální tematiky a bude zajmavé sledovat začínající pár jak se popere s východní kulturou. No zatím tento seriál velice překvapil. Kdo má rad nefalšované rodinné drama s velký D smíchané s bojem o moc bude hodně spokojen. Dialogy jsou jednoduché ale úderné a trefné. Děj vás nenudí a celistvost příběhu je na skvělé úrovní takže se jen tak neztratíte. Zatím velký palec nahoru a nemůžu se dočkat, co se přivalí příště.

80 %
82 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
73 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Ale Homeland to není...

To, že scénáristou je Gideon Raff, který se proslavil Homelandem, ještě neznamená, že bude repete s Tyrantem.

Po skončení desátého dílu to jen potvrzuji. Shrnuto a sečteno - Tyrant byl jako kniha, kterou bych si vzala na dovolenou.... něco dobrodružného, exotického, ale přitom odpočinkového a nenáročného. Ke konci bych už to asi nevydržela s tím protahováním a mrkla bych se rovnou na konec. V reálu jsem to neudělala a poctivě jsem sledovala i celý poslední díl, který byl ale opravdu moc zdlouhavý. Nicméně bych si asi do knihovny pro druhý díl zašla, protože konec k tomu přímo vybízí a jsem plémě zvědavé, jak to s tím Bassamem dopadne a to nemluvím o Jamalovi, který mně byl značně nesympatický a tím narušeným dojmem skutečně působil, takže mít takového prezidenta, šupem emigruji. Ale to bych musela i z........:-)

80 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Překvapení

Četla jsem článek o nových seriálech a tohle mě zaujalo popis seriálu moc ne ale ze zvědavosti jsem se koukla na pilotní díl.Doslova jsem nevěřila vlastním očím hrozně mě to překvapilo pilotní díl se mi hrozně líbil seriál podobného druhu jsem ještě nesledovala a proto jsem se začala koukat na další díly . Podle mě je to perfektní seriál který se snaží ukázat jak si žije královská rodina v 21.století mě se tenhle seriál líbí a doufám že každým dílem bude překvapovat

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Tak to jsem nečekala..

O seriálu jsem četla. Popis nijak nezaujal. Ve volné chvilce jsem náhodou narazila na Pilot a... nemohla jsem odtrhnout oči, musím říct, že po dlouhé době seriál, který nenudí, nenutí Vás přeskakovat dlouhé nudné fráze. Každá z postav má co nabídnou.
Hlavní postava má mnoho možností se "rozrůst" - asi to nebude takový "miláček amerika" a druhý brácha nebude asi takový tyran (no ikdyž možná jo ale uvidíme i jeho "jemnější" část k bratrovi - přepokládám - jak bylo jemně naznačeno).
Zatím 90% ale pokud se seriál udrží ráda dám 100% ;)
SUPER!

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Exotika s dávkou násilí

Tyrant má originální příběh. Je z něj cítit nádech exotiky a neokoukaného tématu. Líbí se mi linka zaměřující se na dva bratry, z nichž jeden opustil druhého. Zajímavý je také pohled, jak si vlastně může žít královská rodina na blízkém východě. A také mám pocit, že celá skupina s Ihabem přináší zajímavý obrázek, o tom, co se vlastně děje v hlavě teroristy.
Seriál je plný intrik a zabíjení, ale i tak se mi zdá, že některé části maličko váznou.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

A big +

Už dávno ma pilot nejakého seriálu takto nezaujal. Zápletka ma hneď uchvátila a ja som nemohla odtrhnúť oči od obrazovky. Tá východná kultúra ma proste baví. :D Odporúčam každému, kto miluje rodinnú drámu spolu s troškou politiky.

90 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

PECKA

Vypadá to na další hvězdný seriál.Pilot skvělý!!!!

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Škoda ukončení

Když jsem dokoukala druhou sérii, myslela jsem, že už dál koukat nebudu. Měla jsem dojem, že seriál ztratil na autentičnosti...ale teď, po shlédnutí třetí a bohužel asi i poslední série, je mi fakt líto, že to nebude pokračovat! Nabrali dech a myslím, že třetí série byla nejrealističtější a za mě fakt bomba!

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé