plakát seriálu

Vikingové

(Vikings)

Názory uživatelů

Nestálý jako samo moře

Tento seriál je velmi zajímavá záležitost, z historického prostředí. Má velmi zajímavý děj, scenérie, a celkem strhující prostředí a atmosféru vůbec. Pokud máte rádi historické seriály, určitě by jste si ho neměli nechat ujít.
Co je ovšem slabinou seriálu, je že na začátku si laťku nasadil hodně vysoko a nedokáže ji udržet. První série je bez debaty skvělá, možná že někdo bude potřebovat dát tomu víc než jeden díl, než ho to chytne, ale rozhodně toho nebude litovat. Bohužel sejně jako můžeme v seriálu sledovat morální úpadek, dekadenci a rostoucí podlost a bezpáteřnost většiny postav, stejným úpadkem prochází celý seriál. Úroveň druhé a třetí série postupně slábne, až do čtvrté série, jejíž první polovina byla vyloženě špatná a to natolik, že jsem chtěl přestat seriál sledovat. Naštěstí jsem se nechal přesvědčit, že druhá půlka vrací seriál hodně vysoko a já se už těším na pátou řadu :)

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Příběh jedné civilizace

Vikings jsou velmi originálním počinem v moři seriálů, které se dnes na nás valí ze všech stran. Nejedná se o povedené vyobrazení dějin obávaných středověkých barbarů a stejně tak není cílem přenést diváka do nadpřirozených světů bájných stvoření severské mytologie. Zároveň však oboje s trochou nadsázky platí. Zde se díváme na perfektně zkonstruované propojení známých dějin a fikce, vytvořené jak autory, tak samotnými Vikingy a jejich bohy.

Stanice History nám nepřináší jen příběh skupiny válečníků, nebo životní cestu jednoho vůdce tohoto národa (lépe řečeno národů). Je to příběh celé civilizace, která ovlivňovala vývoj prakticky na celém světě. Seriál poskytuje poměrně reálný náhled do světa Vikingů nejen z hlediska mocenského, nebo válečného, ale nezapomíná ani na běžný život jednotlivců i celé společnosti. Setkal jsem se s různými názory na historickou přesnost, se kterou autoři pracují, nicméně převažují spíše pozitivní ohlasy (dokonce mi byl seriál doporučen jako vhodný doplněk ke studiu života vikingů).

Postavy jsou rovněž spojením historických fakt a představy autorů o příběhu. Některé postavy by se ve skutečnosti zřejmě nepotkaly, ale v konečném důlsedku to není negativem a divák je naopak obohacen o nové, velmi poutavé příběhy a pokud nelpí na absolutní historické preciznosti (která může být často i předmětem debat), pochopí, že je to přínosem, ne slabinou. Postavy jsou vykresleny a vysvětleny přesně do té míry, jak je to potřebné pro pochopení příběhu a jejich motivů k jednání. Pro mě osobně bylo poměrně těžké najít si oblíbence mezi hlavními hrdiny, jelikož právě různorodá směs poměrně výrazných postav je podle mě klíčová pro nastolení správné atmosféry.

Seriál nabízí všechno, co mám rád - je plný zvratů, dokáže šokovat, vzbuzuje napětí, odhaluje to, co má být odhaleno a zároveň zachovává tajemno tam, kde to patří a vytváří skvělou atmosféru, která diváka doslova pohltí a přenese v čase. Zobrazení reality je poměrně surové a naturální, bez zbytečných obalů, tak jak je život sám a hrdinové nejsou nesmrtelní v nablýskané zbroji, ale jsou to lidé, kteří mohou umírat, i když se nám to nelíbí. Nezapomínejme ani na krásnou krajinu a nádherné scenerie doplněny skvělým hudebním doprovodem. Způsob vyprávění je velmi dobře organizovaný. Chvíli nás příběh nechává setrvat prakticky v jednom momentu, abychom vzápětí skočili o celé roky a skvěle to sedí. Neokoukané tváře předvádějí naprosto konzistentní, dokonalé a maximálně uvěřitelné herecké výkony...

Mohl bych psát dál a dál, nicméně - podívejte se na vlastní oči... :)

90 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Little Pigs, little pigs

Vikings jsou lepší než Game of Thrones. Tuto větu jsem slýchával častěji a častěji. No a jednoho krásného dne jsem se rozhodl se podívat na Vikings. Proč? Protože jsem se na ně chtěl podívat? NE! Protože moje naivní já si nedokázal připustit, že je něco lepší. No a teď jsme tu. Jeden z největších fanoušků The Vikings. Asi bych měl začít od hlavního představitele The Vikings , slavného a proslulého Ragnara Lothbrocka. Tato postava ve mě ze začátku vytvořila smíšené pocity. Ovšem časem jsme všichni zjistili jaký Ragnar opravdu je. Ale to není jediná pozitivní věc na The Vikings. Velmi se mi líbí prostředí, zasazení do děje, historická přesnost, věrohodné kostýmy, vyvýjení charakterů, nečekané momenty. Časté úmrtí postav je jediná věc, které mě na The Vikings rozčilují. Každopádně musím zmínit také intro The Vikings. Hudba je přímo fantastická, ale nemyslím pouze hudbu v intru, ale mýslím hudbu po celou dobu seriálu. The Vikings dlouhou dobu kolísalo mezi prvním a druhým místem v mé příčce nejlepších seriálů, ale od 3 série se vyhoupli na 1. místo a já nemám jinou možnost než hodnotit plným počtem bodů.Zaprodal bych duši ďáblu, abych mohl schlédnout The Vikings na first feeling. Závěr? Myslím, že seriál The Vikings je výborný, s výborným potenciálem.Doporučuji všem co čekají na svůj oblíbený seriál, protože The Vikings vám tu chvíli zaručeně zkrátí a dost možná si ho oblíbíte více, než si dokážete na začátku připustit.

100 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The storm is comming

Vikingovia nie sú žiadnou prehnanou drámou, ktorá by išla do hĺbky pocitov postáv a v nich sa rozpitvávala blahom. Už od začiatku bolo nahodené rýchle tempo, ktoré miestami prešlo do pomalších pasáži,len preto aby sme si na malú chvíľočku mohli vydýchnuť.

Sledujeme príbeh farmára/bojovníka Ragnara,ktorý má svoje ambície a chce dosiahnuť viacej ako je opakované plienenie krajín na východe. Chce niečo viac,chce ísť na západ a nebojí sa toho dosiahnuť. Postupne dostávame prehliadku do ich života, zvykov, zákonov. Dozvedáme sa o tom ako fungovala ich spoločnosť, aká bola ich kultúra. Ich životy vo veľkom ovplyvňovala aj ich viera v bohov, ktorých chceli nakloniť na svoju stranu a zaistiť si tak úspech či pokoj.

Seriál nepôsobí umelo, či prehnane dokonalé. Všetky reálie sú zvládnuté do detailov a pôsobia tak skutočne. Či už ide o prostredie, ich príbytky,lode alebo samotné postavy. Ani jeden z hercov nevyzerá príliš krásne a príliš dokonale,bez chybičky. Ani samotné boje,ktorých je v seriály dostatok,nie sú stvárnené nejak neprirodzene. Všetko tak pôsobí surovo,kruto a reálne, tak ako pôsobili aj samotní Vikongovia.
Vďaka ich nájazdom dochádza aj ku konfrotácií dvoch svetov. Sveta kresťanského a sveta barbarského. Táto konfrotácia je najlepšie viditeľná na postave Athelstana, ktorý sa ako zajatec do toho sveta dostáva. Jeho prostredníctvom môžme sledovať reakcie na novú krajinu,nové zvyky,ktoré sú tak odlišné od toho čomu verí a čo pozná.

Vikingovia určite stoja za zhliadnutie. Či už pre zaujímavé postavy, informácie,ktoré sa dozvieme alebo prekrásne prostredie.

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Rozhodně doporučuji...

Seriál Vikingové je velmi osvěžující. Je příjemně neamerický, herci z kanadských, irských, britských a australských vod byli vybráni velmi dobře. Tvůrci nás nenudí žádnou lovestory, ani neubíjí vyžíváním se v nekonečných bitvách, ale snaží se nám ukázat komplexnější pohled na kulturu a život Vikingů. Zajímavá je linie střetu pohanské víry seveřanů s křesťanstvím, zvláště po-té, co je jeden z anglických kněží přivezen do Skandinávie a musí se vyrovnat a přizpůsobit zvykům seveřanů.

Na seriálu mi vadila jediná věc, a to zmatečnost v jazycích. Chápu, že když se seriál točí v angličtině, je z toho těžké vybruslit. Ale to, že Vikingové mluví po příjezdu do Anglie chvíli severským jazykem a chvíli anglicky a Angličané jim nerozumí, je prostě trochu zvláštní.

Nic to ale nemění na tom, že by si každý milovník seriálů s historickou tematikou neměl Vikingy nechat ujít. Rozhodně stojí za to a já doufám, že druhá řada bude stejně dobrá, jako ta první…

90 %
78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Pagans

U každého seriálu začínám tím, jak jsem k němu vlastně došla, takže ani tady tomu nebude jinak. Na facebooku sleduji takovou stránku, na které byl obrázek ze seriálu Vikings a mne to naprosto uchvátilo! Viděla jsem historické prostředí, které naprosto zbožňuji a okamžitě jsem se začala pídit po tom, co to je za seriál.

Stáhla jsem si tedy pár dílů a začala sledovat. No, abych pravdu řekla, viděla jsem tehdy asi první dva díly, které mne lehce nudily, ale já v hloubi duši tak nějak tušila, že ten seriál bude naprostá pecka a že ty první díly jsou vždycky spíše takové seznamovací.

Pak ale přišlo období, kdy jsem neměla absolutně vůbec čas na sledování seriálů, takže přišlo také neskutečně dlouhé odloučení od tohoto seriálu.

Nedavno (asi tak týden zpět), jsem se k seriálu vrátila a začala jsem sledovat od úplného začátku a chytala jsem se za hlavu, jak jsem tehdy mohla být tak blbá a považovat první díly za nudné, protože vůbec nejsou nudné! Vikings mne tak uchvátili, že jsem si nosila i tablet s dílama do školy, abych mohla využít každé volné chvíle, kdy jsem se mohla na seriál koukat.

Příběh je neskutečně úžasný, neskutečně pravdivý a v neposlední řadě s neskutečně skvělými herci! Obdivuji scénáristy, kteří se opravdu drželi toho, jak to tehdy doopravdy bylo a nevymýšlejí si zbytečně moc věcí okolo.

Co se mne týče, tak mne také velice zaujala severská mytologie a díky tomuto seriálu jsem se o tuto mytologii začala více zajímat, protože je to jediná mytologie, která mi přijde opravdu úžasná a uchvacující.

Jediné, co mi na seriálu přijde tak trochu proti srsti, jsou pohanské rituály a obětování se pro své bohy, což patří k té severské mytologii, ale zabíjení zvířat mi nedělá zrovna dvakrát dobře, ale k té době a k víře to patří, takže vlastně ani nevím, proč to sem píši. Možná chci jen varovat někoho, kdo to chce začít sledovat a tohle by mu mohlo vadit, ale jak říkám, patří to k tomu a dá se to zkousnout.

Mezi mé asi úplně nejoblíbenější postavy patří Lagertha, líbí se mi její odvaha, bojovnost a cílevědomost, navíc je mi i samotná herečka velice sympatická. Další má oblíbená postava je Athelstan, který mi ze začátku přišel takový divný, ale během celého seriálu jsem si ho neskutečně oblíbila, opět jsem na něm obdivovala jeho neskutečnou odvahu a také to, jak se musel jako křesťan vypořádat s neustálými narážkami na jeho náboženství. Velice mne baví také Bjorn, který se z toho malého děcka vyvinul a stal se z něj rozumný a odvážný Viking, no a v neposlední řadě mne velice zaujal Floki, který je svým způsobem tak trošku pošuk, ale někdo takový vždycky musí v seriálu být a takhle postava mne velice bavila! No a pokud jste se někdo pozastavili nad tím, jestli je mou oblíbenou postavou i samotný král Ragnar Lothbrok, tak musím říct, že vlastně ani já sama nevím. Herec Travis Fimmel odvádí neskutečně skvělé herecké výkony, ale Ragnar jako postava je pro mne taková... zvláštní. Chvíli ho mám ráda a chvíli ho zase nenávidím, takže ho do mých nejoblíbenějších postav asi zařadit nemohu, ale není to tak, že bych ho řadila mezi mé neoblíbené postavy, to ne, mám ho vlastně ráda, ale do těch nejoblíbenějších ho asi zařadit nemohu. Ale celkově musím pochválit všechny herce za skvělé a výstižné herecké výkony a za skvělé zpracování postav!

Vikings bych určitě všem doporučila, akorát trošičku varuji lidi se slabými povahami a žaludky a hodním ho 90%.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí

Skol!

Poté, co jsem seznala, že seriály jsou skvělá na zabití internátního volného času, bylo otázkou času, kdy padne na Vikings. Jsem totiž nadšený fanoušek historie i severu a tohle mě lákalo. Každopádně, prvních pár dílů bylo trochu slabších a nešlo mi se do postav vcítit, proto jsem koukání odložila vrátila se k němu až nedávno.

Jaj, to odkládání byla chyba! Protože až na zmíněný start první série je celý seriál celkem vyvážený, co se týče děje a kýžené "zajímavosti" pro oko divákovo. Stříká krev, lítají střeva, a "ehm ehm" scény nechybí. Nemám slabý žaludek a takové věci mi vůbec nevadí. Bez toho by naopak tenhle seriál nebyl to pravé. I když byly některé dějové zvraty pro mě trochu průhlednější, většina ne. Proč? Díky těm úžasným postavám.

Postavy a herecké výkony jsou to, co bych z Vikingů vypíchla jako nefalšovaný nadprůměr. Uvěřitelnost na mě doslova lezla z obrazovky ven, Banánek je skutečně unešena :3 Když k tomuhle přičtu skvělou severskou atmosféru a historické uchycení (zpracování legendy o Ragnaru Lodbrokovi a záznamů o nájezdech vikingů na přelomu stolet), plus skvěle ladící hudbu (spolupráce s Wardrunou byl úžasný nápad), zkrátka, Vikings se zařadili mezi moje top zlatíčka. Za pár dní uvidíme další Brother´s War? :)

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Za mě ano!

Tento seriál mě jak jinak než uchvátil. Miluju historické příběhy ať podle skutečnosti nebo legend. Velice mě překvapilo, že seriál není obalený do té romanticko - erotické dečky, díky které to má být zajímavější (problém tudorovců atd.). Co se týče sérií, někteří tu vytýkají, že má rychlý spád. Mě to tolik nevadí, ono když se držíte pouze "legendy" a neobalujete to do té dečky jak já říkám, není lehké stvořit epizodu o 45 minutách. Nedoporučuji seriál pro příliš slabé žaludky ! Nic milého tu nenajdete pouze plenění, úchvatné severské bojové techniky, vraždění, znásilňování, otroctví ale také tajemné úchvatné ikdyž krvavé rituály pohanů.

Co se sérií týče, první rozhodně nepatří mezi nejlepší, chvilkama mě to nudilo, ale já vždy vydržím a dám seriálu šanci. Když to uděláte, veřte, že od 2. série příjde neuvěřitelný zvrat a budete hltat každou sekundu !

Postavy jsou rozmanité, dobře zpracované, řekla bych "lidské" (myslím tím že každá postava má svoji mouchu a není to taková ta typická seriálová dokonalá postava).

Má nejoblibenější postava (když nepočítám Ragnara) je LAGERTHA. Líbí se mi jak je odvážná, cílevědomá a ničeho se nebojí. Je to prostě sexy, tvrdá bojovnice, která se nebojí říct co si myslí ikdyž na tu dobu to není zcela rozumný. Moc jí fandím a těším se kam jí osud zavede v dalších sérii.

Co se mi ale nelíbí jsou kostýmy ! Kostyméři dle mého názoru opravdu neodvedli moc dobrou práci. Kostýmy nejsou zrovna moc dobové ! Vyloženě mi v seriálu chybí ty známé vikingské helmy ! Ale je to maličkost, kterou za tak dobré zpracování seriálu dokážu odpustit.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Poprosím ďalší diel

Seriál o vikingoch, v ktorom sa nehrá na romantiku, ale je v ňom zobrazená tvrdosť a krutosť Severenov. Nechýba ani láska, ale tej je tu naozaj minimum.

Z tých troch dielov, ktoré som zatiaľ videla, som nadšená, pretože mám radšej relistické zobrazenie historických udalostí, čo sa tvorcom pri scéne nájazdu na kláštor vydarilo výborne.
Trochu ma rozosmialo, keď vikingovia hovorili po anglicky a Angličania im akože nerozumeli, ale keď to netočia Škandinávci, ťažko budú herci hovoriť po švédsky. :)

Páči sa mi, že sa seriál nezaoberá len nájazdami a dobývaním území, ale rieši aj vzťahy a ukazuje nám aj niečo viac o živote vikingov v domácom prostredí, otvára otázku skorumpovanosti, ukazuje, aká je hierarchia postavenia medzi obyvateľmi a ako ľahko sa dá prísť o všetko, vrátane života, ak ste v nesprávny čas na nesprávnom mieste.

Seriál hodnotím zatiaľ plným počtom percent, dúfam, že si ich udrží aj naďalej a neskĺzne do seriálu alá Xena.

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 14 lidí

Long live the king Ragnar

Zatiaľ čo prvé diely boli "len" dramatický, krvavý a pomerne realistický pohľad na život Vikingov na sklonku dôležitých objavov, skutočné kvality ukázal seriál až po rozbehnutí. V prvej sérii sa nájde ešte pár hluchých miest, ale druhá už patrí k tomu najlepšiemu, čo som mala možnosť na TV obrazovkách vidieť.

Nepredvídateľný scenár, sebaistá a podmanivá réžia, špičkový hudobný podklad a sympatická zostava hercov vystupujú z rady a blížia sa viac ku kvalitám HBO než malej History. Nie sú tu žiadne hluché miesta, pretože keď postavy nebojujú alebo zákerne neintrigujú, divákovi sa dostáva pohľadu na ich kultúru, vieru a spôsob života. Postavy majú každá svoje miesto a je ťažké odhadhnúť, ako sa zachovajú, na čele so skoro až mystickým a neskutočne uhraničovým Ragnarom. Scenár drží v napätí od začiatku seriálu až po jeho koniec, s nudnými prestojmi sa tvorcovia neobťažujú a servírujú dôležité okamihy jeden za druhým ako na bežiacom páse. Sú tu i nejaké vzťahy, ale žiadna sladká romantika, je tu vtip, ale iba ako občasný doplnok. Bojové scény sú surové, priehľadné. Zaujímavo vyriešená je i jazyková stránka veci, vizuál je podmanivý a znelka je jednoducho mrazivá, nebezpečná a uhrančivá, rovnako, ako celý seriál.

V pvých dvoch sériách boli pre mňa Vikings jedným z obľúbených seriálov, ktorý ma uhranul už pár dielmi.

Bohužiaľ, v tretej sérii ešte pomaly, vo štvrtej sérii už iste scenáristom došiel dych. Kým spracovanie je stále výborné a réžia seriál drží na úrovni, scenáristicky skĺzavame do telenovely, ktorej mnohé pasáže nikoho nezaujímajú. Seriál, ktorý nikdy nestál na mieste, sa odrazu na ploche 10 dielov vývojom nikam moc nepomohol. Druhá polovica štvrtej, i keď vhodnejšie by jej pristal titul piatej série, venujúca sa Ragnarovým synom, už si stála výrazne lepšie. Síce začína v rovnakom duchu, našťastie potom sa Ragnar opäť vydá do Anglicka, kde opäť strhne všetku pozornosť na seba. Scény s Egbertom pred vikingovou smrťou patria k tomu najlepšiemu celého seriálu. Seriál opäť nabral nádych mystična a hlavne výborny scenár. Nemožno nepochváliť ani kasting Ragnarových synov. Najmä Ubbe a Ivar sú kastingovou ranou do čierneho. Škoda posledného dielu, ktorý v rámci druhej polovice série patrí k tomu najslabšiemu.

1. séria: 90%
2. déria: 100%
3. séria: 75%
4a. séria: 55%
4b. séria: 75%

90 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Jak Lagherta jarlem se stala...

Již od úvodního songu jsem byla nadšená! Musím uznat, že co se hudby týče je seriál opravdu propracovaný a těším se na vydání OST k druhé sérii. Časté využívání songů od Wadruny mě přivedlo k poslechu této skupiny a neprohloupila jsem. Jinak seriál sám o sobě je kvalitní, postavy se nedělí na dobro a zlo, každý má i stinnou stránku. Ragnarova občasná arogance, Rollova zrada... Geniální postavou je Floki, jeho osobnost i hlášky.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Milé překvapení

Tento seriál mě rozhodně velmi potěšil. Nejvíce ve výběru herců (neokoukaných tváří). Seznamuje nás s tehdejším způsobem života, bohy a jejich pověstmi a s celou vikingskou kulturou. Rozhodně mohu doporučit.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Vikingové vyplouvají...

Historické téma z doby, která není tak často zpracovávana. Je zde hezky vykleslený život vikingů a klanová hierarchie. Krásné přírodní záběry a uvěřitelné charaktery postav.
V epizodách se taky můžete okrajově seznámit s některými mýty jako je např.Ragnarök( vyprávění o konci světa nad ohněm je moje oblíbená scéna)
Seriál mě ani chvíli nenudil a udržoval mě v napětí, co bude dál.
Takže ať už řeší, kdo bude vůdce nebo plujou na drakenu nakopat pár křesťanů - budu se dívat dál.
Floki je opravdu divoká karta a doufám, že ho v seriálu využijou, co možná nejlépe

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Válečnici

Seriál pojednávající o střetu "barbarské" civilizace s křesťanskou - na první pohled odlišné, přitom v podstatě stejné ... Zdařilé zpracování historického tématu, sympatičtí herci a jejich uvěřitelné výkony, atraktivní syrové scény - to vše tvoří celkem návykovou záležitost, která je hodna shlédnutí.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vikings

Musím říct, že ze začátku jsem měl docela pochybnosti o tom, jestli mě tenhle seriál dokáže dostatečně zaujat. Někde jsem četl, že Vikings je něco jako mírnější napodobenina Game of Thrones. Naštěstí není. I když je pravda, že v něčem se GoT podobá, třeba tvůrci nemají vůbec žádný problém zabít důležité postavy a do popředí postavit jiné postavy. A to se mi taky líbí, na nečekané smrti v seriálech jsem si už zvykl :) Hlavný rozdíl mezi GoT a Vikings je ale v tom, že GoT nemá ústřední postavu, tam je hlavních postav víc a každá postava má svůj zajímavý osud (zjednodušeně řečeno). Vikings ale mají jednu ústřední postavu, která je uprostřed všeho... Ragnar Lothbrock. Asi nemá smysl tady nespoilerovat. Měl jsem obrovské obavy jak to bude se seriálem po Ragnarové smrti. A zatím to vypadá, že seriál dokáže hodně nabídnout i bez Ragnara, ale těžko říct jak dlouho. V posledních epizodách 4. série se i tak děj točil kolem Ragnara, i když byl mrtvý, takže těžko říct jak to bude v 5. sérii, kdy se budou jeho synové i ostatní postavy věnovat pouze svým cílům.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Vikingové

Velmi povedený seriál o obávaných severských bojovnících. Pomalu se mi nechce věřit, že za tímto seriálem stojí stanice, která se soustředí především na dokumentární tvorbu. Velký klad přikládám skvěle podaným postavám. Jednak jsou skvěle zahrané a pak možná ještě lépe napsané. Málokdy jsou seriálové postavy tak uvěřitelné jako tady. Žádná z postav není dokonalá, přesto (nebo právě proto) si jich většinu oblíbíte. Docela povedené jsou i akční scény. A člověk se o Vikinzích občas i něco nového dozví. Série 1 - 75 %

Druhá série Vikingů výrazně zvedla laťku. Jednotlivé díly jsou najednou mnohem zajímavější. Také všechny důležité postavy dostávají další vrstvy, což je dělá mnohem více reálnější. Mnohem zajímavější je dějová linka v Anglii, kde Ragnar konečně potkává někoho sobě rovného v podobě krále Ecberta. A jsem rád, za ten skok v čase, minálně kvůli Bjornovi. Jako dítě jsem ho jako jedinou postavu skutečně nemohl vystát. Teď je mnohem sympatičtější. Série 2 - 90 %

Třetí série sice nepřekonala druhou, ale přinejmenším se jí vyrovnala. Napětí a akce je v každém díle dostatek. Objevuje se i středověká politika a člověk se konečně musí začít bát i o hlavní postavy. Snad si dvojnásobně dlouhá 4. řada kvalitu udrží. Série 3 - 90 %

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Historie psána krví

Seriál se mi moc zamlouvá. Takhle nějak si to představuj. I přes nepřehlédnutelné vady, jako například viditelný malý rozpočet seriálu, se celek nese v duchu komplexnosti, vlastní tváře a obrovského charizmatu, který bezpečně zajišťují hlavní představitelé.

Po odkoukání všech dílů první a druhé série se s docela velkým očekáváním těším na sérii třetí a jak to vlastně s tou Paříží pojmou. Jde totiž o to, že seriál se snaží být autentický a věrný "nejasné" minulosti. Téměř každý ví, že Vikingové dopluli až do Severní Ameriky, že sem tam to trošku roztočili ve staré dobré Anglii, ale posouvat se dál až k Francii, to by mohla být čtvrtá řada o Itálii a pak jít až do nekonečného Ruska. Pokud to totiž půjde takhle dál a seriál se bude snažit věrně zobrazit a ztvárnit vikingskou expandující touhu a vášeň, tak si mě bude získávat víc a víc, až přehlédnu ty viditelné nedostatky úplně a nakonec dám 100%. Prozatím se musím spokojit s hodnocením nižším

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Konfrontace křesťanů s pohany

Vynikající seriál, který se jako jeden z mála může honosit půvabem naturalismu.

Nečekal jsem, že History Channel přijde s něčím tak famózním. Nejvíc se mi na seriálu líbí již zmíněné realistické zpracování, dobrodružnost, herecký um a Lagertha :).

Dále bych vypíchl ten střed pohanů a křesťanů. Na jedné stráně barbaři s vlastními bohy, na druhé všemi uctívaný, jedinečný milosrdný Bůh.

Doufám, že si seriál udrží dosavadní vražedné tempo.

90 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
91 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Super-mega-gradující jízda historii Vikingů !!

Joo, tak tohle je seriál přesně podle mého gusta. Troška historie, bitva skoro v každém díle, spoustu hustě se tvářících namachrovaných týpků, kteří vědí jak se chovat v této temné době. Vikingové jsou prostě největší bojovníci temného středověku, a Evropa se jich právem bála. No bodejť když skoro každý druhý má přes dva metry! Libí se mi na tomto skvělém seriálu, i to že se nijak nebojí ukázat jak to doopravdy bylo, poněvadž Vikingové nebyli žádní svatouškové, i tak jim ale fandíte aby poslaly křesťany ke svatému Petrovi! Ale zpátky k Vikings, jejich náboženství bylo dosti kruté, teda už s podstaty, zemřeš v boji půjdeš do valhally. Takže tihle týpci, popřípadě drsné slečny (kterých tam je víc než dost) :) Se boje rozhodně nebály. Seriál nám ukáže jak to v té době doopravdy fungovalo ve Vikingské společnosti. I když je pravda že si Vikings přetvoří sem, tam historii k obrazu svému. Což je dobře. Kdo by chtěl sledovat několik sérii boje mezi Sasy a Vikingy (hups, spoiler) Ale žádný spoiler, historii by jste měli znát! Časové skoky se taky dobře hodí k seriálu. Jedno z mých přání je aby se později poskočilo o něco dopředu, třeba Normané dobývající Anglii. Přece jenom Normané jsou Vikingové :) Seriál stojí za shlédnutí. Pokud máte rádi Got, Da vincis demons, atd... Tak tohle je přesně pro vás. Mimochodem pro mě to je nejlepší seriál současnosti. Vy to ještě pořád čtete? Už dávno by jste měli mýt puštěnou alespoň úvodní titulky! Které jsou výborné! No jo! Zapoměl jsem na hudební stránku, která je dechberoucí, hlavně při bitvách. Jde vidět že se History Channel činilo. Více takových seriálu prosím! A nesmím ještě zapomenout na casting, který je taky dost povedený. Ragnar je prostě borec, stejně tak Floki, nebo Rollo(který je nejspíš potomek Vikingů! herec, ne postava :D ) Jediné co mi nesedí jsou ženské postavy, já prostě ty super-mega-namakané ženy nemusím :) Naopak co se mi líbí asi nejvíc, je to že používají skutečné formace (štítová hradba) I když v pozdějších fází už to zajíždí ke stylu každý sám za sebe :D Ale tohle řeším asi jenom já :) Tady přece formace nikoho nezajímají! My chceme vidět jak dvou metrový Viking zaráží svou sekyru do své utíkající oběti. A toho přesně tam je habaděj!

Takže nejlepší seriál současnosti, jediné co se mu může aspoň trochu rovnat je asi jen Got :)

100 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vikipedia

Sex, krev, sex, násilí, intriky výborné triky a vynikající herecké obsazení. Překvapení miluleho roku. Snad se Vikingové nezazimuji a vyrazí i tuto sezonu. Hlavní zápletka je famózní nečekal jsem, že to tak vyvine a dopadne. Hrdinové a nehrdinové zde umírají jako ve Hrách o trůn. Mam 100 a jednu chuť se sbalit nastěhovat do jejich kouzelné vesničky a žít podle pravidel zdejších Vikingu. Nejspíš by mě zabili a snědli ale co nějak umřít musíme. Třeba při sledování tohoto seriálu. Prodám svůj IPhone za 12 koz a 2 krávy.

80 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Jooo to by šlo

Zbytečné se příliš rozepisovat. Seriál mě dostal, a to po všech stránkách. Dechberoucí, syrový děj. Nemohu se dočkat další série.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

All Hail King Ragnar

Všimla som si, že väčšinu bavili skôr prvé série ako tie novšie. Ja som mala trochu problém práve s prvými dvoma sériami. Ten príbeh ma nechytil tak ako v tretej a najmä v štvrtej sérii. Aj keď bojové scény a nájazdy vikingov boli skvelé už vtedy, to je naozaj niečo čo tento seriál vie spraviť skvelo. Najväčšie pozitívum seriálu je však Ragnar. Práve preto ma 4 séria dostala a som veľmi zvedavá aká bude piata...a samozrejme čo nám prinesie Ivar :D
("len" 70% nedávam preto, že by som Vikingov nemala dostatočne rada, ale práve preto, že si myslím, že majú omnoho väčší potenciál než práve využívajú.)
1.séria 50%
2.séria 55%
3.séria 75%
4.séria 85%

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Seriál má svoje čaro ale....

Keď som seriál objavila, úplne ma pohltil prvú sériu som pozrela behom jedného dňa. Pri druhej to tak už bohužiaľ nebolo, tretia šla ešte pomalšie a na štvrtej som sa úplne zasekla. Seriál má svoje čaro, to ale postupne vyprchá (tak to je aspoň u mňa). Keď sa na to pozriem spätne, na začiatku bol mojím favoritom Ragnar Lothbrok, ale postupom času začal robiť pre mňa dosť nepochopiteľné rozhodnutia ale čo už. Seriál má skvelý štart, postupom času však pre mňa upadá.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Dostali mne!

Nové, zvláštní, syrové, nikomu nefandím, ale musím vědět jak to skončí. A ta hudba!
......
Po shlédnutí 1., 2. i 3. řady musím konstatovat: klobouk dolů. A přidávám procenta na plný počet.

Čtvrtá řada už tak zábavná nebyla, ale ještě to šlo.
Pátá řada mne nudila. Synové nedosahovali kvalit jejich otce. Jako by se Ragnar rozštěpil do čtyř osob a bylo po legraci. Začaly se opakovat situace z prvních řad.Po páté řadě 90%.

90 %
43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Season 3

Tvůrci se po vynikající druhé sezóně chtěli nějak odlišit a připravili si pro trochu jiný přístup. Samozřejmě že zůstalo vše, co máme na této severské baladě rádi, ale pokusili se seriál pojmout trochu rozdílným přístupem. Více se zaměřili na náboženské otázky. Dostali jsme též nějaké mystično, jenž utvářelo hlavní linku třetí řady. Musím bez mučení přiznat, že v některých pasážích už mi bylo toto rozhodní proti srsti a nejednou jsem se přistihl při jakési netečností nad tím, co se dělo. Mystično k Vikingům rozhodně patří, ale ne v takové míře. Ne v seriálu, který se dva roky tohoto tématu dotkl pouze velmi velmi okrajově. Naštěstí jsme dostali také kupu nádherných bitevních scenérií. Nechyběli ani nečekaná úmrtí či překvapivé podrazy. Vizuální a zejména audio stránka seriál stále drží vysoké parametry. Třetí rok Vikings je tedy v některých moment rozporuplná, přesto jsme se výrazného zklamání nedočkali (i když závěrečný díl mě bude dlouho strašit). Season 3 - 70%

PS: Poslední díl na diváky ušil velkou boudu, kterou asi jen tak nerozkousnu. Bylo to příliš násilné, příliš okaté a to bych od tvůrců seriálu nečekal. Pro mě nemilé překvapení na konci této řady.

70 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Vikings story or tru

vikingovia sú naozaj dobrý seriál s dobre napísanými príbehmi ktoré nejdú moc do hlbky postav a to je to výnomočné taktiež treba pochváliť výber hercov že tu niesu žiadne hollywoodske a podobné celevrity ale herci ktorých sme ešte toľko nevideli.

ale je tu aj pár vecí čo musím vytknuť týka sa to historickej presnosti:

1. pred tým ako vikingovia vydrancovali Lyndisfarney prišli do anglicka najprv ako obchodníci lenže vtedy ich napadli miestny vládcovia a tak si na ďalšiu výpravu vzali už aj zbrane
2. absolutne zlý výzor vikingských kňazov ktorý sa viac ako na vikingov podobajú na aztékov

70 %
29 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
29 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Střet civilizací

Zatím velmi zajímavý seriál. Téma střetu dvou odlišných civilizací v Evropě se v seriálech moc často neobjevuje a za to si ode mě zaslouží palec nahoru :)

80 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Díl první

Seriál má nakročeno k tomu nemít jen jednu serii. První díl nás seznámí s postavami a dozvíme se, o čem zhruba seriál bude. Celkově zaujme pěkná krajina a dávná historie vikingů. Koho baví historie, příroda a tajemné příběhy přijde si na své

100 %
22 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
56 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 18 lidí

Po prvni sezone:

Defakto celovecerak nastrihany do deviti dilu. Hvezda navic, za to, ze Vikingove nenudi. Btw: Floki je VYBORNY.

80 %
18 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
47 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 17 lidí

Na západ

Seriál vypadá zajímavě,první díl trochu na seznámení s postavami a rozdělením moci v klanu. Uvidíme jak se bude děj vyvíjet dál.

80 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 16 lidí

Vikings

Keď som sa dozvedela o Vikingoch, bola som nadšená. Za týždeň som mala pozreté všetky štyri série. Som nadšenec historických seriálov a severskej mytológie. Aj keď neviem či by sa Vikingovia dali nazvať historickým seriálom, nakoľko sa v seriáli vyskytujú určité historické nezrovnalosti a sú tam postavy, ktoré by museli mať minimálne dvesto rokov, aby sa navzájom stretli...Aj napriek týmto nedokonalostiam sa stále oplatí dať tomuto seriálu šancu.

100 %
13 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 8 lidí