plakát seriálu

V.I.P. vraždy

(V.I.P. vraždy)

Názory uživatelů

VIP Vraždy

Patnáctidílný detektivní seriál se odehrává v uzavřeném světě vlivných a bohatých osobností a bizarním světě celebrit a pseudoumělců. Mladému detektivovi Tomáši Beranovi (Patrik Děrgel) a jeho kolegům (Jiří Dvorák, Miroslav Vladyka, Jiří Hána či Martin Myšička) pomáhá s řešením případů spisovatelka kriminálních románů Klaudie Wolfová (Soňa Norisová).

Z nesourodé dvojice, která si leze na nervy a neustále se dohaduje, se postupně stává sehraná dvojka.

"Seriál s vtipem a lehkou nadsázkou propojuje svět zločinu s prostředím VIP osobností. Některé z reálných osobností včetně tváří televize Prima si v seriálu zahrály samy sebe. Každý díl přináší jeden ucelený příběh a odehrává se na různých a mnohdy velmi atraktivních místech, diváci také postupně odkrývají pozadí případu, který se prolíná všemi díly,".

10 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Nikdy víc

Musím se přiznat, že po nadprůměrně dobrých českých detektivkách jsem očekávala poměrně vysoký standart.
A pak jsem se začala dívat.
Nepochopený mladík, výrazná hlavní postava, nesympatická.
Vlastně nikdo jiný na jiných případech nepracuje, ale ani mu nepomáhá. Což je po předchozích Případech 1. oddělení ohromný šok.
Po třech dílech jsem to vzdala, vůbec se mi to nelíbilo, je to podprůměrné a absolutně neuspokojivé. Nevrátím se k tomu. Patrně nikdy.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

První díl druhé série

První série ve mě zanechala dojem, že mě docela bavila. Nebrala jsem to moc vážně, prostě jako takovou oddechovku, kterou člověk sleduje na půl oka.

První díl druhé série mi připomněl, jak pitomou to má znělku a celkově rušivou hudbu.
A možná to bylo tím, že potřebují nějak navázat, třeba budou další díly lepší, ale tenhle byl taaak nudný.
Uvidíme.

Edit po shlédnutí druhé série: Nechápu, že jsem to viděla celý. Ještěže potřebuju vařit u něčeho bez titulků. Vážně se mi první série přišla v pohodě? Nějak tomu teď nemůžu uvěřit. Druhá mi přišla fakt děsná.

40 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Deja vu

Nečítala som žiadne vaše názory,ale asi nebudem jediná,ktorej seriál až nápadne pripomínal Castla v českom prevedení.A v opačnom garde,ona spisovateľka,on policajt.Všetky epky som nepozerala,nezaujalo ma to :(

0 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

...

Popravdě, dost mě zarazilo to nízké hodnocení. A to hned ze dvou důvodů, že mě se to dost líbilo a taky, že Castle na zabití má 80%. Ano, je evidentní, že se tímhle seriálem inspirovali. A možná proto je to tak povedené. Většina českých kriminalistických seriálů je ryzí průměr či horší, ale tohle mě zaujalo. I pro sympatičtější hrdiny, než u Castla. Uvidíme, jak se to časem vyvine.

Edit po čtvrtém díle. Pořád si za svým hodnocením stojím. Nemyslím si, že by to bylo tak špatné. I když uznávám, že občas mají repliky jak náhodný generátor vět. A že z hlavního detektiva dělají trochu blbce.

Ale fakt mě zajímá, co se před těmi x měsíci stalo, že ho "suspenzovali"! :D Doufám, že to tam bude probráno a neopominou to na úkor Klaudiina táty.

70 %
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Ti češi...

Hned první díl měl opravdu zajímavou zápletku, druhý díl ještě ušel. Jenom mi docela vadí ta vnucující se Klaudie. Není mi sympatická, a ani si nemyslím, že se k T. Beranovi hodí. Co ovšem musím pochválit je zápletka, u které pevně doufám, že se ještě trochu více zamotá!

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Dám tomu šanci

Už po ukázkách se si říkala, že to bude nejspíš hodně velká napodobenina Castla a moje podezření se potvrdilo. Ale protože mám Castla ráda líbí se mi i tohle je to teda v porovnání s Castlem slabota, ale rozhodla jsem se tomu dát šanci. Doufám, že mě nezklamou a budu je moct dokoukat až do konce.

60 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Ujde ale ne v neděli večer.

Zajímavé pojetí i uchopení, ano jsou tam znaky jiných seriálů. Ovšem obsazení je celkem zdařilé. První díl mě nezaujal ale u druhého to bylo již lepší, takže uvidíme jak se bude vyvíjet dál. Rozhodně ale špatná volba ho vysílat v neděli večer.

70 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Česká tvorba

Byla jsem na tenhle seriál docela zvědavá a konečně jsem si na něj našla čas. První dojmy jsou takové: samozřejmě jak asi každý hned poznal je to česká verze Castla. Sleduji hodně zahraničních seriálů a proto české tvorbě moc nefandím (i když Policie Modrava nebyla vůbec špatná) ,ale tohle mě zvláštním způsobe zaujalo herci mi přijdou sympatičtí, taková klidná večerní oddychovka. Sice mrtvoly nic moc ,ale zase plus ,že se na to dá dívat i s mladšími diváky a sem tam je to i vtipné, ale někdy mě doopravdy vadí ta reklama na primu chápu, je to seriál televize Prima ,ale když je nějaká reportáž tak tam tu primu opravdu vidět nepotřebuji.To je asi moje jediná výhrada jinak doufám ,že bude víc dílů. A taky jsem viděla pár dílu seriálu Castle, a opravdu nechápu, proč to někteří hodnotí na základě Castla no a co , že je to podobné né každý umí vymyslet dobrý seriál. Já hodnotím jenom českou tvorbu a za mě si myslím ,že je to povedené i když s pár výhradami.

90 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Napodobenina Castle, která se nepovedla

Když jsem viděla upoutávky a články na tento seriál, tak jsem si řekla Castle po česku a v obráceném pořadí, ani autoři se netajili tím, že tato kriminálka je splácanina Castle/Bones dohromady. První díl mě utvrdil, že je to kopírka Castle, kde byli smíchané 3 díly do jednoho, jak nenápadné vražda podle předlohy spisovatelky, zabití svého knižního hrdiny a hledání nového nápadu (01x01), narafinováno,aby byla podezřelá spisovatelka (05x05).
Velmi smutné, když už takhle musíme kopírovat zahraniční seriály, i vlastně ty epizody z nich.

Jediné pozitivum, konečně Děrgl vypadá, jako pěknej chlap a nemá svoje srostlé obočí.

20 %
64 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
64 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

OMG

Mám ráda českou tvorbu,ale odsud podsud.
Myslela jsem,že to bude něco jako Případy 1.oddělení,ale šok,který následoval mě položil málem na kolena.
Neustálé ukázky a upoutávky mě navnadily a já blbá se i těšila.
Jediný plus je Honza Révai a dostane takovou pitomou roli?No kam dali tvůrci rozum?
Už po deseti minutách jsem si musela posbírat myšlenky a vrátit je zpátky do hlavy,protože se samým zděšením rozutekly.
Chyba,chyba,chyba...něco takového vůbec natáčet.

10 %
62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 13 lidí

Zatím v rozpacích

Osobně jsem velký milovník kriminálek, ale u této nevím. Zalíbilo se mi celkem dost obsazení, a proto jsem to chtěla nutně vidět. Ale když díl skončil, tak nevím co si o něm myslet. Jsem tak jako půl napůl. Osobně bych to, ale hned neodsuzovala.
I když mi to velmi připomíná Castla, jen v obráceném pořadí. Tak jsem trochu zvědavá co bude dál. Myslím, že už jsem viděla horší :-D
To hodnocení, je po první epizodě, třeba se to změní.
Tak po shlédnutí druhého a třetího dílu svoje hodnocení asi stále ponechám.. Druhé epizoda ve mě tolik nezanechala, řekla bych celkem klasické schéma, které už v pár detektivkách bylo.
Třetí epizoda, tak to nám vrátilo do hry opět Castla a vidím v tom celkem podobnost s jedním dílem, psaní pamětí, peníze, stará křivda...

60 %
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
30 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

V.I.P Vraždy, detektivka kde obětí je divák.

Nejsem nijak náročný divák, ale co je moc, to je moc. Mám rád české kriminálky a jsem ochoten lecos autorům odpustit. I v seriálu Kriminálka Anděl, jenž není bůhví jakým veledílem, se najde pár dobrých epizod. Chápu, že tak dobrý seriál jako jsou Případy 1. oddělení se objeví jednou za pár let, ale novinka televize Prima V.I.P. Vraždy, to je naprostý odpad. Tam je špatně úplně všechno. Už asi po 20 minutách první epizody se mi otevírala kudla v kapse. S velkým přemáháním jsem úvodní příběh zvládnul až do konce. Kdybych si měl pustit další epizodu, musel by mi za to někdo zaplatit.

10 %
58 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Hm

Tak to vypadá, že tu budu jediná, komu se to líbí. Jak tu mnoho ostatních naráží na to, že se podobá Castlovi. No a? Castle nesleduji a ani se nechystám. Tady se mi líbí, že to je české, hrají tam čeští herci a hlavní postavy mi přijdou sympatické. Uvidíme, jak se to bude odvíjet dál, ale prozatím 80%.

80 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Tak takhle asi ne

Tak jo dokoukala jsem to a po prvním dílu asi končím, možná bych zkusila ještě jeden pokud příští mrtvola bude matka hlavního hrdiny. Na seriál jsem se těšila kvůli hlavní představitelce, moc jsem si ji oblíbila v Policii Modrava, ale prostě Prima fakt krimi seriál udělat neumí. Vykrádačka Castla by fakt mohla vypadat o dost líp.

20 %
56 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

No...

...viděla jsem asi 10 minut jenom jednoho dílu, takže těžko hodnotit. Ale těch pár minut mi přišlo jako nekonečná nuda s pouhým tlacháním o ničem. Vůbec jsem nechápala o co jde. :/ I sebehorší německá kriminálka má alespoň nějakou kvalitu...Tohle bych ohodnotila jako "VIP odpad" :(

0 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 10 lidí

Castle

Protože Castle miluji, musím tohle hodnotit jako hodně nepovedený Český kriminální seriál, ale to jsou skoro všechny České seriály. První dva díly mi stačily a musím říct, že teď si Castle vážím ještě více než předtím. Tak ze všeho nejvíce byly nesympatické postavy. Berana bych ještě brala, kdyby neměl v hlase takovou povýšenost a Klaudie no to je něco hrozného. Je to smíchaná postava Castle a Beckettové. Stejně jako Beckettová hledá pravdu o své rodině a stejně jako Castle pomáhá kriminálce, aby mohla napsat svoji knihu. Nechci urazit ty co seriál miluji, ale já to hodnotím jako ODPAD.

0 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Super Oddychovka

Už z ukázek jsem věděla, že to budu sledovat a ano je to jako Castle, ale díky tomu je to ještě lepší. Miluju Soňu Norisovou, proto jsem se na tento seriál tak těšila. Většinou hodnotím českou tvorbu jako trapnou, ale tento seriál se jim vydařil. Proto to hodnotím, tak jak to hodnotím.

100 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bez Klaudie by se mi na to lépe dívalo.

Nebudu soudit na základě toho, že je to kopírka Castla, to už jste mě všichni předběhli.

Co mě udivuje je jedna z hlavních postav a už nadpisu hádáte správně, že Klaudie. Nějak se nemůžu rozhodnout, co mi na ní vadí nejvíc.
Na afektované české hraní už jsem dost silně potlačila dávivý reflex, takže co mi nejspíš vadí je to.
-herečka absolutně nesympatická a nevýrazná(červená rtěnka nepomůže).
- otravná. Nathan Fillion má patřičné charisma a důvtip, aby jeho "otravovaní" vyšlo jako vtipné, sexy a libové. Ona to bohužel nemá.
- štve mě od momentu, kdy otevřela pusu.

Jan Revai dostal hodně blbou roli a zrovna jeho herecké dovednosti hodnotím jako chválihodné, nikdy nezapomenu na jeho roli v RebeLové(kde hrála i Sona Norisová).

Na seriálu mě štve, že i když se má údajně jednat o atmosféru, kterou vytváří tvorba Agathy Christie, ale ...opět tu platí sliby-chyby. Všechno mi to přijde moc strojené, falešné, nepřekvapivé a nezajímavé. Nemluvě o tom, že sleduji americkou produkci kriminálek, takže už jsem leccos viděla a tady jsem viděla jen lacinější verze toho, co jsem předtím viděla v mnohem lepším provedení.

Hlavní mužský hrdina je vybrán dobře, to uznám. Neokoukaná hezká tvář, docela dobrá mimika a dobře se na něj kouká.
Někoho jako Klaudii si fakt nezasloužil, chudák.:(

Do watchlistu to nejspíš nepřidám, zkrátka v tom vidím moc velký kopírák a to mě spíše rozčiluje.

30 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Uvidíme, co se z toho vyklube...

Sice to začalo jako napodobenina Castla, ale věřím, že to má na víc! Doufám, že tvůrci mou důvěru v ně nezklamou a neudělají z toho bezduchou vykrádačku slavnějšího seriálu. V poslední době se s kriminálními seriály a minisériemi roztrhl pytel, vyčnívají jednoznačně Případy 1.oddělení a Labyrinth, také vraždy podle Zvěrokruhy byly zajímavé. Snad se V.I.P.ky zařadí mezi ně, i když momentálně působí jako seriál pro masy typu Kriminálka Miami.

50 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Už upoutávky byly trapné

a veledílo jim dostálo. Ještěže jsem u toho žehlila, jinak by to byl naprosto promrhaný čas. Snad to bylo zamýšleno jako parodie. Ale pak to mělo být tak uváděno. Ale ani tak by to na mém hodnocení nic nezměnilo.

0 %
27 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 11 lidí

Nepovedený Castle

Prima je ochotná splácat hodně kravin aby zaplnila její programy.Proto se neohlíží na kvalitu scénářů,výběry herců atd.Hlavně aby měla co vysílat.K seriálu V.I.P.:špatně obsazené postavy,náměty mohly více vycházet z české reality.

0 %
17 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

V.I.P. Vraždy

Řekla bych, že tohle je ten typ seriálu, který je lepší si pustit, zatímco něco děláte a věnujete tomu jenom částečnou pozornost, protože přílišná pozornost občas škodí.
Jak všichni víme, jedná se o kopírku Castla, ale to nevadí. 99% je fajn a jsou dobře zahrané, jen je mi líto, že Honza Révai dostal tak malou roli a ze začátku i dost blbou, ale s postupem času se to lepší. Děj, no, je to kopírka Castla, smícháné díly dohromady, ale odsýpá to a někdy se u toho i dobře pobavím.
Co ale nemůžu vystát a co mi brání si to užívat více je postava Klaudie. Protože ano, Castle sice Beckettovou otravuje, ale takovým tím způsobem, který je vtipný a vy se u toho bavíte. Klaudie otravuje Berana a ostatní takovým způsobem, že máte chuť mlátit hlavou do zdi. Ty její příběhy na začátku vyšetřování jsou otřesné a přesto se je snaží prosadit jako tu jedinou správnou verzi, i když se nakonec stejně ukáže, že pravdu neměla. Co mi taky vadí je, že detektivové z oddělení vražd by bez ní asi nikdy žádnou vraždu nevyřešili, protože pokaždé je to ona, kdo přijde na to, kdo je vrah. By mě zajímalo, kdo řešil případy, když tam ona nebyla. Tam musí mít asi hromady nevyřešených případů vražd. Další problém je to, že ona od policie odejde, ale pořád se tam snaží vtlačit zpátky, krade důkazy a policejní složky a nikdo jí za to nevynadá, všichni se jenom usmějou na znamení, jaká je to šibalka. To její nehorázné sebevědomí je taky na palici, že prostě něco se musí dít, protože proč jinak by policisté nechtěli její pomoc. Když už jsme u pomoci. Když Klaudie potřebuje s něčím pomoci, tak všichni všeho musí nechat a jít pomoct, ale v momentě, kdy potřebuje někdo jiný pomoc, tak to nahodí výraz a řekne, že tohle a tohle ji nezajímá nebo že nemá čas. Nevím, jestli autorky/autoři plánovali Klaudii jako feministku nebo co, ale její postava je katastrofálně hrozná a sobecká a kdyby tam nebyla, seriál by byl mnohem lepší a já bych dala lepší hodnocení, takhle to pro mě nezachrání ani Honza Revái.

50 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Zase až taká pohroma to nie je

Na seriál som náhodne narazila v telke a pozrela som si jeden a pól časti, ale nie pilot. Už pri tej druhej polovičke, pri ktorej som ani nevedela o čo sa jedná keďže som to zachytila v prostriedku vysielania som si hovorila, že sa to podobá na Castla. Keď som však videla ďalšiu časť, ktorá bola čistou kópiou jednej Castlovej epizódy (vyšetrovanie skupiny teenagerov, z ktorých jeden zomrie) to už nebola len podobnosť, ale čisté vykrádanie. Pozrela som si na nete pilot seriálu a musím povedať, že až také strašné to zase nie je. Okrem hore menovanej epizódy sa to dá prežiť. Áno pár postáv ma dosť štvalo a chémia medzi hlavnými hrdinami nie je ani zďaleka taká dobrá ako pri Castlovi (čím to asi bude?? hmm možno tým 15 ročným rozdielom, žeby?). A áno pri matke hlavného hrdinu by asi bolo lepšie keby Castla vykradli úplne lebo toto je des a koniec bol trochu dosť nezmyslený, ale v celku sa to dalo prežiť. Je to porste jeden z tých seriálov, ktorý si nebudete hľadať na nete aby ste si pozreli všetky epizódy, ale keď to pôjde v telke a ovládač je od vás príliš ďaleko (veď ten konferenčný stolík je strašne dlhý a asi tak pol metra od gauča :D) tak sa to dá zniesť

60 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí