plakát seriálu

Vodník

(Vodník)

Názory uživatelů

Tenhle cyklus bolí

Po prvním dílu jsem se radoval, že je konečně parta detektivů od nejsvětější trojice natočena bez větších uměleckých výstřelků a že je tím pádem jasným kandidátem na nejlepší minisérii celého cyklu. K tomu slibné téma třicet let starého případu. Tak hurá do dalších dílů. Hm, tak se nepovedlo, autoři to nevydrželi a celá "kriminálka" upadla zas do jakéhosi hnusu, kdy se někdo pokouší o "umění". A ještě ke všemu umění na úkor vyšetřování. Takže ano, dočkáme se šílené kamery, dočkáme se přesvětlených a různě světelně profiltrovaných záběrů. Divných zvukových ruchů. Možná z toho někoho blaží, mně se z toho dělá špatně.

A jak jsem zjistil, tak jsem nebyl sám, komu většina hudebních motivů byla "nějak" povědomá. Evidentně zdařilá kompilace věcí od úspěšnějších autorů.

Čili Krobotová se po třiceti letech rozhodne upozornit na vraždu dítěte. Potud fajn. Problém je v tom, že si ta samá osoba v posledním díle vzpomene, kdo to vlastně udělal. Vyšetřovací drama opravdu na úrovni. Kriminalisté, kteří to řeší víceméně na vlastní triko si lebedí uprostřed polí v jakémsi nezařízeném futuristickém proskleném baráku, kde se případně dějí oslavy, u kterých se policajti prohánějí na segwayích. Co to jako bylo?? On ten barák byl úlet jako takovej, prostě z polorozbořené barabizny následoval přesun do dalšího extrému.

No a závěr? Scénka, kdy se Výrová vydá na místo činu a pak se po čuchu bez gps prodírá houštím, lesem, přebíhá dálnici a naprosto na jistotu po x kilometrech najde vraha, to jako bylo co? Pokud tím autoři chtěli zamaskovat, že vlastně nikdo nic nevyšetřil, protože se to vyřešilo taknějak samo, tak se jim to každopádně nepovedlo.

Herecky to bylo klasicky, někdo lepší, někdo strašnej, někdo jen na ozdobu. ČT mě také mystifikuje v tom, že mám poslední dobou pocit, že máme v republice jen jedno divadlo a já přitom vím, že jich je víc... Ono se všechno přejí, ať je to sebelepší a sebesympatičtější. Už jsem někde psal, že Melíškovou mám rád, ale že jí tuhle roli prostě nevěřím (u hlavní postavy dost průser) a smiřuju se s tím, že svou životní roli Libušky prostě nepřekoná.

30 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Proč?

Shlédnout jsem si to dal jako výzvu, protože tenhle cyklus už od počátku vypadá nadějně, ale vždy ta minisérie nějak úplně ztratí na kvalitě.

Narozdíl od předešlích, tak tahle měla mizernej i začátek. Jeden z mála seriálů od ČT, který jsem pirátsky sledoval skrze privátní přehrávač, abych si to mohl pustit dvakrát rychleji, protože to bylo tak strašlivě uměle natahované a prolínané zbytečnými flashbacky! A proč?! Kdybych tu celou minisérii vzal a přestříhal, tak během 60 minut víte celý příběh a nemáte tam nudná intermezza, která to vlasně vůbec neobohatí.

Jako námět dobrej, ale opět zpracování selhává.

40 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí